Голяма дилема
Здравейте,
мъчи ме голяма дилема. Публикувам тук историята си с надеждата да получа помощ. :)
Абитюрентка съм, живея в столицата на България, в центъра. До тук-добре. Преди два месеца започнах романс с едно момче, което е по голямо от мен с пет години. Всичко беше много хубаво, докато моето момче не ми съобщи, че заминава да работи в чужбина, за да спечели повече пари и да се специализира. Чуваме се, пишем си благодарение на скапан и фейсбук. Но аз мно го страдам... Липсва ми, обичам го, желая го. Сърцето и душата си искат своето! Той ми предложи да живеем заедно, за предпочитане аз при него след май месец. Обаче, аз мога да уча само в България.. Проверих, търсих, интересувах се- няма начин, за жалост, за мен да се образовам в чужбина. Имам и сертификати, за вземане. Не ми се ще да прекъсам образованието си, не съм приключила, а той е. Охх, бих могла да направя това: да опитвам да го убедя да дойде при мен докато завърша, или аз да отида там, прекъсвайки образованието си за година. Той се надява на втория вариант- аз там да отида при него и да работя. А аз се надявам много силно на първия.
Какво да правя? Искам да се образовам, но и той да е с мен- да сме заедно.

Коментари

1.   Образованието е най-важното в твоя живот, поне на този етап!!!

2.   Не малко такива подобни случаи на познати и приятели съм наблюдавала и всички така казват и от двата пола съм чувала неща от сорта '' Обичаме се как да се разделим'' ,'' Аз ще дойда да уча при теб или ти при мен'' и такива подобни като твоето изказване. Какво да правиш ли ,ами какво си решиш ако си си наумила ,че искаш да си с него вероятността да пренебрегнеш своето образование заради него е огромна.
Замисли се за в бъдеще ,а не мисли за сега какво искаш,защото истината е че всички случаи за които казах ,че знам са приключили доста разочароващо.
Учи си ти да си учи и той това е най-подходящото и наистина е болезнено,но ще е още по-болезнено ще е след години ,когато ще ти трябват тези сертификати и прочие.

Правилното решение е трудното решение.

3.   Ми образовай се в чужбина, първо ще сте заедно , второ ще получиш по - добро образование..

4.   Можете да се образовате и без университет или училище ;).

Поздрави, Узунов

5.   Да, Узунов - ще се образуват в училището на живота - Западни поточни линии, тоалетни и хотели за миене и чистене, кухни, мазета, дюнарджийници и тем подобни.
Аз иначе не съм видяла български работник да отиде някъде на Запад и дори езика да научи. Мисля, че момчето има обаче друга цел - да си спести пари и да започне да учи у нас, защо Авторката да си разваля своя живот заради неговите намерения?
Иначе какво можеш да работиш в чужбина без образование и език? Митове и легенди са, че живеели българите на Запад добре - единици са успели, а иначе повечето живеят по-мисерно и от родителите си у нас