25 г. и самотен
Здравейте, имам един лек проблем. На 25 съм имах две сериозни връзки, бил съм и с немалко момичета през живота си но...
проблемът за който спомена е, че последните няколко години не съм щастлив. Имах връзка до преди година която не ме правеше щастлив макар да бяхме заедно от 3 години. Последната година съм адски самотен, нямам приятелки като цяло, нямам и кой знае какви контакти с момичета, с две думи мисля, че нямам голям шанс да срещна момиче. Не съм грозен, имам добра обща култура, но не съм забелязал някое момиче да се интересува от мен. В дискотеките никоя не ме е заглеждала, по сайтове ако се опитам да започна някакъв контакт с момиче основно ме игнорират още отначало. Незнам какво става преди 6-7 години нямах такива проблеми, а сега си мисля, че ще си остана сам...

Коментари

1.   Ами запиши се на някакви курсове, обучения, тренировки, дори йога, народни танци и такива работи, където има по-голям шанс да срещнеш повече жени, при това с подобни на твоите интереси. Нямаш ли работа, колежки нещо? Дори и да учиш, ако не е някаква предимно мъжка специалност, поне едно 30-40% трябва да са момичета.

2.   Тогава върви на други места да създаваш контакти. Запиши се на някакъв курс, ходи на фитнес, доброволствай.

3.   Моето положение е по лошо от твоето, защото аз никога до сега не съм имал сериозна връзка, пък съм на 26 години...

4.   Еми в зависимост от това какви интереси искаш да има момиче, дето ти би свалял - трябва да обитаваш места, където ходят такива момичета - твой тип както се казва.

Иначе, ако си от тези, дето просто искат "приятилкъ", ама без да са наяно г/д кво търсят => още дълго време ще си останеш сам.

5.   Ами за съжеление работата ми е наистина е мъжка, завършил съм висшето си вече, пея в една църква а там отново няма млади момичета :).
Може би наистина трябва да пробвам с някакви танци, курсове някъде където да имам по-близък контакт с момичета около моите години. Благодаря ви

6.   Хайде стига бе, в каква църква пееш?!

8.   Православна

9.   Ама това е супер направо с пеенето! Много съм впечатлена. В София ли е църквата?

10.   Ами не, в друг град е. За пръв път момиче да се впечетли от това, по принцип по скоро са неприятно изненадани като го чуят хаха.

12.   Как може някоя да се изненада неприятно? Аз пък свиря на пиано и ако го кажа също изненадвам хората. Ако трябва чисто физически да преценя дали един мъж ми харесва гледам три неща - цялостно външния вид, очите и гласа. След като си симпатяга, образован, работиш, имаш интересно занимание - пеенето, за мене нямаш гадже, защото си се пуснал по течението. Ти чакаш някоя да ти покаже, че има интерес, че тогава да действаш. Защо? Като ти хареса някое момиче действай. Ние така сме възпитани, да чакаме мъжете да направят първата крачка. Поеми инициативата в свои ръце.

13.   Започни да ходиш на народни танци! Там ще се запознаеш с доста момичета, т.к. главно момиче ходят(няма кой знае колко млади, но се намират) :) или поне там където аз ходя. Успех!

14.   До 12 : Ами проблема е че, 2-3 момичета който са ми харесали съм опитвал да им покажа това и така доста тактично са ме отрязвали. Това е причината да съм малко отчаян, сякаш никоя няма да ме хареса повече или поне такова усещане започвам перманентно да имам.

15.   Точно , когато си без никаква надежда, и се се отчаял от живота, то тогава идват най-хубавите неща! Повярвай ми, това е така. :) От личен опит ти го казвам, брат , явно тежко си преживял раздялите с другите момичета и затова ти е така, знам какво е.. :) Успех!

16.   Точно, когато си без никаква надежда, и се се отчаял от живота, то тогава идват най-хубавите неща! Повярвай ми, това е така. :) От личен опит ти го казвам, брат, явно тежко си преживял раздялите с другите момичета и затова ти е така, знам какво е.. :) Успех!

17.   Проблемът ти не е момиче. Не си доволен от себе си, от нещо в твоя живот. И недей мисли, че връзките оправят нещата - сам си видял, че гадже и щастие не са синоними.

"Не съм грозен, имам обща култура, пея в църква, не ме заговарят".

Синко, ТИ СИ СДУХАН.

От самолет да те гледат, личи ти. Това, че не си грозен и тъп, не е причина да те харесват - много хора не са грозни или некултурни, но имат и бая отгоре над това (пари, самочувствие, чар). Не го споменаваш тук, но съм убеден че имаш и други кусури.

А в дискотеки и сайтове да зяпаш - просто не. Търси другаде - иди на места, където не си бил, по време в което не си ходил. Използвай запознанства на приятели и подобни.

Но най-вече (и това го запомни МНОГО добре) - НЕ се сравнявай с боклуци.
Реплики от рода на "не съм грозен, не съм тъп" доникъде няма да те доведат - да не си урод не е постижение, а задължение. Да претендираш, че някой трябва да излиза с теб защото не си грозен е все едно да влезеш в университет, само защото можеш да броиш до 5.
Има толкова куп неща, които можеш да подобриш в себе си - дали ще е спорт, облекло, маниери или глупости, ти сам си реши. И не се ограничавай само до едно - това, че ще изиграеш една ръченица на централния площад ничие сърце няма да плени.

Подреди живота си просто. Знам, че ще кажеш "не е така, супер съм си, живота ми е айляк". Да ама не - самотата те тормози. И не е до момичето. Порасни като личност, оправи това отсъстващо самочувствие, дай причина на хората (не само на жените) да те харесват - с чар, хумор или пистолет, това ти го измъдри.