Идеалната и здравословна връзка
Реших да потърся общите неща между няколко здравословни и дълготрайни връзки, на които или съм бил свидетел или за които съм чул по една или друга линия и ето какво намерих:
- когато са се срещнали, не им е минавало изобщо през ума идеята за дългосрочна връзка
- в повечето случаи тази среща е била неочаквана
- и двамата просто са били себе си и не са полагали сериозни усилия да се харесат на другия
- не са егоцентрици и ако се налага да направят компромис правят без да държат сметка кой колко е направил
- много чувство за хумор
- няма тайни по между им
- не са имали ментални блокади, нямат нищо, което да крият от другите..

Вие как мислите по въпроса, има ли какво да добавите към списъка?
Аз съм момче на 21 г., дете на разведени родители и особено като малък имах много силен страх от интимност и от неодобрение. От 2 години живея в друга държава и ежедневното общуване с хора от цял свят на най-различни езици ми помага да порасна по-бързо като личност и да се отпусна, но все още има какво да се желае..

Коментари

1.   Ами аз имам 10 годишна сериозна връзка и вероятно ще продължи още доста дълго. Само че тези условия не бяха изпълнени при нас, даже повечето са точно наобратно.

Като цяло е глупаво да търсиш някакви шаблони в това отношение. Всеки случай си е индивидуален и няма нищо общо с останалите.

2.   Браво, съгласна съм с написаното! Най-вече да не са егоцентрици и да подхождат с повече чувство за хумор към нещата! Да бъдат разбиращи един към друг без излишни драми и сръдни, да се радват на времето прекарано заедно. Нима е толкова трудно? Изглежда всяка връзка е прекрасна в началото и би било чудесно ако се съумее да се запази тази хармония в бъдещ аспект.
Още веднъж добавям, че съм напълно съгласна с наблденията ти.

3.   С второто не съм съгласна изцяло. Правилно е да бъдеш себе си, но да не полагаш усилия да се харесваш или поне малки жестове, според мен не биха довели до добри резултати във връзката.

4.   Хмм, интересен въпрос... според мен нещата се крепят на щастието, ако двама човека могат да бъдат щастливи сами, могат да бъдат щастливи заедно. Опитвала съм се да поддържам връзка с човек, който за пред другите е щастлив, но вечно нещо не му е наред (обикновено глупости, които пресилва).. и реално е само усмивка за пред другите. Такова нещо няма как да продължи дълго. Просто си търсете и човек, който оценява малките неща и му е нужно нещо съвсем дребно, за да усмихне деня му. :)