Приятелката ми е имала връзка с 52 годишен мъж!
Имам няколко въпроса към читателите на този сайт, защото приятелката ми си призна едни неща...
В момента е на 23 години. Преди 3 години е била в Германия по програмата "Au Pair". Там е имала връзка с познат на семейството, при което е била. Това не е изненада. Но преди няколко дни пристигна препоръчана пратка за нея. Подаръкът беше изключително скъп. Малко мъже биха се "бръкнали" толкова, независимо дали са българи или германци.
Поразпитах я за него. Определено е човек с пари. Автомобилен инженер, работи в доста успешно предприятие. Кара возило, за каквото само си мечтая и т. н. Добре, но когато разбрах, че е бил на 52 години, изпитах някакво отвращение.
Направо ме погнуси факта, че тя си е лягала с мъж, който е бил 30 години по-възрастен. И предвид финансовият му статут, то нещата изглеждат повече от прости.
Тя казва, че го е обичала истински, но той я притискал, затова се разделили.
Представите ми за това момиче коренно се промениха. Живеем двамата, тя не работи. Не ми пречеше, даже предпочитам да ме чака вкъщи, а сутрин да ми прави закуска и да ме изпраща. Но сега си мисля, че съм просто баламурник, който я издържа. Съмнявам се в любовта ?...
Може ли толкова младо момиче наистина да се влюби в възрастен мъж, или да си правя съответните изводи...? Нормално ли е той да ? праща подаръци при положение, че са разделени от почти година? Как да бъда сигурен в чувствата ??

Коментари

1-50 от 56

1.   Пич не виждам какво се чудиш, "царят е гол". Не се занимавай с пачаври, намери си читаво момиче!

2.   За любовта годините нямат значение,......

3.   Бегай от там, брат! Ясно е, такива жени не ти трябват само ще ти тровят нервите, нека автомобилния инжинер да си я взима, ама едва ли!!!

7.   И аз съм имала връзка с 3години по-голям мъж, но определено парите не са били фактор. В твоя случай изглежда наистина чака да я издържаш.... намери си нещо по-добро

8.   Ами очевиднитете неща обикновено са си и самата истина, мисля че си си направил верните изводи...
М, 35

9.   За любовта граници няма. Но все пак са единици жените които ще си легнат с 30г. по - стар мъж от тях, ей така че го обичали.
Има и друг вид връзка освен основана на чувства, такава основана на интереси, лично аз предпочитам вторият вариант.
Сега ако се чудиш, дали тя е момичето за теб, което да те обича много и ще ти е вярна е отговорът е не няма да е така.
Ако обаче искаш послушно момиче до себе си, което да те гледа. И приятелката ти се съгласява на това, е добре и за двама ви и е по - добре да си останете заедно.
Само не се влюбвай - любовта е слабост.

11.   Въобще не се занимавай с тази К**ва с извинение. Всичко е ясно, видяла му е кинтите и му се е метнала на оная работа. С теб е за да я издържаш, а тя да си живее живота. Съжалявам, но ще трябва да си намериш друго момиче и дано да те обича истински.

12.   За теб, като мъж, който я издържа в момента, е много неприятно. Самочувствието ти е наранено, защото за нея летвата е много високо и в сравнение с богатия германец си с много ограничени възможности. Странно е, наистина, че момичето не просто е преспала веднъж, а е имала връзка с него. За никого не е тайна, че болшинството от жените веднага тръгват след лесните пари. Твоята изглежда не е изключение. Ако я харесваш все още, опитай се да превъзмогнеш егото си и наблюдавай как ще реагира. Ако държи на теб, ще върне подаръка обратно на германеца. Но ако го запази, поне аз на твое място бих се разделил с нея.

13.   Мда, за любовта годините нямат значение, но става така, че този израз се опрадава само любовта на младо момиче и възрастен, БОГАТ мъж. В никои други случаи.

14.   ей, много сте прости. джони деп например е на 50 години. мислите ли, че едно 20 годишно момиче по-трудно ще хареса него, отколкото някой 20 годишен люлински цървул?

и веднага пък сте готови с определенията - пачавра е, пише специалистът по женска душевност...

авторът - ти ако не познаваш приятелката си и чакаш тук някой да ти обясни какво чувства или какъв човек е, каквото и да ти се каже - все е тая.

15.   аз и се чудя на акъла що е с тебе бе моито момче. да те попитам ти ако срещнеш лелка на 53 с мноу пари дали ще си ни пишеш тука да и вземеш ли подаръците да си легнеш ли с нея. не са вайни годините ми акъла

16.   Май яко те тресат комплексите!
Ясно е, че срещу чичака нямаш никакъв шанс - нито финансов, нито професионален, нито сексуален, нито като отношение. Единственият ти шанс е, че си по-млад от него и можеш да бъдеш повече време с нея - шанс, който ти всячески се опитваш да прецакаш. Защото да, има хора на тази възраст, пред които бледнеят 90% от съвременните младежи, и както казва №2 - за любовта годините нямат значение.
Не обвинявай човека, а по-скоро наистина се притеснявай за приятелката си - от това, че чувствата й са "ден до пладне". Това, което се е случило с него, скоро може да се случи и с теб, а именно - утре тя да реши, че я "притискаш" и да тръгне с трети...

17.   Зависи ако се е държал с нея добре,говорил и е красиво и изглежда добре,възможно е и да е изпитвала нещо,щом е с теб сега значи има нещо и към теб...Защо точно да си баламурника,че се бъркаш в джоба..

18.   Нищо хубаво няма да видиш от такава жена, да знаеш. Щом го е правила веднъж, няма проблеми да го направи пак.

Със сигурност все още поддържа контакт с въпрсния чичка, щом и праща скъпи подаръци. Баламосва го и него стабилно. Утре-вдругиден, ако нещо имаш финансови проблеми ти е била шута директно, тя си иска някой да я издържа, това е правел и чичката в Германия.

В такива връзки всичко е материално за жената, как нямат значение годините за любовта, айде недейте. Защо при всички такива връзки, между младо момиче и дърт чичка, чичката е с много пари. Как една не се хвана с някой такъв, който взима 500лв заплата.

Имал съм връзка с такава жена. Все ми натякваше, че не съм правил често мили жестове към нея (под мили жестове тя разбираше скъпи подаръци). Бе започне ли да те упреква и да те критикува по финансовата част, лошо. Мен ако питаш - БЕГАЙ.

19.   Пич, събери и багажа и да я няма! Не че 52годишните мъже изглеждат зле и няма лошо да се е изпраскала с някой такъв, ама да е имала връзка вече е прекалено. Това си е било чиста проституция, а както знаем бивши курви няма.

20.   Нали ти е ясно че всички жени ще я оправдаят.Сам виждаш "За лябовта годините нямат значение..." и тем подобни.А истината е че жените имат п**ка и знаят че тя е рзменна монета която върви в целия свят, както бях чел в една тема от този сайт.Просто така и е по лесно, има жени при които мисленето е такова, защо да си дава зор да постигне нещо като може и по лесно да стане.Чувал си думите на Наполеон "Всички жени са ...............................".А щом и праща подаръци значи и контактуват, може и скоро да ти сервира че заминава за Германия, в което всъщнос съм сигурен че ще стане.

21.   Абе има мъже на 50,които изглеждат доста добре за възрастта си! Има и такива разбира се, които изглеждат немърливи. Всичко зависи от това как един човек се поддържа.
По темата - защо да не е възможно да се влюби в този мъж? Ако е красив с добре поддържана фигура , пък и финансово добре - не виждам годините да са особена пречка,освен ако не е решил чак сега да създава деца и семейство, защото ще е дядка , когато детето му навърши 7 годинки. Не забравяйте,че младоликите хора са до едно време...после започват изведнъж доооста бързичко да одъртяват.
И не, не е нормално той да й праща подаръци, при положение,че тя е с теб и е приключила с него. Ти все пак проучи дали тайничко не поддържат връзка!

22.   Поредната меркантилна празнярка.Не си губи времето с такива боклуци. Жена съм и вече яко започвам да се отвращавам от такива изпълнения ...

23.   Може наситина да е била влюбена в него, не я отписвай така бързо, но просто провери. По принцип всяко момиче има нужда от сигурост. Когато е заминала в чужбина, тя не е имала никой, на когото да разчита и сигурно е била много самотна. колкото по-малка и неоправна се чувства една жена, толкова повече има нужда от силен, зрял мъж до себе си. Аз съм на 25 и когато бях на 19 имах връзка с мъж на 31. Да, наистина разликата не е така голяма както в случая на приятелката ти. А и той беше от този тип, които винаги си остават на външен вид и маниер като тинейджъри, приятелите ми го приемаха като набор... Но все пак 12 години разлика. Тогава се чувствах привлечена от ума му, начина по който разсъждава, опита, сигурността. И това стана защото с предишното момче на моята възраст се усещах като "кака", която се занимава с дечурлига, разигравана и несигурна в чувствата на другия. Е, разделихме се с моя "батко", сега пазя само хубави спомени и имам най-прекрасната връзка с момче на моята възраст, но пак ти казвам - много от нас минават през този етап да харесват по-възрастен мъж. Дали ще е още десткото училищно заглеждане по някой готин даскал или на по-късен етап. важното е, че приятелката ти се е разделила с този човек и е харесала теб. щом е с теб, значи не търси "чичко паричко". То се усеща според мен. но, възможно е и да бъркам - може и да става въпрос за някаква изгода и търсене на удобство. И все пак не мисля, че някой би издържал да бъде с друг, ако изобщо не изпитва нищичко към него, а само иска да го използва. Защото без харесване и тръпка, никоя връзка няма да изкара повече от месец:) Успех! Дано твоето момиче не е "златотърсачка"!

24.   Бий и шута докато е време. Тая връзка няма бъдеще. Запитай се защо така изведнъж пристига подарък. Според мен тя поддържа още контакти с него. Не знам как стоят нещата с връзката ви, но ако са сериозни такова отношение не е честно.

26.   Дали може наистина да се е влюбила - да, може. Но дали такъв е случаят, само тя си знае. Принципно никоя жена не би си признала, че е била с някого само заради парите, така че... Остава ти само да гадаеш. По-належащ според мен е въпросът дали още имат някакви отношения. И тук нямаш много варианти, подаръкът не е солидно доказателство, че тя има все още нещо общо с него. Може той просто да се опитва да я върне обратно, без тя да го обнадеждава по някакъв начин. И последно - няма как да бъдеш сигурен в чувствата на когото и да било. Имам предвид, че никога няма 100-процентова гаранция.
Моя съвет е да прекратите връзката си. Твърде много въпросителни, неизвестни, твърде много съмнения. И при най-добро желание в един момент ще се умориш да се "състезаваш" с другия.

28.   Според мен имай си едно на ум, но все пак не бързай с изводите. Не споменаваш дали е приела подаръка, защото ако го е приела, определено не и прави чест. Иначе тя какво е виновна, че той и е пратил нещо? По принцип е възможно да е имала чувства към него. А колкото до теб, много лесно можеш да разбереш дали е с теб за пари. Просто измисли нещо, че са ти намалили заплатата или че ще има съкращения във фирмата и е възможно да те съкратят в близкото бъдеще, та се налага за по-сигурно и тя да работи, хем е добре за нейното развитие и за бюджета ви. Ако започне да увърта или да се прави, че търси и все да не си "намира", всичко е ясно.

До 14

Колкото до Деп ти от къде знаеш, че той е свестен човек и как го разбра от филмите му, където той играе роли? Ако някоя, която не го познава лично, иска да има връзка с него, то това ще е само, защото е богат и известен, защото тя реално не знае нищо друго за него. Ама после може да се окаже, че не е толкова готин, колкото изглежда във филмите, но тя е твърде вероятно да продължи да е с него, защото има положение. Така че това пак си е форма на проституция макар и в малко по-мек вариант.

29.   Нека да попитам всички критикари тук - след като според вас девойката е била с чичката заради парите, защо още не е там? Или защо след като го е зарязала не си намерила отново някой богаташ, който да и прави скъпи подаръци? Парите не винаги са всичко. Може наистина да го е обичала.
Бившият ми приятел има собствен бизнес и достатъчно пари, за да ме води 3-4 пъти в годината на почивка. Само че за него аз бях притурка към живота му на бизнесмен, жена от която да има деца, някой при който да се прибира, когато му приключат всички работни срещи. Обичах го и пропилях много време, преди да разбера, че той няма да се промени и че няма да мога да разчитам на него (можех само ако няма никакви други ангажименти или ако не е много изморен). В момента съм с човек с по-малки финансови възможности. Но този човек ме обича и е готов на всичко за мен, точно както аз съм готова на всичко за него. Не можем да си позволи да ходим на почивка няколко пъти в годината, не си позволяваме скъпи глезотиики, но съм щастлива. Бившият ми ме моли да се върна при него, но няма да го направя.
Не съдете толкова строго, защото не знаете през какво е минало момичето и какви са били чувствата му.
А на автора мога да кажа - мъжете сте странни! Тя те обича, живее с теб, ляга до теб, приготвя ти закуска и вечеря, грижи се за теб. Но това не е достатъчно, нали? Ти не искаш тя да има минало. Ами, пожелавам ти успех в търсенето на жена без минало. И ти казвам, че няма да намериш такава.
Ж27

30.   Пробвай нещо простичко: утре като се прибереш от работа и кажи, че си уволнен и тя трябва да си намери работа. Бас държа, че до сутринта ще е изчезнала. Дано греша, но се съмнявам.

31.   Мисля ,че нещата станали преди вашата връзка не трябва да те засягат и обиждат.Сигурно и ти не си идеален -така че просто се обичайте и се радвайте един на друг.

32.   Замисли се по-скоро защо тя получава подарък от бившия си приятел сега, 3 години по-късно, а не защо е била с него. Все пак в миналото тя не те е познавала и с кого е ходила си е нейна воля. Но лично на мен бившите не пращат подаръци. Ето защо това е интересен въпрос и ми е чудно защо не се замисляш в тази насока.

33.   Аз пък си мисля, че ако е била с него заради парите и е глупава материалистка, сега щеше да си наляга парцалите още с него.... Но явно нещо и е липсвало. Парите не оправят всичко...
По подаръкът съди, че той не е безразличен към нея... и ако тя поиска може винаги да се върне, но тя е избрала да е с теб... Това какво ти говори? Не си навивай глупости на пръста. Момичето е с теб, защото е щастливо и вероятно те обича... ако и ти си щастлив, тогава какво въобще повдигаш въпроса? Всеки има минало, нали...
Ж. 25

34.   Не мога да ги разбера тия хора, дето казват, че годините нямали значение. Е как да нямат - това са различни поколения, с различни ценности. Аз като видя някое младо момиче с възрастен мъж, веднага ми светва, че тя е с него за пари, а той с нея за секс с младо гадже. Иначе какво друго общо биха могли да имат- той вече е изживял неща, които тя тепърва ще има да изживява. Вече го интересуват съвсем други неща, нея други. Просто си има етапи в живота, например една студентка с още младежко мислене, дето мисли за купони и дискотеки, какво общо като ценности и разбирания може да има с мъж дето вече мисли за пенсия. Аз съм жена и даже 10 години разлика ми се струват много, пък да не говорим за 30. Аз примерно най-добре общувам с хора около моята възраст, защото ни интересуват горе долу едни неща и сме горе долу на някакво сходно ниво на развитие. Автора с право се притеснява, но още повече трябва да се притеснява, че тя получава подаръци от въпрасния мъж-ТОВА ЗНАЧИ ЧЕ ВРЪЗКАТА НЕ Е ПРИКЛЮЧЕНА НА НЯКАКВО НИВО. А щом подаръка е и скъп, значи е ясно за какво е била с него. Кофтито е че като свикнеш на такъв стандарт, после и теб ще започне да те юрка да и го осигуриш, а не всеки може да постигне това и само ще се комплексираш. А между теб и дъртака база за сравнение откъм материална гледна точка няма. Все пак той има преднина и с теб 30тина години за които е постигнал това. Може на неговата възраст да си даже много по-успял, но в момента по тоя критерии не можеш да се сравняваш с него. Така че добре си помисли дали си се хванал с точния човек.

35.   Отваряй си очите на 6.
Провери защо получава сега подарък. Най-логично е да подържа още връзка с човека и да го баламосва, че още е влюбена в него и т. н.
Ако имаш достъп до компютъра й, можеш да инсталираш софтуер, с който да откраднеш паролата за мейла/фейсбука й, и след това да провериш какво всъщности си пише с господина.
И знай, не се настройвай срещу немеца, и той и ти сте най-вероятно в едно и също положение - проблемът е в приятелката ти!

36.   Смешно е да заклеймявате момичето като плиткоумна "пачавра", предвид как пишеше и какви смешни грешки допускате.. не пращите от интелект.
Авторе, историята ти ме връща няколко годинки назад.
Бях 19 годишно момиче, младо и неопитно. Работех в малко хотелче в немски курорт.
Хората рядко ми правеха впечатление, беше винаги пълно, постоянно минава покрай мен. Докато един ден погледът ми не се спря на един по-зрял и едър мъж. Отиде да се регистрира, а аз някак скришно го следях с очи. Погледите ни няколко път се пресякоха, като накрая той ми се усмихна. После се запъти към стаята си.
Вечерта стоях в фоайето защото там се хващаше wi-fi (или уи-фи, както той го нарича). Той дойде, усмихна ми се и седна на един от фотьойлите. Попита ме дали ще е възможно да му дам паролата.
Разбира се, написах му я. После ми се представи. Заговорихме се. Прекарахме почти 3 часа в сладки приказки, след което се прибрахме по стаите си. На другия ден отново по същото време уж неволно стоях там, той отново дойде. Няколко поредни вечери говорихме за всякакви неща. Той беше на 51, разказваше ми за Германия преди и сега. Беше удоволствие да го слушам. Имаше хубава професия. Похвали се и с колата си, кат дори ме извика на паркинга за да я видя. Да, беше човек с пари. За жалост знаех, че кратичкото нещо, каквото и да беше, щеше да свърши, когато той си тръгне. Две вечери преди да напусне ми каза, че се чувства много добре в компанията ми и дали ще има шанс да го последвам оттук нататък. Отказах му, точно заради глупавите предразсъдъци.
Сутринта, когато тръгваше, го гледах... В последния момент го помолих да ме изчака. Шефката ми беше разбрана жена и му "пусна".
И оттогава, почти 4 години сме заедно. Зрял е, опитен и знае какво иска от живота. Впечатляват го съществените неща. 20 годишните момчета, които се тъпчат със стероиди, могат да му завиждат за тялото. Това е МЪЖ, във всяко отношение.
И аз като приятелката ти не работя. Защото предпочитам домашният уют. Предпочитам да го чакам вкъщи и да го прегръщам на врата, когато си дойде.
Понякога нещата са много по-сложни, отколкото ти изглеждат отстрани.
Провери как стоят нещата. Ако щеш как е изглеждал, дали е стегнат симпатичен мъж, или някой запуснат, застарял чичка. Прави си сам изводите... Виж как са отношенията с баща й. Ако е израснала без него, то е нормално да е търсила негов заместник.
Сам си избери кого да слушаш. Злобни и повърхностни хора, или да се опиташ да вникнеш в нещата. Звучиш като разумно момче, дано наистина си такъв!
Онзи мъж явно цени момичето, оцени я и ти, преди той да дойде с "возилото" и да си я вземе обратно в Германия. Да не стане така, че след известно време да пуснеш тема "Как да си я върна?".
Успех!

37.   Виж
Тя сигурно не го обича, ами го използва заради парите му.Не вярвам момиче с успешен живот и приятел и да се влюби във възрастен мъж.Тя сигурно те обича (никога не се съмнявай), а той сигурно й праща подаръци, защото я харесва (не е учудващо).Ндей да се притезняваш толкова много, защото може и да не е вярно.Спокойно, всичко ще се подреди както му е реда :)

39.   36, а сега се замисли на какво се дължи "приказката" ти, къде е основата й... Също така доколко представителна извадка е и всъщност как обикновено започват и свършват подобни истории. И какво всъщност цени този улегнал мъж в теб? Не е ли точно младостта и наивността ти, за да подходи така с теб - баламосване с приказки, съчетано с показност на финансов стабилитет, да не би да е бил впечатлен от начетеността ти и перфектния ти немски език? Какво ти предлага към момента, да не би да имате брак и деца, да не би да си му законен наследник наред с децата му от предходния брак или по-точно от законната му бивша половинка, с която не живее от години, но пък чинно й плаща издръжка? Знам, че тактично премълчаваш тези "отегчителни" подробности, но те са си част от живота и това, че не желаеш да мислиш за тях, не означава, че ги няма...
И пак казвам, обикновено очевидните неща се оказват обективната истина и колкото повече размишляваме по даден въпрос, толкова повече се отдалечаваме от разрешаването му...
М, 35

41.   Привет номер 39!
Задал с запитвания, на които ще отговоря.
С "улегналият мъж" сме минали и през трудни моменти, един от които беше спонтанния ми аборт.
Този човек няма деца, бившата съпругата му е била стерилна, което е една от причините за раздялата им.
Да, нямаме брак. В Германия е доста популярна фразата, че бракът убива любовта.
В завещания не знам дали съм включвана, защото гледам да мисля в настоящето.
Какво е видял в мен? Само той си знае. Да, далеч не съм начетена и немският ми беше доста епичен, колкото и да се стараех. Не съм от жените, с които е свикнал да общува - костюм и елегантно куфарче.
По-скоро го връщам към неизживяната му младост. Случва му се нещо, което е пропуснал заради здраво учене и старанието да направи кариера. Може би вижда в мен и детето, което не е имал. Забелязвам как ми се радва и как ми говори, като да съм малкото му момиченце.
Предлага ми грижа, внимание, любов. Е, може и просто да ме използва, и да живея в заблуда... , но пък съм толкова щастлива!
Не знам какво е момичето от историята, защото не я познавам. Но трябва да приемем, че всяко нещо има своите изключения. Не е ли по-редно авторът да провери как стоят нещата, особено ако държи на половинката си? Все пак изразявам мнение и му давам съвет, всеки има право на това. Той преценя как да постъпи.

42.   Не съм съгласна, че винаги една жена е с един мъж много по-възрастен от нея само поради меркантилност от нейна страна. Разберете че има жени, които харесват наистина по-възрастни от тях мъже. И парите изобщо не са в сметката. Те харесват по-зрелия начина на възприемане на нещата изобщо, харесва им сигурността, която им дават, спокойствието грижите, с които ги обграждат, вниманието спрямо тях. Това, естествено не важи при всички случаи и двойки. Но има определено и такива. Аз съм една такава жена. Не говоря наистина за драстичната разлика от 20 години нагоре. Но историята познава и такива случаи. В коментара на момичето с немската история има много истина. Много често в дъното на "приказката", както я е нарекъл един коментиращ, стоят не парите, а силната привързаност към бащата или тоталната липса на такъв. Така че на мнение съм, че не е добре да се съди категорично. Още повече, че когато става въпрос за мангизи, тези неща си личат и са от явни по-явни. Авторът живее с това момиче, би трябвало да я познава и да си прецени ситуацията. Грешен път е да иска мнение тук.

43.   Адмирации, номер 36/41. С подобна история съм и аз. Бях на 24, а той на 43. Стабилен, младолик, чаровен, образован, с невероятен речник! Днес съм на 36, а той на 55. Като се изключи рождението на детето ни, нищо не се е променило.

Та, всички вие, които заклеймявате момичето от историята, не се ли замислихте защо авторът никъде не споменава какво обяснение е получил от нея за този велик подарък? Много ми е любопитно дали изобщо си е направил труда да я попита, или като изключително обичащ я, се допитва до аудиторията на един анонимен сайт...

Ей така се предричат/обричат човешките взаимоотношения.. може би и в съда вече трябва да се изслушва само едната страна.. и да се съди!!!

44.   Здравей 41, на първо място искам да отбележа, че не съм от хората, които са те оценявали, защото не съм аз този, който може да те съди за живота ти, ти си следваш своя път, добър или лош, времето ще покаже. Напълно разбирам мъжа до теб, някак си по-леко и неангажиращо, по-малко страшно е да си хванеш някоя млада и красива емигрантка, която не претендира за прекалено сериозно място в живота ти, задоволява се с малко, не е някоя хищна кариеристка или прекалено пресметлива жена, каквито впрочем са всички германци, твърде пресметливи хора, бих казал направо са груби в това отношение, може би затова са богато общество, защото никой не би си и помислил да ти върне 1 цент по-малко ресто:) Но така както ми представяш нещата мисля, че си попаднала на читав човек, дори и да те подценява в някои аспекти и да се вживява в ролята си не само на партньор, но и на баща, фактът че няма деца и надеждата му да има с теб, те поставят в една добра позиция, затова мисля, че наистина можеш да бъдеш щастлива с него, защото той ти дава сигурност, а ти го подмладяваш:) Бъдете щастливи:)
Но сама разбираш, че твоят случай е по-скоро изключение и ми се струва, че не може да се приравни към този на автора, за жалост...
М, 35

45.   Авторе, до преди няколко години бях с мъж с 15 години по възрастен от мен, който не работеше и имаше ужасно много кредити и дългове (които аз връщах).
Издържах го 2 години и половина. Приятелите му (които явно не знаеха финансовото му положение) гледаха на мен по същия начин - като на някаква използвачка, която иска да смуче парите му.
Спокойно ги оставях да ме гледат с надменните си морални погледи, защото не исках да го унижавам пред тях, като разкрия истинските му доходи (които започваха от дългове от около 400лв всеки месец, продължаваха с цигари за 200-300лв, гориво за поне 100, щото той пеш не ходи и свършваха с приходи от 0. 0).
Та моля ВИ, обяснявайте ми пак как всички жени с възрастни мъже са материалистки.
Сега пак съм с мъж с 15 години по-възрастен от мен, но с различни приходи (не ме издържа, не бързай да скачаш) и хората пак ме гледат по същия начин.
И познай пак колко точно ми пука.
Не всички си живеят живота според клишетата на другите.

46.   Абе може и да го е обичала. Аз знам една с по- голяма разлика във възрастта с мъжа, ама той не е богат. Даже тя загуби доста финансово, защото нейните имаха възможности, а тя се отказа от по- лесния живот за да е с него. Всеки си знае.

47.   Ако си 100% сигурен, че все още не поддържат връзка не виждам за какво трябва да се притесняваш. Това какво е било между тях, само те си знаят. Може би е било любов, може би не точно, но не можеш да си сигурен, че ако не е обичала него, не обича и теб и се интересува само от парите ти.

48.   В една връзка на първо място е доверието, щом момичето ти е признало че е правило секс с него, значи държи на теб. Много лесно е да те баламосва за прословутия подарък, тогава наистина ще бъдеш баламурник, може би целта и е да изпита твоите чувства. Ако се държиш като неандерталец със сигурност тя ще ти бие шута.

49.   Едно нещо съм разбрал при отношението с жените, трябва да си честен със себе си, колкото и лошо да е това!!! Не може да се заблуждаваш, че реално е била с него заради чара му, хубавото му тяло или светлата му усмивка. Разбира се, че най-важното нещо, което е виждала са парите. ФАКТЪТ, че го е оставила показва това отлично. Търпяла го е до един момент, източила е каквото могла и сега продължава да го точи по по-добър начин за нея (скъпите подаръци).

А това, че не е с друг богат сега, не означава, че не иска пари, а че не може да е с богат в момента или предпочита да има някой по-млад. Хем да го източва, хем е по-млад и може да го търпи. Авторе, искам да разбереш една истина, , , златотърсачките" не са онези жени които дават по телевизията с чичо Хефнер или само някакви чалгарки. Тези жени често нито са с пластични операции, нито са с тежък грим. Изглеждат като абсолютно нормални жени, но не са точни такива. Обаче почти нямат избор по отношение на богаташи, защото богатите мъже са под 5% от всяко общество и често не са млади или са женени вече. Затова те си хващат някой по-млад, наивен, който е готов да им дава пари да смучат.

Като цяло, почти винаги (поне при мен) с жените винаги е ставало въпрос на интереси. В твоя случай са парите. Бъди честен със себе си и виж истината, докато и ти не си остарял като онзи чичак, после да полудееш и изкуфееш да ходиш по разни момичета!

50.   48 много наивно изказване. Тя му е споделила това не защото е искала да си разкрие душата, а защото я е имала гузна съвест, я се е притеснявала да не научи от друго място.
До автора: Няма правилно и грешно в случая и едва ли някой от нас може да ти помогне.
Аз имах задявка с жена, за която в последствие разбрах че си е лягала с шефа и, който е 34 години по голям от нея. Лично мен това ме отврати, макар да знам че е добра, мила и така нататък, но просто ми се видя много извратено за моите разбирания.

51.   Моя мъж е с 17 години по голям от мен. Има зад гърба си един апартамент и тогава когато заживяхме заедно 12 000 лева спестени. Всичките му приятели и роднини, кои директно, кои индиректно се изредиха да му говорят и намекват как аз съм с него заради " многото " му пари. Пинесох обиди и дочух слухове, които много ме нараниха, но всичко казано за мен преглътнах, но неможах да простя обидата към моето семейство. От него срещнах подкрепа и всеотдайна обич, за които му благодаря безкрайно. Никога няма да забравя физиономиите на свекъра и свекървата, когато разбраха, че на мое име имам апартамент, че съм единствена наследница на този в който живеят родителите ми и че ще наследя още 70 декара земя. Това беше моята награда- техните изненадани лица. И как набързо станах хубава и добра снахичка. Да обаче обидата не се забравя лесно и винаги ще си имам едно на ум за тези хора. Ще ги уважавам затади човека, който обичам, но толкова. Защо ти пиша това? ! За да ти покажа, че е мн възможно твоето момиче да е обичало този човек и ти трябва да престанеш да се държиш, като недорасляк. Да уважаваш нейното минало и да го оставиш там, защото сега тя обича теб и ти си нейното настояще. Само внимавай с държанието си и комплексите, които имаш да не станеш и ти минало! Успех

52.   Пич, ситуацията доста ми намирисва на това, в което ти се самняваш .Единственото, което се чудя е защо изобщо ти е споделила за него. За мен най-добре е да я провериш. В смисъл такъв не да и ровиш във фейс, поща и т.н., ами да я поразпиташ какво мисли за бъдещето си. Какво иска да работи, къде да се развива и др. Ако ти каже, че не знае или нещо от сорта, че мъжът е длъжен да издържа жената, работата е ясна-бягай с 200. Свестните жени работят, не лежят по цял ден вкъщи, мислейки за глупости.

53.   До 36: Изглеждаш ми интелигентен човек, извинявай, ако те обиждам... ама гледката на 19 годишно момиче, имащо връзка с 51 годишен мъж може да породи у мен само присмех... и в някои случаи отвращение. Колкото и да и да е младолик и да се чувства млад, той е на годините на родителите ти. Осъзнаваш, че на 40 години ще си му не съпруга, а гледачка.

Имам позната в подобна ситуация, замина за чужбина, хвана се с чужденец на годините на родителите си... и нищо хубаво от това, вярно е, че той я издържа и тя съответно не работи, но въпреки това тя така и не може да го доведе в България, просто защото родилите й не позволяват, срамувайки се от кандидат-зетя си. Пък и честно казано дори и не нея не и съвсем комфортно с него, имам предвид, че и е неудобно да се хване за ръка с него, да го целува на обществени и места и т. н.

54.   Не прочетох всички коментари, но от малкото прочетени ми стана ясна нагласата на хората тук. Искам да кажа, че съм жена на 26 год. и съм влюбена до уши в мъж, който е с 27 год. по-голям от мен. Така че не се изказвайте неподготвени и не съдете човек без да го познавате. На автора искам да кажа, че много жени са отчаяни от действията на връстниците си, жените търсят сигурност и закрила - физическа и морална.

56.   Номер 2, наскоро четох в една от западните страни имало един 60-годишен, който бил с 11-годишно момиче от 2 години. Съдът, нещеш ли, го оправдал и освободил, защото това било "истинска връзка" и имало любов....
Ако възрастта е просто число, то затвора е просто стая.

Иначе към автора: Ако ти я обичаш толкова, ще бъдеш с нея. В крайна сметка сега е с теб, миналото си е нейно.
Ммм, възможно е едно младо момиче да се влюби в по-възрастен. Не е задължително мотивът да е пари.
Особено ако момичето е по-узряло. Просто тогава един зрял и улегнал мъж повече би могъл да я привлича.
Но такава връзка няма перспектива наистина.

А как да бъдеш сигурен в любовта й? Разговаряйте, кажи й от какво имаш нужда и т. н. Само вие двамата можете да разрешите проблемите между вас.

57.   Авторе, ако обичаш и уважаваш тази жена, не разбирам защо опошляваш нещата като правиш публична дискусия и допускаш да стане дъвка в устата на непознати хора и да и се лепят етикети.
Ти нима не я познаваш? Не си ли я виждал, що за човек е, как реагира в различни ситуации, как се държи като срещате трудности? Това никой от хората тук няма как да го знае.
Не е трудно да се завърти главата на неопитно момиче на 20, само в чужда страна, без приятели и среда особено от опитен и атрактивен мъж с възможности. Но тя сега е тук с теб, нали - там отношенията ги е прекъснала. Избрала е да се върне. Това какво ти говори?
Не можеш да приемаш едни части от човека, когото обичаш, а други да отхвърляш. Тя е каквато е - миналото и е част от нея. Това, което ти харесва, няма как да го има без това дето не ти харесва, разбираш ли? Или я приемаш каквато е без да я съдиш и си щастлив с нея, или по-добре прекъсни нещата, ако смяташ да тровиш и себе си и нея със съмнения.
Тя е със теб в момента. Избрала е теб. Ти обаче явно не си сигурен в себе си или в избора си - може би е време да решиш.

58.   Аз също имам връзка с човек, доста по- голям от мен, но го обичам и според мен също годините нямат значение, с него съм заради чувствата си, а не заради парите (има такива, но не ме интересуват). В момента ме прави щастлива, а за в бъдеще ще видим..

ж23

59.   и аз имам връзка със 42 годишна жена но съм на 21 години какво преди млад мъж или жена да се влюбят с 20 30 години по стари това е нормално

1-50 от 56