Как да забравя голямата си любов?
Здравейте. Kа 30 г съм. Има в сърцето ми една вечна любов, заради която не искам никой друг. Не искам друг да ме докосва, не съм щастлива, а в същото време съм сама и ме боли. Много време страдам.

Той знае за моите чувства, но ми е само добър приятел. Как да го забравя? И в чужбина бях, за да го забравя, но и това не помогна, а всеки ден се чуваме по телефона, и споделяме всичко...

Коментари

1.   Такава е невъзможната любов.Ако имаше възможност да бъдеш с него,да живеете заедно,да му видиш недостатъците до сега да ти е отминала любовта.Не го идеализирай.Животът ти минава покрай теб.

2.   Там е грешката. Чувате се редовно. Аз в голяма степен (напълно - абсурд) успях да превъзмогна една такава любов, като спрях всякакъв конкакт с девойката. Просто нищо друго не подейства. Беше трудно разбирасе, но няма начин.

VB

3.   Hомер 2 би ли ни разказал за какво става дума-аз съм мъж и съм в подобно положение

4.   КАКВО ЗНАЧИ ГОЛЯМА ЛЮБОВ??? ИМА ХОРА СЪС СЕМЕЙСТВА И Т.Н....ОБЯСНЕТЕ МИ МОЛЯ..ЗАЩОТО ВСИЧКИ СТЕ МНОГО ОТВОРЕНИ АМА ПОЛОВИНАТА СТЕ ВЛЮБЕНИ В БОКЛУЦИ И ПРЕНЕБРЕГВАТЕ СТОЙНОСТНИТЕ ХОРА,,,ПИТАМ НЕ ЗА ДРУГО АМИ ПРОСТО МН ОТВОРЕНИ ПИШАТ

5.   Номер 3, ще го разгърна малко.
Когато поддържаш редовна комуникация с човека Х, към който са чуствата, това непрекъснато храни въображението, а то е един от главните виновници за влюбването. Няма нищо лошо в това, когато любовта е споделена де. Когато не е... това е нещо като да си сипваш сам сол в раната. Човека отсреща е мил, отзивчив, но само по приятелски. Ние влюбените си викаме: о, гледай колко е готин/а - харесвам дори лошите неща в него/нея.

За да спре това и да почне времето да лекува - преустановяваме вякаква комуникация. Или ако не всякаква, то поне да се сведе до минимум и то само по телефон/скайп например. От там нататък може мислите на човек да се пренасочат към друго занимание или друг човек, които да набутат любовта Х там някъде в спомените. Това в никакъв случай не значи, че раната зараства 100%, но поне дава шанс да се пренасочиш, да продължиш с живота си. Без да сънуваш един и същи човек в безкраен цикъл. Дано съм бил полезен!
VB

6.   Знам мното ще е трудно ,но само времето е единствения лечител. Спри всякакви контакти с него.Аз бях така мн трудно го изживях ,дори още не мога да го преживея.Мина година почти но душата още ме боли .Чувствата ми бяха по силни от волята от мен самата....Умирах бавно вс ден бях в депресия, не можех да спя ,да ,се храня бях на ръба на лудоста Да щях да полудея от мъка.А да не казвам колко глупости извърших за ,които съжалявам сега.Не прави като мен ,не се унижавай да просиш любов....Дано си ме чула и Бог да е с теб...

7.   От авторката-познавам този мъж от 7 години.достатъчно го опознах.за мен е идеален.от близо 2 години имаме интимни отношения.просто той не иска нищо сериозно.поне за момента.а аз го обичам от сърце и душа.а искам повече.не мога да съм с друг.ще се почуствам отвратително.затова съм сама

10.   Моята история е малко по-дълга...
Много съм влюбчива и винаги се влюбвам лошо. Когато някой не отговаря със същото си казвай, че в света има много други мъже/жени, които чакат. Не е възможно физически той/тя да е единственият човек за теб. Следва въпросът"Да има много, но за мен той е уникален. Той е онзи, за когото мисля. Този, който може да ме направи щастлива. " Всякаш имаш нужда от точно този човек. По-скоро всъщност имаш нужда от любов. Всеки я има и когато някой се доближи до щастието, а то е това, което искаме от живота, онова, което търсим, и вече го виждаме в нечии очи, а ни бъде отказано, ние сме нещастни.
Според мен най-големият проблем е да се надяваш. Надеждата убива, повярвай ми. Бяха ми необходими месеци, почти половин година, за всяка несполучлива моя любов. В интерес на истината, ако някой се интересува- бяха трима. Лошото е да не се унижаваш, да не го молиш, да не падаш. Върви с вдигната глава. Сега ще си кажеш, че ако не дадеш и не покажеш обичта си, то този човек никога не би избрал да е с теб. Повярвай ми, ако му го кажеш и му дадеш време да го осмисли е много по-вероятно да те хареса, отколкото ако досаждаш на някого и ревеш пред него. Представи си, че на теб някой ти се жалва и ти реве, че не искаш да си с него.. ами не е приятно. И казвайки това не те обнадеждавам, че човекът ще е с теб. Просто толкова пъти ми се случи вече.. Всеки път, четейки подобни неща, се надявах да открия някой съвет и поне пролука, че нещата между нас ще се случат и когато видех негативно мнение спирах да го чета, защото се ядосвах....
Не се надявай. Разсейвай се. Мисли за други неща- за развитието си например. Собственото ти развитие никога няма да ти навреди. Намери повече време за себе си и най-често ми помага когато съм в компания и не мисля за това. Ако си с приятели се разсейваш и не след дълго забравяш. Когато си сам е по-трудно. Особено нощите-те са най-тежки. Тук съветът ми е, ако можеш да си лягаш по-рано. Аз винаги съм се опитвала в такива моменти, за да не го мисля много и до някъде и това помага да ти кажа хах
Не ти препоръчвам да търсиш друг. Имам и няколко любими пословици, които винаги ми помагат в такива моменти на емоционалност: от Дон Жуан- че той не е развратник, просто не е егоист и се раздава на всеки (не си създаден/а за един човек в света, много искат да те обикнат) другата- животът е такъв, какъвто сам си го направиш. Искаш да те уважават- уважавай се първо ти, а след това и те. Следващата- "Няма все да е така/И това ще мине". Не на последно място" Животът продължава" и "Любовта не се търси, а се намира" - недей просто недей да си насилваш късмета. Каквото трябва, това ще се случи. Научи се да можеш да бъдеш и сама, независима. Не ти трябва никой. Можеш да си бъдеш самодостатъчна.
Най-вече давай свобода на хората. Това е любов. Любовта е също така да виждаш някого с друг и да не ревнуваш, а да се радваш, че е щастлив :)

11.   Най-голямата любов е човека за когото сме страдали, и сме изпитвали болка. Голямата любов е ката едно турнадо. Връхлита ненадейно, издигате в друг свят и много бързо те преземява в ада. След такава любов никога абсолютно никога не можеш да бъдеш същият човек. Не е важно дали си бил с този човек или не си бил, просто разбираш, че нещата се случват само веднъж.

12.   Никога няма да забравиш тази любов. Защото тя/той ще си остане любовта на живота ти. И после кажете защо хората и светът е такъв. Защо вече не създават семейства, не раждат деца, станали боклуци. Ами защото някога са били влюбени като откачени и са ги предали, захвърлили, излъгали, измамили, и са ги наранили много. Най-лошото е когато един човек те накара да се влюбиш в него и след това да каже че всичко е било лъжа което е казал, направил и т. н. Да дойде да те накара да се влюбиш в него и след това да ти разкаже и докаже че тази любов е била една илюзия.

13.   Ако попадне на човек за който е по-важно да сe направи на интересен от колкото да се радва на любовта, няма да е добре ако не може да я забрави.
И ако този човек така и не осъзнава грешките си по хубаво недей изобщо да си помисляш, че значи нещо за теб.
Аз няма да променям положителното си мнение за любовта, само защото тя не успя да схване за кво става на въпрос.

14.   ,, Да дойде да те накара да се влюбиш в него и след това да ти разкаже и докаже че тази любов е била една илюзия.``
Каква болка трябва да бъде причинена на един човек,че да желае да доказва такова нещо.
Просто разсъждавам.