Комплекс или ревност?
Здравейте пиша ви за пръв път и ви поздравявам за хубавия сайт!

Моята история е следната, преди две години се запознах с приятеля ми, тогава той тъкмо приключваше 4 годишна връзка, аз също приключвах отношения с важен за мен мъж. И така запознахме се между нас пламна нещо като любов от пръв поглед, но не започнахме връзкатъй като той продължаваше да живее с нея и така отношенията ни приключиха.

След известно време той ме потърси каза ми, че вече изцяло е свободен вече се е изнесла от тях иска да е с мен и така нататъка, знаете как свалят звезди мъжете. Та така заедно сме официално вече година, но тя не спира да го търси, аз се опитвам да я игнорирам но тя все повече се опитва да навлезе в живота ни. Той постоянно ми казва че ме обича, че не е обичал никой така до сега, обеснил ми е всичко за отношенията им, но хора аз не му вярвям.

Страх ме е че още я обича, но се опитва чрез мен да я забрави, страх ме е че пак ще се съберат и незнам това ревност, параноя или комплекс е! Ако не изпитва нищо може да се опита да спаси връзката си и да я игнорира и той. Аз изглеждам много по-добре от нея и не си правя реклама тъй като сайта е анонимен а несъзнателно се опитвам да приличам на нея.

Та според вас това комплекс от предишни връзки ли е или просто обичайната ревност от бивши, но повярвайте ми тя не спира най пресен пример ще ви дам качва тяхни стари снимки във фейсбук и го отбелязва(ние сме на по 26, а той на 32 години).

Как да повярвям в любовта и обичта му след като допуска това да се случи?

Коментари

1.   Да, доста е притеснително, че изобщо му е приятелка във фейсбук. Естествено, че, АКО ИСКА, би могъл да я отреже отвсякъде. И аз на твое място не бих му вярвала. Не знам какво да те посъветвам, но страховете ти са напълно основателни.

2.   Аз мисля, че трябва да поговорите преди да започнеш да смяташ, че я обича, иска да е с нея и т. н. Все пак връзката ви е зряла, не сте на по 16 години разберете се, и ако няма намерения да е с нея, наистина е нормално да спре да се занимава с нейните естествени опити да си го върне.
S. A. D.

3.   Разбира се, че е нормално да се дразниш и да се съмняваш във бъдещето ви.. Но само едно не ми е ясно- защо до сега не си потавила тези въпроси пред него?? Няма нищо срамно, нито пък ще се унизиш ако му кажеш твърдо и директно, че това нейно навлизане във ВАШЕТО лично пространство на теб не ти е приятно. Бъди твърда, виж как ще реагира той, как ще постъпи след това и тогава вече ситуацията ще ти се изясни малко повече.

4.   знаеш ли, трудно се заличава нещо което е свързано с любов, ако не я превъзхождаш като характер, дори и физика дори, трудно ще я забрави... остави времето да реши, бъди себе си, не се тормози, човек е щастлив с този който му пасва, ако си пасвате заедно ще имате бъдеще, оная ако иска и ракета в фейсбук да докара....

5.   Момиче той се е разделил с нея и сега чрез теб се мъчи да я забрави... ОТРЪПНИ се не е за теб!!

6.   Остави времето да покаже какво ще се случи... човекът с когото сега живея преди време ми беше казал за бившата си, че не е изпитвал нищо по- силно от това с нея. Както се сещаш ми стана доста криво, коя жена ще се зарадва да чуе такова нещо. Но в момента всячески ми доказва че аз съм най- важния човек за него в момента. Дори се дразни че моя бивш ми е приятел във фейсбук, но сме говорили че всеки има минало и има право да запази добри отношения с ценни хора. Никой на никого не трябва да държи сметка за такива неща. Всеки сам да му мисли, за какво са ни тези глави на раменете иначе.. а и не сме ничие притежание, нито пък притежаваме някого. Успокой се и не отдавай такова значение на това момиче.. то явно късно се е сетило какво губи.