OpenOfficeWriter
Здравейте,имам задача от университета да направя реферат чрез OpenOfficeWriter.
Проблемът е,че до сега не съм работила с тази програма,а не съм наясно и с производната й word excel.
Имам няколко въпроса на които ще съм безкрайно благодарна ако отговорите.
За начало преподавателят ни има изисквания за оформлението на компютърния набор,които не знам от къде да настроя.
А те са шрифт: Times new Roman,12 pt (не знам за какво се отнася 12 pt?) полета: left right centered bottom- 2,5см,двустранно подравняване (justify)междуредие 1,5 lines

За сега съм открила само наименованието на шрифта,но така и не успях да открия от къде да настройвам сантиметри за подравняване и тн
Моля ако някой разбира да ми помогне.
Благодаря за вниманието.

Коментари

1.   Ураа първи! Купи си машина макинтош понеже на по съвременните тази програма не бачка, също така се сдобий със баба счетоводителка и много излишно време

2.   В "pt" единици се мери големината на шрифта. 12pt е добра големина за тялото на един документ (основният текст), а примерно за заглавия се полза 16pt или 18pt.

Тези полета: left right centered justify предполагам са опциите за подравняване на текста - дали да е подравнен в ляво, вдясно, по средата (както е за заглавия примерно) или да се разпръснат думите така, че да заемат целият ред. Иконката на всяка една от тези опции изглежда като квадратна страничка с три чертички(които символизират текста), изместени съответно в ляво, в дясно или посредата или дълги колкото страничката.

3.   Всичко това е голяма любов и невероятна изневяра!
Знаеш ли, когато един човек не става за нещо, то той обикновено не става за нищо...
Който го мързи дори тук да си намери правилната рубрика, както и да си поразучи супер-лесния OpenOffice, няма шанс в живота..

4.   Ти учиш в университет????? Досега поне веднъж не си ли ползвал/а поне Word?

5.   ми то и аз разучих едни програми ама не ми се получава като ги ползвам и се ми се появява фейса на едни дето се ми казват ю стинк и някак си това ме отказва. особено идеята че някои същества ще се заяждат с мен че съм разучавала или ползвала прекалено много програми на компютъра - особено 3дс мах или другата която я разучих и ползвам отвреме навреме. Все едно тези програми съм ги откраднала при положение че са от нета торента всички имат достъп до тях и то от точно същия дето даже не може да ги ползва или дори даже не ги е стартирвал при положение че съм отделила от своето време и втората със туториали съм разучила съвсем сама без помощ и почнах от аблетона ама ми се получаваше хорър мелодия като се опитах да го направя рок както и да е сама съм си ги учила и то баш при положение че съм момиче а не се изисква от нас да сме умни.
а можеше други неща да правя пак казвам
З 3дс мах схванах обясненията след като разучавах подобни. - даз студио и други сега съм на блендър
а другите програми пак чрез хелпа съм ги учила. Даже съм гледала и туториалите на програмки които се оказаха и вируси като се опитах да ги инстална. движа се с тези програми заради своята мотивация и щото са интересни а не защото оня дето не може да ги ползва или не ги е стартирал да се заяжда - а ти ги научи сичките да та видим. мотивацията си е лично моя и ако нещо не е свързано с интерес просто не разучавам програмата. и мотивацията ми е базирана на комиксите и аниметата и наистина ако не са свързани просто не уча програмата или програмите и дотам.
Така че се замисли кой ще се заяжда ако разучиш уърд и просто ддз говори с приятели най добре. и наистина ако не я научиш ддз ако я научиш пак ддз. Така че оня злобарин дето не може да ги ползва нито една от сичките програми и съм го стъпкала отдавна с 2рата си изложба щото неговата беше само част и няма никакво въображение щото рисунките му са прерисувани от друг автор да ми диша прахта, щото мойте неща дори и да са кофти понякога са си оригинали и са си за мен. правя всичкото което правя в свободното си време за себе си и изразходвам енергия докато върша труд така че не за някой друг - това са си мои емоции, мои материали и мой труд. никога не съм му искала помощ така че не ми дължи нищо. а ако иска да дължи първо да научи сичките програми и тогава

6.   Каква е тая злоба и дребнавост бе толкова ли ти е малка душичката и пропитото от злоба сърчице.
Човек, за тази минута която си отделила (ако това е написано от мъж още по-зле, защото за жена мога да си го обясня с озлобление защото е незадоволена и вероятно доста невзрачна и неугледна, отхвърляна и отритвана безброй пъти и трябва да си го изкара някъде на някой инкогнито защото в реалния живот е едно слабохарактерно мишленце без позиция лицемерно с фалшива усмивчица и кофти зъбки, но прибере ли се се превръща във смелия всемогъщ хейтър)Като не можеш или не искаш да помагаш подминаваш по-добре ли се чувстваш като изливаш тая злоба все ще си долу като душата ти е в калта мили човече.

7.   Искрено благодаря на всички които откликнаха номер 2 помогна ми всичко най-хубаво ти желая!

8.   номер 6, явно си набрал много отнякъде и тук изливаш всичката си помия.
Според теб ако е нормално един студент да не умее да работи с най-елементарните програми, какво търси в университета? За съжаление вече всеки човекоподобен индивид може да стане студент, при положение, че университетите са над 50, и онзи, който не одобрява това се нарича "хейтър"? !

10.   Номер 6 не издържа и се изходи на метеното! Ха-ха-ха! За себе си ли говориш? Как може да има такива калъфи, олеле боже.