Родителите му не ме приемат
Здравейте бих искала да ви разкажа моята история.. аз съм момиче на 19 години. Аз съм дете от ромски присход имам прекрасно семейство но както винаги не може само хубаво да има...

Преди 4 години срещнах моето момче и той е от Българси произход заедно сме от 4 години и се обичаме и то много той е само с една година голям от мен.. Проблема при нас е че неговите родите ли не ме приемат защото съм циганка а те са уважавани Българи..

Преди 3 месеца се омъжихме и живеем заедно..

И незнам какво да направя за да ме приемат.
това много ме мъчи помогнете!!

Коментари

1.   Недей да страдаш мила всичко с времето си. Всичко ще се нареди българите сме малко зле остроени и си падаме малко расъсти.. Родителите му, не разбират, че хората се обичат и би трябвало да са щастливи от това. Ще те приемат с времето може да не е като родна дъщеря, но ще се помирят ако не искат да загубят синът си. Ти просто се дръж и се въоръжи, с здрави нерви. И продължавай да обичаш така съпруга си.

2.   Вероятно няма да те приемат и ще трябва да живеете така. Родителите на баща ми не приемат майка ми и казват, че е циганка, въпреки, че тя си е българка. Те обаче са си наумили, че е циганка, дето се прави на българка и някакви подобни. А тя и родителите й са си българи... И това вече 25 години. Не се понасят и живеят така. Просто игнорирай нападките (ако има).

3.   Направи сина им щастлив и доволен от семейния си живот.

Хубавото, обичта, добротата се виждат от далеч и те няма какво лошо да кажат.... а може и да млькнат, та дори и да те приемат само и само сина им да е добре.

4.   Ами нищо не прави, те просто няма да те приемат никога. Живей си живота с момчето и това е.

5.   аз съм момче на 19 и съм същия проблем само че на обратно
моите родители на искат момичето и не знам какво да правя :(

7.   Много правилно постъпват хората. Не забравяй все пак какво си ти, и какво е българинът. Разликата е в няколко звена на хранителната верига.

8.   номер1 Благодаря ти.
номер7 Какво съм аз? щом съпругат ми избра мен значи съм достоина, много повече и от Българка..

9.   номер5
Ти си момче както каза. Вземи нещата в твои ръце, не позволяваи на вашите да ви разделят. ако знаещ ние какво преживяхме с моя мъж. заедно сме от 2009г. криехме се като деца, нашите не ми даваха да съм с него, неговите родители също и какво направихме, разделихмесе за кратко време, но от това нямаше смисъл.. не можах да го забравя нито тои мен.
тои дори се омъжи за българка но.. не успя да бъде щаслив, и пак ме потърси, разведе се с момичето и сега сме заедно.
избягахме на далеч за няколко месеца те сами ни потърсиха наеха ни квартира и я плащат, дават ни също пари ноо... това че не искат да ме виждат ме съсипва.
но мъжъ ми ме обича и забравям за техните, щасливи сме. преди не бяхме но сега щастието е неуписуемо.. Момче не позволяваи на никого да разруши лубовта ви, бъдете заедно каквото и да стане!!!

10.   Мило момиче защо си разваляш настроението с тези мисли? Защо е толкова важно за теб някой да те приема? Нали все пак мъжът ти те е приел това не е ли най-важното?
Вместо да си вгорчаваш живота, радвай се на младостта си на любовта си, а когато те видят, че на вас младите ви е все тая дали те приемат или не, тогава сами ще дойдат да искат ти да ги приемаш.

11.   Към авторката.

Глупави хора, не мога да им се на чудя дори! ... Авторке според мен си правиш нереални планове, че някой ден може би ще те харесат. Българите са тесногръди хора, (не всички). Каквото и добро да направиш, това на тях няма да им пука, те ще виждат само това, че си циганка. Толкова глупаво звучи, че дори едвам пиша, но е истина. Казвам ти го защото съм го изпитъл на моят собствен гръб. След две години уважение и какви ли не услиги... пфф нямам думи и на края накараха дещеря им да ме зарежи, защото съм бил циганин, да такъв съм, но не мисля, че това може да бъде определщт фактор в една връзка. Дано твоето момче не се повлияае от чуждото мнение, това ще бъде върха на човешката глупост! Съвтът ми към теб е дане го мислиш толкова много, щом не те искат, си е техен проблем, ти продължавай да си обичаш мъжа и дай Боже някой бебе, пък знае ли човек, може тогава да се смекчът отношенията ви!

Успех,

Филип 32

12.   Номер 7, коментара ти е отвратителен! Какво като момичето е от цигански произход. Да не мислиш, че всички цигани живеят във фургони, крадат, мръсни са и и са мързеливи? Има прекрасни хора и между тях, които са се отделили от гетото и живеят нормален и достоен живот. Освен това българките да не би да са цвете за мирисане? Повечето българки са меркантилни безмозъчни курви, които освен за секс за друго не стават. Ако намеря свястна жена и циганка да е, не ми пука, ще я взема за жена защото съм бил с много български "принцеси", от които хубаво не съм видял. Циганите са по-простодушни хора по принцип, а сред нас българите е пълно с коварни, алчни, завистливи, предатели и т. н. Освен това у циганите все още има съхранено уважение към по-старите, има семейни ценности и ако изключим някои специфични неща в циганската култура, които наистина са отвратителни, мога спокойно да кажа, че у тях има неща, които трябва да ни накарт да се замислим. Даваш ли си сметка номер 7, че българите са маса, но не и народ? Колко българи имат близки и топли отношения със своите роднини и изобщо бългрите има ли нещо, което да ги сплотява? Виж, че българите, където и да отидат в чужбина се осират жестоко, никъде не създават сплотени общности, не си помагат, гледат да се прецакат. Това го няма у никой народ. А циганите са единни и се подкрепят. Е, и между отделните цигански подгрупи съществуват различия и неприемане, но циганските фамилии са единни, между тях има любов, пък ако щеш и примитивна. Сигурен съм, че авторката не е от онези мърлявите, мръсни, крадливи и примитивни цигани, а е успешно интегрирана в обществото ни млада жена. Защо да не и се даде шанс? Ако е стойностен човек, защо да нямат щастливо семейство? Бас държа, че тя ще възпита много по-добре своите деца от много българки, на които мирогледа се изчерпва с кръчми, дискотеки, молове, парцалки и т. н. Освен това познавам цигани, които наистина успешно интегрирани, изучили са се, имат професии и дори много хора не предполагат, че са цигани. Професор Чирков като е циганин, нима не е най-добря сърдечен хирург в БГ? А ти си седнал да пишеш за разлики в хранителни вериги и някакви такива простотии....

Авторке, не го мисли! Гадно е, предолгам какво ти е, но ако мъжа ти държи на теб, всичко ще е наред. Ти само го обичай и подкрепяй!

13.   от авторката. Благодаря номер 12:) Мъжа ми държи от мен защото го правя щаслив, поне така изглежда. винаги ми е казвал че съм наи хубавото нещо в живота му и че се гордее с мен. Колкото до родителите му, гадно ми е да че, неме приемат, защото моите родители ме научиха да уважавам родителите на мъжа си, дори те да не ме искат.. Но като се замисля, не си струва да си хабя нервите заради тях..
номер11 може би, като имаме бебе да се оправят отношенията ни :)

14.   Виж мило момиче не виждам причина да страдаш - ти си хубава и това което си написала е хубаво. Не ги мисли останалите - живейте си прекрасно - Темата е стара но реших да изкажа какво мисля аз . Разкажи как се развива връзката ви и имате ли деца