Дайте ми съвет
Здравейте ! Аз съм момиче на 19 години. Приятеля ми е на 23 години, заедно сме от 5 години. Аз искам много дете от него и искам вече да се сгодим или оженим..... той се дърпа не знам защо? Обичаме се, дали просто не е готов за нещо такова, или аз просто си мисля че искам нещо по - сериозно и отговорно ??

Коментари

1.   Говорете

2.   На 19 и 23 ви е твърде рано да мислите за брак и деца. Това е и причината да се дърпа. Не го пришпорвай, ако искаш да го задържиш до себе си. Нека да минат поне още 3-4-5 г. и тогава правете тези важни крачки.

Аз се учудвам, че изобщо на 19 мислиш за деца. Няма лошо да мислиш, но не и като за нещо, което трябва да стане скоро и е на дневен ред.

Той явно не може да ти го каже деликатно и се страхува да не те обиди и нарани. Той, когато се почувства готов, сам ще ти предложи, даже може да ти направи романтично предложение като по филмите.

3.   Прочети номер 1 :-)

4.   Мисля, че не е готов още. Децата, брака и семейния живот са наистина ОГРОМНА отговорност, изчакайте поне още 2-3 години. Като създадеш семейство, ще искаш отново стария си живот. Така, че не бързай, ще му дойде времето и на това :)

5.   А имате ли стабилни доходи, образование, работа, жилище-така, че да може да сте стабилни и самостоятелни без да зависите от родители?

Ти като си на 19г. не ти ли е време да помислиш какво ще учиш или работиш, да имаш малко трудов стаж преди да имаш деца? .... Сигурно той не се чувства още готов. Това са си сериозни ангажименти и е нужно човек да е малко по-улегнал и зрял за това и тогава да иска...

6.   Причината, че преди 5 години си била на 14 и той е искал да те плющи. И сега продължава да иска същото!

7.   Ти не си ли малка да мислиш за деца да хубаво е а и си малка да са жениш според мен хубово е нели ама... съветвам тв така засега си млада немисли чак толкова ще му дойде реда не бързай

Сейно съм по голям от теб 8 клас но... при теб е разлочно. Аз не мисля за такива работи

8.   От 5 г. сте заедно, ти сега си 19, значи си била на 14, когато сте стартирали връзката...? ! Та ти си била още дете момиче. Сигурна ли си, че това е мъжът от който искаш да имаш дете?
Съветвам те първо да сключите брак, тогава да имате дете.

9.   не бързай, живей си живота, всичко ще стане..

10.   Номер 2, тя е не е толкоооваа малка за деца но приятеля й не е, все пак според мен той може. Нямам предвид да си създава деца с друга.. По-добре мисли за образованието си, но ако държиш да имаш дете и си готова... приятеля ти не е, явно е.

12.   Съгласна с номер 1. В никакъв случай не го притискай. Всичко с времето си.
*THG*