Струва ли си да иницирам контакт?
Здравейте, аз съм момче на 22 години и харесвам момчета. Не съм дошъл да се оплаквам, а да попитам вас - потребителите на сайта -как бихте постъпили в моята ситуация. Запознах се с едно страхотно момче, видяхме, че имаме доста общи интереси, покани ме, приех да се видим, мисля, че срещата мина добре - бях усмихнат, спокоен, участвах в разговора. Разменихме фейсбук и до там. Писах му два пъти дали иска да се видим повторно. При втория он-лайн контакт почти се разбахме за втората среща, би трябвало днес да се уговорим за час и място.
В случай, че не ми пише, струва ли си за трети път да пиша или просто да не се занимавам. Искам да покажа, че проявявам интерес, но същевременно не искам да се унижавам. Не искам да се чувствам като 15 годишно момченце, което не знае къде се намира и при всяка малка проява на внимание да се подмокря. Вярвам, че това важи за всеки човек, който уважава себе си.
А, да - не си въобразявам, че има любов и т. н. от една среща, просто ми се иска да разбера дали интереса е взаимен. То, ако има нещо, ще се случва. Благодаря ви предварително, надявам се хейт коментарите да са малко, а тези с мниение по въпроса да преобладават. :)

Коментари

1.   При положение че , двa пъти ти си бил инициaторa зa контaкт , мисля че трябвa дa го остaвиш дa нaпрaви следвaщaтa крaчкa той. Може и той дa е толковa притеснен , колкото ти и дa си зaдaвa същите въпроси. Ти вече си покaзaл интерес и желaние опознaвaнето ви дa продължи , изчaкaй днес дa те потърси той зa дa се уговорите. Aко пък ( не мисля ) не ти се обaди , можеш по- късно сaмо дa си потвърдиш или отхвърлиш съмнениятa с един смс , нещо от родa " ок ли си ?"

2.   Не знам, на мен би ми било страшно неприятно и неудобно ако някой, когото наистина харесвам и ценя като приятел да започне да проявява гейски наклонности и да ми прави намеци. Това може би би било едно от най-неприятните неща в живота ми по принцип - да градиш отношения с някого и изведнъж да се окаже, че си ги градил в съвсе-е-ем попогрешна посока! Чувството за прецаканост е неописуемо!

3.   Номер 2, кой говори за градено приятелство и за подвеждане. Момчетата са се срещнали допаднали са си, не мисля, че са си уредили среща, и някой от тях не е разбрал за какво става на въпрос. Така, че мнението ти не е много обективно. Авторе, остави нещата така, ако те потърси ок, но ако не те потърси не се занимавай. Не е единствени, че да му се молиш.

4.   Ами може да пробваш още веднъж да попиташ, но не направо... някак си го вметни в разговора. Пък може и момчето да се притеснява - ами, ако си му се видял страшно готин и сега го тресат съмненията дали ще го харесаш? Иии още нещо, по повод коментар номер 2: много ми е смешно като хетеросексуалните "мъжкари" пищят като ощипани моми щом до тях се доближи гей. Да знаете, че баш на ваште хомофобски вратове ще се хвърлят! Пазете си задните части, ей! XD

5.   Ако при достатъчно ясен намек от твоя страна няма реакция отсреща, има едно неписано правило да не се унижаваш повече. Ако има интерес, ще те потърси, а ако не, колкото и да му целуваш краката, няма да иска, а и да иска, ще е от съжаление или от липса на друг избор, или просто да си почеше егото.

6.   Ми пробвай по-директно... не вярвам да е някой олигофрен... просто бъди директен в това какво харесваш и т. н.... нищо срамно или обезпокоително... аз поне не бих се стреснал от такова признание от момче... аз не съм гей и после бих се дистанцирал... ама то и момичета като ми се обясняват пак се дистанцирам, щото е тъпо да си играеш с чувствата на някого, ако не искаш нищо от него.

7.   Съгласна съм с номер 4. :)