Споделена история от Тинейджърски

Една трагична участ...
Здравейте... Пиша тук за да споделя моята история. И така... Аз съм момиче на 13 години без никакво самочувствие и обсебено от книгите. Обичам семейството си и нямам проблеми с тях. Но с приятелите имам. Познавам най-добрите си приятелки от години, а те точно сега, когато имам най-голяма нужда от тях се превърнаха в чудовища... Всяка от тях мисли само за външния си вид или как да се добере до най-сладурското момче или дори да качи възможно най-изфуканата си снимка в някой сайт. Наскоро загубих много близък човек и се скарах с друг, а тях ги няма просто, защото са се превърнали в надменни кифлички и дори не го осъзнават... Аз определено съм различна от другите си връстници. За мен книгите и измеренията, в които те ме вкарват са целият ми свят. Относно самочувствието ми... което нямам. Не искам да казвам,че не харесвам вида си. Проблема е там, че съм ужасно срамежлива... Преди няколко дена в училище ми предложиха да бъда водеща на наш коледен концерт. Е аз наистина исках, но казах, че ме е много срам пред публика и докато се усетя една от фалшивите ми приятелки ме беше заместила... Сега се налага да гледам как тя се хвали на всички, че са ибрали първо нея и т.н и т.н. Имам проблеми със срама дори когато си чета есетата пред госпожата ми по литература. Понякога си мисля, че не съм добре с главата поради всичките лоши неща през които съм минала. Искам също да споделя и това, че ми се е случвало да бъда в дълбините на ада... Преживях много и не знам колко още ще понесе сърцето ми...

Коментари

1.   Ти си правата, не те. Те ще станат като теб (може би след много години, или след много животи) - ти няма да станеш като тях, защото вече си била такава (някога), но след това си се осъзнала.

Не се срамувай и не се притеснявай - приеми живота като електронна игра: колкото пъти и да те убият и да се прецакаш, никой, освен компютъра ти, няма да разбере за това.

Кураж и продължавай да наблягаш на книгите и на другите (духовните) измерения!

2.   Фалшиви приятели в живота има много. Малко са истинските и който има истински приятел го смята за даденост. Пожелавам ти да не се превърнеш в нещо като тях. Защото това е нещо ужасно. Те може би не го осъзнават, но поведението им и меко казано курвенско. По - добре да се развиваш духовно и да продължаваш да четеш! А относно самочувствието ти има книги специално за това. Разрови се в интернет и ще откриеш материали за справяне със срама, както и книги за самочуствието. Не се оставай да те мачкат и тъпчат, само трябва да повярвав в себе си и да мислиш по - егоистично. Аз също съм различна, но това е хубаво повярвай ми на света има 6 млрд. човека, ако си като всички няма да живееш пълноценно, а ще следваш стереотипи и просто ще съществуваш. Моят съвет е да се отпуснеш, да живееш за себе си така, както ти искаш, не да се прпевръщаш в нещо, което не искаш!
И твоята участ не е тежка, живота е пред теб, живей го както ти е добре, за да оставиш своите следи на тоззи свят! Има да ти се случат още толкова хубави неща, не се отчайвай. Усмихвай се и си повтаряй, че идват хубави дни. Всяко зло за добро, нали така казват...

3.   ако нямаш нищо против пиши ми на xakera.v.deistvie да си поговорим , бих те подкрепил защото знам какво е да живееш в ад понеже целият ми живот е меко казано - ужасен .. така че мисла че ще се подкрепяме взаимно :))))

4.   Благодаря ви искренно. Наистина ми помагате със съветите си. Нямам думи да ви опиша колко съм ви благодарна...