Пет години разлика!
Привет!
Много харесвам едно момиче със което се запознахме преди около месец, тя има хубав характер и е зряла за годините си. Работата е там че имаме пет години разлика, аз съм роден на 20 юни 1994, а тя е родена на 18 февруари 1999. Знам че щом има навършени 14 години Не е проблем, аз самия я виждам че тя Не се държи като дете, зряла е вече и много е напред с нещата. Естествено аз Не съм от лошите момчета където ще я притискат нито ще бързам да правим секс, напротив ще я изчакам ако трябва, а ако трябва за сега ще сме си само приятели и ще си излизаме приятелски и може да имаме връзка поне като направи 16 години, но не знам как да постъпя и не мисля че разликата ни е голяма. Тя не е нито малолетна нито мога да я определя като дете. Вие как мислите?

Коментари

1.   Много е малка бе, човек. Аз съм на 24 и някои момичета на 18-19 ми се струват като деца. Под 18 пък да не говорим.

2.   Хората казват, че възрастта не е фактор и за любовта няма граници. Това е и вярно, и грешно едновременно, зависи от ситуацията. В твоя случай, момичето наистина е малко, а на тези години разликата се усеща много. Когато ти си на 26-27 години, а тя на 22, тогава нещата може би ще стоят по различен начин. Просто със сигурност за момента, вие сте на различен етап от живота си. Тя е ученичка, предполагам, че има съвсем други желания, занимания и интереси от теб. На нея тепърва й предстои да съзрее и да се превърне в голям човек, ще мине през много различни периоди, все пак е тийнейджър. Ти, от друга страна, си вече пораснал, млад мъж :) Не виждам нищо лошо да имаш отношения с нея, дали сега, дали след 1-2 години, но честно казано, едва ли връзката ви ще се развие кой знае колко. Ти ще поемеш по някакъв път в живота си, ще учиш или ще работиш, ще порастваш все повече, а тя.. тя ще е в гимназията. Ще ви вълнуват съвсем различни неща. Не се опитвам да те разубедя, но гледам обективно на ситуацията. Възниква и въпросът, ти готов ли си да чакаш 2-3 години, за да имаш връзка с момиче, което пак ще е по-малко с 5 години? Може би сега мислиш така, но с времето вероятно ще се разубедиш. Както и да е, ако наистина я харесваш, няма нищо лошо да контактувате и да се сближите. Само имай едно на ум, че може и да не си заслужава чакането.

3.   Тц, Тц, Тц, как така на 18-19 са като деца бе човек, Не си прав.
Аз мисля че нормалната разлика е от 3 до 5 години, стига да Не е дете.
Вярно че е на 15, но скоро ще прави 16, може и да Не е напълно зряла но Не мога и да я определя като дете.
Даже някой ми казват че 16 годишна е идеална, само да Не е по надолу, щом вече е Непълнолетна, така мисля аз. Другия вариант е да си бъдем приятели още известно време, и след това да имаме връзка.
Но във никакъв случай Не мога да се съглася със тебе че 18-19 годишни били като деца. Разбирам ако става въпрос за малолетно момиче 13 или 14 годишна, но аз мисля че годините са просто цифра.

4.   Ако ти беше на 25, а тя на 20 - добре, но ти на 20, тя на 14 - не е добре, даже никак.

5.   Идеална ти е!

6.   пич, тя е много малка за теб, ти да не си педофил, че се хвърляш на толкова малки момичета, кое точно й е зрялото, не мога да те разбера, намери си момиче на твоята възраст. Опомни се

7.   Хохохо, зряла е викаш ;) Действай, младеж, да не презрее... :)

8.   Първо Не е на 14, след 3 месеца ще има рожден ден.
Сега какво ме съветвате, че малко и е рано за връзка и за сега да сме си само приятели, така ли?
Нека да излизаме приятелски да се опознаваме и като порасне още малко може да имаме връзка. Ами ако е 16 годишна да попитам?

10.   Още няма 14?! Пич, много е голяма, преориентирай се към по-малки, те и 10-годишните са зрели за теб сигурно...

11.   14 ги мина вече, ще прави 16.