Честен начин
Здравейте, искам да ви попитам как мислите по един въпрос който ме вълнува. В обкръжението си от познати забелязвам човек който разполага с доста пари, да кажем богат e. Знам, че има заведение в центъра на София, но то не е голямо и е на сравнително забутано място, има няма 7-8 маси. Въпроса ми е, възможно ли е от такова нещо да се изкарва такъв оборот така, че за него(собственика бизнесмен) да са като джобни, суми от порядъка на 5-10 хил. лв.? Вярвате ли, че всичко е възможно да е постигнато с бизнес или не? Държането на собственика с други хора по-бедни е доста арогантно и гадно. Как мислите споделете.

Коментари

1.   Елементарен и дребнав човечец, продал нивите на баба му на село, купил заведение в столицата и вече се има за много велик и важен над останалите.

2.   Не ми се вярва да се занимава само с това... а и щом мястото е забутано и има 7-8 маси най-много, едва ли би могъл да разполага толкова пари.

3.   Може да има и друг бизнес. Или други законни източни на приходи.

4.   Или имa други доходи или ползвa зaведението кaто " чaдър" зa другa дейност.
Нямa друг нaчин, aз съм с зaведение 350 местa, оборотно, но тaкивa " джобни"....

5.   То в днешно време кой ли не се държи арогантно? Имам чувството, че 90% от хората страдат от мания за величие... Както и да е, нищо чудно този човек да се занимава с няколко неща едновременно. Те хората са го казали - колкото повече печелиш, толкова по-алчен ставаш.

6.   Аз темата не мога да я оприлича на любов и изневяра.
Инак заведението може и да изкарва 5 - 10 хил. обаче, това джобни ли са, щото аз, за джобни считам тези които ми остават след като се разплатя със задължителните сметки.
Може и да си дава вид, че харчи много - това може да го постигне, дори да взема по - малки суми. И мен ме мислят за богат, понеже си плащам всичко и на време и дори си позволявам някой работи - обаче в действителност не съм чак толкова, понякога се налага да искам пари от родителите ми.
То в днешно време парите говорят за успех, и за това много хора, не си признават финансовите проблеми. А други пък се правят на жертви - за тях е модерно да са нямащи. И двата варианта за мен са приемливи, обаче не мога да търпя арогантно поведение, за мен човек които се счита за богат и се прави на голяма работа е комплексар.
Иначе теб, защо ти пука той дали има или не пари?

7.   Запомни от мен
Заможните хора не парадират с възможностите си ,макар да им личи че ги имат .

8.   Рядко се срещат хора, които са се видели с много пари и са запазили човешкото у себе си. Не са му от заведението парите. Освен това - ако ги е изкарал сам, започвайки от нулата, с акъл, с привличане на клиенти, едва ли би се държал арогантно с хората.

9.   Авторе, тъй като човекът ти е само познат и не си толкова близък с него, си си създал мнение, което е възможно да не е правилно.
Има хора, които си създават самочувствие с това да носят у себе си голяма сума пари. А всъщност са гладни мишки. Комплексари, че на по 40г не са постигнали нищо в живота така избиват комплекси.
Аз например познавам плочкаджия "домашен майстор", който като вземе от клиента сумата за материали идва с нас на кафе и отваря порфейла, пълен със стотачки около 2-3000лв, като си плаща нарочно го бута в лицето на сервитьорките с идеята тя да му се върже да го смята за "богат ерген". Преди да отвори портфейла пита сервитьорката "Харесваш ли ме? " отваря порфейла показва и пита "А сега? ". В интерес на истината половината сервитьорки му връзват и се съгласяват да легнат с него /гаджета за 10-тина дни, докато се осефери сервитьорката/
Той е на 40г стар ерген, през последните 20 години работи, но не е успял да си купи нищо, освен една бричка за 2000лв, спи в жилището на приятеля на майка си, храни се отделно от тях с евтини кревирши от 2лв килото в колата.
Ние си го познаваме що за стока е и само се смеем с него. Защото като го видиш изпънат нагизден /с едниствените си дрехи за излизане/ с пълен портфейл, разказва как изкарва 400-600лв на ден, а като го познаваш как гладува и пресмята в кое заведение дават по голям грамаж шкембе чорба за същата сума, в сравневие с друго заведение. Дори нас се опитва да баламосва, правим се, че му вярваме за да има майтапи.
Например: Наш приятел ходи с него преди две години да купят автомобила му, нашият приятел казва 2000лв струваше колата, този ни залъгва, че колата му струва 5000лв. Ние се правим, че вярмаме и после се смеем.

10.   Според мен номер 7 е най-близко до реалността. Обикновено хората, които наистина изкарват доста добри пари, не парадират. Тези дето виждаме да се държат арогантно, "мутренски" и тнт. обикновено НЯМАТ много пари и са комплексирани заради този факт (чувство за малоценност) и съответно избиват комплекса си като се държат надменно.

Познавам собственик на фирма, която произвежда млечни продукти. Доста финансово богат човек, а всъщност ходи с най-обикновени дрехи и кара средно-скъпа кола и се държи прилично с хората.

11.   работих при хора които имаха милиони, ако не виждах именията, замъци, коли които притежаваха, нямаше да имам изобщо престава че това са личности които можеха да си позволят да си купят парче от луната, съвсем обикновени човеци... а в българия си е пълно с комплексари..

12.   Вариантите са два;
Държи толкова пари в себе си, поради комплекс и нужда да се прави на това, което е.
Занимава се и с други неща.

Познавах човек, който работеше в лафка за бързо хранене, едно фургонче и винаги в себе си имаше около 1000лв, същата работа, но не беше арогантен. По-скоро въпрос на избор. Аз в себе си винаги държа заплатата си, но бая бързо отива де. :D