Безумно влюбена
Здравейте! Аз съм момиче на 20 години. Преди време поради естеството на работата ми, започнах да срещам едно момче пред ден, два. И така, виждах го на работното му място (налагаше се да ходя до там). След всяко следващо виждане все повече се влюбвах в него, което знам, че е малко абсурдно, защото на практика дори не го познавам. Обаче не знам химия ли е, лудост ли е... не мога и да го забравя, от известно време гледам да се разсейвам и с малко объркване в личните ми планове спрях да ходя там. Но просто все ми е в мислите, каквото и да правя. Най-добрия ми приятел казва, че не съм влюбена, обаче аз не мога да ям и да спя, типичното което ми се случва всеки път плюс бонус- ръцете ми треперят и плача всяка вечер. Досега сякаш не съм имала толкова силни чувства.
Това, което аз направих беше да го добавя във фейсбук, след което да оставя съобщение, съвсем обикновено и неангажиращо. Няма отговор, но не зная дали изобщо той използва този фейсбук, затова се реших се най-накрая ще му призная, поне ако ме отреже да знам, а не да се чудя. Обаче точно днес трябваше само колегата му да е на работа и съответно не можах да му предам стихотворението, което написах за него. Не знам дали си има приятелка, ако има ще се отдръпна, просто исках той да знае за чувствата ми, исках да рискувам, нали един път се живее.
Понеже в някои ситуации явно главния ми мозък изключва тотално, много тъпо се издадох пред колегата му. Сега не знам дали в крайна сметка да отида да му дам това, което му написах или да изчакам... В крайна сметка сигурно ще му каже, че съм отишла и може да се сети коя съм.

Много ви моля мили хора ако имате някакъв съвет, дайте ми го! Наистина съм отчаяна...

Коментари

1.   Колегата му, ако е пич ще съумее да му предаде твоето "издаване"-не се впрягай за тази си постъпка.
Ех, колко бих се радвал, някой да напише стихотворение за мен!
Сега-отиваш там, когато е на работа и под някакъв предлог го извеждаш навън, насаме и му даваш стихчето да го прочете и следиш реакцията му или директно го заговаряш, или изчакваш още малко и гледаш поведението му.

2.   от авторката - първо благодаря за съвета.
Второ- не мисля да го давам на колегата му, най-добре да си знам, че е в него със сигурност.
Трето- за съжаление няма такъв предлог че да излезе навън, ако отида преди работното време освен, когато отива натам, това е идея.
И последно- няма да мога да изчакам реакцията му, сигурно ще си тръгна, просто съм много емоционална и сигурно няма да мога да издържа на напрежението да го чакам да го прочете, дългичко е.

3.   Според мен това със стихотворението е малко прибързано... Та вие не сте се опознали и т. н., а ти отиваш и му даваш стихотворение и му признаваш, че си влюбена в него. Вероятността да го изплашиш е доста голяма. Обмисли го внимателно. Може би ще е по-добре да го заговориш на дадена тема после да предложиш да идете на кафе или нещо такова :Но това е мое мнение, ти си човека, който решава!

4.   като е дълго избери един красноречив куплет 4 реда, не е толкова сложно, дългото има време да го чете после ако има после де.
а по принцип си се влюбила в представата си за някой и във фантазията си за някой, което си е безсмислица, обичаш нещо което не познаваш какво е, следователно не го обичаш, обичаш нещо във фантазията си ок.
човека не отговаря на фантазията, така че какво значение има реакцията му ти обичаш фантазията не него..

5.   ''плюс бонус- ръцете ми треперят и плача всяка вечер''

Ей това направо ме разби... то твоето не е влюбване... а не знам как да го кажа... може би мания... какво правите вие бре жени всички ли сте така когато харесате някой...??? !!

7.   От авторката до номер 3 - всеки път като идех и си мислех това, да му кажа просто искаш ли да излезем някой път, но когато човек е влюбен, просто сякаш всичко е на живот и смърт.. не знам явно съм по-неуверена. Този проблем го нямам с всички останали хора, мога да кажа каквото си искам. И да не му го дам, така или иначе колегата му ще му е казал, че някаква е отишла с писъмце за него. Все ще ми се наложи да отида пак и да го срещна, не знам тогава какво ще правя. До номер 4- не си го измислям, не знам какъв е и не си представям някакъв негов образ, влюбена съм в това, което съм видяла от него, просто в погледа му, нещо като любов от пръв поглед, привличане, химия, не знам как да го обясня, и допускам вероятността да не си паснем ако се стигне до опознаване. Двете неща влюбване и обичане за мен са съвсем различни. Влюбване - това, което е в началото, пеперудите както казват някои хора, а за обич разбира се не може да се говори на този етап.

9.   Действай :) Нищо не губиш, само може да спечелиш :)