Омъжих се за мюсюлманин но съжалявам защото той ме бие
Омъжих се имаме и дете живея в Алжир но той ме бие, и ме тормози немога да се прибера в България, мен ме пуска но не дава детето незнам какво да сторя много сам оплашена не ми дава да говоря и с родителитеси..
помогнете ми дайте ми савети и план как да се измакна..

БЛАГОДАРЯ предварително....

Коментари

51-100 от 100

57.   Ами разкажи подробно ако може, на всички ни би било много интересно

58.   Детето няма ли нужда от разрешително от бащата за да премине граница?

60.   Благодаря номер 55. Тук и да дойде не може нищо да направи.. детето според него е мюсюлманин, но детето ми е ХРИСТИЯНИН, каквато е майка му!!!

61.   56Ами хайде разказвай, какво беше там, как се отнасявха с теб, ... и как се прибра, имаше ли проблеми някакви, не се ли страхуваш сега?

До 56. Нямаш си и предцтава какво е там, с мен се отнасяха, както с прислужница, слугувах на всички беше ужасно не искам дори да си спомням.. прибрахме се без проблем.. сега не се страхувам изобщо и да дойде ще си получи заслуженото

62.   до номер 58.. детето не му носи фамилията, дори нямаме истински брак с него, само религиозно за това нямаше проблем..

63.   до номер 57.. както казах той за щастие замина на командировка, след това веднага се свъзах с родителите си, преди не ги търсех и вие се чудехте, как пиша по форумите апък с тях не се свързвам, веднага ще ви одговоря.. нашите бяха против аз да отида там с него, и ми бяха казали ако тръгна с него да забравя че имам семейство, за това не ги потърсих, ноо в крайна сметка те са ми родители и ме обичат..

И, той като замина аз веднага им се обадих и им расказах за положението си, те веднага се съгласиха да дойдат да ме приберът, дойде баща ми и един негов приятел бивш полицай, беше трудно да избягам от къщата му всичките му роднини ме следяха, но благодарение да братовчедка му която ме съжеляваше ми помогна да изляза от къщата, нашите ме чакаха до една джамия с такси, не взех нищо само документите и златото което ми подариха неговите хора, татко беше резервирал билетите ни, качихме се в самолета и тръгнахме, кацнахме в италия, от там с друг самолет за България.. Когато стъпих в италия имах чуството
че се родих, и след това се качихме в самолета за България и се прибрахме живи и здрави..

Вчера приятелката ми, ми писа и ми расказа какво е станало, горката я наказаха заради мен, каза ми също че мъжа ми е полудял и се е заклел че ще ме намери кадето и да съм.. Но от него знам, че той не може да дойде в България, и това ме успокоява..

64.   Историята е малко скалъпена, но няма значение. Има толкова противоречия в написаното, че просто не се наемам да ги изброя. Явно някой се забавлява да пуска подобни неща, ок, не виждам нищо лошо в това:)

65.   Авторке, много се радвам че си успяла да се измъкнеш от този кошмар. Извадила си голям късмет, защото много други са в подобно положение и ги държат под ключ. От веме на време някоя като тебе успее да избяга и да разкаже за "красвия си живот" там. А с арабина внимавай много, защото те са много ревниви, злобни и отмъстителни хора.

66.   Уважавам всички други религии, с изключение на мюсюлманската. Намирам я за отвратиелна заради мазното лицемерие и хипокритство. Това е една Мики Маус религия която кара поседоватеите си всеки път когато се молят на техния бог да паднат на четири крака и да му се надупят.

67.   Няма по глупави същества от българските жени. То не бяха филми предавания и т. н за изпатили жени с турци и араби. Но продължават да влачат мангали в родината ни, като чели наще са ни малко. Само напишете в гугъл българка и арабин и ще ви излязат по форумите хиляди такива, които по цял ден умуват как да домъкнат поредния Мохамедчо с който са си писали само по скайп или фейсбук и вече им предлага брак. На всичко отгоре оплюват институциите и държавата как така му отказват виза. След година две след като отидат да живеят уж за малко в страната му почва един рев, посолството не ми оказват съдействие не ми дават детето. Мили дами решили да се обвържете и да живеете в арабска държава, живеете в епохата на интернет поинтересувайте за живота на жените в тези страни. Това което го е написала авторката е ежедневието им.

68.   мюсюлманите имат дори указания как да бият жените ако не им се покоряват, не мога да разбера защо християнка от христ. държава ще се омъжи за изрод.

69.   Извинявай, казваш мюсюлманин ама не мисля че ИСТИНСКИЯТ МЮСЮЛМАНИН ЩЕ ПОСЕГНЕ ДА БИЕ ЖЕНА. И сега разбира се, ще ми изтриете коментара защото сте комплексари. Истинският мюсюлманин не бие и не псува, не кълне и не ругае. Не си се оженила за истински мюсюлманин, а за някой пияндур, който не знае какво иска. Срещни достоен човек и виж сама разликата. Аз също съм мюсюлманин и знам, че не всички които се наричат мюсюлмани са такива.

70.   Така 1-во:В Сирия, Ливан, Мароко и др. подобни държави има и християни. Не като кажеш, , той е от Ливан"и веднага да мислиш че е мюсюлманин. това само един прост човек може да го каже, човек който не е запознат дори от обща култура с тези народи. Но както и да е.
2-ро смятам че историята е измислена.
3-то Не всички МЮСЮЛМАНИ са Лоши Хора. Да аз също не бих приел мюсюлманин в дома си. но това е друго. Имам приятели МЮСЮЛМАНИ и не всички са, , гадни, лоши, лицемерни, и непочитащи жените си, даже има някои които са под властта на жените се". Жалко че се натрупа омраза към чуждестраннците и българските дами. Те българските мъже не всички са добри с жените си и българските мъже бият жените си, насилват децата си, спят с майките си (съдебен спор, който гледа)и какви ли в други извращения, но за тях никой нищо не пише и не казва.
Мъж 24

71.   "Авторке", и как така и от Алжир през лаптопа на приятелката си, и от България през компютъра на ваште, пишеш все от един и същи IP-адрес/хеш? Обясни ни как стават тези магии? ;)

12345 (3 гласа)
25. слушаите рискувам живота си за да ви пиша, пиша от една приятелка когато тои отива на работа тя ми носи лаптопа нямам толкова време да говоря с нашите всеки момент тои може да жлезе и да ме хване
от автора и ме извинете че пиша неграмотно просто е от страх гледам да пиша по бързо

12345 (0 гласа)
54. Здравейте на всички..
Тази сутрин пристигнахме в България живи и здрави, благодаря на всички ви за подкрепата и за саветите..
ако някой се интересува как се прибрахме и през какво сме минали да пита каквото иска..
от авторката..

hash: 2cca64cf2a :)

72.   Не знам какво ще постигне някой с такива писания. Не вярвам някой да вярва на такива глупости. Моята родна сестра вече от 9 години е щастливо омъжена за мюсюлманин и след като живяха в България и Египет 5 години, вече 6 живеят във Франция. Имат 2 момчета, големият на 10 години, а малкият на 6 години, а в момента е бременна и трябва живот и здраве да роди момиченце. Никой не нарича сестра ми кафир, неверничка и пр. и никой не иска да си сменя религията, въпреки че семейството на зет ми е много религиозно. Сестра ми е православна и на празниците посещава руска църква, която им е наблизо. Момчетата са мюсюлмани и тя ги възпитава в такъв морал, което няма нищо общо с радикалния ислямизъм. Жената е на почит, сестра ми работеше в България, но след като заминаха за Египет напусна работа и сега пак е домакиня. Липсата на работа не й пречи, защото поддържа голяма къща. Аз я упреквах, че избра да се омъжи, вместо да изкара висше и да си има добра професия, но сега като я гледам мисля, че направи правилния избор с този мъж. Във Франция сестра ми има близка приятелка рускиня, която е омъжена за египтянин, далечен роднина на зет ми. Двете и децата често си гостуват, както споменах ходят и на църква, но разликата е, че рускинята е строителен инженер и всеки ден ходе на работа, а трите й деца посещават детска градина и училище. Мисля, че това всичко е в реда на нещата и сестра ми живее като нормален човек. Единственото, което ме боли е, че не желае да се връща в България, дори и за почивка... поне докато децата пораснат, което няма да е скоро. Това е така, защото докато ни гостуваха в София в дома на родителите ми, съседските деца обиждали племенниците ми на цигании и се сбиха. По-мургавата кожа в България е проблем и родителите явно имат навика така да учат децата си. Трето лято няма да се приберат, какво да говорим за други празници или за постоянно. Сега, ако искам сестра си, трябва да отида до Франция или до Гърция, където ще почиват.
Има ли още някой въпроси как се живее с мюсюлманин, за да ви отговоря?

73.   Хората които плюят по арабите и мюсюлманите, бас хващам че не са стъпвали в арабска държава, и за арабите са се информирали само по CNN :D Вървете в Ливан и ще видите какво значи развита държава, при все всичките войни там, да не споменаваме изобщо залива и Дубай... Светлинни години от тук, по всеки параграф.
Сирия, Ливан, Египет, Палестина, Йордания, Ирак... и изобщо целия Левант, са най древните земи с най-богата история и култура, която е без аналог в световното наследство. Там са се зародили трите водещи религии и дори първите християни са били точно от тези държави. Не случайно до ден днешен има много, изцяло християнски селища и дори голям процент от населението са християни. Най-великите и известни исторически личности, водят началото си от този регион... Просто Леванта е тотално друг свят...
Свят където мъжете са мъже, а на жените им харесва да бъдат жени и ненавиждат феминизма...
Свят където е истински абсурд мъжете да делят сметки в заведение с жена и по скоро биха се обесили на някое дърво, отколкото да я оставят да плати, не рядкост тук...
Свят където мъжете работят и снабдяват семействата си, а жените отглеждат здрави деца и подържат, и изграждат, и подпират домовете си...
Свят където семейството и децата са от първостепенна ценност, а морала и страха от Бога, далеч не са изчезнали в небитието...
Свят където спокойно се разхождаш по тъмните улички, без страх и притеснение, че някой наркоман или пропаднал пияница(каквито има в изобилие тук) ще те остави на място, за да ти вземе 5-те лева изкарани в робски труд...
Свят където педерасите в комплект с останалите евроатлантически "ценности" са строго забранени...
Свят където, ако си на улицата гладен и жаден, 1000 врати ще се отворят и няма да те оставят да умреш на пътя като куче...
Свят където непознати хора, все още се поздравяват като се видят по улиците рано сутрин...
Мога да продължавам още много, но мисля схванахте идеята..

Не случайно жените тук се захласват по сериалките и източните мъже. Самото им естество свидетелства, че това е истинското нещо, а не разните епилирани, обръснати гладко като бебешко дупенце и феминизирани момченца, които се чудят как да забършат поредната кифла в някоя селска дисКОтика.

Както се вижда, за арабския свят има бъдеще, което е засвидетелствано от милионите млади хора и деца.
Бъдещето е пред тях... с искрено съжаление, за тук не съм особено сигурен...

74.   73, стига си говорила глупости. Ние наскоро си купихме античен сервиз от магазин за антики, който се държи от ливанци - много приятни, бели хора дори, НО като ги заговорих за Ливан, те само казаха, че в момента не е сигурно и те самите не са стъпвали от доста време там. БИЛ е ливан Перлата на Ориента и имат най-вкусната кухня, НО сега ислиамистите разрушиха този начин на живот и мило и драго правят, за да имат шанс да живеят при нас. Занимават се с търговийка и така нататък, но са добри и честни хора - нищо лошо.
Спри да говориш обаче глупости. Просто те мързи и си намерила някой будала да те издържа.
Женската работа иначе е много и най-разнообразна. Мюсюлманките дори работят повече от мъжете си и често изхранват семейството с животни, селско стопанство, ръкоделие, докато мъжете се молят на Аллах и пият чай под някой чадър.

75.   71, мислиш ли, че разкритата "авторка" ще ти отговори!

76.   от 73

74 съжалявам, но ти нищо не си разбрал от това което съм написал, личи си и от факта, че ме смяташ за жена...
За разлика от теб обаче, аз не само съм бил по тези земи, но съм и живял не малко време, понеже са ми родни, та много добре знам какъв е реда и положението там. Мъжа е глава на семейството и го издържа, а жената ражда деца, подържа дома и е упора на мъжа си, толкова е просто. Че има изкривени жени и семейства, които правят изключение има, но аз говоря за масите, а не за единични случаи.
Специално за Ливан и особено Сирия, положението може да е зле в момента, но не без вина са Запада и Америка, яхнати от разните умопомрачени илюминатски и други тайни кръгове - истинските световни агресори и терористи, но това вече е за друга тема...

77.   От 73

Една поправка, мюсюлманките наистина работят много както казваш, но забележи, че това са занаяти предимно в дома и в границите на семейството, и семейния бизнес, близо до децата, това е истинското нещо, но чак да изхранват семейството е силно пресилено. Жената е помощник на мъжа и дома е нейното място. Това е и библейската гледна точна, за справка може да си прочетеш Притчи 31 глава, за да разбереш как изглежда истинската жена в християнството и ще видиш че няма разлика с мюсюлманката която описа. Недопостимо е една жена да ходи да работи в разни чужди фирми и робовладелнически корпорации, сред чужди мъже и да си зареже децата по градини, забавачки или детегледачки, които не дават 5 стотинки за децата й.. Има една много хубава песен от един ливански певец Mohamed Eskandar - Joumhoureyet Alby. Може да я потърсиш в ютуб или вбокс. Има английски lyrics в гугъл, като цяло идеята става ясна и от добре направения клип - дъщерята казва на баща си, че иска да работи и той се противи на идеята и и обяснява, как ако започне работа, децата и ще страдат, как ще бъде тормозена сексуално и той ще трябва да идва да раздава правосъдие и тн и тн.. и че много по добре да си стои във вкъщи при семейството, което не си струва да бъде загубено заради пари..

78.   И какво сега - мюсюлмани-мъже пропагандират тук как било хубаво да се омъжват жените за мюсюлмани. Ами извинявай, но не съм съгласна. Затова и мюсюлманските страни са на този хал. Просто живеят в Средновековието тези хора. Не става дума само за положението на жената в обществото, а като цяло са изостанали общества.
Минали сме го това християните, но сме се реформирали. Дори православните сме се реформирали без да образуваме нова църква и най-важното - разделяме светския начин на живот от духовния си и не пречим на другите да живеят както си искат.
Никой друг не парадира толкова с религията си и не пролива толкова кръв ДНЕС заради религия. Само мюсюлманите сте затворени в Средновековието.
Начинът ви на живот се отличава от начина на живот на всички останали модерни хора. Никой будист, християнин и така нататък не занемарява светския си живот заради религия и на външен вид гледа да не парадира с нея. Само мюсюлманите където и да живеете си мислите, че имате право ако трябва със сила да налагате на хората своя начин на живот...своя ИЗОСТАНАЛ начин на живот.
Затова и сте на този хал.
Защо идвате да живеете в нашите УРЕДЕНИ, БОГАТИ, СОЦИАЛНИ държави? Ами стойте си в Либия, Ливан, Сирия и си живейте мюсюлмански....
Единствено страните с петрол живеят богато, но и това е въпрос на временност. Добри търговци, но не можете реално да създавате каквото и да е било, ленност и мързел не само сред жените, но и сред мъжете.
Най-дебелите жени са арабските жени. Ами как няма да са тлъсти като нямат работа и не могат да спортуват, дори не могат да се разхождат.
Живеете 30 г. по-малко средно от нас и оцелявате като народи (нации нямате, далеч сте от идеята за НАЦИОНАЛНА ДЪРЖАВА) само благодарение на превръщането на жената в машина за раждане.
Няма смисъл просто да пропагандирате тук мюсюлманския начин на живот. Жените и децата са най-големите жертви на този начин на живот, но не вярвам, че мъжете са истински щастливи в него, защото са затворени в клопката на семейните зависимости, женят ги за някоя братовчедка, а после трябва да гледат как техните дъщери биват бити, изнасилвани и тормозени..или стават жертви на самоубийствени атентати, войни и глад. И всичко това заради една ....религия? Не мерси. Не ми трябва обещанието за мързелив начин на живот на черджето, разплула огромното си туловище след 10тото раждане.

79.   И последно ще кажа - който иска да си живее по мюсюлмански - той няма място в ХРИСТИЯНСКА Европа. Стойте си в страните, който вие сте създали и никой няма да ви закача. Както по време на комунизма - стоиш си, мируваш си и се затваряш с желязна завеса - никой не те закача, няма американци, няма европейци... вместо това се тълпите на границата НА НАШАТА ДЪРЖАВА. Какво безрамие точно тук - кланите 500 г, българи да подслоняват мъчителите си. Нямате почва просто поне у нас. Западняците нека ви търпят и да си носят последиците. Ние не сме забравили и не можете да ни излъжете... на лов сте за глупави момичета -

80.   Хора, правете разлика между исляма и хората, които се наричат мюсюлмани. Ислямът никъде не подкрепя невинни жертви от каквато и да е била раса, етнос и религия. Всъщност доста си прилича с християнството, но разбира се си има и своите различия, които обаче са свързани с празници, имена и с Бог.
Щом, №79, намесваш 5-те века робство, ти осъзнаваш ли, че в исляма не се проповядва "идете в България, избивайте и поробвайте". Няма как да виниш религия за делата на хората, водещи се от тази религия. Османската империя е завладявала територии, не само от България, но и доста други държави. Но не е била само тя. И Българска империя да имаше по онова време, най-вероятно и те щяха да направят същото. Да не би Василий II да е бил мюсюлманин, че е ослепил българската войска - не. Така че спри с предразсъдъците относно религиозна, расова и етническа принадлежност.
Не знаем, какво е точно е било положението в миналото, но поне сега знаем, че не трябва да има вражда между хората.
И специално за гражданите на България - турците не ви мразят, не знам защо като се спомене турчин пред българин и българите веднага си мислят, че турците ги мразят. Това не е така.

81.   От 73

Пак нищо не си разбрала 74, пффф дори не знам от къде да почна...

Ако те интересува, защо има толкова много имигранти чакащи на европейската граница, може да отправиш допитване до следните организации (реално списъка е много по дълъг, защото това са организациите на най повърхностно ниво, тези които са баш в дъното, изобщо не ги знаем) - масонски, тамплиерски, илюминатски и производни гнусни отрочета, които смятат себе си за Бог, и че имат право да контролират света, и да предизвикат бедствия, болести, климатични промени и войни където си пожелаят, с цел да изпълнят пъклените си сатанински планове. Може също да си направиш справка с десетките милиони избити и осакатени в държави като Ирак и Афганистан, разбира се пак с любезното съдействие на Запада и Америка, яхнати от изброените организации.

Това с колко сте били уредени и богати и социални и как ние да сме си живеели изостанало по мюсюлмански е жалко и смешно идващо от невеж човек, който дори не е стъпвал в арабска държава, съжалявам но още тук мнението ти се дискредитира моментално. Още повече ти идея си нямаш, но богатството на Запада и Америка е кърваво и с грабежи, на гърба на останалите народи, които са системно избивани и ограбвани. Та само от индианците са избити над 100 милиона. Потърси за индианския холокост, който за разлика от другия, наистина е съществувал. Поинтересувай се малко и ще видиш, че най разкошния град, без еквивалент в света - Дубай, не е постигнат с нефт а с нещо много повече - истински управляващи, които мисля за благото на народа си. Сигурен съм, че и затова идея си нямаш, но краля на Дубай си се разхожда и си шофира колата напълно сам без охрана и защита, просто защото няма нужда от такава. Народа го обича и престъпността там е сведена почти до 0%. Ти да си видяла мижитурката и мутрата крадец Бойко някога, някъде без една камара охранители? Аз не съм..

Да продължим нататак - абсурдно е да слагаш целия арабски свят под знамето на исляма, не се съмнявам в невежеството ти и по този въпрос, но Ливан е близо 50% християнски и в съседните държави има милиони християни. Та нали християнството произлиза и тръгва именно от този регион, както казах вече, и най древните християнски общности са именно там, но ти разбирасе не ги знаеш тия работи, защото изповядваш християнството само на думи. Ти тотално игнорира факта, че аз за разлика от теб с претенциите за християнка, се аргументирах изцяло Библейски, как трябва да изглежда семейната жена, ти какво може да ми кажеш по Библията? Вместо това ти продължи да летиш някъде между редовете и да виждаш несъществуващи мюсюлмански агитации. Аз самият съм християнин(виждаш ли колко пибързано и несмислено съдиш? ), но това не пречи да видя и добрите страни на мюсюлманството и как е запазило хората много по близко до истинските християнско-еврейски ценности, такива каквито са в Библията, от колкото така наречените Европейски такива, понеже за разлика от теб, информацията ми идва от това, което съм видял лично с очите и сърцето си, а не от гнусните лъжи на CNN и БТВ.

За това каква държава е Ливан и какъв град е Бейрут - колко модерен и красив, засрамващ по прелест и разкош дори най-известните европейски столици, е трудно да се опише и говори дори, трябва да се види, но какво ли хубаво си видяла ти по CNN и БТВ.. ще ми разправяш че Ливан "БИЛА" перлата на ориента в минало време, та тя е перла в световен мащаб, но какво ли си видяла ти..

Арабките били най-дебели, хахааа, затова ли мъжете се прехласват по ливанките и ги определят като едни от най-красивите жени, е питай Джорд Клуни колко са грозни :D

А за твърдението ти че хората там живеели с 30 години по малко и колко били изостанали, ще се възъдржа от коментар, само бих сложил емошънка за фейспалм.

А това последното с "християнската европа" (дабъл фейспалм).. Казвам го най-сериозно и думите ми са истина - мюсюлманския свят е много по близък до библейското християнство, от колкото Европа с нейните ценности включващи, но не се ограничаващи само до: педераство, егоизъм, атеизъм, всякакви извращения и дори последно време на педофилия, чиста проба сатанизъм... списъка е дълъг. Един ден когато Исус се върне да съди народите, мюсюлманските държави ще бъдат много по оправдани от прогнилия лицемерен само на думи християнски Запад.

Айде със здраве, когато посетиш някоя арабска държава (препоръчвам ти Ливан), тогава ще взема мнението ти на сериозно и може пак да си поговорим.

Аз съм over & out, няма какво повече да добавя по темата, нито имам време и желание от безсмислени спорове, кой разбрал - разбрал!

82.   до н 80 „Хора, правете разлика между исляма и хората, които се наричат мюсюлмани“

В Библията пише „По делата ще ги познаете“.
Ислиямът е единствената НЕРЕФОРМИРАНА религия в наши дни, която не разделя светско от религиозен живот. Това е много опасно! Не само в Корана буквално пише, че може и ТРЯБВА да се опитомява жената дори със сила, но и се дава нареждане за насилствено налагане на ислиама, а немюсюлмаинте са приравнени към животните като права - т.е. нямат такива. Робството се удобрява и регламентира дори в Шариата. Говорите за робство и колонизация - ами България е била 500 г. колония, българите поробени, продавани, убивани без причина.

Разликата с християните В НАШИ ДНИ е, че ние не четем Библията дусловно и не живеем по стария завет, а по Новия (Христос-ХРИСТИЯНИ).
Да, в Средновековието и Колониализма са направени много неща, НО ДНЕС СМЕ ЦИВИЛИЗОВАНИ.
Специално за България пък мога да кажа, че не е била колониална държава и никому нищо по религизони и етнически причини не сме сторили.
Била съм в много мюсюлмански страни и по работа, и на гости. Единствено в Египет се чувствам що-годе добре, НО защото там на всеки ъгъл има СВЕТСКА армия.
Алжир е в момента някакъв ужас, в половин Пакистан хората сами живеят в страх от братята си мюсюлмани, била съм и в Дубай.
Да, Дубай е много добре направен ИЗКУСТВЕН център, но откъде идва началният капитал - от продажба на камили ли?
В момента, в който светът стане независим от арабския петрол, се свършва и благоденствието на арабите, защото са ленив и чергарски народ, а самото мюсюлманство е лениво, не насърчава работата, труда, СВЕТСКОТО ОБРАЗОВАНИЕ.
В името на Християнството са се вършили (минало свършено) много зверства, но в името на Ислиама се ИЗВЪРШВАТ в момента повече.
Няма умерени мюсюлмани. Където има мюсюлмани, никъде не са се интегрирали и никога не успяват да живеят с местните - винаги има конфликт
В Япония мюсюлманин не влиза- не получава виза дори за турист. Хората просто бързо са разбрали да се пазят.
Заради нашата история, аз мога да кажа, че Ислиамът просто е част от България и мюсюлманите също, но ние си имаме едно наум и не страдаме от излишна толерантност. Аз съм израстнала с мюсюлмани, знам за какво говоря - дори на една маса с тях съм празнувала Байрями и те с мен Великден, но дори тези умерени мюсюлмани се различават много от модерните разбирания не само за мястото на жената. Християните се пазим от техните разбирания.
Западняците ще си ядат попарката, която са си надробили. Там джамиите никнат като гъби, младите не са се интегрирали и се занимават с престъпност или ислиамизъм, в центъра на Париж се разкарват жени с фереджета и бурка, бременни с Х брой дете....

21 век ще бъде векът на борба между цивилизациите.
Мюсюлманите, заседнали и регресиращи в посока Средновековен начин на живот СРЕЩУ всички останали. Не става дума тук за противопоставяне Християнство vs. Ислиам, а борба между две култури - Исилам срещу Светската култура.
Повечето християни дори не изповядват религията си. България е ясно обаче към кой свят принадлежи. Дори някои мюсюлмански държави ще се присъединят към Алианса на светските страни. Държави като Русия, Китай, Япония, Корея, цяла Южна Америка, Канада, Австралия... Африка - целият свят срещу вас.
Австралия не приема вече мюсюлмани, Канада също - ЕС ще бомбандира корабите, с които ни налазвате, а мюсюлманите в Европа просто са зависими от социални помощи - т. е. зависими от държавите ни - т. е. няма какво да правят и къде да мърдат. У нас пък мюсюлманите в 80% от случаите са светски, нормални хора. Интересно е къде са държави като Турция... но за сега Турция определено е на страната на ИС и тем подобните, заради което може да изгърми.
Интересно става.
В моето семейство не бяхме практикуващи християни, но нещата се променят. Моите деца ще бъдат от малки възпитавани в християнството, за да им е лесно после и да не страдат от излишна толерантност. Не сме забравили.
Християните сме горени на клади, набивани на колове, живи драни от османлиите. Нищо не се забравя... и пак не сме си предали начина на живот. Примитивните никога не побеждават над развитите културно хора. Злото никога не побеждава над Доброто. ИС ще бъдат смачкани като Хитлеристка Германия... броенето започва.

83.   73, добре, че се махаш!

84.   А преди да се омъжиш гледа ли филма "Не без дъщеря ми"? Е, горещо го препоръчвам на всички млади момичета, които имат връзка с мюсюлмани. Да си знаят.
Радвам се, че си успяла да се измъкнеш!

85.   69 много лъжеш, между ислям и мюсюлманини няма разлика, всички бият жените и жените се смятат за нещо по - малко от мъжа и нямат право да работят и учат

86.   Исляма била мирна религия??? За това ли преди седмица ислямисти заклаха ДЕЦА - хростиянчета е името на техния " миролюбив" Аллах. За това ли убиват с камани жените си и им режат носовете. Заливат ги с киселина и други подобни зверства. По- гнусна и принитивна религия няма от исляма. всички други са за предпочитане от исляма.

87.   Към коментар 73:
Мале, малее.... ти описа арабския свят и начин на живот като рай. Ц, ц, ц, направо се удивявам колко сте добри в словата и ако някое наивно момиче ви чуе, ще си каже, че е ударило от тотото, че се е запознало с вас, ама когато отиде в този "арабски рай", ще се чуди какви планове да мисли, за да бяга. Толкова сте добри и благородни арабите и си цените древната история, от която са "излезнали толкова много исторически личности", че сега не могат да смогнат да си разрушават останките.
Моля да се обърне внимание, че коментар 73 е писан вчера. Сега, в разгара на войната в арабския свят, номер 73 описва тези места като мирни, хората живеят спокойно и щастливо. Наивни момичета, ето ви го примера на лице, това представляват арабите!

88.   86, не им трябва дори да убиват деца-християнчета. Вчера разпънали на кръст ДЕЦА, които яли по време на рамадана... но че яли не било сигурно. Просто ги правят тези зверски неща, за да държат в страх и подчинение хората и без причина хващат разни хора и ги убиват по средновековен начин.
Обаче нашите османлии са били още по-зле. Убиват, колят, набиват на кол, запалват или разпъват на кръст на всеки 3 г. цели села, за да държат народа ни в подчинение БЕЗ да е имало причина, съпротива или каквото и да е било - просто за густото.
Мирна религия? Никога не е била. Няма разлика между ислиам и мюсюлманите, които го изповядват. Няма умерени мюсюлмани... то е като да има умерен хитлерист, комунист или фашист.

89.   "Няма умерени мюсюлмани"

Доооообре. Явно всички мюсюлмани до един колят всеки християнин, който им се изпречи на пътя.

Аз съм израстнал с много мюсюлмани, повечето на мравката път правят, ама явно нещо съм се объркал, щом всички колят и бесят без причина, ей така за удоволствие. Може би през нощта, за да не се набиват на очи. Иначе нямам обяснение. Явно през деня се правят на добри, за да заблудят християните, че са добри, но такива като теб не могат да заблудят.

От стара коза яре си.

90.   89, не съм казала, че няма добри мюсюлмани, но тук говорим за повече от религия - за ИДЕОЛОГИЯ говорим.
Така например няколкото хиляди ИС джихадисти не могат да контролират такива огромни територии ако нямат подкрепата на местните. Самия Коран и отказа за реформация им дават предпоставки при обстоятелства да се радикализират - най-малкото подкрепят с логистика джихадисти при нужда.
Така е било и през турското РОБСТВО у нас. Често помаци, потурчени цигани са извършвали самите кланета. Така както си живееш мирно с твоите съседи, трябва им един муджехидин да им нареди да те заколи, защото ще отидат в рая със 101 девственици и си мъртъв.
ВСИЧКИ терористи някога са били „добри“мюсюлмани. Самият Бин Ладен е живял доста западен начин на живот с алкохол, студентски живот, манекенки.
Добрият мюсюлманин, който се взриви в Бургас е бил чудесно интегриран, нормален човек... поне на вид.
То е като да вървиш през мочурище и да си казваш, че не е, само защото до половината път не си потънал. Трябва ти една грешна стъпка и си мъртъв. Така е с мюсюлманите. Не говоря толкова за нашите, които живеят у нас от столетия, а по-скоро за новите мюсюлмани, които са конвертити или за бежанците, които сега нахлуват. Радикализират се отдалечени бедни села, защото им дават пари от Саудитска Арабия да ходят на джамии, да носят бурки и да си пращат децата в ислиамски училища. Те може да не се взривят на площада... но децата им?
И да не забравяме терористичните актове през 80те у нас, когато точно тези „добри“ и мирни мюсюлмани взривяват гара Пловдив и вагон „Майка и дете“

92.   90, едва 6% от мюсюлманите подкрепят насилието. Дори в Близкия Изток процента не е по-голям, защото самите те са потърпевши. А специално ако говорим за ИД, Хизбула и тем подобни там нещата опират много повече до политика отколкото до идеология. Там са намесени съвсем други интереси предимно бизнес интереси в т. ч. и американски.

Подкрепят ги не местното население, а цели правителства. Местното население се коли масово и районите са обезлюдени заради изколени и избягали. Подкрепят ги разни правителства и корпорации, които имат интерес от войни. Същите тези джихадисти до скоро бяха финансирани от самите америакнци, за да имат коз срещу Асад. Макар че вероятно и сега имат подкрепата им, за да могат си продават оръжията и да оправдаят огромния бюджет на армията. Точно тук не търси място за религия.

Да, сигурно има фанатици, на които им са промили мозъка с религия, но това не е истинска религия, а и като относителен дял спрямо всички мюсюлмани такива са нищожно малко.

Друг е въпроса, че по медиите постоянно се акцентира върху тероризма и човек, който не е запознат, лесно може да се заблуди, че едва ли не повечето са такива.

По същия начин нас ни мрази цяла Зап. Европа, защото ако 5 българина оберат магазин, се вдига врява до небесата по медиите и това е с години. Само че ако някой българин постигне успех в някаква област или помогне за нещо, никой и не чува, а и да чуе, не прави такова впечатление и бързо се забравя. И после върви им обяснявай на англичаните примерно, че не сме лоши хора като цяло макар да има и мърша сред нас.

Иначе ние българите сме свикнали все да упрекваме другите, да ги виним за миналото си, да им завиждаме за постигнатото, да се сравняваме, но никога не гледаме своето си канче и нашата си реалност. Все търсим под вола теле, търсим проблемите, където ги няма.

Вместо да сме тук и сега, ние винаги обвиянваме някого за миналото, както и все се надяваме на нещо в бъдеще, но винаги пропускаме настоящето и никога нищо не изживяваме пълноценно.

93.   92, ти ли ходи да питаш да знаеш, че 6% от мюсюлманите били подкрепяли насилието? Жените пита ли?
Освен това пита ли дали подкрепят ДЖИХАДА?

То и ти го казваш - става дума за идиология. Ислиамът не е обикновена религия, а ИДЕОЛОГИЯ - точно като ИДЕОЛОГИИТЕ комунизъм, фашизъм и така нататък. Ти в момента сякаш ми казваш - ами то само 6% от нацистите подкрепят насилието, но това не им попречи на всички 90% от населението да подкрепят Хитлер в неговите безумности.
Този филм сме го гледали. Дали ще го нарешем националсоциализъм, комунизъм или Ислиам -същото е - Идиология, която се използва, за да застраши живота ни, свободите ни и всичко, което в Европа сме си изградили с много кръв и в частност българите са платили с реки от кръв по мюсюлманските дръвници.

Живяла съм в Западна Европа и не е вярно, че българите са мразени. Просто хората са убили своите си цигани и преживяха културен шок като ги налазиха нашите, но вече се правят разлики, а и никой дори не мрази циганите - говори се просто по темата. Това, че не одобряваш някого, не значи, че го мразиш.
Тук мюсюлманите също не правят разлика - не понасят критика и не искат да се променят.

Никой не мрази и мюсюлманите. И аз не ги мразя, но това не ми пречи да съм предпазлива и да знам просто, че представляват заплаха.

Хората не мразят мюсюлманите - СТРАХУВАТ СЕ ОТ ТЯХ и християните много по-малко в сравнение със страните в Азия. В Япония, Корея не получаваш дори виза за турист като мюсюлманин. Никой не ги мрази, но хората се ПАЗЯТ от тях. Има разлика.
Аз не мразя мюсюлманите, а просто съм реалист и изпитвам естествен и рационален страх от тях, особено тези, които парадират с религията си с облекло, публични молитви, мегафони по джамиите и агресивно поведение.

И аз не одобрявам насилието, но ако дойде някой да ми застраши семейството просто ще му пръсна мозъка, но никога не бих отишла при мюсюлмани да ги убивам, за да станат християни - ТОВА Е ОСНОВНАТА РАЗЛИКА между мен и тях - един християнин може да обере магазин, но няма да се взриви в него..да не говорим, че на Запад 80% от престъпленията са направени от разни араби, турци и тем подобни.

94.   93, ела на мене си вече.

95.   93, ти питала ли си тези 80% дали те са извършители, а? Значи аз за моите 6% трябва да съм питал, а ти си за твоите 80% не е необходимо да си питала и можеш просто ей така на своя галва да си изпльокаш.

Живееш в някакъв си твой измислен свят, ама и си вярваш. Предразсъдъците са си характерни за тези ширини, па ако щеш да си живяла и в Париж или Лондонското сити, все тая. Манталитета ти не се е променил. Просто културни особености. И ако ще говориш за ислЯм, поне научи как се пише. Объркала си го поне 15 пъти.

Щом си вярваш, янма да те разубеждавам. Със стени не може да се води конструктивен диалог. А това за Япония между другото е пълна глупост. И как ще разберат дали някой е мюсюлманин? Не всички мюсюлмани си ходят с препаски от бомби и с чалми. Успех с разбиранията ти, но бая ще страдаш с този мироглед.

96.   Каквото и да ни убеждава 92 истината е по-скоро в думите на 93. Ислямът е религия, която не търпи еволюция и става особено опасна в среда на бедни и неуки хора, каквито за жалост има предостатъчно в Азия и Африка. Също така точно тази религия кара хората да се чувстват различни и недооценени в християнските общества, маргинализира ги и ги радикализира. Затова един младеж много по-лесно може да види "врага" в лицето на християнина дал му подслон в своята Европейска държава, отколкото да осъзнае че сам спъва успеха си с нежеланието си да се образова, да се квалифицира, да гради живота си по цивилизования модел на държавата домакин, той иска да прехвърли ислямската си идентичност в християнската среда, да се ползва с облагите на християнската среда, но същевременно да я задуши, зашото е различна от разбиранията му за морал, чест и въобще мироглед. Оказва се, че тези хора просто НЯМАТ място и няма как да бъдат щастливи в цивилизована християнска държава, защото вътрешно недоволстват срещу християнските ценности на домакините си. Единственото решение е да си стоят у домаи да си строят своя свят така както го разбират, а ние сме длъжни да не им пречим и да ги оставим намира, стига всичко това да се гради в собствените им държави, НО НЕ и в Европа. А що се отнася до Бейрут, който беше споменат по-горе, уви, само един квартал в центъра наподобява по архитектура Париж, нищо особено, абсолютна липса на исторически и културни забележителности... И това в една светска арабска държава, с немалко християнско население - около 40% НО да не забравяме, че сега тя е мишена на ИД и границата й е граница на войната. Затова приказките за идилията в Ливан да ги разправят на бежанците, заливащи тази малка страна, а не на хора, като мен, които са пътували и видяли достатъчно от този поляризиран свят.
М, 37

97.   И нека да задам така въпроса - колко атентата имаше днес? И колко от тях бяха извършени от християни? Мисля, че 0... А колко от мюсюлмани в името на борбата им за един Ислямски Халифат? Във Франция - 1 с две жертви, извършителят е салафит, в Тунис на плажа - 1 брой, с около 30 убити туристи, за атентатите в Ирак, Сирия и Афганистан днес, мисля няма смисъл да говоря, те са част от статистиката, но всичките са в името на Исляма... По делата им ще ги познаете, както каза друг колега тук... Останалото е напълно безсмислено бръщолевене... И да, не твърдя, че всички мюсюлмани са радикални фанатизирани религиозни убийци, но пък се оказва, че ВСИЧКИ радикални фанатизирани религиозни убийци са мюсюлмани... Редно е мюсюлнамите вместо да се хвърлят да защитават религията си, да изтребят радикалните ислямисти сред тях, да докажат, че заслужават доверието на останалите религиозни общности.
М, 37

99.   Имам един въпрос. Аз съм мюсюлманин. Това прави ли ме терорист? Благодаря!

100.   н 99, не те прави терорист, но всички терористи в последно време са мюсюлмани.
От теб зависи ти какъв ще си, но да не забравяме, че у нас имахме през 80те години също мюсюлмански тероризъм, а терористът в Бургас също беше мюсюлманин, но не това е тамата - темата е за семейното насилие в семейство с мъж-мюсюлманин, което е много често явление, защото в мюсюлманското семейство младата съпруга няма никакво социално положение. Само свекървата (майката на мъж) има някакви права, но младата съпруга често е боксова круша, а в мюсюлманските държави пък, където жените ходят забулени и мъжете ги женят малолетни за братовчедки е много разпространено семейното изнасилване - например чичото и бащата да оправят младата жена на сина и тем подобни.
Често съм в Египет, Алжир, Иран и Пакистан, Ливан защото изнасяме стоки за там и познавам местни, които са ми разказвали какви ли не ужаси. Например в Иран, където за изневяра те убиват с камъни (теоретично) има улици, в които се вихри масов секс - отиват там младите хора, всеки ден на различно място..и бързо се съешават. Човещинка.
Всъщност убиват дъртите и заядливи жени и кадъни, но ако си мирува една жена, тя става за семейно ползване. Чак когато роди син на мъжа си и един ден стане свекърва, чак тогава има някакво място. Ако пък ражда само дъщери е въпрос на време да бъде убита под някакъв предлог. Като убиеш жена си, плащаш глоба и готово. Ако искаш да си я спестиш, просто я обвиняваш в прелюбодейство.
България все пак е страна с 90% християнско население. Като мюсюлманин ти живееш тук светски живот, защото сме имали комунизъм, и Възродителен процес, но това не значи, че е нужно да сме прекалено толерантни. Докато живееш нормално, не парадираш с религията си, не забулваш жена си, дъщеря си, НЕ ГИ БИЕШ, не се организираш в терористични групи - нямаш проблем. След това - имаш проблем.

101.   Аз пък уважавам всички, стига да мога да разчитам на тях, Сред всяко стадо си има мърши, то е ясно.

Упреквате мюсюлманите, ама 90% от българите имат семейства, за които никак не им завиждам. Почти всички си имат паралелни връзки или правят секс с различни, не се уважават, карат се постоянно, да не говорим колко алкохолици има, които си съсипват семействата, ама иначе мюсюлманите ви са трън в очите.

Не казвам, че всички мюсюлмани са цвете, ама преди да критикуваш другите, е редно да погледнеш първо себе си. Иначе работата става "присмял се хърбел на щърбел" и е малко смешно от страни.

Ама то това си му е в кръвта на българина - да вижда треската в чуждото око, но не и гредата в своето.

Никой не може да ме убеди, че българите са перфекти съпруги/зи и имат перфектни семейства. Такива са 5-10% да ме извинявате много.

102.   101, смешно и гротескно е да сравняваш семейните проблеми в НЯКОИ (МАЛЦИНСТВОТО) светски семейства с мюсюлманския фундаметализъм и ниЗкото положение на жената в мюсюлманското общество и семейство.
Разликата е, че моят син няма да се взриви и да убие твоя в някой рейс и ти не потрепваш като видиш някой християнин да стои до теб в градския транспорт, докато аз като видя някой брадат или забулена направо слизам. У нас не е толкова страшно все още, но това е и защото не страдаме от излишна толерантност. Просто сме го минали, колили са ни, горели са ни, забивали са ни на шиш, разпъвали са ни на кръстове и са ни разчленявали - и най-важното - подтискали, превръщали в роби, продавали, изнасилвали и ПОТУРЧВАЛИ цели 500 г.
Толерантност - НЕ, мирен живот заедно за мирните - ДА.

Не става дума тук за религия, а за начин на живот и затова дори най-крайно се борят с Ислиама точно Япония, Китай и така нататък - страни, практически без религиозна принадлежност.
И те не страдат от излишна толерантност, защото винаги са имали конфликти с мюсюлманите.

А специално за семейните проблеми - ако един мъж на жена НЕмюсюлманка в НЕмюсюлманско, СВЕТСКО семейство я бие, тя отива в полицията и го съди. Ако в мюсюлманското семейство те бият, изнасилват - убиват те с камъни заради измислени причини, защото нямаш никаква стойност и си като жена по-долу и от животното. Отделно се подкрепя робството и така нататък. УЖАС. ИС са издали брошура, в която се одобрява и сексът с девойки без менструация - т.е. деца. Тези хора ли ще ми налагат начин на живот?
Живот в Средновековието.
Трябва да внимаваме нашите мюсюлмани да не се изродят в тази посока.
Не само ни е страх от вас, изпитваме и гнус заради лошата хигиена и люта миризма от консумацията на чеснови и арабски храни. Не случайно мием площадите с розова вода ако сте се събирали там... дори 100 човека да са - ще трябва да се изчисти след това. На този площад сте ни колили - дръвника още е там. Не сме забравили.
Вие решавате - докато живеете СВЕТСКИ живот, нямаме проблем с вас.
Почнете ли да се муфтите, да надувате дицибели на разни джамии, да забулвате жените си, да си пускате бради и да се взривявате по МОЛ-овете - КРАЙ.
Вече сме го минали - гара Пловдив, взривения вагон Майка и дете, Османското робство... няма да забравим... Съжалявам за Възродителния процес що се отнася до етническите турци, но за помаците това беше правилно. Благодарение на това хората се образоваха в моя край, свалиха шалварите и кърпите, наложени им със сила и днес учат в София, женят се за българи и българки- християни и се връщат към корена си.

103.   102, аз също няма да се взривя и не толерирам насилието под какъвто и да е предтекст. Терористите също са малцинство. Както виждаш атентати има и срещу мюсюлмани в мюсюлмански страни. И тук вече съвсем не говорим за религия.

Незачитането на жената го има само в изостаналите райони и селата, но там просто хората са невежи и неграмотни, със стари разбирания. Но има и немалко светски мюсюлмани, за много дори не предполагате, че са мюсюлмани, защото изглеждат досущ като вас и не говорят за религия, защото се страхуват да не бъдат отхвърлени. В това число има и известни и успели в обществото хора с голям принос за страната ни.

А колкото до изневерите и незачитането на семейството при българите, такива съвсем не са малцинство.

Нямам нищо против никого, просто ме дразнят такива предразсъдъци. Аз уважавам всички и знам, че сред всички има малцинства, които са "черните овце", но никога няма да зачеркна някого, без да съм го опознал, само защото е еди какъв си.

Това, че сте чули-недочули някакви новини и сте си направили някакви ваши си изводи, съвсем не означава, че всеки ще се взриви до вас. И дори и да познавате 5-ма мюсюлмани, те съвсем не са представителна извадка.

То по тая логика и аз мога да си направя много грешни изводи за много етноси, вкл. и за вашия. Защото за вас също се носят легенди, но аз знам, че не е точно така, защото имам много приятели, с които се гордея и знам, че винаги ще сме над тези глупави предразсъдъци и винаги ще се подкрепяме като ХОРА, а не като принадлежащи към някакви измислени социални групи.

104.   103 - не те визирам теб конкретно, но просто е факт - не всички мюсюлмани са терористи, но всички терористи (днес) са мюсюлмани. Убивате се пак по религиозни причини - сунити срещу шиити и тем подобни - като в Европа по време на Средновековието протестанти вс. католици сте. Средновековие!
Светските мюсюлмани (като повечето в България) не са ми проблем, но не страдам и от излишна толерантност. Израстнала съм с такива, дори сестра ми е женена за помак и то от крайно село, но те са имали акълът да се напаснат към нашето общество, не да се пробват да се налагат. Има разлики - например отношението му към жена му е недопостимо и просташко, но не смятам, че е заради религията, а просто заради липсата на образование, но това е друга тема. Като цяло ОБРАЗОВАНИЕТО е най-големият проблем (липсата му) в мюсюлманските държави и добре, че се появяват хора като Ататюрк на 50-100 г., та да се пообразоват малко в НЯКОИ държави, защото ужас.

Но пак към темата - положението на жената в мюсюлманския свят е просто низко. Някоя и друга заблудена българка може да се излъже да се омъжи за мюсюлманин, но ако имат избор - родените мюсюлманки не го правят и те знаят защо.
Обичат да се оплакват от живота си в християнските държави, които са налазили през Средиземно море с надуваеми лодки, но животът на християните в техните страни и е меко казано заплашен.
И това е една от причините да не съм толерантна с тях.
Когато те са толерантни, тогава и аз ще съм толерантна. Достатачно толератно си живеят в Европа, никой не ги закача, дават им хората и социални, раждат по 10 деца (албанците и арабите визирам тук, кюрди) и после били дискреминирани...
В България пак казвам - заради НАСИЛСТВЕНИЯ Възродителен процес повечето мюсюлмани, особено младите, са светски хора. Нямам против - и Байрям съм празнувала с тях, а те с мен яйца са боядисвали, но знам къде са ми и границите. Започне ли някой да се моли по 5 пъти на ден, да забулва жена си и тем подобни - край с толерантността.

105.   104, "не всички мюсюлмани са терористи, но всички терористи (днес) са мюсюлмани"

http://dnes.dir.bg/news/jihad-18269977

НЯколко цитата от статията.

" Искате ли да знаете какъв е процентът на терористичните атаки, извършени от мюсюлмани през последните пет години? Грешите. И така ще бъде, докато не кажете, че става дума за по-малко от 2 на сто."

"Както отбелязва Европол, правозащитна служба на Европейския съюз, в доклада си от миналата година, огромната част от терористичните нападения в Европа е извършена от сепаратистки групировки. "

"Говорим за групировки като френската FLNC, която защитава независима нация на остров Корсика." Бих добавил и баската сепаратистка организация ЕТА.

"В Гърция в края на 2013 г. левите Военни народни революционни сили убиха с изстрели двама членове на дясната политическа партия Златна зора. В Италия пък анархистката група FAI извърши редица терористични нападения, включително и изпрати бомба на един журналист. И списъкът продължава ли, продължава... Чували ли сте за тези инциденти? Вероятно не. Но ако те бяха извършени от мюсюлмани мислите ли, че нашите медии нямаше да ги отразят? Няма нужда да отговаряте, това е реторичен въпрос."

"Дори и след една от най-зловещите терористични атаки въобще в Европа, през 2011, когато Андерс Брейвик изби 77 души в Норвегия, за да следва своите въжделения за антимюсюлманска, антиимигрантска и прохристиянска Европа, както той казва в своя манифест, колко много вестници написахме за това в Америка?"

"Чували ли сте за будистки терористи? Е, добре, екстремисти будисти са избили много мюсюлмански граждани в Бирма, и само преди няколко месеца в Шри Ланка някои се включиха във възбудена от насилие кампания за изгаряне на домове и предприятия на мюсюлмани и, при което заклаха четирима мюсюлмани."

Мога да продължавам още, но виждам, че си предубедена и това за пореден път няма да промени мнението ти. Просто не ти връзва с разбиранията.

107.   "А що се отнася до Бейрут, който беше споменат по-горе, уви, само един квартал в центъра наподобява по архитектура Париж, нищо особено, абсолютна липса на исторически и културни забележителности..."

Ти явно си обиколил само модерната част на Бейрут пропускайки истинския чар и красота на Ливан..Ти ако там не си успял да намериш туристически забележителности, не ми се мисли къде би успял...

Ливан е държавата с едно от най-голямото историческо, природно и културно наследство. Не случайно е спомената повече от 70 пъти в Библията, дори Кана Галилейска, където Исус прави първото си чудо, превръщайки водата във вино е в Ливан. Там е сърцето на Финикийската империя, оставила едни от най-древните градове като Бейрут, Библос, Триполи, Сидон и Тир. Макар и 10 пъти по-малка държава от България, 1 месец интензивно обикаляне няма да са достатъчни за да се видят всичките, исторически и природни забележителности, казвам го от личен опит... Какво е Париж сравнено с тези хилядолетни градове, където не една и две велики империи са кръстосвали шпаги и са оставили своя отпечатък и култура и където една от първите писмености се е родила.. Дори името Библия произлиза от името на финикийското морско пристанище в град Библос. За природата няма какво и да коментирам, там има от всичко, от гъсти гори до леко пустинни части (доста малко), като цяло екзотиката, палмите и невероятно синьото и топло море преобладават. Какви пещери с огромни сталактити, извайвани нежно капка след капка, в продължение на хилядолетия и какви кедрови планини с кедри на хиляди години, е трудно да се опише. Най-добре запазената римска крепост в света, намираща се в Баалбек. Думите са слаби да опишат целия разкош, който представлява Ливан. Самата дума Ливан, като я чуя и е като песен в ушите ми, навява ми асоцияция на най-скъп и благоуханен аромат, истинска наслада за сетивата.

Малка извадка от wikipedia:

Lebanon managed to attract around 1,333,000 tourists in 2008, thus placing it as rank 79 out of 191 countriesIn 2009, the New York Times ranked Beirut the No. 1 travel destination worldwide due to its nightlife and hospitality. In January 2010, the Ministry of Tourism announced that 1,851,081 tourists had visited Lebanon in 2009, a 39% increase from 2008.In 2009, Lebanon hosted the largest number of tourists to date, eclipsing the previous record set before the Lebanese Civil War. Tourist arrivals reached 2 million in 2010, but fell by 37% for the first 10 months of 2012, a decline caused by the war in neighbouring Syria.

Ето и малко видеота, като трябва да се вземе предвид факта, че последните десетилетия, непрекъснато пламват продължителни войни, които разрушават цели квартали, магистрали и градове дори! Година две след тези поражения, Ливан възкръсва като птицата фениск, дори по-красив. По голямо свидетелство от това за какъв народ са Ливанците няма. Не случайно имаше преди много години по бг телевизията репортаж с това име, "Ливан като птицата феникс". Това е народ, това е държава!!

https://www.youtube.com/watch?v=wywUFwSXPtA
https://www.youtube.com/watch?v=-Pwm4F2v4ck
https://www.youtube.com/watch?v=KJYl7T6N_zM
https://www.youtube.com/watch?v=TVJfKzydWN4
https://www.youtube.com/watch?v=-jnRXeZGAd0
https://www.youtube.com/watch?v=vfK_IHkQ_C4

108.   107, малко силни думи, може би имаш ливански корени, това е хубаво, но такива хвалебствия не отговарят съвсем на реалността. Все пак пътували сме там и други хора, това че има библейски корени, ок, така е, но това не прави мястото по-красиво само по себе си:) И да, съгласен съм, че войните пречат на развитието на Ливан и колкото и да възкръсва, при условие, че и в момента стотици хиляди бежанци го заливат няма как да говорим за просперитет. Та така че митологемите за красотата на Ливан и Бейрут ги оставям назад във времето, преди гражданската война, сега нещата са други... Пък и тези статистики за туристическия поток не са нещо толкова фрапиращо, та то София годишно бива посещавана от 1 млн туристи и това е град, който поради пълна дилетанщина и недалновидност не може да покаже историческата си и културна ценност на туристите, т. е. кажи речи почти няма какво да се покаже нагледно на средностатистическия турист...
М, 37

109.   Мъж си искала, мъж си взела. Сега не го харесваш. Ми избягай - какво по-лесно от това? !

110.   До 80, 82 и пр. пишман-патриоти, какви 5 века робство бълнувате? Робство българинът е видял едва по комунизма, под османска власт е бил 100 пъти по-свободен! За да не бъда голословен - факти:
1) в Османската империя е имало принудителен труд (ангария) - един месец годишно от укрепнали възрастни индивиди; по комунизма също е имало - наречен "бригади" и полаган от деца в невръстна възраст - 2 месеца годишно.
2) в османската империя българинът е бил свободен да я напусне, да отиде да учи в чужбина - и то във вражеска страна (Руската империя) и да се завърне необезпокояван (Ботев е достатъчен като пример). По комунизма обикновеният гражданин абсурд да бъде пуснат в противниковия лагер, ако все пак успее контрабандно да се измъкне, не само че не може да се върне, но семейството му бива подлагано на репресии (в по-ранните години - убийства)
3) под Османска власт българинът е бил свободен да развива собствен бизнес; под комунизма е бил роб до гроб на държавата (без да му спестяват всевъзможни безумни данъци, сред които т. нар. ергенски данък - връх на комунистическата правна мисъл)
4) османлиите са прилагали т. нар. "кръвен данък" /девширме/ - избирали са хлапета от бедни семейства и са ги записвали в елитна воеена школа давайки им шанс да се реализират в живота като офицери - престижна служба, добра заплата, жилища в столицата; комунистите са правели същото, но не съвсем - поголовна убор на млади момчета, затваряни като свине в кочини, наречени казарми, без ред и дисциплина - мръстотия, смрад, глад, бой, педерастия и убийства. Във всяко село по няколко ковчега са докарвали - запечатани, със забрана да се отваря (защо ли) и версия "Самоуби се". И за разлика от еничарския лицей комунистическата казарма за тези, успели да я изкарат без да бъдат убити или видимо осакатени физически и психически сама по себе си не е предлагала шанс за професионална реализация, поне не и на офицерска длъжност!
5) в османската империя на българите е било позволено да градят храмове и да ги ползват. За 45 г. комунизъм няма издигнат един единствен параклис дори, а хората не са били допускани в църквите. Софиянци би трябвало да знаят как на големите християнски празници около Невски е имало милиционерски кордон, който да указва посоката (обратна) на заблудените граждани, поели към храма.
6) под Османска власт българите не са били задължавани да изучават Ислям; по комунизма всяко българско дете и младеж са принуждавани да изучават научен комунизъм и пр. и пр. и пр.

Та драгими "патриоти", вместо с идеологически измислици, нека си говорим с факти. Османлиите са завзели българските земи с подрепата на местното население, на което му е било писнало да бъде ограбвано и тормозено от феодали а ла братя галеви.

51-100 от 100