В мен ли е вината?
Здравейте на всички. АЗ съм момиче на 20 години, приятелят ми е на 21. Заедно сме от 1 година и 11 месеца и в момента живеем заедно, защото работим на морето. Първо искам да кажа, че страшно много обичам приятелят ми, а и той мен, поне това винаги ми е показвал и казвал и доказвал. От началото на връзката ни всичко беше перфектно със секса.. Правехме постоянно. От няколко месеца насам нещата се промениха. Правим по 3, 4, 5 пъти на месец. Много пъти съм му обяснявала, че това според мен не е нормално, че не може да ми се оправдава постоянно че му се спи, че е изморен.. Много към говорила с него по темата и той уж ме разбира.. и след 2, 3 седмици пак същото.. за друго момиче мисля си, че няма... Винаги по всякакъв начин ми е показвал и доказвал колко държи на мен и колко ме обича... Никога за това време в което сме заедно не ми е давал поводи да си помисля нещо такова.. Плюс това ние сме неразделни, живеем заедно, работим на едно място и дори и да иска няма как да направи нещо. До фейсбука му имам достъп постоянно, както и до телефона му. Обяснявам това подробно, защото причината не е в това, че си има друго момиче, а в нещо друго.. Но какво аз не мога да кажа, затова ви моля някой, на когото му се е случвало това да ми каже каква може да е причината? Като изключим секса или по скоро липсата на секс, всичко и супер. Когато се целуваме и прегръщаме винаги се възбужда, но дотам... Кажете ми в мен ли е проблема и най -вече какъв е той?? БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО!

Коментари

1.   Поотминала е страстта и за това е намаляло желанието. Въпреки това, считам, че е доста малко. Едва ли в тебе е причината.

2.   Здравей, аз даже се чудех дали да не публикувам същата тема, все едно мен описваш. С приятеля ми се обичаме много, искаме да се оженим и като имаме парички да си имаме и дете, живеем на семейни начала, непрекъснато сме заедно, много си споделяме и сме говорили много често по въпроса. Той се чувства ужасно, че не може да отговори на желанието ми за секс всеки път. Преди сме го правели по три пъти на ден, макар не всеки ден. Сега не може повече от 2 пъти в седмицата и то с много зор от моя страна - да го съблазня, да създам обстановка. Сякаш аз съм мъжа, а той е жената. Не се чувствам достатъчно желана, но и двамата не можем да открием проблема. Определено не е в мен, по това сме съгласни, защото имам хубаво тяло, големи гърди и правя много хубав стриптийз :) А той макар да не работи тежка интензивна работа все пак е много уморен след работа и директно сяда на компютъра да играе и това му е почивката, а ми се щеше да поотмаря с мен. Аз мисля, че трябва да отидем на сексолог, но едно че няма пари за това, друго че ще му смажа цялото его ако му предложа. Мисля, че проблемът е психически и е в него. Често изпада в състояние на безсмисленост и нищо не му се върши, въпреки, че в живота му всичко си му е наред - има добра работа, няма проблеми нито там нито в семейството с техните, нито с мене (освен проблема за който разказвам). Няма много приятели, ама той нямаше и когато си го правехме често, така че не трябва да е от това. Нямаме представа от какво е. От три години и половина сме заедно, не е като да сме женени от 20 години, аз да съм му писнала да съм грозна вече и да съм раждала. Според мене не би трябвало да му писне да прави секс с една и съща жена още на третата година, няма интереси към други жени, колежките от работата му са много големи - ние сме на по 23, а те са над 28 и или са женени или искат семейство, с други не само жени, но и хора почти не общува. Всичко води според мене до нещо психологическо вътре в него. А работата му може да не е много тежка, но той да я чувства такава, не знам и той не знае. Надявам се само това да не ни пречи занапред, защото много искам да съм с него. Той е повече от всички мъже взети заедно, които познавам, искам да си прекарам живота снего и май ще трябва да направя компромис с това нещо.

3.   и при мен се получи така, само след 4 месеца вече сме окончателно разделени :)

4.   Няма как някой, който не познава нито теб, нито него да ти отговори в кой е вината. Иначе преди време една приятелка имаше същия проблем с нейния приятел. И той я прегръщаше, целуваше и само до там... след няколко седмици нещата се оправиха и всичко по старому... докато тя не разбра, че той си е легнал с някакво момиче, което му е лепнало нещо и затова я е отбягвал толкова време.
Разбира се при теб може да не е това. Може би просто работата му е тежка и се уморява или пък има семейни или здравословни проблеми, които го притесняват.

5.   е тя тая страст много бързо е отминала бе. Със сигурност и в двамата е вината. Най-вече в него и в гледането на порно.

6.   Едни и същи въпроси. Авторката и номер 2, толкова ли не сте чели нищо по въпроса. Дори има една такава тема като тази тук:
http://spodeli.net/1/story-14102.html

Един от най-големите имена в сексологията е казал, че броят на сексуалните актове в първите две години от една връзка ще е винаги по-голям от броя на актовете през всички останали години на връзката. Причината е генетична и не е на психически проблем както си мислите. Не сте единствените изключения, ако това си мислите. Прочетете другата тема и може би ще разберете. Тази генетична програма е отговорна за биологичното разнообразие и оцеляването на човешката раса. Хората са полигамни бозайници и тази генетична програма е отговорна за все по голямата липса на сексуално желание към другия постоянен партьор - омръзването. Има достатъчно научни статии и обяснения в интернет. Поинтересувайте се защо хората си омръзват, процеса в детайли и какво тласка мъжете и жените към "изневяра" или едни учени му казват генетично разнообразие. Факт е, че това е процес при почти всички хора с малки изключения и не може да бъде спрян. Различните сексуални техники, бельо и поведение забавят за даден период, но не могат да спрат този неизбежен процес, тази генетична програма. Замисляли ли сте се, защо изобщо на човек му става досадно или му писва да прави една и съща дейност или да яде едно и също ядене например. Защо изобщо чувства "нуждата" от разнообразе. Защо има такова чувство, което ни кара да търсим нещо друго, нещо по различно. Това желание за нещо ново и процеса на омръзване сме наследили от успеха на нашите предци, ние сме генетичното наследство на полигамните ни предци, защото тяхното поведение се е оказало еволюционно по успешно. Наследили сме гените и носим генетичното наследство като черти, желания и поведение на тези полигамни и еволюционно успяли наши предци. Естествено полигамните индивиди са по упешни в природата, правят секс с повече партьори и имат повече деца. А при болести и висока смъртност в миналото е ясно, че тези с повече бройки деца и то с генетично разнообразие са по успешни в играта на природата. Генетичното разнообразие и е гарант за по интелигентни деца и по силна и здрава имунна система, а това е много важно за оцеляването. По добре да не задълбавам, но факт е, че сме деца и генетично продължение на полигамните ни предци и сме наследили много от тях. Просто прочетете другата тема и си правете изводите сами. Аз се занимавах доста с тези теми още преди 15 години и не пропускам шанс дори и днес да сверя знанията си. Наблюдавам не само хората окло мен, с които имам досег, но дори и един от хилядите поредни случаи като вашите. Наблюдавам и себе си и приятелите ми, както и с някой по интелигентни мои приятели анализираме доста сериозно поведението на определени хора, причините които ги карат да се държат така, както и последствията. Имам и приятел психолог и доста говорим на тези теми. Естесвено има и се срещат двойки, които запазват сексуалният интерес дълги години, както и уважението си и от там - любовта. Но това са наистина много малки изключения. Нереално е да мислим, че всеки втори е така или, че ние сме от тези изключения. Всеки се мисли за изключение, но реално са доста малко.

K-Man

7.   Ето и още една подобна тема:
http://spodeli.net/1/story-16456.html

и тази най-голямата:
http://spodeli.net/4/story-558.html

9.   От авторката:
На първо място искам да кажа, че това, че даден мъж не иска да прави секс с жена си значи, че си има любовница. Във всеки случай се надявам да е нещо моментно и нещата да се оправят, защото много, много го обичам и не бих отишла да си легна с някой, да вярно е, ще правя секс, но след като не е с човека, с когото съм и с човека, когото обичам какъв е смисъла? А и в моя случай не става въпрос толкова за това, колко отчаяно се нуждая от секс. Просто това се отразява много върху самочувствието ми и се чувствам ужасно гадно. И всеки път когато му ги говоря тези неща имам чувството че едва ли не след като му ги кажа ще ги направи, но само за да съм аз окей, а не защото иска. Целта ми е просто да ми дадете съвет, защото не знам какво да правя и как да постъпя :(

10.   Скъпи момичета, не го вземайте толкова навътре Не искам да развивам дълги психологически тези, а и не ми е работа, защото не съм професионалист, но ще ви кажа нещата, които съм научила от личният си опит. Мъжете от 25 до към 32-3 са в нещо като личностна криза, при едни по лека, при друга по задълбочена и това веднага рефлектира върху сексуалните им желания. Нали се сещате за разпространената по нашите ширини теза- "Един мъж не направи ли нещо до 30 години, никога нищо няма да направи".. тази глупост минава през ума на всеки втори, да не кажа първи мъж и той увесва нос, пада му самочувствието и.. знаете резултата. Ще мине малко време, ще се успокой, ще приеме себе си, такъв какъвто е и всичко ще си дойде на мястото. А що се отнася до вас самите, момичета... много тъпо ми става когато чета неща от рода-аз съм още на 22, не съм раждала бля бля и изглеждам добре... Раждала или не, на 20 или на 30, женската красота или я има или я няма. Дори и две деца да си му родила, дори и три, ти пак ще си хубава ако се поддържаш, ако имаш желание да си красива. Желая ви любов.