Той постоянно говори за нея
На 16 години съм, приятелят ми е на 17. Заедно сме вече от 2 години и 6 месеца. Аз съм много ревнива, както и той. Понякога наистина знам, че няма нищо но просто постоянно се притеснявам. Но сега е различно. Има една момиче от неговия клас, пишат си в скайп, седят заедно и постоянно си говорят. Той твърди, че няма нищо. Но преди време прочетох какво си бяха писали и не беше много приятелски. Не знам какво правят на училище... И той ми каза, че тя била много миличка трябвало съм да се запозная с нея, да станем приятелки и т. н. Аз му казах, че ми е антипатична и не искам да имам нищо общо с нея. И той ми каза, че ще я харесам след време дори и да не искам сега. А когато аз си говоря с някое момче, дори и да го поздравя, започват въпроси като: От къде го познаваш? Имате ли нещо общо? и т. н. Би се вбесил ако аз всичките тези неща ги правя с някое момче. Как да разбера дали има нещо между тях?

Коментари

1.   Някак си мисля, че има нещо.
Нямам предвид, че ти изневерява, а по-скоро за него тя е едно разнообразие. На твое място въпреки, че ми е антипатична бих се запознала с нея и ей така да си поговорим, за да добия известна представа за нея като човек. Бих се срещнала с нея с изследователска цел, за да си направя изводи, недей да се държиш надменно или неприятелски настроена, защото ще си проличи просто бъди естествена и забрави за момент предишното си мнение, защото хората умеят да ни изненадват и може да се окаже не толкова лоша колкото си мислиш.
може да се окаже и долно момиче, но каква е можеш да разбереш ти, когато се видиш с нея.

2.   Тоя пък не е с всичкия си - да иска да си станеш приятелка с момичето, с което флиртува! На всичкото отгоре щом на 17 е толкова ревнив и задава такива въпроси, след 2-3 години ще стане НЕПОНОСИМО. Бягай още сега.

3.   Аз съм авторката. Номер 1, благодаря за съвета. Много е възможно да направя това, но не ме притеснява чак толкова нейното отношение към него, а ме притеснява неговото към нея. Номер 2 може би си прав/а, но аз толкова много го обичам и не мога да си представя живота без него. Затова се надявам скоро да изгладим този проблем, както сме правили с всички други досега. Надявам се да чуя още мнения :) Просто съм в задънена улица

4.   Глупости, бе!
Ако има нещо между тях двамата - той дали ще ти предлага да се запознаете?
Точно, защото я приема, като приятелче - той не я крие от теб.
Докато иска да познаваш някоя негова приятелка - можеш да си спокойна. / Освен това му е кеф, че го ревнуваш и те провокира /
Но, ако НЕ иска да познаваш някоя около него - тогава вече може да ти светне червената лампа.
Бъди спокойна! Нищо няма между тях.
Запознай се с мацката спокойно, може наистина да е страхотен човек. Но гаранция - той не я харесва, като жена.

5.   Кажи му как се чувстваш и какво мислиш, дали на него ще му е хубаво ако той беше на мястото ти. Приятелство между мъж и жена има, но стига и двамата да не се привличат физически.

6.   Най много ревнува този който знае от себе си какви ги върши. 100 про не я гледа само приятелски. Приятелство между момче и момиче съществува, да, ама не когато са във възраст когато им се е*е вс живо (в това число и кокошки и кучета сори) Иска да те запознае за да ти покаже колко възхитителна е тя.. колко елементарна история. dji

7.   Малко по-голямо момче съм.
Съветът ми към теб (мисля, че е обективен) кажи му как се чувстваш и че не харесваш това момиче и че искаш да се дистанцира от нея, защото това те прави нещастна. Ако държи на теб, ще го направи. Все пак и ти си човек, имаш си чувства и нужди... ако нещо те прави нещастна, просто не го допускай.
Според мен връзката ви няма да изкара още много (съжалявам). Той е егоцентрик, ти му се оставяш (може би, си търсиш такъв като него.. тогава не мрънкай, че те ревнува и се занимава с други)
Те може и само приятели да са, ама това си е неуважение към теб и незачитане, че накрая и теб ще изкара виновна, че му се месиш...

Ти си знаеш, за мен не е нормлано, някой да те ревнува, но да се държи така с други момичета :)

8.   Здравейте ,аз съм авторката.Случиха се още няколко неща след като писах тук.
1.Той я изпрати до тях,но беше с най-добрия си приятел.
2.Нарича я по начин,които ме дразни.Не мога да го обясня.Но пример :Радост-Радостинчето.
3.Сега пък си забравил портмонето в нея и отиде до тях за да си го вземе.
Как да разбирам всичко това ?

10.   Моля ви помогнете ми.