Колко време трае депресията след раздяла?
Здравейте, мъж съм и се нуждая от вашите мнения. Става въпрос за жена на 30г. с която се виждам от известно време и която често изпада в лоши мисли и настроения, защото се сеща за миналото си. Приключила е 8 годишна връзка преди повече от 2 години. Възможно ли е периодически да изпада в депресивни състояния, заради това? Всеки от нас е преживявал криза или депресия след приключване на дълга връзка, в т. ч. и аз. Имам чувството, че има желание да продължи, но някакви вътршни или подсъзнателни бариери не и позволяват... Ако някой разпознава тези симптоми като нещо преживяно, ще съм благодарен да сподели.

Коментари

1.   Не е попаднала отново в любовта! Когато човек е влюбен и обича той забравя всичко! Само това е единственният изход от ситуацията.

2.   8 години са страшно много време. Тя е посветила най-хубавите години от младостта си едва ли не на този човек. 2 години даже е малко време за преодоляване на такава връзка. Ако е обичала този човек може и никога да не го забрави и винаги да тъжи за миналото. В списание четох че ти трябва време горе долу на половината на връзката, за да продължиш. Демек 4 години.

3.   Минали са 2 години, едва ли депресията е от раздялата.
Аз съм жена и периодично изпадам в депресии 2 дни преди цикъл.
Ставам несигурна, нямам мотивация за нищо, плаче ми се... хормони.
Възможно е нейната депресия да е обоснована от други фактори - да й липсва разнообразие и забавление, да си мисли че не е постигнала достатъчно, да се ядосва, че още не е създала семейство и т. н.
Индивидуално е, може да пробваш да я питаш.
Ако не може да ти дефинира точен отговор най-вероятно й е скучно.

4.   Познавам жени приятелки, които се чувстват така дори след 5 години, само че вече хората с които са имали такива връзки са създали семейство, имат си деца и не искат да чуват за тях.
Така че, възможно е.

5.   Аз съм в подобна ситуация.. имали са 4годишна връзка преди 5 години и още си пишат любовни писма при условие, че и двамата са във "връзка"... Така че всичко е възможно.

6.   При всеки човек е различно. Зависи колко е силен, колко е научил от живота и т. н. Психиката на всеки човек е строго индивидуална. Има хора които не могат примерно години на ред да се отърсят от кратка връзка. 8 години е много време, ако е обичала този човек толкова много и са били заедно е нормално да изпада в такива състояния, защото от където да погледнем на нещата това сигурно е била голямата й любов и тя обичала ли го е веднъж, ще го обича вечно. При всеки е така, колкото и да подтиска тези чувства и мисли. Няма как една жена след така връзка да не изпада в депресия. Просто сме прекалено емоционални. Напълно е възможно това да става. Нещото с което ти можеш да си й полезен е да показваш, че си загрижен, че я разбираш, че искаш да й помогнеш и т. н. Бъде по-често със нея, за да може да не мисли за миналото си и по-лесно да забрави за този човек, малко ще е трудно, но ако жената си заслужава, това няма да е пречка за теб. Карай я да се чувства желана, прави романтични разходки сред градът ти вечер, говорете си. Просто бъде много близък с нея. Схвана ми мисълта, аз се изчерпах, дано съм била полезна! :))

8.   Може да го е преодоляла, но явно има все още неща за които като си спомни я боли все пак 8 годишна връзка не е малко.
Разбери я и се опитай да я предразполагаш така че да не мисли за това и да се чувства добре само в твоите ръце.
Успех :)

9.   Такива неща доста трудно могат да се кажат, кога точно дадено нещо би приключило. Раздялата си е доста сериозна, когато връзката е била в доста дълъг процес на развитие. Някой от колегите писаха, че си е посветила живота на него, това е така. Може би простото обяснение или съвет е, че има нужда в този момент от приятелско рамо... развлечение, разходки, непрестанно всичко това с цел разсейване и дълго търпение. Нека не забравяме, че доверието към противоположния пол след раздяла малко или много намалява! Успех.

10.   Възможно е, тя е доста уязвима и не трябва да се подхожда рязко към нея. Поговорете си, може да се почувства по-добре, но пък ако ти откаже, това значи че не иска да те нарани с мислите си, което също е много лошо защото може да страдаш и все пак й кажи да бъде максимално искрена към теб, това би помогнало и на двама ви.

11.   Автора съм. Оказа се, че няма никаква депресия, ами се зарибява здраво с различни мъже в един сайт за запознанства, после в скайп, после... предполагам и на живо и... явно се е държала така, за да не я притеснявам и да може да си общува и ходи на срещи на спокойствие... Винаги си имайте едно на ум, защото... се оказва, че в днешно време, най-неприятната изневяра е именно виртуалната, от нея се разпалват чувства и т. н. На госпожицата смятам само да и пожелая щастие и да изчезна от живота и завинаги...

13.   Мисля, че имаш отношение към госпожицата, за да го напишеш тук. Не знае какво изпуска, но нейна си работа.
Ако ще изчезваш, постарай се да я затриеш и от вътрешния си свят.

14.   Авторе какво стана? Аз се чувствам по същият начин като теб за съжаление
Ж30

15.   Това колко трае една депресия зависи от самия човек и от това колко време е била връзката. Осем години са доста време все пак, но това че е вече има приятел не мисла че трябва да продължава депресията и. Според мен е малко слабохарактерно, но това е мое мнение. Всеки си е различен и не мисля че пък трябва да я оставяш.

16.   Автора съм, след като написах последния си пост тук и казах, че приключваме всякакви комуникации, блокирах я и я изтрих в скайп и фейсбук, изтрих и номера и... продължавам напред. С такъв човек няма смисъл дори и приятел да съм, вече минаха повече от 2 месеца откакто приключих и се чувствам много добре, гледам напред и толкова. Номер 14, няма смисъл да даваш шансове и да страдаш, такива хора няма как да се променят, животът е пред теб и няма смисъл да си го пропиляваш с хора, които не струват. Но за мен край, значи край, без честитки за празници, рождени дни и т. н. Просто човекът за мен не съществува повече.
Успех и щастие на всички! Благодаря за коментарите и подкрепата!

18.   Относително е човек зависи от самата нея мойта ми би шута преди 8 години и още не са спряли епизодите ми на депресия идват и си отиват после пак се връщат като люлка само, че всеки път е малко по-гадно ти си човекът до нея подкрепяй я това според мен е от голямо значение успех човече