Обида
Здравейте. Имам следният проблем: по-принцип аз съм чувствителен и отдавам значение на детайлите в една връзка. С моята приятелка живеем на семейни начала от 8 г. и имаме 2 деца. При един скандал аз се изказах критично за едно нейно бившо гадже и тя ми отвърна че аз не мога да се сравнявам с него!? Тоест той е много по-непред от мен, но не се знае и не казва защо е така според нея. Въпросът ми е вие бихте ли простили такава обида и как трябва според вас да продължа от тук нататък връзката. Чувствам се много зле и нещо в мен се преобръща. Мисля че не я обичам вече, но заради децата се опитвам да кърпя нещата. Въобще не мога на моменти да повярвам че е казала такава велика простотия и че заради някой си бивш си е поставила на карта съдбата на семейството си! Моля за мнения. Как бихте постъпили при подобна ситуация?

Коментари

1.   Според мен проблемите ви и това че не я обичаш вече е от доста отдавна просто явно при теб сега е дошъл момента в който чашата на търпението е преляла ..иначе предполагам че това сравнение го е направила в изблик на яд или да се защити ..а може би и тя не те обича вече ..стига сте се нападали гледайте да изтъквате повече хубавите качества един на друг а не лошите ..еххх тая типична българска дребнавост

2.   Когато хората са ядосани, най-често казват неща, за които по-късно съжаляват! Разбирам, че си чувствителен, но това не значи, че една обида от майката на децата ти трябва да те кара да се отдръпнеш толкова от нея.
Ако имате проблем, поговорете. А и да не забравяш, че все пак имате деца.

3.   Това не е обида в прекия смисъл на думата, а откровение в момент на ярост.
Казано по ясно, едва ли не ти е казала че онзи е ставал много повече от теб, но тъй като вероятно не я е поискал или заради нещо друго вече е късно, тя е с теб.
Не приемай нещата като обида и не се муси, защото няма смисъл. Седни, изпий 2 ракии и си помисли, дали искаш да прекараш живота си с човек, който очевидно не те уважава и надали някога ще го направи.

4.   Ей пък , че си тънкообиден...
A, ти зaщо въобще си зaговорил зa бившият, че пък си го и критикувaл?!
8 год.си с тaзи женa и още имaш нуждa се срaвнявaш с бившият?
Aко не ти е било зa пръв път дa се изкaзвaш , може просто дa и е писнaло нa женaтa и зaтовa дa те е " порязaлa"
Не се " обиждaй" толковa, aми спри дa ровиш в минaлите и нещa.
Бъди по- уверен в себе си, в крaйнa сметкa е избрaлa дa е с теб, нaли?!
Не я кaрaй дa се съмнявa в изборa си!

5.   Приятелю, така както ти не я обичаш вече, така и тя е охладняла към теб, това са естествени процеси... Вероятно към момента тя идеализира тази стара своя любов, особено ако на пръв поглед този мъж е успял в живота повече от теб, говорим за състояние, имоти, кариера. Разбира се тези неща не биха имали чак такова значение, ако тя все още те обичаше, но явно случаят не е точно такъв...

6.   Не смятам, че това е кой знае каква драма, за да мислиш чак за раздяла... мисля че освен тази обида си насъбрал и други, за които не споделяш. Така ли е?

7.   Приятел, недей бърза да си го слагаш, ядосан човек, особено пък жена (доколкото жената може да се брои за човек) всичко може да каже, без да го мисли сериозно. Тъй че седнете, поговорете и изгладете недоразуменията, тоя бившия ако беше толкоз много по- хубав момичето ти нямаше да е с теб, нали ;) От излишни драми няма смисъл, недей и се връзва на акъла.

8.   Бих спрял дa говоря зa бивши!!!
Кво те боде тaм, че си хвaнaл бившият дa критикувaш? !
Гледaй си семейството и не се зaнимaвaй с комплексaрски глупости, може дa и е писнaло нa женaтa, aко си тaкъв по принцип.

9.   Според мен не трябва да и се убиждаш,защото може да го е казала спонтанно

10.   Здравей! Единственото което мога да ти кажа е, че когато сме ядосани казваме неща които не мислим а с тях просто искаме да нараним отсрещния. Тя просто го е казала за да те разстрои, но надали го е мислила. След като се сдобрите я попитай просто да си сигурен. Успех

11.   Замислял ли си се с какво си я провокирал за да ти го каже?! И какеи бивши след като сте от 8 години заедно и делите 2 дечица

12.   Питай я с какво те превъзхожда той. Може да е с отношението му към нея, да я кара да се чувства специална, да не я обижда...всичко може да е. Питай я какво трябва да направиш и какво трябва да промениш в себе си, за да не мисли така. Но ако не я обичаш има ли смисъл? Жалко, че имате деца, които ще страдат.

13.   Хората казват в яда си какви ли не неща, заплашват се, нараняват се, а после съжаляват. Не го раздавай толкова тънкообиден, все пак, децата и са от теб, а не от него и толкова години тя живее с теб, а не с него. Това доказва кого от двама ви е предпочела, дори и да е казала тези думи. Като че ли ти пък никога не си казвал някоя глупост, ей така, в яда си. Всъщност, не тя, а ти си този, който залага на карта семейството си, заради глупава ревност и мъжко его.

14.   Виж, говори с нея. Може просто да го е казала, защото се е ядосала, няма как да знаеш.

15.   Ти не си добре. Не казваш ситуацията, негативно ли е било сравнението? Но дори и да е било, пак може да извлечеш позитивизъм - ето, той е бил по-добър от теб в това (никой не е съвършен), но тя е избрала ТЕБ. Ами чувствай се щаслив и горд, не се дръж като 16-годишен тийнейджър, баща си все пак. Не яобичал заради това, виж, ако чувствата ви са отминали за тези години или имате различия, или изневери, или Бог знае какво, го разбирам, ама за такава причина да кажеш "не я обичам вече, заради децата съм с нея"...

16.   Аз лично не бих простил такава обида.

17.   И още нещо - все пак седнете и поговорете относнио вас, къде се намирате, какво правите, картинката на бъдещето ви. Може да се окаже, че имате по-сериозни проблеми за решаване. Във всички случаи се дръжте цивилизовано, и мате 2 прекрасни деца, нека се чувстват сигурни и обичани!
№15

18.   Първо се замисли колко бесни сте били и двамата в онзи момент и какви простотии сте наприказвали. Когато е ядосан човек обикновено не мисли какво говори. Второ - кой ти дава право да критикуваш нейният избор (дори и да става въпрос за бившият и). Замислял ли си се, че след като тя е с теб от 8 години и ти е родила 2 деца всъщност го е искала? Искала е да е с теб, да ти роди деца и да сте семейство. Ако сте сигурни, че вече не се обичате и не искате да сте заедно се разделете. Но да се разделите заради нещо, което сте казали/направили в състояние на афект.

19.   Това е огромна обида. Жена ти те е използвала до сега. Сигурен ли си, че децата са твои? От такова чудовище, всичко може да се очаква. Щом от 8 години сте заедно, значи, че децата са малки. На твое място и при такава обида, незабавно бих искал да се направи ДНК профил на децата. Допускам, наум всяка жена си прави сравнения между бившите си партньори, но да ти го каже директно в очите, това е идиотщина, значи толкова й е разума, затова допускам, че може и по лоши неща да е извършвала, логиката го подсказва. Наскоро по телевизията даваха случай, в който млада майка е вързала едно селянче, че уж детето е от него, а после при ДНК изследване се установило, че той не е бащата, но близо година го е отглеждал като негово. От проста жена всичко можеш да очакваш, а твоята е точно такава, щом е постъпила така. Аз не бих живял повече с нея, ти си реши за себе си.

20.   Ами хората някой път говорят глупости, когато са ядосани при всеки се случва. Нормално е. Редно е да поговориш с нея и да решите проблема. И не се притеснявай при всички връзки е така.

21.   Може да се е издразнила, че се изказваш критично за човек, който (може би? ) не познаваш. Може просто да има уважение към стария си приятел и когато ви сравнява да й липсва нещата, които той е правил за нея, а ти не правиш. Може би. Не знам. Не знам дали трябва да разваляте цялото си семейство заради това, обаче щом казваш, че вече не я обичаш... може би това говори само за себе си. Може да го е казала от яд. Понякога, когато жените сме ядосани, емоцията говори, не разума. Поговорете си, кажи й, че те е наранила като говори така и виж тя какво мисли по въпроса, как ще се държи и т. н. Не бързай с крайните решения. :)) Успееех!!!

22.   Човече, не споменаваш нищо за темата на скандала. Може и ти да си я обидил, по-грубо дори. Тя може просто да ти отмъщава, не че винаги е смятала другия за по-добър от теб. Нещо си прекалено "чувствителен", ми се струва. Заради една такава обида, чак и любовта да ти мине отраз. По-скоро ти е поотминала любовта отдавна и се чудиш за какво да се хванеш, да се обидиш - по време на скадал винаги се разменят някакви неприятни реплики.
Ако искаш, може да споделиш нещо малко по-конкретно - как е станало, какво точно ти е казала. Тогава ще може и някой друг да те разбере повече и да изкаже мнение, съвет.

25.   Ем сори пич! Това, че си позволяваш да критикуваш някого не те прави недосегаем срещу критики. То мацката си го каза просто и ясно, ала очевидно засегнатото ти его си е твой проблем и нея никак не я е*e!

26.   Човек в ядът си казва всякакви неща. Не го взимай толкова навътре.

27.   От 8 години заедно, нашият още за бивши говори. Пък и много се обиждаш.

28.   Кажи й, че той може да е по-напред от теб, но пък на теб ти е по-голям. И всичко приключва в твоя полза. :)

29.   №28, да не си ги пробвал и двамата, откъде знаеш подробности?

30.   Щом ти го е казала, значи наистина си го мисли. Може би този човек е постигнал повече в материален аспект от теб и това я ядосва. Може пък, просто да е искала да те жегне. Аз мисля, че човек който те обича не би го споменал.

31.   Искам да ти кажа, че понякога казвам на мъжа, когото безумно обичам: „Ти знаеш ли колко си прост? ! ”, на което той ми отговаря:”Знам, иначе нямаше да съм с тебе! ” По твоята логика, досега да сме се разделили хиляда пъти. Но не сме – заедно сме от 27 години и имаме две деца.
За да обърнеш толкова голямо внимание на нещо, което жена ти е казала в яда си, ти си не само чувствителен. Ти си просто дребнав и комплексиран. Ако не беше така, нямаше да коментираш старите й връзки, от времето преди да роди двете ти деца. Застани сам срещу себе си и виж своите грешки.
И да те попитам – защо майката на двете ти деца не е твоя съпруга? ! Може би тя не го заслужава; може би не го иска или ти просто си поредният мъж – мухльо, дето си е направил някакви си негови сметки за имоти или лична свобода и не иска да се обвързва. Нищо, че има две деца. Като е така, сигурно и следващ път ще чуеш, че някой друг е по-добър от теб. Вместо да се чудиш кой път да хващаш, седни и си помисли дали ти винаги си прав. Има шанс да откриеш с изненада, че не си, стига да имаш достатъчно мозък и кураж..

32.   Прекалено много драматизираш. Изказването й явно е било в момент на ярост и гняв спрямо определени твои действия. Просто се замисли над това какво е предизвикало въпросното изказване, с какво точно си я предизвикал да го каже. И в никакъв случай такова нещо не може да разруши един стабилен брак. Ако всичко между вас е ок, няма да мислиш за край на брака само след подобна кавга. Замисли се дали обичаш тази жена и дали не си търсиш извинение да я зарежеш, че така преувеличаваш случката.

33.   Благодаря Ви за мненията! Някои от тях наистина ми бяха от полза. Мисля че, простих, но бъдещето ще покаже...!?

34.   № 31 е уцелил/а право в десятката. Прочети мнението й два пъти и се замисли колко много истина има в него. След това, ако имаш воля, се постарай да оправиш собствените си дефекти.

35.   Не разбирам защо повечето я оправдават? Била в състояние на афект , била ядосана. Това не я оправдава. Явно наистина го има в на предвид. Аз това го разбирам , така че тя ако може да се върне назад във времето между двамата ще избере бившият. Аз лично не бих простил такива думи. Щом бил с класи над автора , защо тогава не му е родила две деца на него? Авторе съчувствам ти и ти пожелавам успех.

36.   Значи момичето две деца ти родила, а още хвали бившите и още ти се връзваш на глупости. Нали ти си по-големият, не прощавай винаги, нека и тя осъзнае вината си, ако я осъзнае. Майка е на две деца, нека порасне малко. Хората често допускаме в споровете си бившите и ги обсъждаме, но там ни е грешката. Ние нямаме 5 живота, та да си губим времето с чуждите, бившите и да ги чепкаме. Гледай те си дечицата и хич да не ти пука, тя нали е с тебе, а не с оня...

38.   За някаква глупава реплика да спреш да обичаш някоя, с която си бил осем години? !? !? ! Изумително дълбока и силна привързаност. Горката жена, а ако прочете написаното, то е в пъти повече по-обидно.

39.   Авторе, следиш ли си все още темата? Минали са близо 5 години от "Обида"-та, как я карате? Какво показва бъдещето - прости ли?
Не съм пророк и надали някога ще стана такъв, но такива думи не се прощават - казала го била в момент на гняв, не го била мислила, ти си бил виновен, че ровиш в миналото и, тънкообидчив си бил и т. н. приказки, които целят да оправдаят лекото поведение на много жени на младини. То и в коментарите си личи, няма жена, която да се е изказала осъдително за "изтърваната" реплика, че как да има, нали всяка жена си пазела по една "мръсна" тайничка (не съм го казал аз, а жена). Нямам против мръсните тайнички на жените, нека си ги имат, нека не е само една, но нека не ми ги навират в очите - бившите са бивши, само ако наистина са останали в миналото, ако все още има поводи да бъдат споменавани, значи не са бивши, а са също толкова настоящи, колкото и нас баламурниците, които са ни вързали с брак и деца. Аз лично не се притеснявам от бъдещи, притеснявам се точно от бивши, с бившите е по-лесно, с бившите няма заигравка, флирт, сложни уговорки, с бившите има неангажиращ секс, там всичко е на една "Каменица" разстояние.
Дано сте си оправили взаимоотношенията, но не вярвам, а за тези, които вярват ще препоръчам да прочетат приказката за мечката и брадваря, нищо че "дума дупка не прави". Аз пък знам, че "езикът кости няма, но кости троши"!
Мен ме потроши (изтърваната) реплика "ако не следващия", нещо изтървано пред приятелка по повод скандал, за който дори и не подзирах, че е имало - от тогава се опитвам да си самовнуша, че жените не говорят това, което мислят, че човек под влияние на емоцията и в момент на афект прави неща, които иначе никога не би направил. Истината е друга - една изтървана реплика една първосигнална реакция е много по-показателна от хиляди премерени думи и реакции.
Разбира се това си е мое лично мнение и никого не ангажирам с него, нито пък искам някой да ми вярва.
Жени, мерете си приказките пред съпрузите, там не сте в анонимен форум, не сте сред приятелки или във фризьорския салон!
Ако искате да сте обичани, научете се и вие да обичате, не бъркайте обичта с претенции - няма мъж, който да е станал по-добър защото са го притискали, никой не е пуснал в касичката на просяка защото са го принудили.

40.   Хахахахх сериозно ли? На колко години си пич? Аз с моята приятелка съм от 4 години, и ме е наричала какво ли не, когато е вбесена, и идиот и мръсен гад, да и се махам от очите, удряла ми е шамари, замервала ме е, ритала ме е когато ме ревнуваше, много пъти ми е казвала че по-добре да не ме е срещала, да се обидя ли? Не, всеки човек в яда си иска да нарани другия, а ти имаш и две деца??? Ако се обиждаш от едно нищо... нямам си на идея какъв мъж си?? И да ме псува и да ме удря тя е моето момиче и я обичам точно такава каквато е с нейния темперамент, ти ми приличаш повече на жена с тези смешни оплаквания! Даже жените не го правят! Аз бих взел нещата на шега и да я целуна мнооого страстно и да я питам а бившия ли може ли го това? После ще я изненадам в леглото с неин фетиш и всичко е точно! Не те разбирам...