Споделена история от Семейство

Желание за дете
Здравейте и от мен. Искам да Ви споделя за моя проблем, които ме измъчва. Искам да си имам детенце, но приятеля ми иска първо да завърши висшето си образование ( 4-5 месеца остават) и тогава. Проблема е там, че преди половин година ми откриха диабет и лекарката ми каза колкото по-скоро имам дете толкова ще е по-добре. Когато видя някоя майка с детето и ми става много мъчно и се разплаквам. Да имам такъв голям копнеж, а да трябва да чакам за нещо определено.. Ами, ако не мога да имам деца или пък ще трябва да се правят опити дълго време.. :(

Коментари

1.   Здравей! Каква беше лекарката, която посети? Адекватна консултация можеш да получиш от ендокринолог или гинеколог, който е наблюдавал бременни диабетички. Честно да ти кажа, диабета няма да попречи на забременяването, единствено не трябва да изпадаш в хипогликемия по време на бебеправенето. Освен това, шанса детето ти да "наследи"диабета е равен с този, който имат децата на здрави родители.
Причината, която приятеля ти изтъква, е глупава по моему, затова поговори директно с него.

2.   Мила 4-5 месеца не са безкрайно дълго време, ей сега ще минат. Защото да, да имаш дете е прекрасно, но освен от много любов едно дете се нуждае от много други неща, а те, уви, струват пари...
За това не се депресирай, ами намери с какво да запълваш времето си през тези няколко месеца и ще видиш, че ще минат бързо. Ако искаш дори си купи книги за бъдещи майки и почвай отрано да се ограмотяваш, че да ти е лесно после.

3.   Съгласна съм с н. 2 и с приятеля на Авторката. Няколко месеца нищо няма да променят освен това.
Колкото до диабета, аз идвам от семейство с диабет - баща ми и баба ми. Ако си диебетичка тип 2 имаш реален шанс да се излекуваш с БЕЗвъглехидратна диета (търси най-новите американски изследвания).
Дори ако си диабетик тип 1 напълно можеш да се откажеш от въглехидратите, които не са жизнено важни и тялото може само да ги произвежда. Само 1 орган има нужда от въглехидрати - бъбреците, но пак казвам - ако ядеш достатачно белтъчини МАЗНИНИ, ти можеш да живееш без или с по-малко инсолин.
Аз самата заради генетичната си предразположеност от 1 г. не ям никакви въглехидрати, освен плодове и зеленчуци и естествените въглехидрати в млечните храни и бобени култури и т. н. Не ям никога бързи въглехидрати като хляб, ориз, картофи, сладки неща и така нататак. От плодовете не ям диня, грозде. Просто не яж неща с глутаматен индекс над 45. В това число е и пълнозърнестия хляб, който много диабетици консумират и плащат жестоко голяма цена!
Пробвай поне с нисковъглехидратна диета, дори спри всякакви бързи въглехидрати и при тип 2 ще се излекуваш със сигурност. Тип 2 диабет дори причинява в момента по-висока смъртност, защото е много трудно да се контролира.
Има много нови диети вече за диабетиците, потърси някой млад специалист, които чете западна литература, защото в САЩ вече имат голям опит с диабета, а там вече на диабетиците им се препоръчва да се откажат от всякакви въглехидрати, освен от плодове и зеленчуци, бобени култури

4.   До №1, ходила съм на ендокринолог, защото имам проблем с щитовидната жлеза, а после и диабета.
До №3 с диабет тип 1 съм който лекарите едвам контролират и пак не успяват.

5.   Да ти имам кахъра, за 4 мес. ли си се закахърила? За 4 мес. едва ли нещо ще се промени в живота и здравето ти.

6.   Авторке здравей, разбирам желанието ти за детенце, но в същото време разбирам и приятеля ти. С риск да предизвикам негативни коментари бих те посъветвала да не прибързвате с детето.
Относно притесненията на приятеля ти - не стана ясно финансово независими ли сте и как смятате да го отглеждате това дете? Приятелят ти може би мисли и съобразява тези неща, когато отлага. Едно дете има нужда да му бъдат осигурени доста условия. Заедно ли живеете или още сте при родителите си? Много млади семейства се сриват точно, защото се оказват неподготвени за такава стъпка и в крайна сметка всичко рефлектира върху детенцето. Имам и съученичка, която забременя и роди на инат още докато и двамата следваха, защото много искаше детенце - е, коства им много стрес и вече не са заедно, сега си го отглежда сама и повярвай ми никак не и е лесно. Едно дете си иска средства - добре е поне единият от двамата да е завършил и да работи преди да предприемете нещо такова. Иначе увисвате на родителите си. А и ако тепърва започвате да работите, финансовата тежест от отглеждането може да дойде непосилна. Като се предприема нещо такова, е добре и двамата да са сигурни, че наистина искат дете и то сега, за да не се чувства по-късно единият "вързан" и ненаживял се - което също би рефлектирало върху теб и детенцето.
Надявам се да съм била от полза.

7.   Бременността не е ли 9 месеца? Какво значение има, че оставали 4-5 месеца, ако започнете опитите веднага пак ще успее да завърши преди раждането. А и шансът да забременееш веднага още първия месец е малък, увеличава се с времето и постоянството.
Според мен си търси оправдания, след 4-5 месеца може да каже да изчакате още година докато си намери сигурна работа, после жилище, пари и т. н.
Дано не съм права, успех, мила!

9.   От авторката до №6 - Благодаря за коментара. И той иска дете, но първо иска да завърши, иначе финансово сме добре, и двамата живеем при родителите си.
До №7 - Предложих му така, но той казва, че не е сигурен, че ще завърши сега, а може и януари, ако не вземе всички изпити.. иначе сигурна работа има.