Има ли изход?
Има ли изход за жена, сексуално насилвана от мъжа си, който заплашва да ? вземе 1-годишното дете, като тя повдига въпроса за раздяла и ако има, какъв е изхода ???
Кратък въпрос, на който искам да се отговори подробно! Благодаря на редактора, ако публикува историята ми и за отделеното внимание на всички!

Коментари

1.   детето го дават на жената ,а ти като кажеш,че те бие,как да го вземе той.Виж къде можеш да отидеш,дали можеш сама да издърваш теб и детето и се махай...

2.   Ако не го искаш този мъж разделете се, а в съда ще се реши въпроса за родителските права. Помисли си обаче дали това е насилие или той иска да бъде с теб. По-добре ли ще е ако ти изневерява и не ти обръща внимание? Тогава пък ще се жалваш, че не те иска. Ако не иска някакви извращения в леглото, а просто те иска като твой мъж се замисли дали причината не е в теб - например хормонална и оттам ниско либидо. Получава се понякога след раждане, напълняване и др.

3.   Има! За да вземат 1-годишно дете от майката, трябва да е неспособна да се грижи за него.
Изнасилването и на собствената съпруга си е престъпление. Има организации, които помагат на жертви на домашно насилие.

4.   Ако се оплачеш няма да ти вземе детето направи всичко тайно

5.   N 2, умът ми не го побира как сравняваш сексуалното насилие с изневярата!? Чела съм изтрещели коментари, чела си, ама остави го да си те изнасилва, за да не ти кръшка, изби рибата.

6.   Винаги има изход!

PLEIADIAN

7.   Номер 5 не разбираш ли, че жената не иска секс и затова пише, че мъжа й я насилва. Тя го прави не по собствено желание. Ти ако си на мястото на мъжа й и не получаваш взаимност няма ли да изневериш? Тя трябва да си отговори как секса отново да почне да го възприема като удоволствие, а не като насилие. И пак повтарям пък дано сега да разбереш - ако той не желае сексуални извращения и просто иска да си правят секс като всяка нормална двойка, но тя не иска - причината може да е хормонална и оттам ниско либидо.

8.   Ако жената не желае да прави секс, а онзи я принуждава по един или друг начин, насилие си. Няма значение дали я изнасилва в мисионерска поза или на челна стойка. В секса няма нищо извратено, ако е доброволно, и съответно всичко е извратено, ако има принуда. Ако дамата беше изповядала, че на нея не и се прави секс и съпругът и си е намерил любовница, щях да го приема за нещо нормално. Сега дано си разбрал, че изневярата е допустимата, а изнасилването е табу.
ПП: Ако жената има проблем с хормоните или либидото, има си специалисти. Или ти твърдиш, че ще започне да се кефи на секса, ако бъде редовно изнасилвана? !

9.   Авторката:
Ама той ми изневерява и после ме изнасилва като се прибере от работа, страх ме е да не ми вземе детето, побърка ме с тези заплахи :(( Моля ви, помогнете!

10.   Номер 8 след като ми задаваш въпрос явно трябва да ти отговоря:) Тук става въпрос за двойка с дете и те трябва да поговорят и да се опитат да разберат защо секса им куца. Най-лесно е тя да си грабне детето и да се разделят. Аз мисля че тя трябва да се опита да оправи нещата в леглото доколкото зависят от нея. Все пак не говорим за някакъв изнасилвач, а за мъжа с който живее и от който има дете. Тя трябва да си отговори на въпроса кога секса с мъжа й се е превърнал от удоволствие в насилие. В никакъв случай не твърдя, че той трябва да я насилва, а тя да се "кефи" от това. Не мога да й дам рецепта как да прави хубав секс с мъжа си. Това си зависи какво на тях им харесва.

11.   Авторке след като изяснихме ситуацията най-сетне - раздели се с него и потърси адвокат. Мъжа ти не може просто така да ти вземе детето. Съда ще реши според това кое е по-добро за детето. Обикновено обаче детето се дава на майката.

12.   Авторката
Номер 10 - детето ми е следствие от изнасилване, от него

13.   Просто вземай си детето и се махай оттам, как да ти помогнем ние. Ние не можем да го направим вместо тебе.

А ти ако не искаш да си помогнеш, тогава вече не може и господ да помогне.

14.   Ако единственият ти страх е, че ще ти вземе детето, вече ти казхме, че рискът е минимален. Ако имаш близки, при които да отидеш, грабвай багажа и детето и да те няма. Ако няма кой да те приюти, виж във твоя район дали няма някоя организация за защита на жени, пострадали от домашно насилие.
ПП: Много е странна историята ти, да не сте от някакво малцинство или религиозна секта?

15.   Добре де, авторката предполага се, че прави разлика между доброволен секс и изнасилване. Тя очевидно не желае да прави секс със съпруга си и има причини за това. Всеки опит за секс от страна на съпруга й за нея е изнасилване. Такаа - въпросът е тя защо е с него изобщо и откога е цялата тази история? Кога сексът за нея се е превърнал в изнасилване? То излиза според обясненията, че е изнасилена от този човек, не прави аборт, ами се жени за него и продължава да бъде изнасилвана, защото отказва секс, а отказва секс защото той й е противен. Доста малоумна история, поне според споделеното до момента. Детето по принцип, особено пък на такава възраст се присъжда по презумпция на майката. Има изключения, разбира се, но ако тя не попада в тях, няма защо да се притеснява за родителските права.

ж 46

16.   Който мисли, че го изнасилват, да се обади в полицията!
Аз съм жена, но не смятам, че може да има изнасилвания в брака, защото първо ти си си го избрала този човек и второ, ако не ти харесвал - имаш възможност да го напуснеш и никой не те е хванал на улицата ей така да те изнасилва.
Децата винаги се дават на майката у нас, освен ако не си доказана алкохоличка, наркоманка и тем подобни.
Аз съм съпруга от 12 г. и правя почти всеки секс със съпруга си. За мен е съвсем нормална част от съпружеския живот. Който не иска да прави секс с мъжа си, да се разделя. Който се чувства бит, изнасилван и тем подобни - да се обърне към съответните органи.

17.   N 16, може и още как! Съпругата има право да откаже секс на съпруга си и ако последният употреби сила или заплапване, за да го получи, това си е чиста проба изнасилване. Дали жената ще се оплаче, вече е друг въпрос.

18.   Ами н. 17, който стои, търпи не си ли е виновен и сам?
Мисля, че при Авторката имаме класиката - заварила е мъжа си в изневяра и сега му отказва секс на пук, а той явно е зарязал любовницата си заради нея и сега си го взима насила... пак на пук.
Не вярвам да има мъж, който чисто физически може след работа да оправи любовница, а после НА СИЛА да почне и съпругата :) къде са тези полови атлети?

Какво ли не могат да си причинят двама „влюбени“.
Аз така се опитах да помогна на една моя приятелка, дори организирах следователка от полицията да ? помогне, да дойдат и да я изнесат в защитено жилище и познайте - ами тя не искаше, макар че бяхме го уговорили вече и дори подписа декларация, че е нямало домашно насилие и че сигналът е бил от моя страна. Благодарение на това, че бях включила познати, не ме накараха да плащам за разходите на полицията
Никой не може да помогне на такива жени, освен психиятърът, може би.
Виновен е мъжът определено, но винаги двама са в брака и всеки психолог ще ви каже, че зад мъжа-насилник винаги стои жена - може да е била майка му, но най-често самата съпруга си избира такъв мъж, после го провоцира и тем подобни, защото психологически си търси „вниманието“ - болни хора всякакви.

Тя пита дали има изход - има, телефон 112. Всичко останало е пълна загуба на време и излишно внимание за една слаба личност.

19.   авторке, би ли разяснила историята си малко по-подробно, ако обичаш? на колко години сте, от колко време сте заедно, защо си се омъжила, от кога е започнал да те изнасилва, защо не го напусна, че чак дете си родила на изнасилвача, с какво те държи в подчинение, ей такива "дребни" детайли, които ще ни помогнат да ти дадем по-адекватни съвети.
като пускаш история от 5 реда и 2-3 коментара от по 1 ред, които уж доуточняват историята, но всъщност още повече я объркват, с нищо не помагаш на коментиращите, от които търсиш помощ.
Ж43

20.   N 18, по принцип преобладаващата част от проблемите ни са следствие от изборите, които правим.