Как да имам вяра в мъж?
Посветих 9 месеца на едно момче. Тъй като съм на 19, за мен това не е малко време. Това беше първия път, когато аз мога да кажа, че съм обичала някого. През това време той ме побъркваше. Карахме се когато изляза без него, ако ходех на дискотека звънеше на негови приятели да ме "наглеждат", уж ако стане някой проблем да са там. Аз се принудих да излизам само с него, защото ми писна от скандали. Въпреки всичко това когато бяхме двамата, той винаги ме е карал да се чувствам добре, да се чувствам сякаш съм най - красивата. Разсмиваше ме, водеше ме да гледаме звездите, притесняваше се за мен. Веднъж реших да изляза до нас с приятели (той също живее до нас). Тогава го видях да се прибира в 3 през нощта с колата, без аз да знам нищо, дори ми беше казал, че си е легнал. И така започнах да излизам по - често до нас и почти всеки път го виждах да се прибира късно, а той все измисляше перфектни оправдания. Накрая ми дойде в повече и се разделихме. Запознах се с бившата му приятелка (те ме потърси) и говорихме за него. Оказа се, че докато аз съм била с него той е спал с нея. Скоро след това разбрах, ми е изневерявал с някакви момичета, дори и с едно момиче, което ми се водеше приятелка. Мина година от тогава, а аз все още изпитвам чувства и ми и много трудно, когато той ми се обади или ми пише да се видим, но му отказвах. Последния път се замислих, реших, че може да се е променил, но първо се обадих да разпитам как вървят нещата около него. Разбрах, че е сгоден и след 2 месеца ще се жени. Кажете ми как да вярвам в любовта? Как да вярвам на мъжете?

Коментари

1.   Попаднала си на боклук просто. Мисля, че и те имат някаква роля в живота ни. Като попаднеш на двама, трима ще пострадаш малко, ще поревеш, но вече ще имаш едно наум. Така аз се научих да отсявам мъжете.

2.   Разбирам те. Какво да ти кажа - човек никога не знае - винаги има вероятност да бъдеш предаден.
Но виж, не губи вяра в мъжете като цяло. Трябва да знаеш, че не всички са като него. Малко са свестните, но ги има. Това, което можеш да направиш е да не се отдаваш на 100 % на някого, докато не видиш истинските му намерения. Младо и хубаво момиче си, сигурна съм, ще намериш някого, който ще те цени и няма да те предава.

Между другото тази тема ме наведе на мисълта за една теория, в която се лансира идеята, че хора, които изневеряват и не са верни са ревниви и подозрителни към половинката си (както той е бил с теб). Този случай сякаш доказва това твърдение. Хах. Не че му вярвам, но ми напомни за това.

Тааа... забрави го. Никога не се връщай към някого, който те е предавал - при това многократно.
А и съм сигурна, че брака му няма да издържи много дълго. Така поне предполагам. Такива хора не стават за брак - така де, ако е млад. Не знам на каква възраст е той.

Горе главата, няма нищо по-хубаво от това да срещнеш някого, който да ти покаже колко страхотни емоции можеш да изпиташ - такива, за които не си подозирала. Да те накара да забравиш. И бъди сигурна - ще го срещнеш. :)

3.   Като прочетох, че е излизал с колата, ми стана ясно защо ти си излизала с него. Трябвало още първият път, когато си го видяла, да му теглиш една майна!

4.   Мило младо момиче, това, че си се влюбила в лъжец и измамник, не трябва да те кара да мислиш, че всички мъже/хора са такива. Недей да се затваряш в защитна черупка - вярно, че е естествена реакция след като си наранена и с разбити илюзии. Но от това само ще пострадаш повече. Ще ти трябва време, но ще се убедиш, че има и свестни и смислени хора, просто трябва да ги допуснеш до себе си.
Ж 32 г.

5.   Аз съм свестен и добро момче, но сам. Е, кажи ми, как да имам приятелка, като Вие се занимавате с боклуци!? После всички са еднакви да ама не. Аз и други, като мен не са като тоя лицемер.

М22

6.   Който не вярва в самия себе си, той не вярва и на никого другиго (защото си мисли, че и другите са като него, а тези които не са - "само се правят..."). Бъди точна и всичко ще бъде наред, независимо след колко опита!

7.   По-добре се запитай как да вярваш в себе си след като пренебрегваш разума си. Твърдо съм зад коментара на 5.

М

8.   Имам приятели, които работят в дискотеки и трябва да кажа, че жените, които ходят на вечер се натискали с повече мъже, отколкото мъже с жени. Това го казвам, че не само мъжете са прасета! Да прасета сме, но и вие не падате по-долу, че дори напротив. Освен това най-интересното е, че има адски мн свестни момчета, които си нямат приятелки, а иначе всички момичета си търсите свестни типове... не разбирам как става така. Аз лично съм бил свидетел на 2 момчета, които години сваляха звезди на момичета, които харесваха, а те от своя страна все им се оплакваха след поредната раздяла "защо не мога да намеря свястно момче"! За финал само ще ти кажа следното: Не слагай всички под общ знаменател! Всеки човек е уникален! Не всички мъже са големи прасета и не всички жени са к*чки!

9.   като престанеш да бъдеш пикла и престанеш да съдиш за всички мъже чрез един единствен лигльо

10.   Как да имам вяра на жените? :)

Малко риторичен въпрос, но ако прочетеш повече из този сайт, ще разбереш, че хора има всякакви и поставянето им под общ знаменател е пълна идиотщина (меко казано). Така че, вземи порасни малко и престани да си пълниш главичката с глупости!