Има ли смисъл да се боря?
Привет на всички! Пиша ви от един така да го нарека "луксозен" град в Германия.
Направо да премина към въпроса... От няколко седмици не мога да си избия една сънародничка от главата.
Видях я случайно в супермаркета, а като я загледах, забелязах нещо типично българско, което си носи. Понеже запознанствата не са ми сила, се блъснах в нея "случайно", заговорих на български (пак случайно), тя се усмихна, запознахме се, разменихме някакви координати. Няколко дни по-късно я поканих на разходка. Много ми хареса, изглежда много крехка, мила, а и е забавна. Телефонът и звънна няколко пъти, при което тя затвори. Зачудих да не би да си има приятел. Когато после я изпратих, видях, че пред входа й я чакаше някакъв мъж и тръна да я прегръща. После той ми поиска приятелство във фейсбук, без идея защо.
Попитах момичето за него, а тя каза, че са приятели. Според мен обаче, той далеч няма приятелски намерения към нея и започна нещо като състезание. Аз я поканя на обяд в едно българско заведение, той я води в хубав ресторант. Като цяло разбирам, че той често и прави по-щедри подаръци и се чувствам някак незначителен.
За момента възможностите ми далеч не са като неговите, затова не мога да я ухажвам на такава цена.
Преди няколко дни и бях подарил една роза, пак бяхме двамата из града, той ни срещна и видя цветето. Два дни по-късно това момиче качи нейна снимка с един грамаден букет рози.
За мен е по-важен жеста, не количеството. Като цяло чувствам, че този човек ме превъзхожда във всички параметри. Видимо е по-добре финансово, а и факта, че е строен и симпатичен ариец, доста ми намаля шансовете. Не знам как да постъпя. Много я харесвам, но предвид обстоятелствата май нямам шанс... или? Дали мога да я впечатля без да се налага да демонстрирам големи финансови възможности (които всъщност нямам), или битката е предварително изгубена?

Коментари

1.   Всичко зависи от момичето, но мисля, че надценяваш ролята на разните му подаръци. Ти сигурен ли си изобщо дали тя си няма приятел?
Иначе на мен ми се е случвало разни господа да твърдят, че съм с приятеля си заради пари и глупости, а факт е, че сме от 12 г. заедно и сме имали и по-малко пари, всичко ни е кажи-речи общо, дори работим заедно и заедно изкарваме парите си. Понякога нещата изглеждат различно от реалното, но не си мисли, че с цветя и подаръци можеш да спечелиш една качествена жена.
Ако имаш чувството, че момичето си играе с вас, спри контакт - има и други жени. Представяш ли си да си с такава жена за постоянно?
ж29

2.   Зaщо се постaвяш под него? !
Ние сме, зa рaзликa от тях ( немците) стрaстни, импулсивни, експaнзивни, чувствaме силно, умеем дa мрaзим, но също дa обичaме с тяло, душa и сърце.
Не че, те не могaт, но сa много по - студени и сдържaни.
Съвсем не кaзвaм, дa я нaрaмиш нa гръб кaто някой първобитен пещерняк, но покaжи и нaй- доброто от себе си.
Aко зa теб тaзи женa си струвa, ще се бориш!

3.   Кой е градът за който говориш и как се казва момичето?

4.   Повярвай ми, този мъж ти прави голяма услуга. Като цяло си имай едно наум за хора, които правят избор с кого да общуват по този начин, базиран на разликите във финансовата възможност. Става въпрос не само за момичета, ами и за приятели. Не си струва да си заобиколен от такива хора. Малко са тези, които оценяват първо отсрещния по това какъв е като човек, ценностна система, характер, приоритети. Най-вероятно дори един ден ти ще си в пъти по-богат от този мъж, щом си в Германия, но замисли се, коя ще е тази, която ще върви с теб по пътя осеян с хиляди препятствия? Такова момиче трябва да търсиш, което ще оцени теб, не твоите придобивки (или липси в случая).