Споделена история от Здраве

Пръст на крака
Здравейте момиче съм на 14 години и много се срамувам от лявото си стъпало проблемът ми е следния:
Когато бях 4 клас спря да ми расте четвъртия пръст на лявото стъпало и сега е много зле изостанал от другите и много ме е срам :(. Ходих на доктор размотаваше ме една седмица доктора и накрая ми каза че трябвало да стана на 17 за да ми го оправи и каза че това е било ген така съм се родила! Но аз не се родих така аз си бях нормална искам да ви попитам някой ако е имал такъв проблем да пише в коментарите или ако някой знае как може да се оправи това също да пише! Честно да ви кажа аз не вярвам на този ДОКТОР.

Моля до модераторите спешно публикувайте историята ми :(( МОЛЯ ВИ

Коментари

1.   Хей :) Разбирам, че не ти е никак приятно, но това не е нещо от което трябва да се притесняваш. Имам приятели, които също като теб имат подобни проблеми. Но са хора със страхотен характер и околните ги уважават и се забавляват заедно с тях. И мога да те уверя, че никой пет пари не дава за подобни неща. Трябва да си уникален злобар, за да завиждаш на някого толкова много, че да започнеш да му се подиграваш за нещо такова. Но според мен хората изобщо не се вглеждат в подобни неща. Лично аз не се заглеждам в краката на другите. И все пак.. ако толкова много се срамуваш от това, говори с родителите си и намерете друг лекар. Със сигурност има други по-кадърни специалисти, които ще могат да ти помогнат.
Но най-важното е да разбереш, че това не е нещо, от което трябва да се притесняваш. Има много по-важни неща, като например да бъдеш добър човек с принципи, който се разбира с околните, но въпреки това не се влияе от негативното им мнение. ;)

2.   Ходих на друг лекар и той каза че това не било нищо имало хора с криви лица и т. н! А пък аз съм мрънкала за един пръст за мен е важно да съм нормална има злобни хора който сигурно ще ми се смеят ай тази година отивам да уча в друг град и ще ме е много срам лятото ужасс :((((((((

3.   Аз съм си много добра и затова се притеснявам защото има и лоши хора :( и може да ми се подиграват

4.   Няма как ще трябва да почакаш, а през лятото носи пантофки навън, на море или басейн обаче няма как да се скрие, може да сложиш някаква голяма лепенка да го прикриеш и да излъжеш че си се ударила примерно

5.   Мило момиче, ТИ СИ НОРМАЛНА! Колкото и да не ти се вярва, лекарите ти казват истината. Вярно е, че светът е пълен с хора с всякакви недостатъци и те живеят пълноценен живот. Не, сериозно, ти наистина ли си мислиш, че като отидеш някъде, хората ще се вглеждат в четвъртия пръст на левия ти крак??? Не мога да повярвам просто! Кого си мислиш, че интересува това? Верно ли смяташ, че момчетата няма да се влюбят в усмивката ти, в хубавите ти очи, в звънкия ти смях, защото ще си носят линийка да мерят пръстите на краката ти??? Пубертетът ти мъти главата и не разбираш сега, че този твой, уж "проблем" е само в главата ти. Знам, че няма да ми повярваш и ще си знаеш твоето. Не си крий крака, не се дръж сякаш си инвалид, с такова поведение ще отблъскваш мнооого повече, отколкото с по-късичкия пръст. А пък, ако си чак такъв инат (което е най-вероятно, като се има предвид възрастта ти), то за пари ще се намери лекар, който да оперира измисления ти недъг. И тогава, моли се всичко да мине успешно, защото гаранции никога няма. Да не стане тъй да те осакатят, да почнеш да куцаш, че да видиш тогава чудеса. Тогава ще разбереш какъв "проблем" си имала всъщност.

6.   Мерси номер 4 много добър съвет само приятелките ми знаят за пръста ми но се правят че не го забелязват а номер 5 пръста ми е много зле с 5 сантиметра е назад от другите и това се забелязва