Да му вярвам ли?
Здравейте, жена съм на 39г., омъжена съм от 18г., имаме две деца. Мисля, че бракът ни е бил добър. Не обичам суперлативите, всеки има своите добри и лоши моменти. Нещата вървяха добре, докато той не ми изневери. Разбрах, че е имал връзка в продължение на няколко месеца ( аз го усетих и подозирах, всъщност ) и той си призна, че е имал, но каза, че е приключил. Исках да се разделим, но той ме помоли за прошка, каза, че съжалява и че вече всичко е приключило. Мислих и реших да остана с него, защото все още изпитвам чувства към него, а и се срахувах да остана сама с децата.

След този случай, обаче, спокойните ни мигове останаха малко. Любовницата му, бившата уж де, ми пише смс-и и ме дразни, пише ми, че той още искал да е с нея, че ми изневерявал и с други жени. Като му покажа съобщенията, той казва да не й вярвам, защото го правела от злоба, че той вече не я търси и не я иска, но тя ми казва и неща, които се чудя откъде знае - например знае кога съм нощна смяна, знае, че съм си сложила спирала и др.

Питам го откъде може да знае такива неща, ако не от теб, но той казва: незнам откъде ги знае, но аз не съм й казвал нищо, не се виждам с нея, тя е много опасна, тя е боклук, тя и на мен ми пише съобщения и ми досажда и ми посочва къде съм бил - различни места, явно ни следи по някакъв начин. Незнам дали да му вярвам, дали не ме лъже, иначе се държи много по-добре от преди, желае ме, ама незнам. Един път изпарил се човек, трудно вярва.

Дайте съвет, какво да мисля!

Коментари

1.   Ми тука отговор няма как да ти дадем, защото има хора и хора... Ти си го познаваш и би трябвало да знаеш дали си е такъв или е сбъркал и може и да се е оправил. Има го и момента дали ти можеш да си с него, защото аз примерно не мога да си представя да съм близък ( емоционално или физически ) до приятелката ми ако знам, че е била с друг. Има много променливи и май само ти им знаеш стойността.
S. A. D.

2.   Аз мисля, че любовницата знае кога си нощна смяна, кога си слагаш спирала и т. н. от точно твоя съпруг. Иначе откъде ще ти знае и телефонния номер и да ти пише? Мисля, че съпругът ти може да се е променил от нещо и затова да ти е изневерил. Също така може и от по-дълго да ти е изневерявал. По-добре да го напуснеш, защото изневярата не е за прошка. Винаги трябва да имаш едно наум след като ти е изневерил.

3.   ако са заедно Той ще й позволи ли да прави тези неща? - Не разбира се.
Явно и той е разбрал що за стока и на време се е отървал от нея. Но не винаги е толкова лесно - нали знаеш някой като се залепи до теб.

малко трудно ще я отлепиш от Вас.
на 99. 99% съм сигурен, че са разделени. тя иска да ви скара и да се разделите, Не й доставяй този кеф!

Мъжа ти както повечето мъже харесват първо с очите (тя навярно е хубава? ) и скоро след това е разбрал какъв човек е.

Успех

4.   От авторката: Благодаря ти, №3, за успеха, който ми пожелаваш, надявам се, че ти си прав ( или права ), че това е така, макар че това няма да ме освободи на 100% от съмненията ми ( трудно се гради доверие, един път загубено ). Тази жена, любовницата му, бившата да се надявам, че е, е с няколко години по-млада от мен и малко по-слаба ( аз леко се закръглих след двете раждания), но в лице е невзрачна. Но разбрах, че е имала и друг любовник ( градът ни не е много голям и много неща се знаят), който също се опитвал всячески да се отърве от нея. От друга страна сегашният й любовник ( тя си има слава, на всичкото отгоре има и мъж и две деца, безсрамницата, как не я е срам от децата й да ги върши такива) е на висока длъжност, приятел е с лекари, тъй че може би наистина таз получава отнякъде другаде информация и се мъчи да ме манипулира, но дано е така, дано няма нещо друго. Иска ми се да му вярвам, защото №2, разводът не е лека работа, хич, страхувам се, нямам подкрепа финансова от някого, моята заплата незнам как ще ми стигне да храня две деца, в тази скапана държава, но не е и само това - толкова години много неща са ни свързвали и макар да не сме влюбени чак, то вечна любов само по филмите има, но ми е хубаво да си прекарваме времето заедно и в секса ми е хубаво с него, започна пак да се смее с мен, само да не бяха тези съмнения, които ме гризат и интригите на тази долна жена. Пишете ми още! Каквото и да ми напишете, аз не се засягам.

5.   Бъди със съпруга си и не и доставяй удоволствието да ви раздели. Понякога злото е за добро. Със съпруга ви сте станали по - близки! Вие сте интелигентна жена и ще намерите верния път!

6.   100% тази те следи и иска да ви раздели. Просто си прочети темата и се замисли. Едва ли мъжа ти ще и каже кога ти си си сложила спирала! Безумно е да си го помислиш! Ние мъжете не говорим за такива неща. Тая просто е някаква змия и сега я е яд, че той се е осъзнал и иска да ви раздели. Сигурен съм, че мъжа ти не ти изневерява не 100, а 1000%. Просто е сгафил, защото е видял красива лесна жена и се е подхлъзнал ама се е осъзнал. И сега онази се трови, че не може да го има. Обичай го и му вярвай! Мъж, който се е осъзнал и си е признал мн рядко прави такава грешка отново!

7.   имам сходен проблем с твоя (изневяра а вследствие и загуба на доверието ми към жена ми ) исках да се разделим но тя не искаше тогава аз й обещах че ще й изневеря и тя сега в момента ме следи изкъсо и така като ще ми е гадно сега и тя да усети гадното и да ми прощава някой ден

8.   От авторката: благодаря ви много за подкрепата, №5 и №6!

9.   Със сигурност мъжа ти вече не е с нея. Тия жалки вопли са ми много познати. Оставена жена. Избива я на злоба до дупка и сега ще рови и ще приказва.
Аз не разбирам защо се връзваш.
Не вдигай телефона. Пълен игнор. Такива елементи се трепят от упор с безразличие.

10.   Авторке, аз мисля че тая работи около теб някъде, за да знае как си облечена, гримирана и т. н. , но що се отнася до мъжа ти-той не е с нея със сигурност, защото както казва един човек по горе, няма логика, той първо няма да и разреши да се отнася така с теб ако са заедно.
Успокой се и си гледай мъжа... успех!