Отблъсква ме
На 34 год. съм. Запознахме се по интернет, почти не сме си чатили, видяхме се и се харесахме... Първоначално излизахме 2-3 пъти в седмицата, постепенно - по-рядко. Причини - той има много работа, пътува, в командировки, често и с дни... В периодите между срещите, ако аз не му пиша или звъня - той не намира за нужно да се свърже с мен. Аз съм толерантна и не съм го притискала, до един момент, в който реших, че, за да не иска да се виждаме, значи не ме харесва достатъчно, вероятно размисля дали да не престанем да се виждаме...
Написах му смс, че се притеснявам от това, че се виждаме рядко и обикновено аз съм тази, която търси контакт (което не е често - търся го, след като са минали 10-15 дена)... Видяхме се, поговорихме, увери ме, че ме харесва, но си има проблеми и за това така се развиват нещата... Повярвах, съчувствах... И после 10 дена пак нищо (една седмица беше в командировка в чужбина, но не е невъзможно да напише нещо... ). Това ме накара да започна серия смс-и, в които написах всичко, което ме притеснява - винаги е казвал, че държи да съм истинска и да не крия чувствата, мислите и емоциите си. Видяхме се отново, той беше нападателен, обвини ме, че съм го притискала, била съм прогнозиране и планиране, все неща, които аз не съм! Каза, че ще помисли дали има смисъл да продължим да се виждаме и не се е обадил повече...
ИМа ли смисъл да чакам?

Коментари

1.   Не се занимавай повече. Личи си, че и двамата не сте влюбени, а влюбването е важно за началото на истинската връзка. За да имаш обич и любов един ден ти трябва това лудо време в началото. Той не те харесва достатачно или просто има някакъв проблем, а ти пък по-скоро търсиш човек, за да не си сама, а не си влюбена (личи си по написаното). Ако беше влюбена нямаше да чакаш 15 дни, за да го потърсиш. Не прави компромис. Остани по-добре сама, отколкото да си с човек, когото не харесваш истински

2.   Не няма смисъл. Винаги слушай вътрешните си усещания. Където и да си толкова един телефон да не можеш да звъннеш или един смс, не ми се вярва. Сигурно те държи като някакъв резервен вариант и има друга, с които още не са ясни нещата, затова не прекратява и с теб. Но това е началото на връзката, в която би трябвало най-много да искате да се виждате, а щом не е така няма смисъл. А и една връзка би трябвало да се поддържа от двама, а не както при теб само ти движиш нещата. Зарязвай го този без да се замислиш освен ако не предпочиташ само да се измъчваш. Освен това разбирам да му звъниш всеки ден да казва, че го притискаш, а то през 10 дни, абе попаднала си на поредния неориентиран мухльо. Запомни какво е правил и вече ако пак попаднеш на такъв бягай надалеч.

3.   Няма смисъл. Ако той имаше интерес към теб щеше да те потърси сам. Или поне да отговори на смс-ите ти. Остави го и продължи напред. И много важно - не се връзвай на приказки, че ще се промени и нещата ще се оправят.

4.   Много ми е тежко, в началото не бях влюбена, но сега не е така... А съм го търсила през 10 - 15 дена, точно, за да не се почувства притиснат, през това време аз съм се измъчвала много...
Чувствам се несправедливо обвинена в нещо, което не съм направила... В един момент започвам да се чудя дали наистина нещо не съм объркала аз? !

5.   Зарежи го, не страдай, няма смисъл..

6.   Не, ти не си объркала нищо! Привличането между двама души трябва да е взаимно. Иначе, когато е едностранно, се превръща в обсебване – мисъл за един човек, която е непрекъснато в главата ти, а него просто го няма. Много е страшно това, но ти не си единствената, на която се е случвало. Така се трупа опит.
Имаше една прекрасна мисъл от „Души в окови” на Самърсет Моъм. И мисълта е горе-долу следната: „Не зная какво е това, което кара някой да те обича, но ако то не съществува, не можеш да го създадеш нито с доброта, нито с щедрост, нито с каквото и да е друго на този свят. ” Затова отношението на този човек към теб не зависи от твоето поведение. Той не е усетил магията по отношение на теб, въпреки, че може би те харесва. Разликата между „искам! ” и „нямам нищо против! ” е огромна. Проумей това, приеми го и продължи напред. Не го търси по никакъв повод! Категорично! Така, все пак има 1% шанс да те потърси той след време. Ако ти изобщо го искаш тогава. В случай, че продължиш да го търсиш сега, каузата е 100% загубена. Не си струва, повярвай на мен и на другите, които са написали коментар. Сега ти е гадно, защото сама си се "вкарала в един филм", с чийто сюжет ти е трудно да се разделиш. Направи го, обаче, за свое добро. Късмет!

7.   Благодаря за коментарите, особено за последния - аз стигам до същия извод, "насила хубост не става"...

9.   Тоя филм и аз съм го играл с една бивша. Не стига, че все нямаше време за мен и се виждахме с 300 зора веднъж на 2 седмици с една изврънкана среща, ами и после ме изкара безсърдечно нищожество, задето сложих край на агонията и казах "баста! " Колкото по- рано и по- категорично прекратиш отношенията си с такъв егоист - толкова по- добре.

11.   Не се занимавай, няма смисъл. Казвам ти го от собствен горчив опит, който имах с подобен индивид. Той не знаеше какво иска и дали въобще иска мен. Е, убедих се, че когато един мъж те иска, обезумява, прави всичко възможно, за да достигне до теб, но не и да чака по 15 дни ТИ да го потърсиш. Абсурд! Поне за едно съм му благодарна- че разбрах какво да не правя за един мъж и ми показа как се държи мъж, който НЕ харесва дадена жена. Та и ти си дай сметка, че смисъл от цялата работа няма и продължи напред да търсиш подходящ партньор без да си губиш времето по този мъчителен за теб начин. Успех!