Майка му ще ни раздели
Това е една история, подобна на много други. Майката на приятеля ми наскоро се нанесе да живее при нас. Уж беше за малко, но с времето се загнездва все повече. Апартаментът ни е малък и както се сещате изобщо не е удобно. Аз се сблъсквам с безброй битови проблеми, които тя ми създава, а той изобщо не забелязва. Вече се скарахме няколко пъти на тази тема и той отсича, че е невъзможно тя да се махне от дома ни, защото не иска тя да живее сама на село далеч от нас. Не знам дали да се опитвам пак да говоря с него, или по-скоро да й обясня на нея ситуацията и тя сама да вземе решение. Другия ми вариант е просто да се изнеса и всичко да приключи. След тези битовизми дори не знам дали го обичам както преди. Заедно сме от 5 години.

Коментари

1.   Апартаментът ВИ едва ли е ваш общ. Ако е негов или, особено, неин, си в доста трудна ситуация.

2.   Много зависи чие е жилището и какви са точно проблемите ти с нея. След като не знаем какви са не можем да преценим с право ли не си доволна.
Има битовизми и битовизми разликата е от небето до земята. Моя приятелка например се оплакваше, че нейната свекърва все си взема чашd от шкафа налива вода пие 1 глътка и слага чашата в мивката /смешно нали/. Така обаче веднъж приятелката ми след работа трябвало да измие освен чиниите 34 чаши множко за един ден, нали, на свекърва й не й стигнали водните чаши, ами и всички чаши в шкафа подпукала ракиени за вино за шампанско. Е ли правилно заради едни чаши да напусне дългогодишна връзка? Тя просто намери друго решение начупи чашите изхвърли ги и останаха у тях общо 10 броя чаши, дори за гости се купуваха пластмасови.
Както и да е, исках да ти дам пример, че винаги има още едно решение, стига да знаем проблема.

3.   Поредното мамино синче. От такъв "мъж" хубаво няма да видиш, бягай далеч. Утре мама ще реши, че не си достойна за синчето му и ще каже да скъсате и ставаш излишна на секундата. Какво означава не иска да живее далеч от сина си? Ми дай тогава до 60 да си живеете в дядовата ръкавичка.

4.   На кой се води този апартамент? На каква възраст е майка му, работи ли? Селото далеч ли е от града?

Иначе не ми се струва много уместно ти да говориш с нея. Какво смяташ да и кажеш? Dа си отива на село ли?

5.   от написаното не става ясно чий е апартаментът - твой, на приятеля ти или на майка му. ако е твой, можеш да говориш с нея, в противен случай обаче не мисля, че можеш да определяш кой къде ще живее.
във всеки случай обаче приятелят ти явно заема нейната страна, което не говори добре за отношението му към теб и към връзката ви.

6.   Ако при спор между двете ви, не е склонен да вземе ясно и открито твоята страна и не си склонна постоянно да правиш компромиси, по-добре бягай оттам. Колкото по-рано, по-добре.

7.   Дай малко повече подробности. Какво означава "апартаментът ни"? Ваш общ, който сте си купили с приятеля си или апартаментът си е само на приятеля ти. Ако е вторият случай, мисля че нямаш право на особени претенции. Пък и щом при най-малкият проблем мислиш да се изнасяш, представям си какво би станало, ако приятелят ти се разболее?

8.   здравей,
не го обвинявай - той просто не разбира. А и е между чука и наковалнята.
Предлагам ти да излезеш на квартира и той ще те последва.
остави майка му в този апартамент и може би скоро ще си иде на село (да не е единствената там? ) и вие ще се върнете в апартамента.
Но в никакъв случай не оставяй нещата така защото няма да издържи цял живот!

9.   Ако не си сигурна в чувствата си, по-добре го остави. Само факта че не се отделя от майка си го прави все още мамино синче...

10.   Ох, най мразя мамини синчета. На нея й е трудно сама, а на теб колко ти е трудно да си непрекъснато под напрежение и да ти пилят на главата не мисли, нали?
Днес моята свекърва беше на гости - най обича да ми дава акъл как да готвя и да се опитва да се налага. Едвам я изтърпявам за два часа, камо ли за повече. Тя също искаше да живеем заедно, но аз тропнах с крак по темата.

11.   Майка му трябва да пазарува и ходи по документи и дела, а той да си чака вкъщи - Това е мамино синче. А когато си работи, не дава обяснения за нищо и си живее само у тях, не е мамино синче. Просто е близо до родителите си. Нападките за мамини синчета и независими мъже, са само и единствено плод на курвенските неволи. Трябва да е далече от свекървата, за да може машинациите на снахата да прорабтоят с пълна сила. И точно заради това сватбата и семейните начала са най-голямата глупост измислена от приматите с интелект. Иначе еваларка на момчето, държи на семейството си. Дупки за боцкане ще си намери винаги.

12.   Номер 11, ти показваш типичното мислене на българския мъж - и жена си имам и любовница си имам, ма най си обичам мама.
Мамино синче е всеки мъж, който не може да се отдели от полата на мама (явно и ти си един от тях), а също и от машинациите на мама, която го е научила, че най-важното е мама, пък той няма собствен мозък да види, че маминка е до време, а след това остава семейството което ти си съградил като самостоятелен индивид.
Да живеят браковете с чужденци, както беше казал някой друг в друга тема.
Авторке, аз не бих живяла с майка му - имала съм сериозна връзка в която майката на момчето беше страхотна жена.
С майката на сегашния ми приятел се търпим, но няма да си кривя душата, тя е кусурлия човек.
Факт е обаче, че по скоро бих плюла на сериозната си връзка отколкото да живея с мъж и неговата маминка!

13.   Подкрепям 12 и БЯГАЙТЕ ОТ МАМИНИТЕ СИНЧЕНЦА. Първият ми приятел беше на 33 г. и живееше при... мама!
Хубаво, че го зарязах на време, защото се ожени и отведе жена си при... мама, разведе се и избяга момичето, а той е над 40 г. и си живее още при родителите.
Мъжът ми пък не може да понася майка си и е в другата крайност, защото и двамата са чепати характери и като се съберат на едно място и само се чепкат, което пък на мен ми доставя удоволствие, защото той вижда себе си какъв е отстрани. Аз го мъкна направо да видим майка му, защото жената го е родила над 40 г. и е вече възрастна, а като си отиде той ще съжалява, а и жената живее сама - всичко се случва.
Мисля, че човек трябва да уважава майка си и да ? обръща все пак някакво внимание при поводи и, ако е в града, но няма по-лошо от мъжът - мамино синченце, ако искате да имате семейство и свои деца, дом с него.

14.   Маминото синче има зависимост от майката, а не от себе си. В случая става въпрос за човек, който живее при родителите си, но педполагам работи и води личен и интимен живот.

15.   Номер 14 - не можеш да живееш при родителите си и да си самостоятелен, да водиш личен и интимен живот, извинявай!
Който най-късно след завършване на висшето си образование още се подвизава под покрива на мама и тати, прави голяма грешка и при мъжете аз не съм видяла да не е такъв човек мамино момченце. Аз съм се изнесла на 19 г., мъжът ми на 18 г., децата ни си знаят, че след завършване на Средното си образование трябва да си търсят работа и жилище. Така тече живота - раждаш се и ставаш пълнолетен!

16.   Номер 15, да се изнесеш от вас, само по себе си не означава, че си самостоятелен. Познавам доста хора, които не живеят с родителите си, но мама и тати им поемат всички масрафи, даже апартаментите им са купили. Самостоятелен ставаш, когато си купиш жилище и си устроиш живота сам, със собствени сили.

17.   Най-добрия ми приятел се ожени и разведе на 22, всичко стана за половин година. Изтегли пари от баща си, купи си апартамент и започна работа, от която трябваше да заделя по 200 лв. месечно за баща си, а иначе си взимаше около 500, жена му (също на 22) Взимаше и тя към 400-500 и си имаха обзаведен апартамент с кученце и котенце и нз си кво, и знаете ли защо го напусна жена му? Защото нямали кола, а само това им липсваше, имаха си всичко друго. И тръгна с един мамин глезен, който си живее при майка си и баща си, и си пълни комбито с татините кинти. Така, че за това "мамино синче" Се крие отвратително и мръсно оправдание на жените, което няма нищо общо с истинската им краста - ПАРИТЕ. Точно заради машинациите е всичко. Истинската жена ще обича и мъжа при баба му да живее, а и такива примери аз имам поне 2, 3. Колкото и суров, колкото и цинично да звучи, 11 е прав.

18.   17, с тая нагласа жена няма да завъртиш. Много такива като теб познавам, включително и брат ми. На 30 години живее при майка ми и се тупа в гърдите как бил самостоятелен и работел, докато тя му плща сметките, пълни хладилника, пере чисти и готви, а той раздава акъл в нета.
Никоя жена не желае да живее със свекърва. Който и да попиташ ще ти го обясни. Когато дойде момента да създавате семейство всяка жена иска да гради свой дом и семейство, пък било и под наем, а не да й кацне свекито да й натяква как мусаката така, а не имаче, да й казва кога да се прибира, как да се облича, да й намира кусури, да я тъпче и обижда.
Който не може да се отдели от майка си си умира сам - имам такива примери пред очите си доста повече от 2-3.
Всички други алабаламици с пари и глупости са приказки на неможковци, дето все света им е крив а те все прави. Ако това за парите беше вярно в бг 8 % от населението щяха да имат жени, защото всички други са откровено бедни.
Ма вие мъжете все гледате мекото на хляба - хем мама да те гледа като детенце, хем и вече си голям и имаш жена - ми не става така. Или си дете, или си мъж, ти избираш, но не очаквай някоя жена цял живот да плаща защото ти си избрал да си мамино детенце.

19.   Подкрепям номер 18. Съпругъг ми е разведен и има голям син, с когото имаше подобни проблеми, защото отиде да учи в София и от начало голяма радост, апартаменти гледахме и избирахме. Мъжът ми има възможности и му отпусна 1100 лв. издръжка на месец, за да може да си учи на спокойствие, но той хванал, че почнал да не излиза от клубовете, от дискотеките и се прибрал при майка си страшно надрусан, линейки и драми в последствие. Оказа се, че просто не може да се отдели от майка си! Ходи сега на психолог, записа да учи в нейния град, където също има хубави университети, но жената е вдигнала ръце, защото не може да го изгони, а продаде семейната къща, която мъжът ми ? е оставил изцяло след развода с идеята да си вземе два апартамента и да дава единия под наем. Сега живее със сина си и не знае какво да прави, всяка вечер звъни да сме го взимали при нас - за пораснал човек става дума.
Мили дами, нека не правим от момчетата си мамини синчета, защото ще страдаме в крайна сметка сами, а и после ще стоят без жени и семейства. Нямаме освен това интерес от това цял живот да хрантутим и да обслужване готованци. Не мога да разбера такива родители!
Съпругът ми, между другото, спря всякаква издръжка, докато синът му не почне да си взима изпитите и не се изнесе. Момчето явно се съвзе, защото като остана без всякакви средства, отиде да работи на морето и често се обажда горд от постигнатите резултати в работата и спечелените пари. Понякога родителите правят мечешка услуга и с пари, и с услуги. По-добре да оставим децата си сами да се развиват в живота, отколкото да ги дондурим до 30-40 г. и после да се чудим, защо не са самостоятелни

20.   18 и 19 са прави. 17, посочената като пример жена просто си е била меркантилна, това, че приятелят ти живее сам, е било подробност. разбира се, винаги има възможност просто да не са били един за друг.
обаче това: " Истинската жена ще обича и мъжа при баба му да живее, " е смешно:-) тя може да го обича, но е силно вероятно да й писне да се съобразява с майка му, баба му и който там още живее с тях, защото при 2 поколения под 1 покрив няма начин да не се стигне до конфликт.
а посочените от теб 2-3 примера може да се дължат на много фактори - липса на алтернатива, липса на пари да се издържат сами и да плащат сметки, удобство някой да ги дундурка (мама да готви, чисти и да гледа децата) и какво ли още не. изобщо не знаеш дали на жените наистина им харесва или просто се примиряват с положението.
Ж42

21.   виновна в ситуацията е майката на момчето. Нейното се нарича егоизъм. А на мен ми е чудно обиждате приятелят на авторката, че бил мамино синче, а не се замисляте че на него му е най-тежко. Вие ще изгоните ли майка си? Спасение няма авторке със скандали няма да постигнеш нищо освен да трупаш разочарование и гняв, тя жената като не се сеща да си тръгне...

22.   Абе, я стига глупости!!! Кой е този млад човек, който ще има възможност да живее с приятелката си отделно, но ей така, защото му е много хубаво да гледа сцени, ще живее при майка си? ! Вероятно има и такива, но те са пренебрежимо малко. Всички, които живеят при родителите си, са там, понеже просто към даденият момент нямат възможност да се отделят или пък спестяват за собствено жилище.
И какво излиза, ако живееш в апартамент, купен от тати, караш лъскава кола, купена пак от тати и тати всеки месец ти зарежда картите, тогава на никой не му дреме колко самостоятелен си всъщност! Защо няма нито една тема, например "Баща му плаща за всичко". Ами, защото тогава си супер "самостоятелен". Когато, обаче живееш няколко години при родителите си, спестявайки за собствено жилище, автоматично ставаш "егати пробития". Истината е, че на много малко хора наистина им се работи и се стараят да постигнат нещо в живота си. Повечето искат да им се поднесе всичко на тепсия. Няма как да изкарваш 500 лева месечно и да изискваш партньорът ти да ти купи и кола и жилище, че и на почивки да те води! С тая заплата, ти и под наем не можеш да живееш!

23.   Да 15, не може, само дето се практикува и в момента докато драскам тук, така че няма защо да спорим. Винаги може да водиш личен живот, дори и да живееш с майка си и баща си, а и 22 е обяснил много точно нещата, ама много точно. Всичко е само и единствено в парите, и никой няма нищо против татините синчета, ако дават много пари на синчетата си. Свекървите са причината, пък и сега се сещам за - Два остри камъка(Снаха и Свекърва) брашно не мелят. Много хитра и на място поговрка. Едната тарикатка познава хитростите на другата, защото жените сте точно такива.
Money is everything for you! Reality...

24.   Н. 23 - снаха и свекърва не трябва да живеят заедно и това, който мъж не може да го разбере, по-добре да не се задомява.
Иначе не виждам как човек над 19 г. може да има интимен и личен живот, ако живее при майка си и баща си. Изнесла съм се на 19 г. и ми е много странно това, мъжът ми се е изнесал на 18 г., а синът ни в Септември се изнася, но дори сега работи на морето и не живее при нас, а само нещата са му тук. Не разбирам хора, които живеят при родителите си на зряла възраст

25.   22, майката на приятеля от историята на авторката може да живее на село, но явно не иска. така че не винаги е до невъзможност, просто там й е по-удобно, а дали ще провали връзката на сина си, за нея не е от такова значение.

26.   22, ще се учудиш колко много млади мъже имат възможност да живеят отделно, но предпочитат при мама - обикновено за да не е мама сама или щото самият него го мързи. Ако не вярваш - еми да беше прочел самата тема.
Колкото до липсата на теми баща му плаща всичко - ами аз не бих допуснала баща ми да ми плаща, камо ли друг нечии баща. Болшинството от жените не чакат на баща си, това е патент на разни п**ки - от мъжки или от женски пол.
Можеш да си стоиш при вашите колкото си искаш, проблем нямаш, но не карай жена си да живее с тях - ще си извадите очите.
Семейство се гради самостоятелно. Я помисли, какъв авторитет ще си там, където все още си детето в семейството, а не мъжът? ! Няма и месец и си изгубил уважението на половинката си и рано или късно тя ще си намери мъж. Вие мъжете винаги обвинявате парите, че жените не ви връзват. Истината е, че жените връзват на качествата на мъжете, а не на пари. Но някои мъже няма как да го знаят, защото нямат нито едното, нито другото.

27.   Авторке, забравих да попитам - как върви, говори ли вече с момчето, изяснихме ли ситуацията?

28.   После ще чета коментарите.
Сега няма как да остана безразлична. Имам си мамино синче в къщата-неговия етаж от къща. Имам си и свой имот. През деня няма сила да ме задържи заедно с вещицата, която слухти, дебне и души какво съм изпрала, измила, къде какво съм сложила и прочие. Не и мълча-отговярям и в рамките на добрия тон, така, че да и стане ясно, че "детето и", което наближава 60 години/! /, си има семейство и отговорности извън нея! Плюс дете-по-важно от нея!
Влизала е в стаята ни по време на секс и ме е обиждала, и мъжа ми го е ругала...
От месец я игнорирах тотално и я подминавам като пътен знак. Наскоро млъкна и се не обажда. Е, търси си поводи за разправии... намира си, разбира се, по малко.... Ама аз имам намерение да живея със сина и до края на дните ни. Обичам го и заради раздори в чии имот сме и как ми свети в стаята няма да се разделим. Имам си и свой, но искам да сме заедно. Лесно могна да си дигна чукалата в моя дом-и какво!? Нещастно дете-самотни аз и той!
Абе жени, как ги възпитавате тия момчета? Аз моя син изритах преди година да се оправя и живее както знае. Никога, никога не съм му "светила" в телефона с кого пише и къде ходи, и с кой си пише у Фейсбука, с кого си ляга.. Той е мъж и като такъв ще се оправя, или ще се научи да се оправя с времето! Аа, и гей да е-здрав да е! Не живеем в 19 век.
Жалко за мъжете-мамини синчета и плод на незряла любов.. Това явно е епидемия в БГ...
П. П. Прекипя ми преди дни от нея и теглих ключа! Миличкият ми мъж, какво да го правя... Ама дума не каза. Даже и се озъби. Заприлича на човек :))

29.   А как може една двойка да прави спокойно секс, като мама е в другата стая? Или я чакаме да заспи или да излезе.
Всички мъже, които имат наследствен дом, не искат да ходят на квартира. Защо да плащам наем, като си имам мое? И е прав, но майка му е от онези, които искат да са до рожбите си и да следят дали "оная" го гледа добре. Тя трябва да си иде на село, но авторке дори и да стане ще е временно. След 10 години ще се тръшне и ще каже, че е стара и трябва да я гледате.

32.   26, пак казвам, тия които живеят при мама и могат същевременно да си позволят, да живеят отделно, едва ли са повече от 1%. Освен това да живееш отделно и да си САМОСТОЯТЕЛЕН, са съвсем различни неща. Ти може да не допускаш някой да ти покрива сметките, но точно болшинството ДОПУСКА. Аз отдавна съм се отделил от нашите и всичко съм си купил сам. Мога да се хвана на бас обаче, че ако заведа 10 момичета вкъщи и на всеослушание им заявя, че не работя и всичко ми е купено от тати, който продължава да ме издържа, поне с 9 от тях няма да имам никакви проблеми. Докато имам пари, изобщо няма да ги интересува кой ми ги дава. И тук не става въпрос за кифли, а за наглед нормални момичета. Мога да ти дам и друг пример. Имам приятел, който живее с приятелката си у тях. Просто хората са решили, че искат да си платят жилището ( или част от него ) на момента, за да не изплащат после голяма ипотека. И никой, никого не е оставил. Двамата си работят и имат обща цел, което е страхотно.
От 22

33.   от 17 - С тая нагласа въртя не една, а много. И ще ги въртя още, защото съм свободен да живея както си искам и не следвам никави болни идеи. Живеем както си искаме. Това е част от борбата и на нашите основоположници, е и ще продължаваме да се борим за нея. Всеки а си живее както намери за добре- при мама, дядо, баба.. при който пожелае. Аз лично не съм имал проблеми с момичета, а и не се сещам за друг мой познат да е срещал трудности.

П. П.
Всичките ми приятели са над 20 и живеят при родителите си(всичките имат гаджета)

34.   32, ако само 1% от мъжете могат да живеят самостоятелно но си седят при мама от едипов комплекс, кой ги пише всички тия тема как той иска да живеят с маминка? !
Истината е, че процентът мамини синчета е значително по-голям, да не кажа направо епидемия в България.
Колкото до мъжете, които живеят при мама, ма били самостоятелни - ами болшинството мамини синчета се бият в гърдите как са самостоятелни при мама, докато мама чисти, готви, пере, плаща сметките и пълни хладилника - еми това не е самостоятелност!
Да, вероятно има и изключения, не отричам -1%, както обичаш да се изразяваш ти.
Колкото до приятелят ти - дано да е щастливо изключение, всичко хубаво му желая, но една птичка пролет не прави!
Мога да се хвана на бас, че ако питам момичето дали с кеф живее със свекърва или прави жертва в името на едно по-добро бъдеще (жилище с мъжа й), то дори ти се сещаш какъв ще е отговорът. Ако й беше толкова кеф да живее под чужд покрив и по чужди правила нямаше да събира пари за собствено жилище, нали?
Аз също познавам доста жени, които живеят със свекърва - ми не се сещам нито една от тях да е щастлива - напротив, доста често плюят свекървата, оплакват се, че ако знаеш и какви приказки съм чувала за мъжете, поставили ги в това положение (едно от най-употребяваните определения е мъж-п*тка).
Разбирам че си млад и че наблюденията ти са основно от един приятел каза (ма тоя приятел какви ядове си има иначе във връзката ти не знаеш, защото връзките отстрани изглеждат идеални), но на базата на моите наблюдения (майка ми е живяла и като снаха под един покрив като свекърва, а после и като свекърва със снаха, а аз бях тинейджър свидетел) - ми нищо хубаво не излиза от тези истории. Гледаш две жени, като са по отделно и двете добри, интелигентни, незлобливи - ей като се съберат под един покрив става нетърпимо.
Ти можеш да си летиш колкото си искаш, да си твърдиш каквото си искаш, но истината е, че спокоен живот със съпруга или приятелка в съжителство с мама няма да имаш.
Колкото до нормалните момичета, които спомена - мисля, че е добре да смениш средата, случил си на прикрити кифли (не изглежда като кифла, ма отвътре със същия пълнеж).
Успех ти желая, а на авторката късмет, че ще има нужда.

35.   №22, 32 ми направи впечатление с верните факти, които изказва и не знае защо нещата са така.
Всъщност №32 в повечето случай е без значение от къде имаш жилище и от къде имаш средства важното е че си съумял да накараш някой да ти ги даде, а дали този някой е баща ти или работодателя ти или си ги спечелил от тото.... Имал си качествата, положил си усилията, имал си късмета и си намерил начин да имаш пари. Разбира се срещу имането ти можеш да избираш поддържана дама, на всеки е ясно, че момчето издържано от тати няма да си избере 90 килограмовата, образована до 4 клас дъщеря на селския козар, която има навика да си бърка в носа, тя ще е за този мъж, който изкарва под 500лв месечно и посещава често кръчмата, в същото време никоя достатъчно интелигентна дама няма да се съгласи да бъде с на тати синчето.
Може да си прав да искаш дамата до теб, ако изкарва 500лв да няма кой знае какви изисквания. Обаче в такъв случай и ти трябва да нямаш изкисвания към нея.
Наясно си предполагам, че дама, която има над 1000лв доходи никога не би се съгласила да живее в двустайния в Люлин на свекърите й, и ще има право да има изисквания към половинката си да се стараят да имат достойно жилище и автомобил. Има дами изкарващи по над 10 000лв месечно, тя разбира се ще иска семейна къща в скъп квартал и нова кола.
Така че всеки сам си прави преценка колко струва /дава/ самият той, че да има изисквания към партньора си.
Без значение е човек от къде донася доходите си, важното е да има достатъчно мозък да носи редовно. Няма теми "Баща му го храни" защото за всеки влак си има пътници. По някога се чуват някой, като авторката, които късно, но се усещат, че са объркали влака. Други пък търпят и се самонагаждат, защото са на мнение, че вече е късно да се връщат в начална гара, може би вече имат един два куфара. Трети са толкова разочаровани от избора си че са съгласни и с куфарите да се върнат.

36.   Номер 17, да въртиш няколко е лесно, да създадеш обаче успешно семейство и да задържиш една жена влюбена в теб и вярна е трудно (ако живеете при мама - почти невъзможно). Също както и да си живуркаш при мама и да се правиш на мъж е лесно, а да си истински мъж е трудно.
Точно това имам в предвид под епидемия - сам си каза, че и ти и твоите приятели живеете при мама. Тези жени които въртите (или те въртят вас, въпрос на гледна точка) нямат против сега, защото не живеете заедно. Когато заживеете заедно обаче, ако сте под маминия покрив животът ви ще е ад. Или си сляп че нито една жена в темата не се изказа положително за живота при свекърва?
Очевидно е, че наскоро си открил секса (държиш се все едно ти си го изобретил) и сега претендираш колко си неустоим, самостоятелен, велик и как всички жени ти връзват (и на теб и на маминка! ) - типично поведение на мамино синче...
Да ти го кажа директно - бягай при мама да ти се смени памперса, че съвсем се ****!

37.   Мили жени нали все се борите за равнопоставеност на половете дотук повечето коментари, които прочтох си вадя извода, че мъжа трябва задължително да осигури жилището и ако може да е самостоятелно, ми що не го осгурите вие?

38.   34, виж сега, много ясно, че никой не иска да живее с тъща или свекърва, просто понякога обстоятелствата го налагат. Нали затова събират пари, ако им беше хубаво, защо да го правят? ! Както на жените не им харесва да живеят заедно с родителите, така и на мъжете. Едно е да си принуден да го правиш, а съвсем друго да си стоиш при мама, при положение да речем, че спокойно можеш да имаш собствено жилище. Относно средата, не знам кой от двама ни трябва да я смени. Не съм казал, че се движа между кифли, казах че по принцип мога да го направя. Твоите познати обаче, наричащи мъжете си п***и, са притеснителни. Да кажем, че са прави, мъжете им са некадърни, изкарват малко пари или както казваш ти, просто много обичат да живеят при мама. Еми хубаво, защо седят при тях тогава? ! Ами защото и те не изкарват повече от "некадърните" си мъже и нямат по-добра алтернатива. Ако имаха, досега да са се изпарили с двеста.

41.   Номер 38, ако не забеляза, написах познати - срещам всякакви хора в ежедневието си, но засега поне жена доволна от живот при свекито не съм срещнала. Колкото до другите - слабо ме интересува коя и защо е още с този мъж - в крайна сметка това си е техния живот.
Равнопоставеност на половете в нашата мила държава няма (в повече връзки жените освен еднакво количество работа/пари вършат и всички домашни задължения, грижите по децата и т. н, докато мъжете пият бира/играят мач).
Но не е и равнопоставено и двамата да работите, да давате едни и същи пари в ежедневието/сметките, а в същото време жената да бъде и роб на свекървата...
Ми не става така.
Ако двама млади хора работят е напълно постижимо да живеят под наем - не е лесно наистина, но опции има, включително различни типове студентски бригади, сезонна работа в чужбина и т. н.
Номерът е, че на повечето млади мъже не им се занимава - те искат да живеят при мама, вместо да плащат наем, не защото имат някаква цел и пестят, а защото е по-лесно и ги мързи да се напънат.
Епидемията на днешните млади - много интелигентни младежи има, с много таланти, но са отгледани в такава обстановка на безнадежност, че не си дават зор за бъдещето.
Все си мислят, че и със зор и без зор бъдещето им ще е еднакво гадно, което не е вярно. Често чувам как еди кой си, на 25 години, не пипвал работа през живота си нямало да работи за 300 лв - добре бе, не работи за 300лв, стани търсен специалист или си намери работа в чуждестранна компания в България или емигрирай, или работи сезонно, или ако щеш стани един автомеханик и работи за себе си - поправяй автомобили пред блока - ма да лежиш по цял ден, да забиваш тинейджърки, които се връзват на приказката с 300те лева и си представят как ти ще работиш за 3000, а те ще ги харчат, да лапаш цял ден мухи и да играеш видео игри... Ми не ми се вижда най-стойностният начин да си живееш живота.
След това обикновено въпросния младеж става на 30, поработил тук там за 300лв и майка му започва да го натиска за внуци, пък едно дете "все някак си щели да изгледат". Ако въпросния господин успее да навие някоя жена и тя забременее обикновено отиват да живеят при свекървата и адът става пълен.
Доста празноглави млади жени изпаднали в това положение съм виждала така да навиват мъжете си да излязат с детето на квартира, да са готови да работят повече, ма мъжете им не щат, искат мекото на хляба.
Във всяко поколение ги има този тип мъже, но напоследък е епидемия.
Хареса ми коментарът на 35, хареса ми и сравнението с куфарите.
Струва ми се че може да се обобщи - каквото даваш, това и получаваш. Ако искаш да имаш качествен човек до себе си трябва и ти да положиш някакви усилия да бъдеш качествен човек. За съжаление, в любовта и изборът на партньор винаги има шанс за грешка.

42.   41, с това, че има мързеливи хора съм напълно съгласен. Да твърдиш обаче, че ПОВЕЧЕТО млади мъже били такива и не им се занимавало с нищо, не съм съгласен. Най-смешно от всичко е да обвиняваме ДНЕШНИТЕ млади. Това са СЪЩИТЕ млади от преди 50 или 60 години. Ако не беше така, сега България щеше да е примерно като Швейцария, Холандия или поне Словения. Няма как за 20, 30 или 40 години народът на една държава да се срине драстично. По тази логика да очакваме след 20-тина години примерно Германия да рухне, понеже изведнъж са се народили много тъпи и мързеливи германци! Освен това, нека не забравяме факта, че България е бедна страна. Бедните хора нямат възможности-нямат кола, не ходят на почивка и живеят в малки жилища. Този факт обаче не ги прави автоматично мързеливи, тъпи или глупави. Може да са болни, инвалиди или просто да са нямали късмет в живота. Те също искат да живеят самостоятелно и всичко останало, просто такива са им моментните възможности. Въпросът беше за хората, които могат да си го позволят, но продължават да живеят при мама. Примерно, да имат 5 апартамента и да живеят в единия с родителите си. Е, едва ли са много такива случаи. Да не говорим, че познавам доста семейства, живеещи отделно, ама дори и вилиците им са купени от родителите, които продължават да плащат и ипотеката. Тук нещо ми се губи "самостоятелността".

45.   Имам полезен съвет към младите мъже! Иска ли жената да ви отдели от семейството ви, бягайте от нея!!! Снахата манипулира и настройва мъжа срещу родителите му. Не се задомявайте или внимавайте с коя, защото след това е сложно за описване. Сещам се за много такива примери. Евала на номер 11 за изказването. трябва да сме повече с такова мислене.