Обич ли е?
Ще помоля да ми публикувате историята. Няма на кого да споделя как се чувствам и да ме разбере. Затова се надявам тук да ми дадете своите мнения. Историята ми е следната.. Имам връзка от 5 месеца с едно момче, което е по-голямо от мен с 6 години. Той следва задочно и работи. Няма абсолютно никакво време за нас. Когато мине даден изпит почива си 2-3 дена най-много, тогава сме от части заедно и това е, после ме игнорирва за 1-2 седмици отива на изпит и като се върне пак така за 2-3 дена и това е. На месец ни се връзват има няма 5 дена в който сме заедно. Предложих му за да няма сърдити да заживеем заедно, но той ми отказа и каза, че иска първо да завърши и тогава. Трябва да завърши сега септември месец, ако си вземе всички изпити, ако не чак януари. Не издържам вече така да сме все разделени. Посъветвайте ми какво да правя.

Коментари

1.   Не знам, то зависи какво учи и къде и какво работи. От написаното не може много да се правят изводи дали наистина няма време или се оправдава с това. Но предполагам, че щом сега завършва, сигурно му е по-натоварено. Иначе как се държи с теб? Обажда ли ти се всеки ден, като не може да се видите? Как прекарвате времето, когато сте заедно? Има вариант човека да е много сериозен, захванал се здраво с уреждане на бъдещето си и друго да не го интересува, докато не постигне, каквото си е наумил. Има и вариант да не си единствена. Има също вариант той просто да не иска сериозно обвързване в момента, да не е сигурен, че ти си човека и по този начин те държи на дистанция, да не вземеш да си въобразиш, че ще бъде цял живот с тебе. На мен лично също би ми било малко странно и неприятно виждане 1 път в седмицата, но хора всякакви. Мога да те посъветвам само 1 със сигурност - не му предлагай съжителство или каквито и да било сериозни крачки. Първо - вие сте само 5 месеца заедно, може да го стреснеш и даже да отблъснеш, да те вземе за обсебваща, хленчеща, досадна.... и не знам каква още. Второ - по принцип това е мъжка работа. Почнеш ли ти да правиш подобни предложения, един ден ще съжаляваш. Няма да обеснявам на дълго защо, мисля, че не е трудно за досещане. Можеш само да го подтикваш с намеци или въпроси, но не и да искаш и настояваш директно. В крайна сметка по подобни конкретни действия на мъжа най-добре можеш да прецениш какви намерения има за напред към теб.
Хайде, пиши по-подробно за отошенията ви...

2.   Или чакай или го остави.

3.   Е след 5 мес. връзкa, в която сме се виждaли няколко пъти сaмо и нa мен дa ми предложaт съжителство и aз ще откaжa. Кaквa е тaзи твоя ( отчaянa? ) нетърпеливост?
Некa си зaвърши момчето, дa се поопaзнaете повечко....
Хубaво е, че е съсредоточен в бъдещето си, би трябвaло дa те рaдвa товa. И не бъди толковa нaстъпaтелнa, че е плaщещо и зaдушaвa, имaйки предвид мaлкото време, което сте били зaедно.

4.   От авторката до №2 - Казах му, че искам да се разделим, но той не иска.

До №3 - Не съди по времето в което сме заедно, защото тези наши 5 месеца се равняват на години ( не преувеличавам).

5.   От авторката до №1 - учи електротехника и работи като електротехник. Ами горе долу добре се държи, звъни ми всеки ден по няколко пъти, защото така е свикнал ( аз го набирам, той само кликва). А как прекарваме времето когато сме заедно може би по един и същ начин всеки път. Или сме у нас или у тях. Гледаме някой филм и то не докрая, реши да направи нещо за вечеря и това е. Рядко излизаме някъде на разходка, кафене и т. н. За първи път ходихме на кафе преди 1 седмица, а сме заедно 5 месеца. Толкова се е съсредоточил върху ученето, че просто не е истина. За него друго нещо освен това НЕ съществува. Не само аз искам съжителство, а и той, но просто той иска чак когато завърши...

6.   Ами човекът си има цел и сега му е по-натоварено. Потърпи малко. Пък и не сте заедно от много време. Не изпреварвай събитията.

7.   Ти какво искаш - по цял да сте заедно и да няма никаква цел в живота?

8.   Аз само не разбрах как така нямате време да се виждате, пък 5 месеца се равнявали на години...

9.   Мисля, че щом работи и учи едно и също, наистина му е важно да получи дипломата час по-скоро. Чрез нужната квалификация може да си утвърди работното място или да се издигне. Пък и лектротехниката не е никак лесна за учене. Щом си ходите на гости и ти се обажда всеки ден, варианта да има и друг обект на внимание почти отпада. Според мен си заслужава да поизчакаш, ако смяташ, че той е твоя човек. Все пак е малко необичайно, че не иска да те диви поне за 20 мин. примерно. Просто помисли дали ще те устройва такъв темперамент нататък в живота, защото според мен той просто си е такъв – по-малко емоционален и може би по-скучен. Да не се окаже, че сте твърде различни, когато му минат изпитите и примерно се окаже, че той по принцип не обича изобщо да излиза, а ти да искаш някакъв по-бурен младежки живот. Аз например смятам, че това е по-добрия вариант на мъж, отколкото вечния несериозен веселяк. Ти ще си прецениш най-добре дали си заслужава. Така или иначе нищо не губиш – вече 5 месеца тъй я карате, аз бих му дала шанс, ако съм на тебе.
Само да не забравяш себеуважението, а и на мъжете е хубаво от време на време да им се припомня, че е възможно и да те загубят. При всички случаи не настоявай да живеете заедно. Това те съветвам по принцип - за всеки един мъж, а не по конкретния случай. Когато мъжа заживее с жената, той се чувства по-уверен и се отпуска, спира да мисли за по-нататъчни крачки, защото и така му е добре. Един ден може да се чудиш защо още не иска да се жени или да има деца.
Упех!

10.   От авторката до № 8 - казвам го така, защото когато сме заедно наваксваме изгубеното време.
До №9 - Припомням му, че може да ме изгуби и той ми казва, че вече взема да му писва и ще зареже ученето, а аз не искам това.

11.   Aвторке (10) бивa ли дa си толковa зaблуденa? !
Нaвaксaли били... глупости нa търкaлетa нa инaтливa... ще спестя думaтa, че нямa дa ми публикувaт коментaрa.
И не го шaнтaжирaй момчето, че щяло дa те изгуби!
Кaкво искaш? ! Мъж без обрaзовaние, с пречупени мечти и цели? !
Кaкво е товa твое ( мaния? ) отношение: " кaквото искaм го искaм веднaгa, без знaчение последствиятa"? !
Сещaш ли се, че нaкрaя може нaистинa дa му писне, но предстaви си, че вземе прaвилното решение и не зaреже ученето, a " товaрът", в който се превръщaш с тези досaдни, обсебвaщи нaтяквaния.
Успокой се мaлко и подкрепи момчето. В крaйнa сметкa стaвa думa зa бъдещето му, или нa теб не ти изнaся вaриaнтa дa е незaвисим, увaжaвaщ себе си човек. Тaкa ще можеш дa контролирaш.... до някое време.
И не бързaй сегa дa ме aтaкувaш, a помисли нaд нaписaното!
Че с тезо твои нaпъни зa контрол ще зaгубиш не сaмо него.