Жените до 25 и над. Има ли разлика?
Наистина започвам да се отчайвам. Аз съм адски самотен, постоянно чувам как мой приятели или ходят с гаджетата си вече 3-та година, или са ходили на някво парти и са изчукали някоя. И ето ме мен където няма гадже, тази с която ходих до преди 2 месеца ме заряза адски долно, като ми каза, че съм бил твърде добър с нея (тя е на 18 аз на 22). Мен трудно ме допускат до себе си и вече честно казано не ми се търси наново момиче, защото нея много трудно я намерих. И цял живот ако някоя ме хареса, ще е абсолютната противоположност на това което аз бих харесал. В момента една на 22 ме харесва, но тя не се поддържа... Като види някоя поддържана мацка навън тя казва че е грозна, а момичето е 4 пъти по-красива от нея. (тоест не слага грим, не си прави косата почти).
И сега към заглавието. Тази, която ме заряза, защото бях твърде добър с нея.. мен ми е пределно ясно че лошото момче 99% побеждава пред доброто. Но до кога? Жените над 25 и нагоре вече променят ли се?
Питам главно мъжете, защото жена не може да ми отгожови адекватно на този въпрос. Те на 18-19 си мислят че знаят всичко, но всъщност не може да са по-далеч от истината. Ето аз вече пораснах преди година-две и нито искам да се правя повече на интересен нито нищо, просто искам да ходя с някоя сериозна. Та кажете ми жаните от 25 нагоре още ли търсите лошия? Защото ако е така аз направо да се отказвам от сериозни връзки и да се превръщам и аз в гъзар?
ПС: Отново моля модераторите да пуснат темата, защото не ми се пише за 6ти път едно и също, а вече искам някой да поговори с мен на тази тема. Благодаря!

Коментари

1.   Женaтa след 25 ( и не сaмо, не винaги, понякогa и под 25),
Търси сигурност!
Хaйде сегa, кaк го рaзбирaш ти товa aвторе?
Търсим тръпкa дa имa, пеперуди в стомaхa, ноооо.... и общи интереси, стaбилност, сигурност, не е вaжно нa тaзи възрaст дa е вече устроен, но е много вaжно дa имa aмбиции и дa се бори.
Търсим подкрепa, a не обсебвaне. лично прострaнство, не постоянно дa си дишaме въздухa. чувство зa отговотност.
Ей тaкивa нещицa, нормaлни зa мъж или женa.
Но колкото и дa ги имa тези кaчествa, нямa ли и любов, нямa връзкa!
От другa стрaнa и дa се влюбя, когaто състоянието нa влюбеност отмине и "прогледнa" и... не виждaм нищо от посочените кaчествa- беж крaчетa дa бягaме, остaвaм без всякaквa причинa дaбъдa с този човек.
Интересно ще ми е дa кaжеш, кaкво рaзбрa ти кaто мъж от товa.

2.   С годините не само жената, но и мъжът стават все по-зрели и улегнали и наясно със себе си и какви качества иска да притежава техният любим. Аз искам мъж, който да постъпва спрямо мен както му идва отвътре без значение мило или не, а не да прави нещо защото така трябва, а защото го иска наистина.

3.   Не. Когато една жена мине възрастта, след която се появяват бръчки и вече притока на риби намалее, започват да убеждава всички колко по-добре е една жена да е по-пораснала, да има опит и т. н.
Това е както при мъжете, когато минат 40-те, оплешивеят, пуснат коремче, започват да говорят за мъдрост, сещаш се.

Така че запомни от батко си, че жените се делят на 2 вида:
1- Тези които независимо от обстоятелствата са здраво стъпили на земята и колкото и да са цинични си знаят мястото.
2- Тези които винаги летят. Било в желание в работата да са над другите, да се изживяват като началници, така и тези, които в любовния фронт се възгордяват и спират да си дават реална сметка за положението си.

Първите са трудни за асимилиране, дори напрягат докато ги опознаеш, а вторите точно обратното, отначало са песен и музика за душата, а после са ад за същата, защото се чудиш кога ще литне и при кой.

4.   Номер 3 - поздравления за точния коментар!
До автора - аз лично, смятам, че има разлика при женорята след 25 годинки, до тая възраст се изживяват като някакви супер, мега вървежни, после лека-полека почват да се приземяват! Не си търси 18- годишни пикли за сериозна връзка, ще намериш ако си много голям късметлия, на тях им се живее и са мноооого далеч от това, което ти си търсиш.

5.   Проблемът не е във възрастта, а в характера. Ако едно момиче на 18 търси "лошо момче", най-вероятно и на 28 ще е същата. За това не гледай момичето на колко години е, а с какъв характер е и дали ще си паснете. Да, вярно е след една определена възраст и мъжете и жените съзряват, но не очаквай коренна промяна.

6.   номер 3 браво за коментара - точно в десятката.

7.   Съжалявам, че ще оборя наперените коментари на някои относно жената преди и след определена възраст. Повърхностни разбирания. Възрастта не играе никаква роля, просто когато една жена си е със самочувствие с покритие, има самоуважение и ценностна система, си остава вървежна независимо от годините. Винаги има хора, които я оценяват. Така че правете разлика между надутост и празно самочувствие заради външност и младост, от които приземяването идва задължително и не точно след определена възраст, а и доста по-рано, и познаващата себе си изначално стъпила здраво на земята жена, която се радва на външността си, но не гради живота си върху нея, защото знае, че е преходна. Последната е една и съща и на 18, и на 25, и на 40. С годините само помъдрява и става дори цинична. И напредването на възрастта не я притеснява, защото външността не е основата, върху която се е изградила като човек и личност. Търсете такива жени и няма да съжалявате.

8.   Няма разлика.

9.   Няма как възрастта да не оказва влияние на жените, при положение че главното, с което привличат мъжете, е външност.
Друг е въпросът дали прагът е 25, 30, 35, 40 и т. н. Може да варира доста, зависи колко бързо се изхабява физически въпросмата жена, неслучайно има "младолики", "състарени" и т. н.
_Az_

10.   номер 7 го е казал най-добре според мен. Една жена не трябва да гради живота си около външността си. За съжаление в днешно време медиите и обществото са такива, че създадавт впечатлението, че добра въшност = добър живот. Колко е жалко когато жената разбере, че това е толкова преходно и че В ПО-ГОЛЯМАТА ЧАСТ ОТ ЖИВОТА СИ НЯМА ДА БЪДЕ МЛАДА. Жена над 30-35 вече със сигурнсот не е това, което е била на 20, съответно ако няма изграден характер, умения, интереси, истинска и дълбока личност, ще страда и ще злобее.

11.   Братле не се сърди за това което ще напиша, ама ми "звучиш" като човек който хал хабер си няма къде се намира.

Всяка жена е различна не слагах хората в категории. Ако си заспал, дори жена ти да е на 40 пак ще ти изневери с някой който и е по-интересен.

Такива размишления не съм имал дори и на 14... социализирай се малко, не гледай на света в 2 цвята - черно и бяло!

12.   Няма значение възрастта. Тук вече зависи от човека, от нагласата му и от отношението му към любовта/връзките/брака

13.   Стига сте го лъгали момчето, било нямало разлика дрън.. дрън... Това авторе е все едно да имаш едни 10000 лева и да питаш "има ли разлика да си купя чисто нова Дачия и да си купя с тия пари и да карам 15 годишно БМВ Е46". Разлика има в цената - едното е по- скъпо от другото, просто защото е по- ново, другото е много по- кола, обаче на повечко годинки, ако не си някакъв мега вървежен пич, ще си вземеш някое 2-3-5-та злоупотреба и така. 17-18 годишните пичета по дискотеките и баровете с интелект, сигурност и качества трудно ще ги впечатлиш, при 30 годишните акъла вече малко или много е на друго ниво и тези неща се търсят. Дори и да приемем, че хората не се променят, то критериите им за това кое се котира и се търси търпи развитие.

14.   Пич, не е до години, а до акъл. Ако на 18 не става за нищо и на 50 пак ще е такава.

15.   Автор: Вие не ме разбирате. Аз искам вече сериозна връзка, защото не ми се занимава с някви еднодневки или едноседмички. Аз не мога да съм във връзка и да съм лошо момче, това просто не невъзможно за мен. Това е все едно да се подигравам с момичето ми. И под мойте наблюдения повечето на по 18-19 НЕ ИСКАТ нещо сериозно. Или поне си мислят че искат и после зарязват момчето след максимум месец. Под зарязвам имам предвид започват да отлагат срещи докато не се скарат двамата и не скъсат.
Разбирам че им се живее, то и на мен ми се чука безразборно понякога, но повече искам връзка, отношение, близост и т. н. И в крайна сметка не разбрах кога започват момичетата да търсят нещо сериозно? (ясно ми е че е до човек но говорим за масата момичета а не за изключенията, който от 17 са във връзки)..

16.   Разбира се, че хората са различни и няма точно правило. Но коментари като номер 7, всъщност показват твърде повърхностни разбирания и отказ да се вникне в дълбочината на проблема.
Учените са установили, че при жените хормоналният баланс се променя през различната възраст от живота и. Това оказва влияние дори и на сексуалността при жените. Има таблички с изследвания как се променят ерогенните зони при жените и сексуалността през различната възраст. Също и характера се изменя.
Разбира се, какво представлява като човек е най-важно, но факт с времето жените, а и мъжете се променят. Установено е, че на около 25 годишна възраст при жените има промяна в хормоналният баланс и още по-силно изразена промяна около 35-40 годишна възраст. Вследствие на което при наблюдаваните жени на около 25г. се е установило засилено желание за дете и семейство, а при следващата промяна на около 35-40г. е ясно изразено изчезването на желанието за близост и семейство. Поради промененият хормонален баланс се е намалило желанието за близост и чувството на самота. Фактите са категорични, при разводите на около тази възраст - 35-40г. в над 3/4-ти от случаите молбата за развод се подава от жената, а не от мъжа. Тоест в преобладаващите случаи жената е тази, която предприема действията за раздялата.

Били ли сте на събиране при психолог на разведени жени на средна възраст? Съветвам ви да отидете поне един път. Като по-млади при повечето от разведените жени ги е устройвало съжителството със съпруга и не са изпитвали желание за раздяла. След дадена вързаст вече са много "недоволни" от семейният живот, който са водили до този момент и предприемат действия по раздялата. Това разбира се не значи, че при всяка жена така се случват нещата, но фактите показват, че се случва се при не малка част от жените. При мъжете също има промяна, с времето нивото на тестостерона намалява и повечето мъже улягат, стават по пасивни, по-отговорни и по лесени за съжителство, но пак не е абсолютно правило за всички. Още с времето намаляват и хормоните отговорни за "влюбеността" и това води при преобладаващата част от хората до намалено сексуално желание към партньора.

K-Man

17.   КМан, вникнала съм достатъчно в същината на проблема именно защото съм жена. Не се пиши голям разбирач в област, която никога няма да разгадаеш просто защото си мъж. Човек се променя физически и това е неизбежно. Вътрешното обаче в повечето случаи няма как да претърпи значителна промяна. Жените ще си останем непозната материя за вас. Повърхностни и отвлечени са твоите разсъждения - вечно хормони и нагони са ти в главата. Човек няма ли разум, възпитание и характер, че да се води от хормони само? Молбата за развод се подава от жената, защото в повечето случаи тя е разкрила изневерите на мъжа си.

18.   Аз започнах сериозна връзка на твоята възраст. На 18г. не си и помислях за такава. Според мен зависи колко се е наживяла. Индивидуално е, но по мои наблюдения между 21 и 25 г. вече са готови за сериозни отношения - стига да са срещнали подходящия. Колкото по-яка купонджийка е, толкова по-бързо ще й омръзнат неангажиращите връзки.

19.   Номер 17, това не е мое мнение изсмукано от пръстите. Проведени са изследвания по темата и те съветвам да ги прочетеш. По скоро това твоето е някакво лично мнение, което не е подкрепено с никакви научни факти. И не, повечето молби за развод не са заради разкритите мъжки изневери.
Мъжете масово свалят жени докато са по-млади. Вече един улегнал мъж на 50г определено е по-малко вероятно да ходи по различни жени спрямо един мъж на 25 години. Често при разводите, когато жената е около 40те, мъжете наближават 50те.
Пак казвам, посети такива групи на разведени и слушай заради какво са се развели. Аз съм слушал за разлика от теб. Има раздели заради изневяра разбира се, както от мъжка страна, така и от женска. Само че, нещо умишлено пропусна женската такава виждам, а те реално са около 50 на 50. Повечето раздели не са заради изневяра ами заради отчуждение, нетърпимост, омраза, безразличие, търсене на "щастие" и "любов", както и от житейски или финансови трудности.
Дори и да има разкрита изневяра, то тя просто е капката, от която чашата прелива. Като цяло изневярата не е причината за една раздяла. Често много други проблеми между двамата са довели нещата до там и да се гледа само едно действие без да се види проблема в дълбочина е доста повърхностно разбиране.

K-Man

20.   Истината е една и няколко човека по горе я казаха! Жените до долу горе 25 години гледат да се наживеят, тогава са в разцвета на младостта си и единственото, което им е в главата е дискотеки, кафета и с кой да си легнат вечерта! Общо взето лекомислието! След 25 или след като завършат висшето идва и мисълта за сигурността, вече почват да търсят финансово стабилен партньор, улегнал и т. н! Но извода е, че винаги търсят интереса! Просто целите с годините се изменят! Жените гледат да са добре финансово, хубав дом, кола и ако може мъжа да е някой мухльо и те да си намерят любовник, тогава просто са в рая! Процента, които си търсят съпруга по любов е под 10%! Съжалявам, че ви казвам истината, но по-добре нея отколкото красивата лъжа! Само да кажа, че не ги обвинявам, напротив разбирам ги, все пак искат сигурност за себе си децата! Но ми писна от тва лицемерие, колко жените били онеправдани, как не били лицемерки и използвачки, как като изневерят мъжът винаги е виновен! И относно парите и сигурността, добре де нали сме равнопоставени, защо продължавате да си изкарвате прехраната не с труд, а с един определен орган!? Поне да сме честни един към друг!! Щом искате равноправие ок, започнете наравно с нас или ако не някои феминистки простотии за онеправданата жена да се спрат!!

21.   Кман, не си мисли, че си единственият, който наблюдава и слуша. Наистина си дървен философ, както те наричат из други теми - като кон с капаци, за когото няма друго мнение и виждане по въпроса, освен собственото му. За разлика от тебе обаче аз наблюдавам реалния живот, не някакви статистики и стъкмистики. Разбира се, че и жените изневеряват, къде съм писала, че не го правят? Но само се огледай и ще видиш колко самотни майки с деца има и колко са самотните бащи. Както и да го въртиш и сучеш, първите са доста повече. Сам си прави изводите дали всички тези майки са разбили семействата по собствена инициатива или на новоизлюпения татко му идват в повече отговорностите и задълженията и дезертира да търси спокойствие навън. Или просто си мисли, че като е мъж, това му се полага по подразбиране. А вече почти няма жени, които да се примиряват и да чакат милия да стане на 50 години, че да се кротне. А ако мъжете влагат малко и от себе си, за да не допускат това отчуждение и липса на отношения да съсипят всичко, жените се чувстват обичани и искани, не някаква даденост. Такава жена няма да тръгне да се развежда. Имам 15-годишен брак и знам какво говоря. Това, че все още съм до мъжа си след толкова години, се дължи до голяма степен на него самия.

22.   Aвторе, рaзбирaниятa сa рaзлични, според рaзличният опит и приоритети.
Нaй- простото е когaто имaш тaкивa нaмерения, дa ги обсъдиш с момичето, което се очaквa дa бъде другaтa половинa.
Сaмо тя може дa ти кaже дaли имa същите нaмерения към моментa и нaй- вaжното, дaли точно с теб.

23.   К- мaн.... и.... - silenter-
Толковa си приличaте в трзи крaйни изкaзвaния, в тези... почти отчaяни опити зa нaлaгaне нa вaшето мнение, глупaви опити зa мaнипулaция нa човешкото съзнaние....
Дaли пък не сте един и същ човек? !
Aко в глaвaтa ти живеят поне двaмa души... купон ли е, или вечно несъглaсие м/ у двaмaтa?
От тaм ли идвa този вътрешен конфликт?
Мaлко си почел тук- тaм предполaгaм, психология, кaк се мaнипулирa и нaсочвa чуждото съзнaние, но товa си е изкуство, освен интелект.
Нямaш причинa дa вярвaш, че притежaвaш, което и дa е от тези кaчествa.
1- во, основно изисквaне е дa умееш умело дa " симулирaш" увaжение към чуждото мнение.
Мисля, че трябвa дa нaблегнеш себе си дa опознaеш, зa другите.... мноооого си дaлеч от възможностите, които си приписвaш.
Весели прaзници нa двaмa ви! :-)))

Към aвторa, aбе човек, ти елементaрнa комуникaция с момичетaтa, нямaш ли? ! Нaли ние си избирaме връзките, тоест ние сме си виновни зa изборa.
Или променяш приоритетите, или типa момичетa!
Недей очaквa, че нa 18-19 г. едно момиче, хоп ще реши, че ти си мъжът нa животa и, и ще се обвърже.... семейно? !
Тепървa опзнaвa себе си, трупa опит, бaзa зa срaвнение.... ей тaкивa нещa!
Пък и ти зaкъде си се рaзбързaл толковa, знaеш ли кaкво точно искaш, кaкво очaквaш от човекa до теб и кaкво предлaгaш.
Месля, че не, aко знaеше, не би си губил времето с погрешни избори.
Зaтовa, първо със себе си се изясни, после ще знaеш точно кaкво момиче търсиш и съответно, ще го нaмериш.

24.   Номер 21, нещата не са точно такива каквито казваш -
"обаче аз наблюдавам реалния живот, не някакви статистики и стъкмистики."

Ако групите с разведените, на които съм присъствал не е реалният живот, то тогава какво е? Аз идвам от семейство на разведени родители и имам много близки наблюдения за причините. Имах билет на първото място, но нямах пуканки. Ако и това не е реалният живот, то тогава какво е? Познати и приятели около мен пак са минали през разводи и съм говорил достатъчно много и с тях. Изказването ти, че съм гледал само някакви цифри е крайно неподготвено и грешно както разбираш.

Иначе много жалко, че не гледаш статистики. Това са реалните цифри от това което се случва около нас, това са фактите в числа. Дефакто ти си затваряш очите за това което се случва. Това, че не гледаш и не се интересуваш от фактите и числата говори много за какъв човек си. Хора твърде упорити, дори и да е грешно мнението им за нещо, то няма как да се поправят, защото не се интересуват от фактите. Мнението им е подкрепено само с мнението им и толкоз. Не се търпи развитие или корекция. Лично при мен с годините ми се е променяло мнението по повечето въпроси касаещи любовните взаимоотношения. Без да се чете и да се гледат "цифри" няма как да знаеш как стоят реално нещата, само с лично мнение и опита от разни приятелки не става.

А глупостите които написа - "Но само се огледай и ще видиш колко самотни майки с деца има и колко са самотните бащи. Както и да го въртиш и сучеш, първите са доста повече." - ти ги прощавам. Разбира се, че е така и си има логична причина за това, но явно пак нещо си пропуснала нещата. Явно не си наясно, че много разведени бащи искат да вземат децата си, но в 99 процента от случаите детето се присъжда на майката. Как да има равен брой самотни бащи с деца и самотни майки с деца при това положение, как да стане? Бащите сега и преди са виновни по презумпция. Това е страшна дискриминация. Не гледаш ли телевизия ? Тези дни имаше протест на бащите в центъра, които не могат да виждат децата си. Даваха ги по новините. Искат равни права в съда и са абсолютно прави. Каква е тази система да присъжда винаги детето на майката. Тя трябва да е най-пропадналият човек съда да го даде на бащата. Да, реално има и много лоши майки и добри бащи, но съда пак присъжда в полза на майката. Бащите са сериозно ощетени от съдебната система и не само тук, ами по целият свят. Виновен по дефолт.

Как при тази съдебна система и практика да има равен брой самотни бащи и самотни майки, че нещо не ми е ясно? Сама разбираш, че изказването ти е голяма глупост и ме кара да се усмихвам. Естествено, че самотните майки са съответно повече поради горната причина, а не защото бащите масово не искат децата си. Надявам се не си искала да кажеш точно това :) , защото става смешно вече. Лично съм минал и от там и през такива дела и прекрасно знам как стоят нещата. Имам и близък роднина адвокат и води много бракоразводни дела. Мисля, че и той е видял доста повече от теб. Ако сериозно ги говориш тези неща, значи наистина доста повърхностни разбирания имаш за нещата и дори и малко не задълбаваш в проблема защо така се получават нещата. От предишният ти коментар отново показа само повърхностно разбиране за брака. Сериозно те съветвам да се поинтересуваш от цифри и факти, да се научиш да задълбаваш в проблемите, откъде тръгват нещата, а не да гледаш само крайният резултат. Така не само за теб ще е добре, ами съм сигурен, че ще има и по-малко глупости тук.

"жените се чувстват обичани и искани, не някаква даденост. Такава жена няма да тръгне да се развежда." - Това е вярно в някои случаи за някои жени. Ако беше вярно за всички случаи, то значи доста от разведените жени, които не са били даденост са излъгали за техните причини. Моята първа братовчедка се разведе и тя трябва сериозно да ме е излъгала. :) Също и сигурно съм бил сляп и глух едновременно за причините на развода през който съм минал.

K-Man

25.   Н9 (_ az_) Е, AЗ пък ти кaзвaм, че относно визия товa вaжи и зa нaс- жените, спрямо вaс- мъжете.
Отврaщaвaт ме тюфлеци!
Не хaресвaм дребни, плешиви, с корем, неподдържaни, с провиснaли месa или кожa, с бръчки, с мaлки очи или устни!!!
Хaресвaм високи, стегнaти, с хубaво очертaно дупе, с големи очи, сочни устни, големи ръце, здрaвa мускулaтурa, сигурнa походкa, поглед със сaмочувствие, лош- мил, груб- ромaнтичен, здрaв- нежен, с достaтъчно голям... гръб... и още... и още...
Но и вие зa съжaление се променяте в годините, тa и нa нaс ни се нaлaгa дa плaкнем окото и понякогa, не сaмо, нa друго място.
Тaкa че, по спокойно с изкaзвaниятa, кaквото е зa вaс, тaковa и зa нaс, дори бих кaзaлa, че сме по- ощетени, ние жените си се поддържaме повечето, a мъжете... е, повечето смятaте, че нямa нуждa. дa, aмa не!!! И после, що ми избягaлa тaя или онaя? !
Е, понякогa, зaщото се появил по- крaсив екземпляр!

26.   Пуснатата тема стана едно надговорване на засегнати мъжки/женски 'интереси'/его. Няма нужда от това.
Авторе - жените от предишни поколения, които в момента са 40-50-60 годишни държат на едно нещо - децата. Малдите момичета държат на друго - парите. Дали днешните 20-годишни след още двайсет години ще започнат да държат на децата - това е твоят 'проблем'. Според мен ще започнат, вече имам колежки на 25, които се поожениха и си родиха по едно две деца, така че принципът се запазва. Какво е мястото на мъжа в едно семейство, в което жената и децата са семейството? . Ами - мястото е на доставчик на блага. Трябва да бъдеш в състояние да осигуряваш семейството. Традиционно в България работят и жените, тъй като често заплатата на мъжа не е достатъчна да се издържа семейство с деца. Не е като западна европа, където жените работят по 'желание'. 'Съвременната българка' на 25 обаче лети във въздуха по отношение на осигуреността и доходите. Тя няма да се съгласи да стои при теб, ако и обещаваш 'българска заплата'. Средната българка ще иска средноевропейска заплата. Така че, излиза, че единствения начин да имаш сериозна връзка със сериозно момиче е това да стане извън България. Аз не бих го приел, но просто младата българка не е свикнала да живее с малко средства. Или трябва да си мутрьо тука, или трябва да работиш на запад. И да живеете там. За мен е притеснително и дори се замислям дали да не се пренеса в чужда страна, която няма да приеме децата ми и по този начин да повлияя на съдбата им. Но какот се казва - вБългария ножа опира до кокала вече и методът на жените е - просто да се изнесат. А без жена -няма къща. Мъж/мъже къща не правят. Шансът тези неща да се нормализират е - или тук да се подобрят нещата(едва ли) или - и на запад да се сговнясат(доста вероятно). Следи тези неща и до 1-2 години ще си наясно как да процедираш. Пожелавам ти да останеш и да бъдеш щастлив
м42

27.   Кман, отговарям за последно. Хич не ме интересува дали съм глупава или повърхностна според теб, защото ти и твоите разбирания сте ми безразлични. Това, което наричаш глупости, са съвсем реални неща от живота. Да, много мъже искат децата си. Но и също толкова много ги напускат, без да им мигне окото и след това не ги интересува какво става с тях. Четири такива примера имам само около себе си. Ако смяташ да контрираш на всеки мой пост с разни отвлечени теории за статистики, които всеки сам може да си направи според това, което сам вижда около себе си, няма смисъл. Или пък да изтъкваш колко са прави и онеправдани мъжете. Мъжът ми е адвокат, занимава се и с разводи, та и аз поназнайвам нещо от първа ръка, както се казва. Да не споменавам колко пъти е оставал изумен от това, че бащата казва, че нямал пари за децата си, а в същото време купува на себе си или на любовницата скъпи вещи. Да не говорим колко от разводите са по вина на мъжа заради изневяра. Именно заради тая безотговорност, която явно е установена при голяма част от мъжете, законодателите навсякъде са преценили, че децата трябва да си остават при майката. Без значение какво мислите вие.

28.   Номер 27, има гнили ябълки и от двата пола. Има хора които реално не стават за родител и такива хора има и от двата пола, не е само при мъжете. Но лошо е, когато се набляга само на грешките на единият пол сякаш другият е безгрешен, както прочетох в предният ти пост за мъжката изневяра. Сякаш само мъжете имат любовници и само те са причината за раздялата.

"заради тая безотговорност, която явно е установена при голяма част от мъжете, законодателите навсякъде са преценили, че децата трябва да си остават при майката." - Чудесно мислене. Това се казва виновен по презумпция и е вид дискриминация по полов признак. Много "справедлива" логика, само така трябва да се мисли. Мъжете да са виновни, защото са мъже, а за други неща жените да са виновни, защото са жени. Браво, ясно това е правосъдие всъщност. Да си виновен, защото си мъж или защото си жена?!

Дори и както казваш голям процент от мъжете да не са отговорни, то това не означава, че всички са такива. Както не означава и че всички жени са добри майки и обичат децата. Затова никой няма право да решава предварително и да дискриминира по полов признак, както масово се прави. Заради хора с мислене като твоето няма истинско правосъдие. Идеята на съдебната система е да раздава справедливост. А когато делото приключи и няма справедливост, то това е пълен провал на съдебната система като такава, защото изобщо не е постигнала това заради което съществува.

Всъшност има и друга чисто икономичекса причина съдебната система да действа така в западна европа и САЩ. Рокфелер чудесно е обяснил причината, както и защо са подпомагали активно този процес още от 20ти век.

K-Man

29.   Разлики под и над 25 има, но това, което търсиш, опира до нрав. Номер 3 е прав в общи линии. Единствената обективна разлика е, че след 25 на жените вече им идва малко акълът (колкото и разтегливо да звучи) и сексът става доста по-хубав. Ако пък са над 30, ехе, става невероятен! Търси си свястно момиче, пък дано ти излезе късметът.

30.   Авторе много интерсен въпрос повдигна, браво за което.
От опита, който съм събрал с годините (на 32 год. съм) е, че жената се променя, спрямо обстоятелствата. Ако се опитаме да анализираме и мъжа ще разберем, че и при него е същото положение. Малките момичета, са по палави, не са били наранявани, не са обичали, как искаш да се отнасят към теб, като те самите незнаеят почти нищо, за човешките взаимоотношения. Не бива да се нападат и убиждат, разбира се с времето, всички се променяме, би било много странно и ненормлано да мислим, като 15 годишни, а да сме на 40 год. Опитай се да разбереш, че живота е най голямто училище за всеки човек, ако не се осъзнееш сега, след 10 год.. лежейки на леглото си, всичко това ще изплува от съзнанието ти, отнасясе към всички хора, няма значение от пола. На твое място не бих се паникоисъл. Опитай се да се успокойш и да си вземеш поука от миналата връзка. Преди време и аз имах една такава връзка, чудех се само защо това момиче е с мен, тя може да има и по хубав. Попитах я защо е с мен, а тя ми каза, че не съм бил толкова добър, затова е с мен. Бях шокиран и аз като теб си мислих, че жените харесват добрите мъже, да ама не. Не бъди лош, а се опитай да се държиш мъжки, жената иска мъж, а не приятелка от мъже род, нали ме разбираш? Жените не харесват подмазвачите или ония дето на всяка дума да казва'' без немога да съществувам'' или пък '' незнам какво щях да правя без теб''. Всички хубави неща са прекрасни, ако са добре предвидени и изпипани и не толкова на често. По малко, но сладко. В седмицата един път и каже '' Обичам те'' но да и държи месец топло. Искам само едно послдно нещо и най вазжното от всичко, което си прочел до сега... '' Никога не падай духом и никога не се отчавай''

Бъди жив и здрав и по ведро!

Поздрави Филип 32

31.   25, така е, има и много запуснати мъже, дори още след 30, това си е техен проблем, но жените са по-предразположени към това и дори поддържаните жени след 30-40 са поддържани не просто чрез разумно хранене и физическа активност, а и (освен това) благодарение на много грим, мазила и т.н. (дребни изкуствени подобрители).
Няма я натуралната им свежест от 20-те, докато същата присъства и при мъже на 35. Поддържаният мъж на сходна възраст няма нужда от изкуствени помощници.
Някъде четох, че конкретно кожата на мъжа се запазва добра, благодарение на бръсненето, което редовно олющва мъртеите клетки и на практика подмладява кожата на лицето.
Това имах предвид, а не, че мъжете като цяло били ОК, а жените- не. Много мъже на 30 вече мязат на чичковци на 50. Някои просто не съумяват да се нагодят към забавения метаболизъм, по-натоварения живот и т.н., ядат си като на 20, не спят достатъчно, стресират се и се чудят защо дебелеят и погрозняват.
_Az_

32.   Е не 13 ,честно много тъпа логика... за колите говоря. Запомни винаги, ама винаги новото е по-добре, не зависимо от марката. Много ясно, че ще вложа тия 10 000 бона в нещо ново, което ще ми държи при нормална подръжка няколко годинки, отколкото старото, което ще ми се чупи през няколко месеца ако ще и БМВ да е. Смешни сте с тия дърти баварци е, осъзнайте се малко.

П.п. Ама то нали се сещаш докато не си поизпатиш с някой стар котурник, няма как да оцениш новото...

33.   Н31,a дa си чувaл случaйно, че PH- то е рaзлично при мъжът и женaтa.
Освен товa жените сме и " нaтовaрени" от природaтa дa рaждaме.
И...пaк си се грижим зa визиятa си.
По- непростимо е мъж дa не го прaви, имaйки предвид горе- посоченото.
Гримът, пък и обеците сa тръгнaли именно от мъже- пирaти.
A целтa нa гримът зa жените, би трябвaло дa е , дa подчертaе хубaвото, без дa отнемa от него.
Имa жени, които злоупотребявaт с товa, резултaтa в някои случaи е мaскa, която нямa нищо общо с истинското лице.
Товa е от незнaние, или пък зaщото точно вие мъжете реaгирaте положително и създaвaте погрешно впечaтление.

34.   Номер 29... в голяма грешка си, явно си нямаш и представа как може да те изчука 18 годишна мацка, изобщо няма нужда да я чакам да става на 30.

35.   Статията прочетох и някой коментари, но не всички много са ми.
Подкрепям номер 30. И коментарат които ти казва да не гледаш, в черно и бяло.
Оставам с впечатлението, че ти по - скоро си отегчен от жените, и то при малък опит. Обаче не всички жени са еднакви. Едни търсят лошите, други добрите.
Все пак заглавието ти е по - важно от темата, и ще изложа и моето мнение.
Искал съм много момичета, но тези над 20г. се интересуват много от пари, или просто пък бях в подобна компания.
Над 25г. са много навътре в живота, вече са врели, кипели, имат наблюдения и мнения за живота. Тези мнения, трябва да обмисляш и често да се съгласяваш. Макар, да не съвпадат с твоите, необходимо е повече да отстъпваш.
Говориш за красота, като признак на любов, обаче за мен е по - важна вътрешната красота.
Може и да си на 22г. обаче не си пораснал още, за сериозна връзка. За теб са важни неща, като сериозност, красота, да е добра с теб, а и ти да си добър към нея. Не зная защо обаче, добрите момичета - търсят по - големи мъжкари и обратното (два остри камъка брашно не мелят).
Обаче тези на 14 - 16г. (повечето) Те имат малък опит, не са много наясно със себе си, и са склон да слушат повече, особено ако си по - голям, те приемат това което казваш, като самата истина, слабо се замислят и обичат силно. като пластелин са, както си ги направиш, така стоят, а понякога любовта им трае с години. За жалост са забранени.
След 16г. Вече са имали няколко партньора, и са по - наясно с живота, Въпреки това и те клонят към по - малките. Мнението ти се приема, но след обмисляне. Вече ти не си самата истина, макар че са склони да те слушат.
След 18г. Тук вече повече, знаят какво искат, склони са да преследват, макар и не задълбочено някой свои цели. При тях трябва да си по - заможен, вече ти трябва кола, жилище, добра работа. Докато преди това, основното е характерът, опитността, зрелостта ти.
След 22г. Те определено знаят какво искат, и как да го постигнат имаш шанс, ако си мислят, че си най -добрият вариант да постигнат целите си. Вече на първо място са целите им, а не партньорът.
След 25г. Ако вече нямат дете, то трябва много внимателно да гледаш, какво точно не им е наред, защото те се около 15% от всички.
Това са моите наблюдения.
Освен това сериозност при 18г. годишни, често се наблюдава. А пък и по - младите са по - красиви, както един по - нов модел кола, е по - як от един по - стар, независимо, че и двата изпълняват желаната функция.