Как да му повлияя за да се промени?
Здравейте! Имам един проблем, който искам да споделя както всички, които са писали тук! Разрових се из вашите истории за да намеря сходна на моята, но уви. Тогава реших да разкажа и очаквам добър съвет. Приятелят ми ме обича страшно много, много пъти ми го е казвал и доказвал, обаче проблемът ми е друг има черти на характера си, които страшно много ме дразнят и заради, които много пъти съм му казвала "край", но все си казвам "той ще се промени" и "наистина ме обича, не бива да го наранявам". В последствие се поотпуснах и започнах да му намеквам, какво ме дразни. След като не разбираше каква ми е целта, започнах директно да му казвам, от което очаквах да ми се разсърди- напротив. Единственото, което получих е " добре ще се променя" и точно след няма и час- същото. Милион пъти сме говорили на тази тема и милион и един път ми е обещавал, че ще се промени, но безрезултатно. Сега въпросът ми е как да му повлияя за да се промени? Какво да направя?

Коментари

1.   Нищо конкретно не казваш и това много затруднява. Какво точно искаш да промени? И защо трябва да го променя, защото теб те дразни ли? А сигурна ли си, че в теб не го дразнят хиляди неща? Принципът е такъв: всеки се променя, само когато той сам усети потребност от това. А не, защото някой друг иска така. Можеш да променяш само себе си. Но не и да караш други да се променят.

2.   Не, той няма да се промени! Хората не се променят толкова лесно, особено пък ако не те самите са пожелали промяната, а някой друг я изисква от тях - дуднейки и изнудвайки ги.
По-добре си намери друг - може да не те обича толкова, но затова пък ще е "по твой образ и подобие". Дълбоко се съмнявам, че и него няма да тръгнеш да променяш, но кой знае пък - може и ти да се научиш в един момент, че така не става. И да се промениш.. :)

3.   Както по - горе са писали, ако той сам не го поиска няма какво да направиш.

4.   Значи не го харесваш или обичаш, късайте и си намери друг дето да ти пасва на 101%. Хората не са направени по калъп и никога не може двама души да си пасват перфектно, каквото и да говорят. А някой да се промени, защото някой някъде искал да се промени - абсурдно, освен ако не е безволев тип. Ти безволево гадже ли искаш?

5.   Ами мила, човек не се променя ако сам не пожелае! Явно той ти казва "Добре, ще се променя. " само за да спреш да му мрънкаш, но дълбоко в себе си не иска да го прави. Ако наистина искаше, 100 пъти до сега да го е направил. Но все пак не е лошо, че ти му казваш в прав текст какво те дразни, защото мъжете са си такива, от намеци не разират. Чак като им кажеш в прав текст и по възможност с две думи какъв е проблемът, чак тогава зацепват. Е, дано приятелят ти държи на теб и те обича достатъчно, че наистина да се промени поне от части, не очквай чудеса, но лично на мен не ми се вярва да стане. Пък и в крайна сметка и ние не сме безгрешни, нали? Сигурно и у теб има неща, които го дразнят. Така, че колкото по-малко се нервираш за разни дреболии, толкова по-добре. Важното е, че се обичате и, че сте щастливи заедно, а това, че някой казал или направил нещо, което издразнило другия са дреболии и е по-добре да не позволяваш да ви развалят отношенията.

6.   Щом като не го обичаш с всичките му недостатъци, явно не го обичаш истински.

7.   Фактът, че искаш да го променяш, показва, че не го обичаш истински. Когато си била влюбена в началото, неговите недостатъци не са ти правели впечателние, сега те дразнят. От жени като теб, лично аз бягам с триста, защото вие сте егоистки, които моделирате мъжете и когато ги укротите и направите милите момченца по свой вкус, сами не харесвате творението си и започвате да изневерявате, да се държите зле и си биете камшика. Себичната жена трябва да се поставя на място от начало. Ако съм на мястото на твоя приятел веднага ще ти тегля шута. Щом една жена не ме харесва, значи няма вкус. Изобщо не ми пука, ако ще и мис свят да е. Или ще ме приеме, или следващата. Вие жените да не си мислите, че сте идеални? Ми ако твоя приятел започне да се старае да те променя, как ще се почувстваш? Не се ли освестиш, връзката ви е обречена.

8.   Ако някоя иска да ме променя, дирекно ще я разкарам, по тъпо от това няма, аз не знам какви хора сте, да променя другите, вместо да погледнете себе си, а после като ти дойде нещо друго пак ли ще го променяш, жалка история, много жалка.

9.   1 е прав/а. Не казваш нищо конкретно.
До 6 - коментара не е коректен. Има неща, които дразнят много и го казвам от личен опит.
Имах връзка с човек, които просто не желаеше да се промени. Единственото, което исках от него е да ми показва, че ме обича, а не да седи на работа по 15 часа на ден и после да се залепя за телевизора/компютъра. Исках да направи малко компромис със себе си и вместо да спи през почивните дни (по цял ден) да ми обърне внимание поне за няколко часа. Исках да проявява малко разбиране. Седем години слушах само "Разбира се мило, че ще се променя! ", "Да мило, разбирам. Ще се оправят нещата". Докато не ми писна. Разбрах, че няма да се променят нещата. Просто той не искаше да ги промени и да ми покаже, че знача нещо за него. А сега ми звъни през ден и ми обяснява как е осъзнал грешката си и иска да се върна при него. Обяснява как се е променил и трябва да му дам шанс, само че аз не му вярвам вече :( Обичам го. Винаги съм го обичала и вероятно ще го обичам винаги, но вече му нямам доверие. Научих се да бъда сама, без него, докато бяхме заедно.
Мила, опитай да бъдеш малко по-манипулативна. Не мога да дам конкретен съвет, защото не знам за какво става дума. Но се опитай с женски хитрости да го промениш. Само не допускай моята грешка - да оставаш с него ако виждаш, че не се получава и не си щастлива. Ако нещата не се оправят си тръгни преди половината ти живот да е минал в мъки.

10.   Само не разбрахме какви са нещата у него, които те дразнят. (Това все пак е анонимен форум, можеш да бъдеш малко по-конкретна).
На какви години сте също така? Той знае ли ти колко точно държиш на него?
Мъжете полагаме усилия, когато знаем, че си заслужава... замисли се дали той е наясно ти какво чувстваш, щото да ти кажа честно, ако обичам някое момиче, а тя постоянно ми мрънка, просто ще реша, че си търси нещо друго...

Иначе според мен най-доброто решение за всички проблеми във връзките е да не криеш какво чувстваш и как другият те кара да се чувстваш... Понякога човек не разбира, че постъпките му не се приемат по същия начин, по който той ги вижда, от страна на половинката му/й. Просто поговори с него, не му се карай, обясни му, че държиш на вас и искаш нещата да се оправят (възможно е и той да се дразни от разни неща).

Дано Ви се получат нещата и стига слуша хората, чието решение за всичко е "следващият", все пак казваш, че се обичате.

11.   Тръгнеш ли да го променяш свършила тя вече