Как да го накарам да се откаже от мен?
Здравейте!
Имам си приятел от 5-6 години, но към него изпитвам само една привързаност - нищо повече. Но при всичките ми опити да се разделим, все измисля нещо и.... отново сме заедно (под заедно разбирайте 1-2 виждания в седмицата и то предимно по кафетата). Той не е хлапе, зрял мъж е и иска нещо сериозно, но аз не съм готова за това или поне не с него...
Моля Ви, дайте ми съвет как да го накарам да се откаже от мен, но и без да го наранявам много....

Коментари

1.   Ами и аз сега си пиша с едно момче и ми е трудно да го зарежа... Не знам, май ще е по-добре да им кажем истината. ;(

2.   Трябва да бъдеш малко по-твърда в отстояване на мнението си. Когато той те покани на кафе, му кажи че имаш ангажимент и той дори и да настоява с ясен тон "без да му се караш, разбира се"му кажи, че не можеш поради еди какво си. Когато на следващия път излезете се прави на леко разсеяна, почти не го гледай в очите. Създай илюзията, че има някой друг, но го прави много деликатно за да не се нахъса пък той и да започне повече да те търси. Най-хубаво е, иначе директно да си му кажеш, че не искаш да си с него повече. Така е най-честно и е редно заради тези години, през които сте били заедно. Болка за него и в двата случая, ще има но така или иначе, това е пътя към твоята крайна цел и не може да се избегне.

3.   Моля те, формулирай правилно въпроса, че не се разбира на каква база са ви отношенията до сега.

4.   Просто му кажи, че не изпитваш нищо повече към него, освен привъзрзаност и го чувстваш като приятел. Той ако е умен ще разбере... ако е лепка - още ще върви подир тебе и ще измисля всякакви начини, да се добере до тебе и да е с тебе. Просто не допускай това. Ако не стане по добрия начин, пробвай с лошия. Редки са "приятелските" раздели, така че по-добре се откажи да си останете приятели след това ;D. `

5.   благодаря за съветите!
Той ме обича, дава всичко за мен, но аз нямам нищо към него. Опитвала съм много пъти да се разделим, казвала съм му че не го обичам, но той си знае неговото и не ме оставя.... Ние не се целуваме, дори секс правим веднъж в месеца, но него явно това го устройва и си продължава така.... аз съм крайно студена с него, но явно за него няма значение само и само да е с мен.... Не искам да го наранявам, но и не искам да съм повече с него! Как да постогна това?