Адски ревнива съм
С приятеля ми сме заедно от около година. Той е прекрасен във всяко едно отношение и смело казвам, че искам да имам сериозна връзка с него. Не ми е давал поводи за ревност.

Мисля, че съм голяма параноичка на моменти, усещам как се измъчвам за нереални неща... Постоянно проверявам профилите му, гледам какво е харесал, на кой какво е коментирал, прегледала съм всичките му приятели. Даже сега като чета какво пиша и се плаша от себе си. Нещо ми е сбъркано.

Като се замисля всички двойки, който познавам, от семейството ми, пък и тези който съм срещала през живота си по някое време са се разделили, а това е най-големия ми страх. Не искам да го изгубя, той е първия човек в който някога съм се влюбвала. Имала съм и други гаджета, но не е било така... просто се страхувам.

Гледам да се сдържам пред него, да не го показвам, обаче се разяждам отвътре.. грррр Един ден реших да поговорим на тази тема, но тактично разбира се, за да не разбере колко съм побъркана. Той се почувста поласкан, така да се каже "ревността показвала че го обичам и ме е грижа за него" и наистина е така. Но се побърквааааммм.

Коментари

2.   Миличка не се побърквай щом е толкова добър за теб трябва да му вярваш сигурна съм, че е голям късметлия щом е с теб спри да проверяваш профила му и такива неща за една успешна връзка трябва много доверие и прошки

3.   To и жена ми ако ме ревнуваше, щеше да ми е много кеф, но не трябва да се прекалява. Нека си преглежда профили, да ми подслушва дори и телефона, но да не вдига скандали за нищо, защото това вече е кофти. Може да ми задава въпроси, но по нормалният за това начин, без излишни и породени от параноя скандали. :)

4.   Аз съм същата:) Това не мисля, че може да се промени. дразнещо е, най-вече за нас самите. Отделно на моменти побъркваме и другите около нас. Ама не мисля, че има оправия:)

5.   Аз съм същият. Като прочетох историята ти, все едно прочетох своята. Минал съм през същото. Аз и приятелката ми ходим от 2 години и няколко месеца. Аз също много я ревнувах, когато връзката ни беше на една година ~. Постоянно проверявах профилите и и изобщо всичко свързано с нея. Беше ме страх дали изобщо изпитва към мен това, което казва. С времето обаче забравих този занаят. Сигурен съм, че и ти ще се напаснеш с твоя приятел и всичко ще е окей. =] успех

6.   В началото на връзката ревността не изглежда толкова черна. Проблемите идват по-късно когато разбереш, че хората трябва да контактуват и с други хора, че и със семействата си дето са имали преди другият да се втурне в живота им. Тогава ревността лъсва с целия си неприятен и уродлив вид. Единият партньор е постоянно е преследван-ден и нощ до степен да не ходи никъде и да не говори с никого. Кавгите стават постоянни.
Обикновено на този етап връзката се разпада. Ревността е болест, и макар да е част от характера, това е характеропатия без лечение.
Тежко им на хората с такива партньори.