Не искам детето
Здравейте, искам да споделя и своята история. Бременна съм в почти трети месец от човека с който живея и за който разбирам неща, които въобще не ми харесват. Обичам го повече от колкото очаквах, но от ден на ден разбирам че ме лъже всекидневно. понякога за дребни неща, понякога за други, които направо ме побъркват. Как да имам бъдеще с човек, който постоянно търси платени момичета и си пише по мейла с тях. Праща снимки и си дава телефона. Обидно ми е и като му казах, че знам той казва, че няма такова нещо докато аз седя и чета писмото да една такава въпросна дама...
Не искам да съм с такъв човек и още повече да имам дете от него. Боли ме и решението което все още не е на сто процента взето е едно от най-тежките, но ако занапред ще продължава да ме лъже така-по-добре е без бъдеще заедно...

Коментари

1.   Приятелката ми все лъжеше за разни неща и в крайна сметка се разделихме не може да се живее с човек който все лъже, камоли да се гради семейство и деца. Решението което трябва да вземеш е доста тежко но в крайна сметка го обмисли добре понеже от него ти зависи бъдещият ти живот. Успех.

2.   Абсолютно! зарежи го този човек, но защо ще убиваш детето си?

3.   на твое място бих абортирала и бих прекратила всякакви взаимоотношения с него. Бих почнала на чисто

4.   Детето какво е виновно, че си случила на кофти мъж? То все пак има и 50% от твоите гени...

5.   Абортирай докато имаш време и друг път прави сметката ПРЕДИ да забременееш, не СЛЕД това

6.   Май само си търсиш оправдание да убиеш детето си, а? Няма да си нито първата, нито последната самотна майка - по-добре такава, отколкото убийца!
Много ще сгрешиш и много ще си навредиш, ако убиеш детето си, своята плът и кръв. На себе си ще навредиш, казвам ти го, не прави тая грешка за нищо на света!!! Какъвто и да е бащата, просто не си заслужава - само ти ще страдаш от това! А болката от спомена и съзнанието за това, което си си причинила, не отшумява с годините!

7.   А ще ти гледам детето, ако ми го дадеш.

8.   Определено нямаш бъдеще с този човек и не виждам защо трябва да се наказваш, че и детето си да наказваш. Просто го зарежи и абортирай. И детето не заслужава подобна съдба - цял живот да не знае има ли, няма ли баща и да се срамува от него и да страда. Пък и това ще ти попречи и на теб да създадеш семейство и да започнеш на чисто. Според мен абортирай и си търси щастието с друг, но този път мисли по-добре, преди да направиш по-сериозна крачка.

9.   Поредният, който е решил, че вече е вързал жената завинаги, като е бременна, и е хукнал да не изтърве проститутките. Абортирай и го зарязвай - такъв не заслужава нито теб, нито дете. След като родиш, ще стане още по-зле за теб - нито подкрепа ще имаш от такъв, нито отношение, нито уважение. Даже може да хлътне по някоя от проститутките и да си я доведе у вас, а теб да изрита барабар с детето. На мъж по принцип не може да се има вяра и да се разчита, а когато виждаш, че проявява подобни "характеристики" като твоя, пък съвсем. Не си проваляй живота, като раждаш дете на курвар, защото той няма да се промени, а последствията ще бъдат за теб.

10.   Не мога да повярвам колко лесно изричате думата "абортирай"... Скоро ще има изповед, как детето е нещасно (поради някаква причина - без пари, болно е, гаджето го/я е заразал/а, самотен/на е) и ще казвате "убий" така ли? Потресена съм!
Tова ли е бъдещето на нацията ни? !?

11.   Преди всичко, какво за Бога правиш още при този мъж? Знам, че не е лесно, но още с разбирането на първите му лъжи е трябвало да си обереш крушите и да го оставиш да си ходи на воля при проститутки и каквито там иска.
Колкото до бременността ти, никой не може да ти даде категоричен отговор какво да правиш (въпреки, че в горе написаните коментари се вижда, че хората умеем да даваме много акъл, когато проблемите не са на нашата глава). Прецени дали искаш това дете, дали имаш финансовата и емоционална възможност да го отгледаш сама, защото подкрепа от този мъж гарантирам, че няма да имаш. Но тъй като темата ти е озаглавена категорично и ясно ''Не искам детето'', а не ''Да го махна или да го оставя'' мисля, че няма кой какво повече да ти каже. Последствията, каквито и да са те е ясно, че ще са само за твоя сметка, така, че при всяко положение се махай от човека с когото си. Едно от нещата, които ненавиждам е лъжата. А съчетана с наглост и лицемерие и то от човека, който уж трябва да ми е половинката и който ми е направил дете... е тази комбинация е ужасна.

12.   Аз съм жена, която минава през ада вече 16 години, за да има дете. И сигурно очакваш да съм най-пламенната защитничка на нероденото ти дете. Но според мен трябва да направиш аборт. Наистина има много самотни майки. Не слушай това с "убийца", с твоите гени и как е много лесно да се справиш сама с отглеждането на дете. Ти си най-важната в целия свят. И трябва да родиш дете от мъж, когото обичаш и на когото вярваш. А какво ще стане по-късно никой не знае. Но да си в началото на бремеността и да имаш такива проблеми... мисля, че не си струва.

13.   И аз съм за аборт. Започни на чисто.. няма да си нито първата, нито последната. В крайна сметка затова имаме и избор да го правим или не и е позволено от закона! Не се притеснявай, имам позната, която също е правила аборт, защото не е била готова. Сега си има прекрасно момиченце пак от същия човек, но просто тогава не бяха готови.. Предполагам е много трудно да вземеш такова решение и ще ти тежи дълго време след това, но си мисля, че това е най-правилното, поне за мен.

14.   Когато бях бременна и аз се разочаровах много от съпруга си. Но нито за миг не ми мина през ума да махна детето.
С неговото раждане пред мен се разтвори цял нов по-добър свят.
Децата са дар от Бога, запази детето. Защото много често втори подарък няма.

15.   9, интересно е, че злобата ти е насочена срещу мъжете като цяло... но да те подсетя, че ако нямаше проститутки (които са, хм, жени), нямаше да има и мъже, които ходят по проститутки. Цикълът е свързан и не може да обвиниш мъжете в едно, без да разгледаш другата страна на проблема.

16.   Посъветвай се с близки-майка, баща както и с лекар и свещеник--животът на твоето бебенце е ценен и дар от Бога...! Това бебе е внуче на вашите и племенник на брат или сестра ако имаш такива. Неговия живот е едно а достойнствата и недостойнствата на приятеля ти съвсем друго....

http://www.budiveren.com/index.php?option=com_content&view=article&id=308:2010-11-11-13-05-22&catid=39:2010-02-12-19-17-47&Itemid=75

17.   От автора:
Благодаря на всички за коментарите, има и доста злобни, но като цяло знаете, че отстрани наистина изглежда доста лесно. Все още не знам какво да правя, но доста ме е страх от двата варианта. Искрено много ме боли за избора ми на човек до мен...

18.   Абе вие добре ли сте? Така ли се убива бебе???? Не искам повече да коментирам, само ще ви покаже едно видео. Който е със слаби нерви да не гледа, ама тея дето само повтарят направи аборт, нека гледат!
http://www. youtube. com/watch? v=02To_MwC6c8&oref=http://www. youtube. com/watch?v=02To_MwC6c8&has_verified=1

19.   Номер 15, ако нямаше мъже, които да са готови да си плащат, за да имат неангажиращ секс, нямаше да има проститутки. ;) По темата- авторке, моето мнение е, че това дете е и твое, и то няма вина за лъжите и несериозността на баща си! Ти си решаваш дали да прекъснеш бременността си или не, знаеш си дали имаш възможност да отгледаш детето сама, но замисли се, че освен, че ти си важна, е важен и животът зараждащ се в теб. Вземи най- правилното за себе си решение и по- добре напусни този мъж, защото вероятността да спре да те лъже е малка.

Ж 38

21.   Номер 15, 9 съм. Проститутките ги има, защото мъжете са достатъчно глупави да си плащат за секс. Или неспособни да "хванат" нещо по-стойностно. Има търсене, има предлагане. Разбира се, че са жени проститутките, но жени, които са намерили начин да печелят от невъзможността на мъжете да мислят. Кой ви е виновен? Но № 19 вече го е казала. Има и мъже проститутки, но нали се сещаш защо не са много, нито пък оцеляват дълго с тая професия.
И да уточня - не става въпрос за злоба, а за презрение. Към определен тип мъже. Никой не може да уважава мъж, който при наличие на жена до себе си и дете на път е хукнал да се сваля с проститутки. Въпрос на акъл и приоритети. Слава Богу, че не всички мъже са такива роби на оная си работа.

22.   В нашата страна абортът до третия месец е разрешен и която жена желае да прекъсне бременността си, може да го направи, хайде стига с тия убийци и глупости.

23.   Никога не бих направила аборт. Обаче твърдо вярвам, че дете се създава, за да го напарвиш щастливо, да го обичаш. Авторката допуска отвращението към мъжа й да повлияе на чувствата към детето й, това е ужасно и не трябва да се причинява на невинното създание. Децата знаят дали са обичани, повярвайте ми. Живот в дом също не трябва да му се причини. Заради тези причини подкрепям евентуалното решение за аборт - или авторката да помисли за детето като за зависимо от нея, беззащитно и невинно същество, което ще обича с цялото си сърце без да го вини за своите и на баща му грешки, или да не го обрича на страдание.

24.   Здравей, aвторке! Аз съм само на 14, но ще ти дaм съвет. Запази бебето. То ще те радва, когато си тъжна. То е дар от Богa. Хиляди жени по света всеки ден дават милиони долaри, за да забременеят. Дори да има само майка, то ще е щaстливо. И моите родители да разделени. Бaщaми има две дъщери от друга жена, и мен, а аз живея с майка ми, защото на баща ми не му пукa за мен и зa мaмa. Когато съм се родила той и е дал само 20лв. и й е казал 'Гледай си детето'и сега живее със ' сестрите ми' и мaикa им, ако мога така да ги нaрекa, защото ги мразя. A aз съм много щaстливa пт товa че имaм мaйкa. тaкa че незaвисимо кaкъв е бaщaтa мa детето ТИ ще си го отгледaш, и не то нямa дa се срaмувa от бaщa си, a БAЩA. му дa се срaмувa от свиятa отврaтителнa постъпкa. Ти нялa дa му позвоьявaш дa го виждa, некa си ходи по проститутките.
Изживей тaзи рaдост дa си имaш дете, товa е кaто чудо.

Kitty

26.   След като аборта е позволен до 3ти месец това не е убийство. Ако единия родител не струва, е по добре да не се живее в лъжа... Но пък детето и с един родител ще стане човек

27.   Номер 26, ако някой мъдър управник реши, че може да се прави аборт до 6-ти месец и го приемат със закон, пак ли няма да е убийство?

28.   Номер 27 - и днес е позволен аборт в напреднала бременност, ако плодът има сериозни малформации.
Иначе, управниците нищо не решават. Законите са писани НОРМИ. Нормите в 21 век се опират на науката. НАУКАТА медицина е доказала, че в първите три месеца от бременността плодът няма мозък и не чувства болка и е дал на жените правото да решават. Къде-къде е по-добре една жена да абортира от това да роди поредното нещастно дете на този свят. Деца пълно. Планетата се задушава от хора. Ако африканките имаха този избор днес нямаше да има толкова глад, войни и убийства.

29.   28, надявам се, че не разсъждаваш наистина така! Иначе да, така е - правят се аборти по всяко време. Да, това е право на избор на жената. Не го оспорвам. Просто си е убийство, разрешено от закона. Но си е убийство, аз лично не бих могла, пък всеки да си решава. Просто си изказвам позицията.
По въпроса за нечувстването на болката само ще ти каза, че не си прав. Имам съответното образование

30.   Само за информация - аз вярвам яв морални и етични закони. Затова, когато разбрах, че има риск за детето ми, просто не си правих съответното изследване, както и по-късно за Дауни, мауни и прочее. Не ме интересува. Аз аборт не бих направила. Само да си досъсипя бременността, не мерси. Господ ми я е пратил тази душа, ако някой ще я отнема, това ще е той (надявам се да е така, а не друго човешко същество). Ние нямаме право да отнемаме невинен живот. Това си е моето право на избор, всеки си решава! Но когато прочета подобна история, позицията ми е тази и няма как да дам друг съвет

31.   А з съм самотна майка. Бях тъпа и наивна спрямо бащата на сина ми. Като чели бях сляпа за всичките му недостатъци. Правеше подобни неща като твоя човек. Когато забременях всички ме убеждаваха да абортирам, но аз не го направих. Малко след раждането бащата изчезна. Не бил за него семейния живот. Не обвинявам никой в случая. Виновна съм си само аз. Животът ми не е лесен. Имало е случаи когато детето ми ме е докарвало до истерия. Имало е случаи когато е нямало пари да му купя кисело мляко. Въпреки препятствията, аз не съжалявам, че имам дете. Днес в парка като го качих на конче и леко подтичвах с него и чувах смехът му и писъците му от радост се почувствах най щастливата жена на света. Така,
че ти си преценяваш.

32.   не виждам смисъл да погубваш човешки живот! То си е твое, какво е виновно? !

Имаш ли идея, колко двойки искат дете а не могат. Да не говорим че аборта може да е опасен и за теб!