Когато няма с кого да споделя
Когато няма с кого да споделя се затварям в себе си и се опитвам да разгадая някак този толкова отровен живот. На 43 години съм, но така и не намерих моята сродна половинка.

Имах 10 годишен нещастен брак. След това живях на семейни начала 11 години и ''мъжът ми''замина при бившата си жена в чужбина. Трудно ми е да опиша какво изживях и как понесох всичко. Обажда се заради детето и праща пари, поне за това излезе отговорен, защото аз сама не бих могла да се справя. В последствие разбрах, че неговата пак го е зарязала и сега като се обажда каза: аз ще поработя още и ще се прибера. Не смея нищо да кажа, а в мен сърцето изрича без глас: Боже събери го с оная неговата, защото аз не зная вече как да прегръщам и да обичам този човек.

Много, много ме боли душата, че предпочете нея пред мен. Как ли не се молих и плаках тогава, а той ми каза: Аз няма да живея тука с твоята гола любов...! Той си я обичаше нея и понякога като се почерпеше говореше с носталгия по нея. На гърдите му е татуирано името и вплетено във сърце, котва и кръст. И... замина...! Да, но с времето аз се промених, давайки си сметка какво огромно унижение преживях.

И сега колкото и да се опитвам да открия обич в сърцето си към този човек, просто не мога! Прекарвам времето понякога с мъж на години по млад от мен, но това не ме прави щастлива след като забелязах, че влиза в сайтове за секс запознанства. Правя се че нищо не зная за да не съм отново сама, а всъщност съм толкова толкова много сама! Не успях да намеря своята сродна душа. Понякога ми си иска да познавах човек като мен, които да ми е искрен приятел, когото да мога да прегърна и да плача да плача... да изплача цялата болка натрупана в душата ми, а той силно да ме притисне до себе си и да каже:... спокойно, аз съм до теб...!

За жалост в живота обаче предимно не става така както желаем и приемаме това което е, защото няма накъде, докато живота неусетно отминава и се изнизва, като пясък през пръстите ни. Малцина успяват да намерят безценното, истинското, неповторимото- да изживеят голямата любов и да са неописуемо щастливи. Зная какво е да обичам и да ме боли от това чувство, но не зная какво е да съм обичана, не зная какво е някой да мисли за мен така както аз за него. Иска ми се да можех да познавам мъж със сродна на моята съдба и с душа жадуваща за искрено приятелство с което да не се чувства толкова самотен в сърцето си като мен.

Поне се надявам някой да ми даде съвет как да не се чувствам толкова тъжна и сама? !

Коментари

1.   Ти си прекрасно пораснало момиче, което е попадало на неправилни мъже до сега, за съжаление.
От думите мога да кажа, че имаш сърце жадно за любов, готово да даде цялата топлина на света.
Не се отказвай, напиши на един лист всички хубави неща, които очакваш и искаш да ти се случат, гледай го всеки ден и си представяй всяка секунда с бъдещия ти любим и нещата ще се случат.
Вземи друг лист излей цялата болка и огорчение, насъбрали се в красивата ти душа, смачкай листа, изхвърли го и гледай само напред.
Хора, които веднъж са те наранили и изоставали не приемай отново при себе си или поне не в сърцето си.
Успех! :)

3.   Ти си прекрасно пораснало момиче, което е попадало на неправилни мъже до сега, за съжаление.
От думите мога да кажа, че имаш сърце жадно за любов, готово да даде цялата топлина на света.
Не се отказвай, напиши на един лист всички хубави неща, които очакваш и искаш да ти се случат, гледай го всеки ден и си представяй всяка секунда с бъдещия ти любим и нещата ще се случат.
Вземи друг лист излей цялата болка и огорчение, насъбрали се в красивата ти душа, смачкай листа, изхвърли го и гледай само напред.
Хора, които веднъж са те наранили и изоставали не приемай отново при себе си или поне не в сърцето си.
Успех! :)

4.   ''... За жалост в живота обаче предимно не става така както желаем и приемаме това което е, защото няма накъде, .. ''
Ето защо така се е случило. Напротив. Това, в което вярваш или не вярваш, това се случва. :)
Да ти кажа, тези, които не приемат това, което им е поднесено, се отказват от него, само тогава имат реален шанс да намерят това, което търсят, иначе шанса е точно 0. Тоест ако не рискуваш, няма как да спечелиш.

5.   Коментар номер 3 много ми хареса. Послучай съвета на човека зад него, няма да сбъркаш. Има над какво да се замисли човек, четейки го :)

6.   Разбирам те прекрасно, не защото имам същата съдба и същите преживявания, а защото е много трудно да намериш в днешно време човек, на който да се довериш напълно. Да не кажа, че е почти невъзможно. Хората станаха много користни, дори и най-близките ти те използват. Предполагам, че е криза на съвременното общество, но е тъжно и е самотно да живееш така. Не знам какъв съвет бих могла да то дам, аз самата се чувствам сама въпреки, че съм омъжена и с дете.. Може би е най-добре да не се връщаш към миналото си и към мъже, които са те предали и наранили.. няма смисъл. Не си губи времето и с някой, който не те цени.. това, че ще останеш сама не е оправдание. И сега си сама. Самотата не е толкова лоша понякога - има си и предимства. Всички сме самотници... това е истината. Не се отказвай да търсиш приятелско рамо, на което да се облегнеш, вярвам, че за всеки от нас има такъв човек в живота - просто не трябва да го пропуснем..