Някаква история
Често попадам на коментари в този сайт, как свестните хора са на изчезване. Понеже аз не съм от тях, това ме провокира да споделя с Вас тази история от живота ми. Ето я......

В нейните очи бях като онзи принц с белия кон. Тя беше свястна, искрена и невинна. Отначало искаше просто да я обичам. Обикнах я. После искаше да я уважавам. Уважавах я. Искаше да й вярвам. Вярвах й. След това искаше да живеем заедно. Живяхме заедно. Искаше да работим заедно. Работихме заедно. Искаше бъдещи планове за нас двамата. Планирахме. Искаше да съм й верен. Бях й верен. Всичко което аз исках бе...нея. Имах я.

Докато след няколко години любов в която се кълнеше всеки ден, вече бившата ми приятелка срещна друг, изневери ми, написа ми имейл, че се разделяме. Видяхме се, очите ми бяха насълзени, каза ми че жените не обичат ревльовци, седмица по-късно ми каза, че аз съм бил просто "някойси" от миналото й, че не съм направил кой знае какво за нея през тези години, пожела ми много жени занапред, след две седмици вече беше качила снимки с новия си в интернет, след три ми каза че вече не можела да стои без да прави секс и ако той се представи добре, отива да живее при него и за финал ми се обади да ми честити Коледа.

Често се чудя на въпроса: Истина ли бе това? Така е, една фуста ми промени мирогледа за живота. Преди мечтаех за свястно момиче, а сега изобщо не искам да чувам за свестни. От такива "свестни" да се пази човек. Благодаря Ви за търпението, просто исках да споделя!

Коментари

1.   Не си прав...Това, че тя е постъпиа така, не означава, че всяка следваща ще действа по същия начин и това не ти дава право да слагаш всички под един общ знаменател.Щом го е направила може и да е имала причина, може и да е липсвало нещо, може и да е била просто кучка, която обича да разиграва.
Просто трябва да си наясно ти какво искаш от една жена ,а не да следваш това, което тя иска.

2.   Съчувствам ти. В днешно време човек трябва да бъде много предпазлив. Защо не може просто да се отдадеш изцяло без да мислиш и без да се страхуваш?? Това вече е невъзможно.

3.   Можеш само да се радваш че така се е случило. Ще намериш друга жена, с която ще имате по хубава връзка, а и няма да бъдеш толкова романтино идеалично настроен, което да доведе до разочарование.

Успех!

4.   Болезнено прав си. Ако бях по-малка, с този акъл който имам в момента, щях да искам да те познавам. Пази си сърцето да не го изхабиш, ако случайно решиш да се впускаш в безразборни връзки. Късмет.

5.   За съжаление....това е реалността, тъжно.., но факт! И на мен не ми се иска да е така,но......Е, аз съм от другата страна, но то е до човек, не до пол. Горе главата, живота продължава!

6.   Оле,какво фиаско,луда работа... ще се съвземеш,така сме устроени хората,винаги се съвземаме...

7.   Друже, не си прав, че в началото е била свястна, искрена и невинна. Според мен, е била искрена и невинна, но не е била свястна. Това не е могло да си проличи в началото, когато е била искрена и невинна, но по-късно си го разбрал и си го платил с болка. В тази материя винаги важи правилото "Къде ли го чукаш, къде ли се пука."

8.   Свестен човек е понятие твърде субективно и разтегливо, всеки си го тълкува по своему. Бил си свестен за дамата, докато не е попаднала на такъв, който те превъзхожда с нещо, предполагам с пари. Грешката ти е, че си и играел по гайдата, бил си и първият и т.н. Такива са вечно незадоволени и капризни. Сега е решила, че светът се върти около нея и оная и работа и или ще изгори още няколко душици или ще се насади на пачи яйца. Сега преглътни и не прави същите грешки със следващата.

9.   Брат, няма какво да те е яд. Тази жена не те заслужава и не е за теб. Всички (ама всички) жени са к--ви. Примери мога да ти дам много. Всички жени изпадат в някакви "дупки", периоди и т.н. Зарежи я и я остави да си ходи... Не я търси. Само ще те боли ако я търсиш. И тя самата не може да ти даде адекватен отговор защо те е оставила - какво следващия й дава повече от теб. А това, че малко след като сте се разделили почва да качва снимки в интернет, знаейки че ти ще ги видиш и, че ще те заболи...това говори само едно - не те уважава и не държи на теб. Продължавай напред. Времето лекува...докато не попаднеш на следващата к..рва.

10.   Виж пич, много кофти се е получило, но изобщо недей да съжаляваш. Явно бившата ти приятелка е пълен боклук и макар и в момента да не го осъзнаваш ти е направила много голям услуга!!! Горе главата и всичко ще бъде наред! :)

11.   Нямаш верен стереотип за свестни. Или не си усетил актрисата в нея. Но това за мене не е свестен човек. Така че изводите ти са си напълно лични.

12.   Братле, радвай се че си се оттървал от тоя боклук ( приятелката ти ) , направила ти е невероятно голяма услуга! Горе главата, не се спичай и знай че всичко ще бъде О.К! :)

13.   Получаваш и моята подкрепа, макар да не се познаваме. Вярно е, както казва №9, че изпадаме в дупки, но това не е оправдание за гадното ни поведение понякога. И ако свестните жени постъпват така, заслужават да им се връща.

14.   Да.. не е свестна, ако си е тръгнала щом е усетила, че се е изчерпала връзката ви, но щеше да е много точна мадама, ако бе останал с теб, дори да е влюбена в друг????
две неща знам - животът никога не протича по план и никога не трябва да се правят тънки сметки..и другото, че любовта наистина не пита! кой си ти, за да съдиш?

15.   Една жена те е прецакала и ти си готов да прецакаш всяка следваща ? Ако всички правим така,след като се разочароваме от някого или от нещо,тогава къде ще му излезе края ? Ще бъдем егоистични,безчувствени кукли ?

16.   От автора: Благодаря на всички които драснаха по някой ред. Беше ми интересно. Относно случката... може би някои от Вас са прави че връзката ни явно е била към края си. Дали аз съм прав или тя, няма никакво значение. Със сигурност картинката ще е различна през нейните очи. Кофти е отношението. Посветих години от живота си на този човек. Най-малкото съм направил достатъчно, за да не получа това отношение. Но....метафорично казано... вече спрях да спя, откакто се събудих и разбрах че съм се заблуждавал. Аз едва ли ще се променя, поне се надявам следващата да не прилича на предишната!

17.   И мен така ме прецакаха преди 2 години... Разликата е само, че аз съм момиче. Сега, 2 години по-късно аз съм сама и не желая да имам човек до себе си по тази причина, да не е някой скрит талант като първия.
На автора пожелавам да намери сили и да продължи напред. Знам, че е трудно, но просто има изпитания през, които трябва да преминем. Успех!
Ж24

18.   Колко години й посвети? Аз съм семейна от 21. Поех всичко по поддръжката на дома, грижата за децата, едновременно с това ходех и на две места да работя. Всичко това, за да може мъжът ми да мисли само за работата си. Издигаше се в кариерата и бизнеса. Стана влиятелен и богат. Все отсъстваше, заради важни дела.И в крайна сметка се оказа, че си е намерил друга, която да му е по мярка - с невероятно самочувствие и държавен пост /директорка - като него/. А аз зарязах кариерата си, жертвах се за него. Това как ти се струва? Радвай се, че се е случило по-рано в твоя живот. Моят вече изтече.

19.   Всичко през което си минал досега, показва, как не е трябва да се случва.Така се трупа ценен опит за съжеление.ПОЛЪТ НЯМА ЗНАЧЕНИЕ НА ВСЕКИ МОЖЕ ДА СЕ СЛУЧИ

20.   На мен ми се случи същото преди 4 месеца.Още се свестявам от удара - наистина ме зашемети - толкова болезнено и неочаквано. Аз съм на 22 и ме е страх да не стана като на теб номер 17 и след две години да пиша тук същите неща , но имам предчувствие, че ще е така:(Няма ли хапче за изтриване на спомените, което да ме направи отново способна да обичам?! А бях толкова романтична и влюбена в любовта, а сега..............................

21.   И при мен така се стече живота,мъж на 25съм,след 4 годишна връзка,без никакви признаци хванах приятелката си да прави секс с новия на нашето легло-еи така като на филмите,после разбрах че са заедно от 2месеца и много се обичат,а тя изчаквала да ми покаже че охладнява към мен и така да се разделим.И на най големия си враг не го пожелавам това което ми се случи.
След всичко това мисля че намразих жените,не мога един нормален разговор да проведа с момиче,просто ги игнорирам.

22.   Човек бива излъган, когато го позволи...

23.   Номер 12 го каза .. Направила ти е страшно голяма услуга. Мисля,че и ти самия си го позволил .. явно не си я познавал достатъчно добре. Не поставяй всички под общ знаменател! Другия път внимавай!

24.   Ето и от мен нещо приятелю. Аз от 15г насам изживявам същото заради една жена и накрая се разделихме. Не ми липсва женско внимание но и аз като теб се вманиачих! Надявам се че ще е изчерпателно, дори и с две изречения:
Една майка, цели 20 години се стреми да направи от своя син човек. В същото време друга жена е способна само за 20 минути, да направи от същия този човек - идиот!

25.   До автора:
Хората казват :Всяко зло за добро !!!
ТЯ ти е отворила "ОЧИТЕ",за да бъдеш по внимателен с жените !!!ТАКА е трябвало да стане...,за да прогледнеш !!!
Моят втори мъж споделя "СЛЕД КАТО РАЗБЕРА,ЧЕ СИ ТАКАВА,...
Няма да страдам затова какъв боклук си !!!
ДО №24,напълно си прав , с малки корекции...
ЕДНА жена ,така може да промени мъжа,ЧЕ И СОБСТВЕНАТА МУ МАЙКА ,НЯМА ДА ГО ПОЗНАЕ !!!