Искам да взема правилното решение преди да е късно!
Здравейте! Пиша ви, защото вече съм много отчаяна. Ще се опитам да ви разкажа накратко историята си и ви моля да ми да дадете съвет.
Имах връзка с един невероятен човек. Живяхме заедно и всичко беше като приказка. Почти не се карахме, а приятелите все ни казваха как искат да са като нас. И така всичко идеално до един ден, в който той каза, че иска да се разделим. Отказа да обясни защо. Каза ми, че ме обича, каза че му липсвам, но искал да бъде сам.
След 3 месеца той беше станал наркоман, а аз се бях сринала от мъка по него. Бях направила куп неща, напук на него, за да страда и той както и аз, а той спеше със всякакви.. но не се обвързваше с тях. И една вечер излязох на кафе с негов близък приятел и той ми разказа всичко: какви неща се говорели за мен от другите му приятели и защо всъщност е сложил край. Не можех да повярвам - някой му бил казал, че съм му била изневерила. Нещо, което никога не бих направила - та той се държеше с мен като с принцеса. Кажете ми какво да правя. Дали да говоря с него, да му обясня истината и от друга страна.. не е ли по-добре да замълча? И дали изобщо ще ме изслуша..? Помощ!
П. П- скоро заминава за чужбина и нямам много време за мислене!

Коментари

1.   Бягай, бягай, бягай!!!!

2.   Гледай напред. Какво очакваш от човек, който си тръгва без капка обяснение.

3.   Най-добре се махни. Дори и да се оправят нещата, той е наркоман и кой знае кво може да ти направи. Най-добре според мен е да не се занимаваш.

4.   Ако ще и на Луната да отидеш, от себе си и проблемите си НЕ МОЖЕШ да избягаш! Утре като ти се разболее детето, не да Боже от някоя неизлечима болест, какво - "Бягай! "? Друг да му бере колая... че така е най-лесно...

Момиче, не ги слушай - разбира се че ще говориш с момчето, няколко пъти ако трябва, докато те разбере (правилно), защото истината е на твоя страна, а чувствата ви са още живи...

5.   Според мен не си заслужава да ходиш при него.

6.   Задължително трябва да говориш и да си изясните нещата, докато не е станало късно. Ако сега не го направиш после още повече ще се измъчваш. Ако аз някога бях говорила, сега нещата щеше да са мн по различни. Кадето и да отидеш не можеш да избягаш от проблемите и от себе си. Направи каквото трябва пък да става каквото ще става.

7.   Не бягай, мила, недей! Този, който е пуснал слуха за вас, трябва да е бил някакъв огромен комплексар, който ви е завиждал много. Такива винаги ги има, за съжаление, правят всичко възможно да съсипят щастието на другите :( Ако не направиш нищо, ще си помисли, че се страхуваш, т. е че наистина си му изневерила и не можеш да го погледнеш в очите. А ти си невинна, така че му го докажи! Поговори си хубаво с него, обясни му всичко, сподели му как се чувстваш - как би му изневерила, след като той се е държал прекрасно с теб. Все пак той не може да чете мисли, малко трябва да му помогнеш. Гледай да не го изпускаш- сродната душа се среща рядко! Аз съм сигурна, че ще преодолеете това. УСПЕХ МИЛИЧКА, ЗНАМ, ЧЕ ЩЕ МОЖЕШ!! :))

8.   говори с него, по-лошо не може да стане, най-много да не ти повярва. нищо не губиш, ако му обясниш, така че поне опитай.
друг е въпросът колко доверие ти е имал, че директно е повярвал на други хора и е скъсал, без дори да поговори с теб и да провери информацията. това никак не говори добре за него и за отношенията между вас. не пишеш на колко сте години, но щом сте живяли заедно, явно сте на достатъчно, за да сте достатъчно зрели.
както и да е, опитай да поговориш с него, нищо не губиш.
успех!
Ж42

9.   Не смятам, че трябва да подхранваш чувствата си към това момче, но е хубаво да поговорите, поне да знае истината.

10.   Направил ти е услуга. С такова лошо начало на връзката кой изобщо би се бутал в нея, че да я продължи!? Подмини, махни с ръка и да не ти пука. За какво ти е наркоман или пък човек, който те зарязва без да ти даде обяснение и още по - малко пък човек, който се влияе от думите на другите.
Не си го слагай много и се огледай - случайно има много по - готини мъже наоколо.

11.   Не ти трябва човек, който даже не ти обяснява защо си тръгва. Кой може да знае какво ще му кажат утре приятелите му? Очевидно, те значат за него много повече от теб. Какво още ти трябва, за да вземеш решение? Бягай!

12.   Не си заслужава да се мъчиш с него. След като е повярвал безрезервно на първия сульо, който му е казал, че му изневеряваш, значи този човек не е за теб. Той ти няма доверие и няма доблестта да се изправи пред теб, да ти каже "казаха ми, че... Вярно ли е? " и след това да чуе обяснение. Продължи напред. ще срещнеш друг.
Ж27

13.   Говори с него, опитай! Защото никога няма да си простиш, ако поне не пробваш... Да, наистина не е хубаво, че с лекота е повярвал на други хора, вместо първо да говори с теб и да ти има повече доверие. От друга страна - кой не би реагирал остро даже и на слух. И аз съм недоверчива и бих реагирала по подобен начин. Понякога си мислим, че нещата са едни и сами затъваме, драматизираки. Винаги можеш да опиташ, пък дано той те разбере и не е прекалено късно! Успех!

14.   Говорете и изяснете нещата. Помогни му да спре наркотиците.

16.   Мисля, че не трябва да се обръщаш назад. Щом е повярвал на приказките на разни хора, без дори да опита да поговори с теб, значи няма смсъл да съжаляваш за станалото. А това, че наркоман е супер отблъскващо, остави го да си троши главата в компанията на хората, заради които те е отрязал. Търси щастие, а не мъки и проблеми с подобен индивид.