Обичал ли ме е изобщо?
Здравейте, първо ще помоля модераторите да публикуват историята ми, защото нямам отговори на въпроси, които не ми дават покой. Ще започна от начало, за да вникнете в историята ми и да ми дадете компетентно мнение, ако може разбира се. Лятото на 2013 се записах с един човек, той не беше красив-напротив не изглеждаше добре, тежи 120кг. 1. 90, а аз съм слаба, изглеждам добре винаги съм имала хубави мъже около себе си. Излизахме заедно около месец просто като приятели, но с течение на времето разбрах колко добър, мил, прекрасен и добродушен човек е. Държеше се прекрасно, даряваше ме с внимание, беше изключително внимателен, грижеше се за мен. Той имаше куче и като гледах как се грижи за него, как съжалява уличните кучета ме изпълваше с щастие, не можех да повярвам колко чиста душа има. Целунах го, влюбихме се лудо. Може да се каже, че заживяхме заедно той живееше сам, бяхме щастливи, разбирахме се, познавах родителите му и всички негови приятели. Моите познати и близки ми се присмиваха... нямал хубаво тяло, не изглеждал добре, питаха ме въпроси от сорта на `Ти добре ли си? `, но мен не ме интересуваше никога не съм се повлияла от нечие мнение за мен той беше най-красивото същество и ходех с гордост до него хванала ръката му. Но с течение на времето той започна да се повлиява от живота на другите... негов приятел изневерявал на приятелката си, защото разнообразявал, но нея обичал и не би я оставил и моя човек решил, че трябва да постъпва по същия начин. Започна да ми намеква, че му се живее по ергенски, че не е опитал от живота. Аз му бях първата жена както в леглото така и в любовта. Намеците не стигаха до тук, ами и започна да се държи отдръпнато, постепенно мислите за се*с с други жени, желанието за живот, в който леките жени присъстват стана негова мечта, но същевременно с това не искаше да ме остави и всеки път, когато си тръгвах той плачеше и се извиняваше. Искаше живот, който живееха някой от приятелите му, но и не искаше да ме изгуби. През тази една година аз го подкрепях, обичах, бях честна с него и му казвах всичко без прикрития и тайни, бях му вярна и до него. Нищо не ми пречеше да бъда негова за винаги. Но факта, че лъжите му станаха част от връзката ни ме нарани много. Игнорираше ме, увърташе за изключително глупави неща, обещанията му не струваха вече нищо... Аз започнах да го ревнувам много, защото се страхувах да не ми изневери, плашех се не исках да го изгубя та аз му простих толкова неща, за да останем заедно и да укрепим връзката ни не исках да се отказвам от него.. борех се, но и аз не знам с какво. Но дойде време, в което просто се бях изчерпала и осъзнах, че не си струва, че той го е избрал и си тръгнах. Сега от шест месеца звъни, търси ме, пише ми.. Казва, че му липсвам, че ме обича, че аз съм неговата жена, но тогава защо избяга? Какво му пречеше да сме щастливи и да сме заедно? Защо постъпи така с мен.. Честно казано все още го обичам и за добро или лошо бих му дала втори шанс, но той всякаш не се бори за него звъни ми, за да се видим, но знам че ме е потърсил просто, защото не получава женско внимание другаде. Чистата душа и добрия човек, в когото се влюбих вече го няма, а аз не мога да повярвам как се промени без да му дам причина. Надявам се с времето да го забравя и с усмивка на уста да си спомням за тази година. Но дотогава ще продължавам да се питам какво се случи и защо ме предаде.

Коментари

1.   Хитрец! Не те е обичал. Както пишеш той преди теб не е имал друга жена. Приятелите му обаче имат гаджета. Искал е да живее като приятелите си - с гадже, да не е по-назад от тях. Приложил е хитрост в поведението си, за да се влюбиш в него, може би е опитвал и с други преди това но не са му връзвали, защото е пълен и не дотам симпатичен. Видял е, че ти не си безразлична и е направил всичко необходимо като поведение, за да пожелаеш да живееш с него, та и той да има приятелка. Приятелите му обаче доста влияят, копира поведение като тяхното, че чак иска и да изневерява като тях. Ти не се ли замисляш защо досега не е имал приятелка, не е правил секс, а ти си му първата? Ами защото жените не го харесват. И сигурно има защо. Безумно комплексиран мъж, който е много хитър. Ще продължава да прави секс с леки жени, но той добре знае, че те не стават за съжителство и брак, за другар в живота. Не те е обичал, и сега не те обича. Просто не иска да загуби една глупачка /с извинение, но си такава/, която да е винаги до него. Той много добре знае, че трудно ще намери като теб, но не иска и да остави "приятелите си". Съревновава се с тях по начина на живот. Питаш защо е избягал - ами много просто никога не е имал жена, секс, а в момента му е паднало да спи и с други, харесало му е, увлякъл се е, не е могъл да спре. В един момент обаче вижда че тези кифли не стават за нищо и започва да реве на теб и да те моли. Тоя е завършен егоист, непоправим комплексар и кръгла нула като човек.
Не вярвам че си толкова грозна, изпаднала, че да няма други мъже за теб. Игнорирай го и не се връщай никога при него!!!

2.   Не искам после да съжаляваш за решението си, но той 6 месеца си е поживял и като му е омръзнал "живота" на приятелите му е решил да се върне при теб.

3.   Обичал те е, но факторът приятели, го е объркал и накарал да се чувства несигурен във връзка с теб, искал е още...после е усетил, че несигурността му се прехвърля и спрямо самата теб и затова иска да си те върне, права си за това, че отчасти това че те търси е поради липса на женско внимание. Намирам се в същата ситуация, но дори нямам сили да се разделя с него, ти поне си успяла.Заслужаваш повече.

4.   Ами ето как са нещата през моите очи - първо, той не се е променял. Чистата душа и добротата са качества, които му приписваш ти, не се знае в действителност дали ги има. Като цяло съм скептична към това, че е възможно да съществува духовно извисен човек, който да не се грижи за тялото си. Външният вид е огледало на душата, човек, който е позволил да се занемари дотолкова, че да тежи 120 кг, означава че нито е мотивиран да живее, нито има някаква дълбока ценностна система. Недей да ме оборваш с това, че има красиви, но недобри хора. Има разлика между красота и красота. Ще дам пример с кифленския образ съпоставен с красотата на естествено красиво момиче. Надявам се схващаш какво искам да кажа. Много по-добре ще ти е с някой мъж, който има самочувствие, достатъчно опит с жените, и търсещ развитие. Такъв мъж би бил способен да те оцени напълно, а не да се захващаш с поредния комплексар.
Твоят бивш приятел изглежда жалко, защото не само че е трябвало да те издига на пиедестал и да ти целува краката постоянно, поради факта, че в неговото положение едва ли би намерил друга жена,която да иска да е с него (лично за мене това да си била с него си е чисто самобичуване) ами има и наглостта да има неадекватни претенции да бъде с други жени. Това че обича кучета не може да ти е единствения критерий за това колко струва този индивид. Ти какво си мислиш - та дори и най-лошите хора на тоя свят имат капка човещина в себе си. Например, някой може да е сериен убиец, пък да отглежда и да се грижи за животни вкъщи.
Най-вероятно нямаш много опит с мъжете, или си била дълбоко разочарована, затова си била с него. И също имаш ниско самочувствие над което трябва да работиш.Направи си услуга, научи се да живееш сама, развивай се, и любовта ще дойде неочаквано. Наистина, намери си полезни занимания, и не се занимавай с такива хора. А отговор на въпроса: Обичал ли ме е изобщо? Отговорът ми е: Не, човек, който не обича себе си е неспособен да обича друго човешко същество.
Късмет и само напред. Дано думите ми достигнат до теб..

5.   От това което разбрах,че тоя пич е извадил късмет с красиво момиче.... За да получиш трябва да дадеш,той явно не е дал достатъчно. Ами който дава,той и взима това ще кажа. Само един въпрос ти като казваш,че не липсват мъже около теб защо не пробваш с друг. Докато стоиш и мислиш за него няма как да го забравиш,я почни да пишеш с някой и го игнорирай във ФБ да видиш как ще се променят нещата.

6.   Не се занимавай повече с него.
Като е искал ергенски живот, да се е разделил с теб.
Една пауза щеше да му освежи разсъдъка, като види, че другите не го искат много-много и шанса общовзето му е или с някоя проститутка или с жена която да го оцени като човек, но такива почти няма.
Прекрати контакт с него и това е.

7.   Ти си си тръгнала от него, но той е виновен, че е избягал? Ти си красива, а той не? Винаги си имала хубави мъже около тебе, а той жени не... Звъни ти, търси те и ти казва, че му липсваш, но според теб не търси втори шанс.. А какво трябва да направи??? И твърдиш, че го обичаш... Не той не те обича, ти не обичаш него според мен

8.   Авторката: Здравейте отново и много благодаря за мненията ви. Не сте ме разбрали, той не е спал с друга през тези шест месеца, защото не е успял да привлече внимание на някоя жена.. Опитвал се е, но е разбрал, че аз съм може би единствената, която го харесва и обича такъв какъвто е. За това и се връща, а може би ме обича и му липсвам нистина не знам... Познавам го удрял и блъскал е от ярост, когато сме се карали, плакал е като дете, молил се е, заключвал ме е за да не си ходя, ходил е след мен, когато съм си тръгвала. Виждам в очите му, че ме обича, но с времето ергенския живот на приятелите му много му повлия. Не иска да ме губи, но не иска и да продължаваме със сериозна връзка. От както сме разделени звъни, за да се видим, но не и за да продължим със сериозни отношения.

9.   Не е постъпил правилно и се е повлиял от "аверите" си, но защо подяволите всички твърдят, че щом е 120кг, той не заслужава да е обичан? !? А и при ръст 190 не мисля, че е чак толкова дебел. В единия коментар пише дори, че хора които не изглеждат добре, значи не са стока, понеже са се "изоставили", зли са и не знам си кво...

10.   МОМИЧЕ, БЕГАЙ ОТ ТОЯ КОМПЛЕКСАР! Не казваш само, на колко е години е тоя т. нар, , МЪЖ".... В поведението му няма нищо мъжко...

Просто те използва за секс и за да не го подиграват, че е сам... Да има гадже пред обществото един вид...
търси си някой свестен мъж, а не комплексари...
като мъж, ще ти напиша следното:
Един мъж / имам предвид нормален мъж /, който намери или поне счита, че е открил половинката си / т. е Жената с главно, , Ж" за него /-, категорично не постъпва по този егоистичен, груб и в крайна сметка НЕНОРМАЛЕН НАЧИН! Той пази любовта си, грижи се за жената до себе си.... А тоя твоя, , приятел", какво ти е дал???? Не изглежда добре, няма отношение към тебе, явно не му пука за чувствата ти, а поне пари има ли?
Щом се съмняваш, че не е за теб, просто го разкарай... Не му вдигай телефона... Забрави го.. Разбери бе жена.. НАЛЕТЯЛА СИ НА ЕДИН ГРОЗЕН, НЕДОДЯЛАН, НЕ ОСОБЕНО УМЕН И АДСКИ КОМПЛЕКСИРАН ИЗПОЛЗВАЧ!!!
Мъжката психика и подходи са ми общо взето ясни... Все пак съм мъж... този е добър тактик, обаче... щом като те е прилъгал, дори и от съжаление да си с него.

Освен това, доколкото разбирам Вие с тоя нямате сериозни допирни точки, като ценности, като начин на живот, светоусещане... Ти сама пишеш, / макар и без да го назоваваш изрично /, че си един вид от съжаление с него...
. НЕ СИ ЗАСЛУЖАВА ПРИ ТОВА ПОЛОЖЕНИЕ! повярвай ми! Той не те цени. ПРОСТО НЕ ИСКА ДА Е САМ И БЕЗ СЕКС!! .. Опитал е и вариант, , отворена връзка", защото така е чувал от приятелите си, че е, , готино" или поне е гледал от тях и е искал и той да не бъде по-назад.... Пробвал е, видял е, че никоя не му връзва или е бил с откровени курви и съответно е разбрал, че се свястна и отново се връща при теб, на сигурно.... ТОВА Е ПОВЕДЕНИЕ НА ЕДИН МАНИПУЛАТОР И ИЗПОЛЗВАЧ!
ИМАЙ ДОСТОЙНСТВО И ГО ЗАБРАВИ! РАЗКАРАЙ ГО!!! ЩЕ СИ НАМЕРИШ ПО-ДОБЪР ОТ ТОЯ! Като мъж ти го казвам, а не само от някаква солидарност...
щом като не те е оценил и не те цени, просто го зарежи!! Нека си кукува сам....

от Един мъж на 30

12.   Ей, алооо! 120 кг при ръст 1. 90 не е чак толкова ужасно. Особено пък номер 4 направо ме разби, бил се занемарил. Абе вие не осъзнавате ли, че има хора всякакви, слаби, нормални, пълни, дебели. Има структури всякакви, има всякакви костни системи. Какво се хванахте за тия килограми толкова не мога да разбера. Моят мъж е 1. 95 и тежи в момента 130 кг. И кво? Е верно, като се взехме беше 120, и сега го гоня да свали 10, ама мога да ви кажа, че си изглежда страхотно и ако само това ви е мерилото за добре или зле изглеждащ човек, яко сте се прецакали.
Авторке, независимо от това колко тежи твоят чивек, аз мисля, че той принципно си е кофти човек. Не може да си във връзка с някой и да заявяваш, че ти се иска да опиташ с леки жени. Баси, що за простотия?? Не, не мисля, че той трябва да те боготвори и да целува краката ти, само защото ти се определяш като красива, а него като некрасив. Аз принципно смятам, че красотата на един мъж не е най-важното му качество, даже не е и в топ 5, но твоят човек май и по характер не го бива. Не трябва да съжаляваш за него, но все пак ти си знаеш. Поне ако те иска обратно и ако си решила да му дадеш втори шанс, нека се измъчи малко. Не му падай лесно, нека наистина ти докаже, че те иска обратно, а не Аз да пробвам, пък ако върже, върже". Успех и умната!

13.   Колкото и да си привлекателна, едва ли при тези обстоятелства връзката би имала друг край. Човекът си е същия, не те е предал, само дето в главата на един мъж рано или късно се появяват мисли от сорта, какви други жени има на този свят, как ли би било с друга жена, само тази п.. ка ли ще чукам цял живот и т. н. Като нормален мъж иска да си "поживее" преди да се кротне. Същият феномен го има и при жените донякъде, първо трябва да се понакурвят малко, така да се каже - нармално е. Това не е някакво влияние на приятелите му, нито пък бил хитър, лош, и какво ли още не написано тук, това е нещо, което е в самия него като мъж. Ако ти беше малко по-зряла би разбрала мъжката природа и не би питала тук защо става така. Няма значение колко си красива, умна, привлекателна, добра, грижовна и всички други суперлативи. По-скоро ти си му позлужила окуражително (тъй като не е привлекателен) и си му вдъхнала сили да се поогледа наоколо. Всъщност дала си му много. Човекът те обича, но в него се борят две тенденции, да бъде с тебе и да опознае "света", и жените. При такива обстоятелства, връзката не е с особени шансове, тъй като двамата изглежда сте на различки етапи и цели в живота. Ако се разделите, ще му липсваш много. На основния въпрос, дали те обича: Обича те, спокойно! Помисли обаче ти какво точно искаш и си отговори на тези въпроси.

14.   Не мога да отговоря на въпроса дали те е обичал. Този отговор го знае само и единствено той. Човек, който веднъж е изневерил, може да го направи отново. Лично аз съм се натискал с други жени, докато съм бил обвързан и бих го направил отново.

Прочетох в по-горните коментари относно килограмите и вътрешната красота. Аз съм здраво момче с добре изваяно тяло и това не ме прави по-добър човек от някой дебеланко. Аз съм нарцисист и си го признавам. Ако някой се опита да си играе с мен мога да го изравня със земята.

Ако дори и за миг се е опитал да сваля килограми в миналото-значи те е обичаЛ в минало време. Тръгне ли да изневерява значи всичко си е отишло. Иначе защо му е да изневерява, ако си те обича?

Мъж, който се влияе от приятелите си, не е мъж на място.

Който каквото и да ти говори решението си е само твое. Ти ще си носиш последствията. Аз ако бях на твое място и наистина го обичах щях да се пречупя и да му дам втори шанс, но при най-малкия гаф да го изритам с парцалите и да не се занимавам повече.

БеЛиЯ МеЧоК

15.   Стигнах до " се записах с един човек," иреших да попитам, какво значи,че си се "записала с" него!? На общ адрес си се регистрирала ли, какво ли!??

16.   Авторката: Номер 15, защо подяволите се заяждаш? Така съм се изразила голяма работа... Имах предвид, че започнах да контактувам с един човек в писмен вид? Сега разбра ли?

17.   Виж сега,
Защо не се погледнеш себе си? Казваш, че изглеждаш добре, била си искрена с него, обичала си го, приемала си го такъв, какъвто е заради самият него и не си искала да се променя. ДА, но той се е променил! Осъзнай го, за добро или лошо хората се променяме-щом той е допуснал грешката да избяга от теб, каква сигурност имаш, че ако му дадеш втори шанс няма да го направи отново? Защо не се огледаш и не намериш наистина свестен човек, който да се държи нормално и да сте на "една вълна"-като разбирания за една връзка? Защо се измъчваш за човек, който не те заслужава? Защо си го причиняваш изобщо?
Не се занимавай, ми се стегни, вдигни малко глава и гледай напред!

- Sun

18.   мда, направо любов като от приказките, без майтап.

19.   До авторката, това което е написала под номер 8, ти откъде знаеш, че не е спал с други жени, докато е бил с теб? факта че ти говори че има желание и нужда от секс с други трябва да ти светне червената лампа. След толкова кратко съжителство искал разнообразие...? ! Това е прекалено. Вярно е, че не може да се яде само боб или пържола, нищо че пържолата е вкусна, но пък за кратко време да му се иска и с други... Абе, момиче, зарежи го тоя. Намерил си е твоая хубостник глупачка, с ниско самочувствие, но симпатична и добре изглеждаща и естествено че ще иска да не го напуска. Кой знае кога ще намери друга такава и изобщо дали ще се хване с него някоя такава. Момиче, осъзнай се и не вярвай в това какво ти говори този, а в това какво върши. Бягай от него - комплексар и гадняр. Може и да ти посегне след време да те ошамари, ако останеш с него.

20.   По принцип по-пълните момчета излизат със по-пълни и не толкова красиви момичета. Другия вариант е, да почнат да спортуват и да си хванат някоя мацка, има много редки случаи като твоите. Според мен се е помислил за много готин, като го е вързало с теб и сега си мисли, че всяко момиче би го погледнала по начина, по който го гледаш ти. Не знам, дали е така но това е моето мнение.
Ж, 15 :)

21.   Това е един слаб (по воля) и комплексиран човек. Той не знае какво иска. Може би е добряк по душа, но иска да излезе от образа на добичък и иска да се прави на лошото момче, което се забавлява с жените.
Той няма самочувствие за това, кой е, а се лепи и копира други хора, за да го харесват. Ти си била готината и той се е показал такъв, какъвто ти би го харесала. Ти си бита карта, сега приятелчетата му са на ред и ти му пречиш да се нагоди към тях. Този човек е хамелеон, той няма свой цвят, а се самоопределя на базата на другите. В ученическите години, това е приемлива фаза докато момчето търси мъжа в себе си. Аз их те посъветвала да не страдаш и да не се чдосваш заради проблемите, които той има със себе си. Щом той не знае кой е, ти как обичаш човек без идентичност?

22.   Моят коментар ще бъде малко от другата страна. От началното училище до почти цялата гимназия си бях пълен и това автоматично ме поставяше доста ниско в социалната структура. Благодарение на чувството си за хумор и добрият си характер не бях чак толкова самотен, но никога нямаше да бъда готин и привлекателен за момичетата. В десети клас започнах да ходя на фитнес. Бях си доста смотан, но другите момчета ми даваха съвети и нещата потръгнаха. Всеки, които е ходил на фитнес знае, че има доста самоуки инструктори в залата. Честно казано бързо отслабнах и започнаха комплиментите. Вдигна ми се самочувствието. С течение на времето си хванах и гадже. Страхотна като визия и като характер. Купони, дискотеки ... бях безсмъртен. Един ден я зарязах. Без причина. Просто вече бях твърде "готин" и не можеше да съм дълго време с една мацка. Почнах да се занимавам с кифлите, които преди дори нямаше и да ме поздравят. Всичко това, докато един ден не се осъзнах. Бягах от себе си само за да бъда "готин". Писна ми да се преструвам и отново си станах "забавният дебеланко", само че вече с хубава визия. Но всичко това ми струваше любовта на едно страхотно момиче. И до днес съжалявам за това ...

23.   Авторке, не се заяждам, но ти се научи да се изразяваш правилно, защото иначе разбирането от другите не ти е гарантирано!
От 15.

24.   Нормално е в някаква степен да е искал, да е като приятелите си, но първият път, когато си си отишла е трябвало да му светне лампичката и да осъзнае какво губи. В тази връзка номер 1 може би е прав/а. Според мен, ако наистина те обича, това си личи. Върни се назад и се вгледай в дребните детайли. Помисли как се отнася към околните, към близките си, към родителите си и т. н., но гледай делата, не думите. На думи всеки е много отзивчив и добър. Аз преди няколко години имах подобна връзка с едно момиче. На приказки и тя беше толкова чиста, невинна, онеправдана и всичко, което се сетиш. Толкова ми беше завъртяла главата, че по едно време търсех къде да се ощипя, за да проверя дали наистина не сънувам. В крайна сметка, тя изведнъж ме изостави ( беше си намерила друг естествено ), а аз няколко месеца живях с илюзията, че едва ли не съм загубил най-свястното момиче на света. Отначало обвинявах само себе си и се чудех къде сбърках. Накрая си дадох сметка и за нейното поведение през времето, което бяхме заедно и изведнъж осъзнах, че всичко е било само на приказки. Реалните й действия нямаха нищо общо с това, което говореше. Аз обаче, бях толкова заслепен, че виждах само онова, което ми се искаше и логично накрая останах излъган. Та в тази връзка, помисли дали твоят човек няма някакви "артистични наклонности".

25.   Какво чудно има в това че правиш чак драми тук, естествено че те обича, просто за разлика от теб се е научил да разграничава секса и любовта. Да преспиш с проститутка или някоя *урва да не би да е изневяра? Просто на човека му пука даже прекалено много за теб щом ти го е споделил, разбери че мъжете имат нужди и тези нужди нямат нищо общо с любовта.

26.   Не се хаби.... за всеки влак си има пътници.... този пич явно не те заслужава.... продължи напред за да не съжаляваш...

27.   Той е значително на по високо интелектуално ниво от приятелите си, най- малкото защото не злоупотребеява системно с алкохол. Има култура дори в пиенето и за това той е съвършен. Второ и възпитанието му и ценностите му са такива, че няма как да стане запален по проститутки. Да, мъжът в него ниога не го пренебрегвам и нека изплакне окото и т. н. ДОри на кърва да отиде. е, да не е добре да знам. Такива работи... не са страшни-В моите очи е идеализиран до там, че направо ме възбужда пове1че от всичко на света. Тази ревност, тя не е в недоверие в искреноста му, напротив. Ако не вярвам на него
на кого на мачовците, с които не мога един разговор да проведа за нещо смислено. Ревността е моята комплексарщина. Всеки човек има чувство за малоценност. Не допусках, че би могло да има и при него. Защо не може да приеме че в очите ми е съсвършен и дори и простотии да стават или да не се гордее с нещо си пак е такъв. Не може ли да ми позволи аз да реагирам на нещата, той просто да е себе си какъвто е. Това е сила и мъжество на характера да имаш смелост да си себе си. А не да мачкаш нещастници. Много ни е трудна комуникацията. Сега вече липсва такава. Искам да го познавам защото обичам всяка подробност, преживявам всичко каквото е изпитвал от едно или друго. Ако някой ден имам отново миг от тази близост с него, значи стават чудеса. Покрай всичките невярни писания има нещо, което си заслужава внимание. Просто ме жеегна като някой каза че е комплексиран. Аз не мога да го допусна. Нито ми е казал. Ако ми каже ще се преборим да смекчим тази черта. Но никога няма да му кажа ти си такъв, защото мъжкото его е зверски крехко. Толкова че ето сега изгубих го. Потъна дълбоко и не иска и да се приближа. Полудява от яд само да чуе звук. Иска да му вярвам, а всъщност аз никога не съм преставала. Научих се от него да обиждам в яда си и му казах че няма пък да му вярвам. Но реално не съм му показала недоверие. Вярвам на всяка думичка. Не са го одумвали роднините ми. Пред мен едва ли биха се усмелили защото знаят че много бързо ще им преорганизирам представите. Внимават с мен и какво говорят защото са научени.