Имам сериозна приятелка, но излизам с бившата всеки ден
Искам да споделя, една моя наистина объркваща история така нека да започна.

Аз съм момче на 20 години имам наистина много голяма сериозна връзка от година и половина съм с момичето на мечтите ми обичам я както тя и мене аз съм и първия приятел тя е на 19 можете ли да си представите колко е добра тя е на 19 пак аз съм и първия приятел, никога преди не съм срещал такава Жена да върви по мойта пътека тоест да ме слуша прекалено много както, аз нея, но има един проблем преди 4 години имах приятелка бях с нея 2 години и половина, но скоро пак почнах да излизам с нея тя заряза всички и отново иска да се съберем, но в момента съм с две както с момичето което наистина обичам така и с бившата ми моля дайте ми савет какво да направя не искам да нараня момичето което обичам, но искам да съм и с двете, и да се обърна към жените не искам да ме вземете за използвач не съм такъв просто съм объркан наистина и искам съвети от хора, които са преживели нещо такова Благодаря предварително....

Коментари

1.   Какво да ти кажа, приятелю, е... си е м..., това е истината... Разбирам те много добре, защото и аз съм в сходна ситуация, не същата, но сходна и е много тежко, най-вече защото човек иска да постъпи честно спрямо всички, а не може, винаги ще има някой наранен, и в нерешителността ти проблемът се задълбочава... Ами нямам съвет, ако имах, първо щях да си го дам на себе си...
М, 36

3.   След като бившата ти е бивша значи се е случило нещо, за да е така, нещата не са се получили. Да мамиш така приятелката си е много подло и не отговаря на мъж, който казва че я обича.

4.   Уаллл, такова дълго изречение не бях виждала.. :))

5.   Избери по-простата, неграмотната и глупавата. Лика прилика ще сте си :)

6.   Послушай сърцето си. Щом обичаш настоящата си приятелка и тя не ти е дала повод да се съмняваш в това, според мен не заслужава да я оставиш.

7.   Да си чувал за запетайки и точки? Точно заради този правопис няма да ти дам съвет. Каша е с писането ти, каша е и с живота ти

8.   Щом се колебаеш коя да избереш, значи не обичаш момичето до себе си.

9.   Бившата ти е използвачка, а ти си много тъп щом си й се поддал толкова лесно. По нищо не личи да обичаш сегашната си приятелка. По-добре действай, преди да е разбрала за какво иде реч. Зарежи я бившата, тя за това е бивша... гледай си настоящето(настоящата).

10.   Не ги заслужаваш и двете. Не може просто така да си играеш с тях и чувствата им!

11.   Приятелю, щом си се разделил с първата, значи е имало защо. Щом втората е толкова добра, не е рискувай връзката си за глупости. Ако продължаваш така, рано или късно тя ще разбере и ще си съсипеш отношенията.

Събереш ли се с първата, ще загубиш втората, а с първата е въпрос на време да стигнете до раздяла, щом веднъж сте се разделили. Редки са случаите, когато повторно събиране е за дълго време.

С това си поведение дори не осъзнаваш колко рискуваш за едно голямо нищо. Ще изтървеш питомното, за да гониш дивото и на края ще седнеш между двата стола. Знаеш ли колко трудно се намира такава добра жена днес? Направо си ударил джакпот, а се чудиш как да го пропилееш за глупости. После ще търсиш такава, ама ядец. Всеки ден не е велик ден.

Просто според мен връзката ти е станала малко монотонна и скучна и търсиш разнообразие и емоция. Само че това струва твърде скъпо след време. Вместо това гледай да разнообразите и внесете отново емоция в отношенията си. Отидете на почивка, пробвайте нещо ново, общо хоби си намерете, организирай и някаква изненада и т. н., каквото там се сетиш, ама неден така лекомислено да рискуваш това, най-малкото тя не го заслужава това отношение.

12.   Ти не си добре. Аз обичам едната, ама искам да излизам с другата. Изобщо никой не обичаш. Когато мъж обича, той няма нужда от друга. Натъртвам на думата обича. Когато обичта угасне или се превърне в навик, тогава мъжа започва да се оглежда и в другите градинки какво става. Така, че думата обич не я споменавай. Приятелката ти на 19г. а ти си и първия приятел. Мога да си представя каква забита мома ще е това, щом като никой не я е свалил още като тинейджърка. Вероятно е някакво плашило. А бившата ти трябва да е още по-голямо плашило, щом като 19 годишната ти харесва повече. Така, че изобщо не се учудвам на инфантилната тема, която си отворил. Ти си вероятно от комиците на махалата. На които всички се присмиват зад гърба а те си мислят, че ги мислят за голямата работа.

13.   Съвет -образовай се! И поговорка - от два стола да не паднеш на земята. Ако наистина толкова държиш на нея (сериозната) - престани да се виждаш с бившата. Просто е.

14.   Що за човек си ти я избирай едната и приключвай и после не пиши в коментарите ей номер 12 аз просто искам съвет. Такива да си ги нямаме!!!

15.   На 20 момче и сериозна връзка... стига моля те...

16.   С бивша няма как да имаш нещо общо след като сте се разделили. Ти мойто момче НЕ обичаш "доброто" момиче, ти се подиграваш с нея! Вземи се в ръце, зарежи настоящата си приятелка и се върни при предишната си. Момичето, с което си сега НЕ те заслужава!

17.   Щом искаш да си с двете, значи не обичаш нито едната нито другата.
Истинската обич се ражда в сърцето и при нея няма среден вариант. Тя просто се случва и те грабва. Подозирам, че скоро ще се появи трета и ще забравиш за проблема си. Защото ще знаеш и ще си сигурен какво и защо го искаш... От два стола се остава най-бързо на земята... Не го забравяй!

18.   Ако се колебаеш между две, избери втората... защото ако наистина обичаше първата нямаше да има втора! (Втората в случая е бившата)

19.   Приятел чувал ли си за поговорката от два стола накрая на земята! Имаш си момиче и твърдиш че го Обичаш и тя теб какво повече искаш щом сте се разделили с бившата ти значи нещо не е било както трябва сега тя се появява и ти си способен да нараниш човека, който ти вярва и държи на теб според мен гледай напред и ги зарежи тия истории искал ги и двете в живота не става така. ;)
Или не си се наживял което е разбираемо щом си на 20 и все още ти е рано за сериозна връзка.

20.   На 20 години си си още келеш с жълто около устата... Стани поне на 30 и тогава ще започнеш малко от малко да ги поназнайваш работите. Но едва на 40, че и по-късно нещата ще са ти вече в голяма степен ясни! За съжаление - тогава вече е малко късно за сериозна връзка и семейство. Така че човек е принуден да се учи в движение...
Но помни ми думата, че нито с едната, нито с другата от сегашните ти ще направите семейство... след 10 години дори едва ще се сещаш кои са били и за какво са се борили...
Сега трупай опит, наблюдавай, следвай вътрешните си импулси, анализирай... чак вече след основния анализ на така получената информация ще мислиш за сериозни неща (макар че сега сигурно се чувстваш много разбиращ и готов - знай си, това абсолютно не е така!)...

21.   Щом вече е "бивша", значи е имало причина да се разделите. За бога, предпочиташ бившата си пред сегашната приятелка? Тогава защо си тръгнал с това момиче, да забравиш предишната ли? Едва, като е останала сама, се е сетила за теб... Не знам, според мен си стой с това момиче, с което си, не си навивай пружинките за другата. :)

22.   Следкато искаш и бившата си приятелка значи това момиче не е момиче на мечтите ти...ако това беше така ти никога не би погледнал друга...

MJ

23.   Имам сериозна приятелка, но излизам с бившата всеки ден . . . ето го проблема. Стани мъж, стани по-решителен и избери най-накрая. Усещам как ще плачеш след време за доброто момиче ти, ама тя отдавна ще е с добро момче, което не повтаря старите си грешки. И с бившата, сериозно?! Ти, ти,ти . . . абе момче къде ти акъла бе? Къде те остави, извикай го бе!

24.   Номер 7, Кърти мивки ! Ако си ми гадже номер 7 секс няма да видиш...само диктовки. :)

25.   Виж номер 7 колко си зле...може би никои не е умрял точно за твоя съвет?Момчето е объркано ,може би и бърза трябва ли задължително да ти угажда на задника?Като няма да даваш съвет или поне да напишеш нещо смислено се разкарай -.-...
И така де по добре избери приятелката с която си в момента,не я наранявай щом тя те обича наистина..Бившата си е бивша,но ако я обичаш повече...премисли го добре

26.   Според мен не обичаш приятелката си ,ако я обичаше нямаше и аз миг да се замислиш дали да останеш с нея или да се върнеш при бившата ти . Както казва номер 3 -значи има причина да сте се разделили и да ти е БИВША . Защо ,ако обичаш това момиче ,както ти твърдиш и за миг не би се замислил коя да избереш . Според мен не заслужаваш това момиче ,което твърдиш ,че е "момичето на мечтите ти " .

28.   Остави я сегашната ти приятелка!!! Остави я сега, защото от такива по добре рано да се оттървеш... не я заслужаваш.