Луда любов с грозен край, как да се справя ?
Здравейте.. Много ме боли, споделям с някаква надежда, търся отговори, извинявам се и благодаря в същото време...
Аз съм мъж на 26г. Преди няколко седмици приключи 5 годишната ми връзка. Да ви разкажа накратко за нашата любов.
За мен тя бе първата любов, за нея аз не бях първият. Връзката ни беше много страстна, истинска, чувствена, изпълнена с любов, доверие, планове за деца, брак и пр. Пет години аз я носих на ръце, правих всичко за нея, винаги сме си говорили, винаги сме се разбирали, винаги сме си споделяли, никога не сме си повишавали тон за тези години, никога не сме се карали. Приказка, на която за съжаление много хора даже завиждаха. Отделно и дадох сигурност, обгрижване, ходихме навсякъде, правихме всичко. Последните три години живяхме заедно двамата, абсолютно всичко осигурявах, плащах, купувах. За мен тя бе центърът на света, исках да има всичко. Бяхме и най-добри приятели. Винаги съм я разбирал, съветвал, напътствал... Появи се един неин много стар и забравен приятел, който е от онези хора, които летят във въздуха, борят се срещу "системата", гледат залеза с часове итн. Усетих как и размътва мозъка, поговорихме, тя със сълзи ми каза, че ще спре да си пише с него, че не иска да се разделяме итн. Направи го, заживяхме си щастливо отново, докато не започнаха отново контакт 6 месеца по-късно. Тя ми каза, че с него и е много добре, че споделят еднакви емоции итн, че са само приятели. Вярвах. Не съм я спирал да се вижда с него, защото и вярвах. Даже съм и купувал билети, за да се видят ( той живее в друга държава, родом от друг град в Българаия ). Винаги съм и давал свобода, защото бях сигурен в нея. Грозното е, че тя се влюби в него, не ми каза, не се опита да поговорим, да оправим нещата. Изневери ми с него, на едно от пътуванията, за които аз платих ( Боже, колко жалък се чувствам ). Понеже я познавам до болка, разбирах какво се случва, многократно разговаряхме, тя отричаше, в крайна сметка разбрах всичко, казах и че съм до тук, тя отиде да живее с него... Това е моята история. Сега не знам какво да правя, не мога да спра да мисля за нея, непрекъснато си задавам въпроси как тя захвърли така лесно тези години, как спря да изпитва чувства към мен итн. Излизам с приятели, забавлявам се с фалшива усмивка, засилих спорта, смених си целия гардероб, занимавам се с какво ли не. Но не помага. Не мога да спра да мисля за нея, не мога да спра да си задавам хиляди въпроси. Какво да правя?

Коментари

51-59 от 59

55.   много се изписа, искам да подчетая с две думи, ако виждате и чувствате, че партньора ви е охладнял към вас, не се стремете да запазите връзката за сметка на гордоста и достойнството си, в противен случай се обезличавате, което още повече отблъсква партньора ви!
любовта е нещо прекрасно, но не за сметка на униженията и всичко ценно което отстоявате!

56.   От 53 до 54

Честно казано, тези дето не ги интересуват парите, не знам дали не ги забелязват, защото аз лично, изобщо никога не съм ги виждал. Тук искам да подчертая, че не си падам по чалга перхидролки, нацапани кифли и т. н., нито някога съм търсил бройки. Винаги съм искал да имам до себе си една жена, с която да си споделяме всичко и да се покрепяме. Просто както казах и в по-горният си коментар, свестни хора и от двата пола се срещат трудно.

57.   От 54 до 56 - Е, жалко че не си срещнал такова момиче. Лично аз нито ходя по чалготеки или съм чалгарка, кифла която се маца с тонове грим, прави си толкова голям обем че все едно е бръкнала в контакта хаха и т. н... като повечето в днешно време. От това, което прочетох за теб си много свестен и такъв какъвто и аз търся. Много трудно се срещат тези хора, да, някои в началото са такива каквито искаш но в последствие се оказват други.. Трудно ми е още да преживея станалото при мен, минали са едва 2 седмици и като знам как беше всичко, всичко което сме имали, ми се къса сърцето и сълзите напират, а не искам. Трябва да го преживея някак и да не се отказвам от вярата че отново ще срещна човек за когото да означавам всичко и без да описвам всичко, но с 2 думи - че отново ще срещна истинската любов и този път тя наистина няма да се откаже от мен заради нищо и никого..

58.   От автора: Здравейте :) Не искам нито да споря, нито да се защитавам или обяснявам. Малко обидно като че ли ми стана от някой коментари, относно пари, липса на любов от моя страна и пр. Но все пак не се познаваме, всеки свободно си изказва гледната точка. :) Десетките думи, които изписах, относно отношението ми към нея, държание, разбиране, споделяне, емоционална помощ и пр. са някак невидими за някои хора, след като е спомената и думата "пари", но няма значение, наистина.
Преди да започне връзката ни, аз се борих за това момиче година и половина, не се огънах, не се отказах. Имахме трудни моменти във връзката си, проблеми от наистина всякакво естество, отново не се отказах, винаги се борих.
Та продължението е следното: Тя се опита два пъти да се върне при мен, имахме много дълги и трудни разговори, много срещи. Държах се, както винаги съм се държал към нея, мило, с уважение. Нито съм я нагрубявал, нито съм и казвал неща, от които да я заболи. Обясних и, че не мога да забравя и простя и няма как да стане. Тя в момента се чуди какво да прави в живота си, а аз продължавам да търся Нея - Любовта, която се надявам да намеря.
Имам връзка с едно момиче, прекалено луда и дива за моите стандарти, но ми е забавно и хубаво, не мисля, времето минава. На нея също и е много добре. Та каквото стане :).

59.   Аз съм номер 57 - Авторе , то се очакваше тя да поиска да се върне , кой би изоставил такъв прекрасен мъж като теб така с лека ръка .. И лично аз не го казвам заради парите . Нека сега си блъска главата , а ти продължавай да търсиш любовта , ще я откриеш някой ден :) Успех

60.   Нека и аз да се включа по темата... Авторът е наранен, обидно му е... със сигурност е так, защото го знам от пръва ръка... за един нормален мъж на място е много тежко, жената на неговия живот да предпочете дуг мъж... Пиша го от опит...
Преди години жената, която беше първата ми и най-силна любов просто не ми даде шанс... тръгнна с друг.... Много тежко го преживях... Болеше ме повече от 2/ДВЕ/ ГОДИНИ! Докато я проболедувам... от прочетеното в темата на автора / неговите думи / съдя, че е откровен и чувствителен и раним мъж... Не вярвам да отккрие любовта на живота си... не искам да звуча песимистично или ли черногледо... Просто когато много вляагаш усилия / от всякакво естество / и емоции в една връзка и накрая те зарязват и безцеремонно нараняват- не ти остава нищо друго освен да се затвориш, да стеж(неш по-мнителен и хладен... Няма как авторът да изпита тръпката на оная, най-силтната, разтърсващата Любов още веднъж... дори да намери подходящо момиче/жена, тя ще бъде по-скоро заместител, за да не бъде сам и евентуално да продължи рода, като направи дете...
Но.... не е болка за умиране, както се казва....
Все пак в цялата тая гадост, сторена от, , приятелката" на автора има и едно единствено хубаво нещо- ПОНЕ НЕ СА СЕМЕЙСТВО И НЯМАТ ДЕТЕ/ДАЦА ИЛИ ОЛЩО ИМУЩЕСТВО! Тогава кошмарът от изневярата на любимата му, за авторът щеше да лъде още по-голям...
Един съвет братко: Не се доверявай на жените около теб, още повече, ако усетиш че си влюбен в тях или емоционално привързан... Не ги ухажвай със скъпи подаръци... Дръж се леко дистанцирано.. не казвам грубо, но дистанцирано... В НИКАКЪВ СЛУЧАЙ НЕ ПОКАЗВАЙ НА ЖЕН, ЧЕ МНОГО ЗНАЧМИ ЗА ТЕБ! това ти го казвам, защото ако го сториш още веднъж, съответно и повторно ще плачеш наране от изоставянето заради друг...
Гледай си здравето и живота.. солбственото ти матерриално издигане, просперитет и образование... Дори да не си с любовта на живота ти, пир условие, че същата тая, , любов" ти изневерява, не те уважава, използвате и... те захвърля като използвана носна кърпа - просто не си заслужаа да влагаш емоции. ъс сигурност, каквото и да ти пишат, каквито и съвети да си получавал/получаваш и ще получаваш- НЯМА ДА Я ЗАБРАВИШ!!!! Казвам го от личният си опит на мъж с разбито сърце... Но имай достойнство и се дръж на положение.. Не ти си предателят, не ти си постъпил подло като боклук..
Дори да не създадеш истинско семесйство / обърни внимание на кавичките, защото се огладей в днешната реалност-виж само многобройните теми в този сай за женска изнавяра, за това как сле Х или ХХ години брак и 1 или 2 деца гаджтати съпгите лудват по разни идиоти иси съсиппват семействата /... Та... дори да не срещнеш любовта на живота си, след време поне се опитай да направиш дете на някоя, / гледай не да е красавица, а да е читава като човек и да е ментално и физически здрава / и ако не става да съжителстватее заедно- просто се раздели, бъди добър баща на детето си... Не го лишавай от нищо.... А во станалото време се отдай на правене на пари и лично удоволствие... ЗАПОМНИ: ЖИВОТЪТ Е ЕДИН!!! СЛЕД СМЪРТТА Е ЕДНО ГОЛЯМО НИЩО! Живей така че да бъдеш добре ТИ Самият тук и сега...
В никакъв случай не падай на келене пред жевна, защото я обичаш... В този миг, в който го направиш, ти зда нея се превръщаш в едно нищожество, което тя осизнава, че може да манипулира...
В тази връзка: Ако отнази твоята бившата ти потропа на вратата за помощ, от каквото и да е естество- НЕ И ОБРАЩАЙ НИКАКВО внимание... В противен случай ще покажеш че нямаш достойнство... ТЯ избра ДРУГ, а НЕ теб... И това въпреки твоето мнимание, грижи, угаждане, подаръци... Така че прави си сметката...
Съвсем приятелски съвет- поне 4- години се отдай на кратки връзки, в които искаш и получаваш само секс и нищо друго... Не се привързвай или акот го направиш, поне НЕ ГО демонстрирай на отсрещната страна... В никакъв случай не бързай да създаваш семейство, още по-малко да сключваш брак... Рискът да останеш разочарован, мамен, страдащ е ОГРОМЕН! Бъди нив издрав! Живей си живота тук и сега.... Не допускай до сърцете си жени, колкото и да ти се натискат... бъди премероно хладен, но НЕ и груб... така ще ги научиш, ако не да те обичат, поне да те уважават и да не се подиграват с теб....
Поздрави!
Сигурен съм, че въпреки силините си чувства, ще я забравиш и ще се оттърсишщ от спомена за нея.... Тя просто не заслужава да я пазиш в сърцето си... ДЗали ще е по-рано или по-късно, зависи от много неща, най - вече от собствената ти ценностна система, светоглад, емоционалност... Нали знаеш:, , Това което не ни убива, ни прави по-силни"... Вече прапатил, помъдрял, изстрадал в една истинска / от твоя страна /, но неуспешна връзка ще бъдеш по-предпазлив, по разумен и ще преценяш нещата и хората около теб....

САМО НЕ ПРАВИ ГРЕШКАТА ДА Я ПРИЕМАШ ОБРАТНО! Сториш ли това, ти просто нямаш самоуважение и достойнство... колкото и да те боли и да я искаш....

Прости ми малко-по-емоцианалният патос...
Лека вечев

Един мъж на 30 години...

61.   За жалост нищо ново под слънцето.. Ще възкръснеш пак приятелче ;) Кучката ти е направила услуга, ама те боли в момента и за това не осъзнаваш..Обърни внимание на коментар номер 3 и най- вече на последното незадължително правило "Предвид друга черта на средностатистическите хора да искат по един или друг начин да се връщат към хора към които са гузни, виждат още интерес или имат остатъчни емоции" - каквото и да се случва , не допускай този отпадък да се връща в живота ти под какъвто и да е предлог , щото е почти сигурно , че ще се пробва...

62.   Упс, случайно попаднах на коментар номер 50...добре де , по принцип съм 'жентълмен ;) ама не се стърпях..Булка- аде прочети си коментара пак , нормално ли е написан м? искам, искам , искам , искам , да е , да е, да е , да е по - по- най, искам - А какво даваш като толкоз искаш?!? Чудя се дали , мили дами, всеки ден докато чакате да ви Намери и Отнесе Принца , Ви остава малко време да се замислите като толкоз много искате и очаквате - к'во давате , аджиба?? Ами ако вземе , че се окаже принц - дали ти си баш неговата принцеса??

63.   Чета почти само мъжки мнения. Нормално е, защото мъж е потърпевш. Аз съм жена и след 5 години и половина ме заряза човека на когото най-много съм дала. Не материално. Сърцето и душата си дадох. Когато ме напускаше, преди два месеца и половина ми обясни мрънкайки, че не е щастлив и не ме правел мен щастлива. Дори не седна, като мъж очи в очи. Така, че не само потърпевши са мъжете. Когато ми каза "разделяме се", имах чувството, че умирам. Да задавам си въпроси "защо", но няма да получа отговори, а лъжи. Това е !

51-59 от 59