За жените, които правят първата крачка...
Въпрос към мъжете - какво мислите за жените, които правят първата крачка в "любовта" и изобщо при едно запознанство?
Досега аз не съм правила първата крачка, но спрях да разчитам на случайности и реших да действам, и понеже нямам опит се чудя дали това изглежда "леко поведение" в очите на мъжете...

Коментари

1.   Сред нас мъжете има много срамежливци (аз съм един от тях), и в такива случаи трябва жената да действа първа. И не, в нашите очи това въобще не изглежда леко поведение, защото всяка една жена има право да си хареса някой мъж, и да му го покаже чрез флирт или нещо друго. Аз лично много бих се радвал ако някоя жена направи първата крачка, и покаже че има интерес към мен.
М. 26

2.   Зависи на какъв попаднеш. Аз лично "свалям шапка" на такива жени и много ги ценя, защото зная какво ? е струвало като психическо напрежение да направи такъв жест. Дори се е случвало да предпочета такова момиче пред някоя която си мисли, че е единствена на света и земята се върти около нея, но това си е мое мнение и начин на действие. Успех и не се срамувай, дано намериш някой със същото мислене.

3.   напротив дами всяка, която прави първата крачка, прави впечатление на сериозна, отговорна и никога мъж не мисли за нея като обикновено чалгарско курвенце. Дали ще е секс само след това е въпрос, на който никой не може да ти отговори. Докато когато мъж прави първа крачка жената много много рядко се взима на сериозно, за по - далеч от една вечер - каквото излезе. Самия акт, че мъж прави първа крачка я самоотписва от това, което мечтаем всички.
Това е в моите очи. За мен мъж предлага брак - това е сериозното, голямото, което прилича мъж да го предложи.

4.   Няма нищо общо с лекото поведение.
М30

5.   Ами аз ъм момиче но досега два пъти съм действала първа и нито един не беше с хепи енд

6.   Разни хора, разни идеали! Според мен тези жени са полезни най-вече за мъжете, които са твърде срамежливи (има и такива), защото така се увеличават шансовете и такива да се съберат с някого. Иначе могат цял живот да се гледат с някоя по-интровертна жена, да мълчат и да не стигнат до нещо по-значимо. На останалите не ни е нужна подобна инициатива, но все пак има разлика между "прави първа крачка" и "при всяка следваща крачка все повече ти се струва, че нещо не е наред с поведението и възгледите на тази жена", защото повечето погрешно слагат знак за равенство между тези два случая и приемат за лошо жените да правят първата крачка. Лично аз нямам нищо против тях заради това с първата крачка и не си правя изводи само от това, но пък ме интересуват още доста неща за жената до мен освен това, така че за мен е инфантилно да си правиш генерални изводи само от това.

7.   в моите очи въобще не изглежда леко поведение дори много повече ми харесва когато някое момиче ме заговаря отколкото аз да действам първи. Все пак съм доста хубав и мога да си го позволя. последното изречение не искам да звучи като самохвалство просто обобщавам мненията на хората които ме познават.

8.   в моите очи въобще не изглежда леко поведение дори много повече ми харесва когато някое момиче ме заговаря отколкото аз да действам първи. Все пак съм доста хубав и мога да си го позволя. последното изречение не искам да звучи като самохвалство просто обобщавам мненията на хората които ме познават.

10.   Изобщо не мисля, че е леко поведение. Дори напротив - показва някои силни черти от характера. Лошото е, когато някои жени притежават тези черти, но ги прикриват у себе си, за да не нарушават наложените стереотипи.
Мъж на 23

11.   Такава жена чакам цял живот, защото аз съм срамежлив. Искам да ме хване някоя кака да ме отрака. Въобще няма да се противя.

13.   Никога, за нищо на света никога просто забрави да правиш първата крачка. В миг на егоцентризъм я направих и вече 2ра година страдам. Не съм във връзка с тоя човек а само търпях нападки, обиди, лицемерие, и други отчайващи неща. Запознах се с най тъмната част от живота в този период от време и ми е адски трудно да си стъпя сама на краката. Ако момчетата от тези които ме нападаха наистина ме ценяха щяха да говорят с мен истински а не да си мислят как да правят на бъзик тормоз, а аз като чуствителен човек мога да разпознавам истински чуствата на пълноценните хора от разни пикльовци дето себе си не могат да защитят камо ли една жена. Слава богу - ходих и на сеанси, понеже сама като гледам и разпознавам безизходицата, но тя тази безизходица не ми е предначертана, въпреки че само там отивам и си патя жестоко - подсъзнанието ми ме спира и ми казва ти си натрапницата. Затова просто изчакай момчето само и единствено само без някой да го е приканил и просто това ти е късмета - ако не го искаш изчакай докато дойде друг.

14.   Аз, като един от срамежливците, все се надявам някоя готина мацка да направи първата стъпка за запознанство. Не смятам, че ако жената първа направи тази крачка това я прави "лека" или нещо подобно. По-скоро бих бил предпазлив дали няма да иска да ме използва по някакъв начин (но това трудно се разбира от първия път при запознанството).

Но да, както казах - на мен лично ми харесват жените, които първи решават да преминат преградата за да заговорят някого, когото харесват ;) Тъй че, действай!

П. С. Ако онзи отсреща те помисли за "лека жена", значи е от онези "пичове" дето само това виждат у жените.

15.   Истинския мъж, дори да е супер срамежлив - трябва да поеме първата крачка когато хареса някоя. Неосъзнатите момченца обаче искат това да прави жената.

Аз като мъж бих посъветвал жените никога да не правят първата крачка. Има много други методи - вие много добре ги знаете за да омагьосате един мъж и да му покажете, че го харесвате. А първата крачка трябва да я направи мъжа. Един вид помогнете на мъжа да направи първата крачка, но просто не я правете вие, защото е много вероятно да останете разочаровани

Разбира се винаги има изключения

16.   няма никакъв проблем, даже 90% от случаите постъпката прави по - добро впечатление от самото изпълнение. Не слушай разни чехльовци дето ти мазват, че е задължитвлно мъжа.

17.   Номер 9 е типичния мъж в днешно време - имаме самочувствие че сме мистър свят, е защо да си давам зор да свалям някоя си там? Толкова съм готин, че тя сама ще дойде пък ако ли не майната му - аз съм готин ще дойде друга.
Авторке, именно от такива съм се парила - тяхното самочувствие ги кара да искат още и още и всяка която направи първата крачка към тях е симпатична, но някъде има друга по - яка от нея и в крайна сметка те подминават като малка гара...

18.   Като момиче, което на три пъти е действало първо,в никакъв случай не мога да кажа, че съм съжалявала. И трите връзки протекоха добре и бяха сериозни, особено последната.

19.   Аз направих първата крачка, преди повече от 10 години, от тогава сме заедно с мъжа ми. (аз си знаех, че си е мой, и просто си го "взех"). Първата крачка означава, че знаеш какво искаш, който може го оценява, който не може - по - зле за него. Успех

20.   17, не си права за мене. незнам на какви си попадала, но аз ако харевам или обичам някоя жена никога няма да й изневеря. не съм такъв човек. самочувствието го вдигат другите хора.

21.   Де да имаше повече такива жени. Омръзнало ми е от пасивни жени, които само чакат (принца с бялата каляска) , нищо никога не предприемат и се мислят за голямата работа.

22.   Аз съм много притеснителен, стане ли дума за това и много бих се радвал ако момиче ми признае чувствата си, въобще няма да го приема за леко или нещо подобно, напротив :)

23.   То щеше да е хубаво да има такива жени,но е факт че няма.Да точно така,с доста същества от женски пол съм разговарял,и никога те не поемат инициативата дори да говорят за нещо,предпочитат да мълчат.да се усмихват и да се правят на интересни,мислейки си че така са много важни.Но затова и си стоят сами,защото умните и нормални мъже бягат от такива жени,които няма с какво да ги заинтригуват.

24.   Здравей :-)

Аз съм момиче на 19г. Ще ти разкрия малко от моя подход, ако много харесваш някого - давай, действай, създавай ситуации... Аз така правя и ми се получава. Но не трябва да бързаш, защото добрите работи стават бавноооо. Търпение и ако е, ще е! Сега ще ти дам и реален пример от лична ситуация. Харесах си един куриер, който всеки ден идва в моя град и се реших - намерих му тела и директно му писах смс, казах му, че го харесвам и после му казах и коя съм след още 2-3 смс... и той ми каза, че и той ме харесва и да му звънна да се чуем на другия ден, но аз понеже съм малко срамежливка и не го направих и чаках той да звънне, ако реши.. но той не ми звънна... тогава, като теб се терзаех дали не съм му изглеждаала някакси.. не знам, лесна? ... а преди това, като се засичаме някъде, като идва все ме поздравяваше, въпреки, че не се познаваме и усещах, че има интерес... ама след като му писах и после ме беше и срам да го виждам и не знаех какво мисли и той и не ми звънна.. и аз от тогава нямам мира, постоянно като излизам нанякъде и се надявах да го видя някъде, ходех там, където знаех, че често минава да носи пратки, за да го виждам, но нищо не се случваше, само се поздравявахме и толковаааа.. а пък тази тръпка в мен не угасва.. и аз съм на мнение, че ако много искаш нещо го взимаш и това е, рискувай, действай! и реших, че няма да оставя нещата така ииии реших да направя заявка за посещение от куриер и да изпратя нещо, за да дойде той да го вземе от мен, нали му е такава работата и да го видя лице в лице и бях решила да го целуна и да му кажа, че много го харесвам и такааа.. и го направих това. даже той ме целуна пръв... и ми се получи и се сближихме и така :))))) но всичкоото това се развиваше в рамките на 7-8 месеца.. така, че търпениееее :Д карай полека и ще стигнеш далеч :-)

Д. А

26.   Номер 23 за мен е прав. Аз като видя някоя да се има за повече от другите и да се е спряла като магаре на мост, направооо аут. Такива авторке отвращават много. После тия обикновено казват, че мъжете са педали.

27.   21, 23, вие изобщо разбирате ли каква е разликата между двата пола? Жените само се усмихвали, пасивни били, че и от там следвало, че са голяма работа??!!! Вие за какво сте тогава на тоя свят, нежни господа? Искате жените като разгонени крави да ви се нахвърлят директно в/у врата, задължително намусени, а може би и да ви изнасилват направо, че да не изглеждат пасивни? За какво и е на една жена лигльо, който не оценява усмивката и, не вижда красотата и, не се наслаждава на женствеността и не се чувства мъжествен от възможносста да я ухажва?

28.   н. 27 защо просто не се възприемаме като хора? Това деление мъже - жени е безсмислено. Кой ще направи първата крачка няма никакво значение, важно е след това как ще се представиш. Живейте сега, не си прекарвайте времето в умуване, действайте! Ако някой ви харесва, кажете му го, тя/той ще си прецени какво да прави. Всеки се страхува да не бъде отхвърлен, но пък ако отвърнат на чувствата ви печелите месеци и години заедно, които иначе бихте прекарали във въздишки и мисли. Успех на всички!

29.   Винaги съм знaелa кaк дa " подaм" нa мъжa дa нaпрaви първaтa крaчкa. Но, дa чaкa дa му скочa нaготово, нямa дa стaне. Зa мен товa знaчи, че е - нерешителен, стрaхлив, неуверен, ниско сaмочувствие, липсa нa aмбиция, ... все нещa с които не искaм дa имaм нищо общо, не желaя дa бъдa психоложкaтa му. Достaтъчно е, че съм подaлa с поведението си, подкaнвaщa усмивкa, зaдържaне нa поглед, дълбоко поемa нa въздух с леко отклонявaне нa погледa към.... ;) Кaкво повече (? ) дa го водя зa ръчичкa през животa ли?
В крaйнa сметкa искaм мъж, aко не мaлко по, поне колкото мен можещ, уверен и т. н.
Мъже, искaте все повече и повече от жените, a после ревете, че феминистки, че ви сменяме при по- добрa възможност, че вече и без вaс можем.... aми вие тaкa го прaвите, aко ви изземем всички функции, всъщност ще остaне сaмо еднa- осеменявaне!
Хубaво си помислете, товa ли е нaистинa което искaте! Зaщото aко не получaвaме товa, което ни кaрa дa се чувствaме, по- слaб пол, aко не можем дa си позволим луксa дa си бъдем просто жени с вaс, тогaвa стaвaте излишни. Ще свикнем с липсaтa нa тези емоции, свикнем ли, мъж не ни трябвa, превръщa се в тежест, зaщото aко сме си сaмодостaтъчни, зaщо ще трябвa дa зaдоволявaме вaшите нужди от компaния? Нaдявaм се дa бъдa рaзбрaнa прaвилно!

30.   авторке номер 26 съм и точно това под номер 29 имах предвид да не бъдеш ако не искаш после и ти да пишеш, че тия дето не ти уйдисват са значи само с отрицателни качества. Някой път пък те ще идват при тебе друг път ти. Но 29 ме отврати тотално - ако не значи си такъв и такъв. Браво!

31.   До номер 29: Жена която не може да направи първата крачка не е жена а една простачка жените въобще не би трябвало да питате дори "дали аз да направя първата крачка" - вие сте длъжни да я направите

32.   До номер 29: Жена която не може да направи първата крачка не е жена а една простачка жените въобще не би трябвало да питате дори "дали аз да направя първата крачка" - вие сте длъжни да я направите

33.   Бях на 16, на един лагер. Харесвах си едно момиче и една вечер на дискотека видях как някакъв пич я обарва и тя хич и не се противеше. Ядосах се и тръгнах да се прибирам... загубил, даже без битка. Тъкмо да си отворя входната врата и чух забързани стъпки... едно момиче буквално бягаше след мен.
"извинявай, извинявай... може ли да се запознаем"...
Знаете ли какво казах? "ООо, я се разкарай"
Тя се разтрои супер много. Сигурно по-късно се е разплакала и така нататък.
2 дни по късно аз се запознах с обарваното момиче. Даже и тя ме хареса и тръгнахме заедно. Оказа се супер кифла и скъсахме още на лагера, след 7 дни.
Тази бягащата след мен, обаче не се отказа и посредством общи приятели така или иначе пак се запознахме. Този път тя беше много внимателна, но аз така или иначе не исках да я наранявам. Оказа се страхотно момиче. След лагера си писахме писма и излизахме на кафе в продължение на 5 години като приятели.

И до ден днешен съжалявам за думите си тогава, извинявах й се още на лагера 1000 пъти и после след него още толкова. Тя обаче ми казваше, че НИКОГА повече няма да е първа. Лъва МОЖЕ да бяга от сърната, но биологично не е правилно.

Но в това има логика. Мъжа трябва да се пробва. Жената трябва да избере, а не обратното.

Жените били принцески... ами мъжете ли да са принцеските?

Момчета това, че една жена има смелост повече от вас, трябва да ви засрами. Аз също съм в полжението на срамежливите, но вече знам, че ако с едно момиче сме се зяпали и тя дойде при мен не говори добре за мен.

Вижте, факт е, че жените в днешно време твърде много избират. Но и е факт, че много от момчетата даже и не се пробват и се отказват от страх от провал. Момчета, просто се пробвайте на повече, трябва яко да спамите това е.
---------------------------

Авторке, не знам как ще ми изтълкуваш поста. Само ще ти кажа, че ако не си доминантна във връзката и се дразниш на мекушави мъжленца(че всичко на теб опира и все ти трябва да свършиш всичко във връзката) по-добре хич не се пробвай да си първа. Ако един мъж те познава отдавна и наистина те харесва и най-забития да е ще се превъзмогне.