Kриза на средната възраст
Искам и аз да ви разкажа моята история. Преди половин година започнах връзка с женен мъж, чиято жена и дете са в чужбина по тяхно желание. От 4 години живеят разделени, тя не му дава даже пълноценен контакт с детето им което е девойка на 16год. Раздялата им е настъпила защото жена му е имала връзка с друг мъж там и съответно нещата са станали всеобщо достояние. Сега съжителстваме заедно и няма как да скрия се чувстваме добре заедно. Но винаги има НО... неговата майка започна някаква психо атака на тема детето, започна да върти и интриги с детето и жена му, което влияе зле на обстановката и мислите. Обтчгат се излишно отношенията. Започнаха и да го заплашват, че ако се разведе, ще изгуби и детето си, с което за жалост нямат и елемнтарна връзка на комуникация. Дилемата е голяма аз или детето, макар да искаме заедно да отгледаме децата неговото и моето. Зная че съвети трудно се дават, но комнетарите Ви ще са добре дошли, мненията отстрани на ситуацияата също са важни.

Коментари

1.   Здравей,

От написаното излиза, че няма никаква вероятност мъжът, с когото имаш връзка, и съпругата му да се съберат отново, просто най-нормалният вариант в този случай е да си оформят развода. Дъщеря му е на 16 год., не е малко момиче, ако иска да поддържат връзка ще се намери начин, ако пък майка й е решила да я настройва против баща й, от нея си зависи да си прави сама преценките, а не да се влияе само от майка си.
А мъжът, с когото имаш връзка, сигурно е на около 40 години вече, зрял човек и самият той родител, странно би било да се остави да го манипулира майка му. Поговори с него, обясни му, че не искаш да си пречка за контакта с дъщеря му, но и че искаш да сте заедно, внимавай да не нападаш майка му словесно, бъди деликатна. В крайна сметка какво иска майка му - хем изоставен от собствената си съпруга, хем да няма право да се разведе и да бъде щастлив с друга жена. При всички случай ти желая успех!

2.   Е по този случай ти какво да правиш? Да седи и чакаш някога нещата да се променят? Ами ако не се променят? ами ако не ти казва истината и я обича и чака да се върне?
Знам че е хубаво човек да влиза в положението на партньора си, но до време, после става някак тежко, както вероятно усещаш.
Да си проучва нещата юридически, да се оправя, но да не те залъгва.
Постави граница.

3.   Трябва да решиш какво ще правиш. Явно съдбата така те предизвиква да действаш. Сега просто си живеете заедно и отлагате проблемите - свекървата, детето и т. н.
Действай/действайте, но умно. Природата не търпи това състояние явно. Не се сърди и дразни на никого. Приемай съвети, но помни, че ти трябва да решиш. Семейството и съжителството си е отговорност. Време е да я поемеш явно.

4.   Благодаря за отделеното време да напишете коментарите си. Благодаря и за съветите които ми давате и надявам се да продължите с тях.
Нещата за броени дни излязоха извън контрол: Съпругата му отказва да дойде да се разведе, отказва и докумет от училище за завършен клас, за да може тук да се запише да учи. Иска само декларация за напускане на страната за детето.
Домашните скандали и тормоз продължават с пълна сила пред детето да "мачкат" сина си, нейния баща.
Самото дете изпадна в криза от факта, че искаме да живеем заедно всички и отделно. Иска да се прибере в Гърция при майка си.
А аз усещам все по-голяма вина, че ще си загуби детето отново заради мен, макар че то си живееше при майката до сега с години.
Наистина много ми тежи вече. Не искам дете да страда заради мен.