Истина ли е това или много добре обмислена лъжа?
Аз съм момиче на 25 и уча в друга държава. Сама съм тук. Преди да замина приятелят ми обеща че ще дойде за Коледа и Нова Година,
на гости да ме види. Той постоянно ми казва колко ме обича. Държи се мило. Чуваме се често в скайп. Проблема е че той има здравословен проблем. И точно няколко дена преди заминаването му се обостри. Така ми казва поне. Лежал на легло и не можел да ходи защото го болят краката. И това точно 2 дена става преди датата за път която беше определил. Казва ми че си е купил неща за път даже и билет. Но ние по често говорим по малко се виждаме на камера. Тези няколко дена не съм го виждала на камера и нз
какво става. От една страна си мисля че е лош късмет това от друг а започнах да си мисля, че има някаква друга причина да отлага пътуването, а не иска да ми каже. Каза ми че като се оправи ще дойде... Но, кога ще стане това не знам. Загубила съм доверие в мъжете заради стар лош опит.. Според вас възможно ли е да се прави на болен. Човек би ли лъгал за такова сериозно нещо-като здравето? Заложила съм страшно много на тоя човек и се страхувам да не бъда излъгана? Той много добре знае, че няма как да проверя тези неща, но от друга страна се познаваме отдавна и живее в родния ми град. Всички го познават, като и мен. Даже и на майка ми казва същото, че е зле. Тя обаче, не го е виждала откакто казва че е болен. Ще е странно ли ако я пратя да го види? При положение че преди никога не е ходила в тях и не е канена?

Коментари

1.   Ако му нямаш доверие, каква връзка градиш.
Връзка се гради на доверие. Щом се съмняваш, че може да те лъже, и щом като допускаш, че може да лъже за да не те вижда, по-добре не се занимавай...

2.   ако нямаш никакви други опасения, освен отмененото пътуване, не мисля, че имаш повод за притеснение. сама пишеш, че по принцип има здравословен проблем и наистина е възможно да не може да пътува. такива съвпадения стават, не е задължително да е нарочно и не бързай да обвиняваш човека без сериозни доказателства.
възможно ли е да има друг проблем, например финансов и да няма пари за пътуване? или да не може да вземе отпуска?
майка си можеш да пратиш например по следния начин: изпрати й някой дребен подарък за него за Коледа и я изпрати да му го занесе. иначе изглежда като проверка и ще направи лошо впечатление, щом никога не е ходила у тях преди това.

3.   Кажи ми да ти покаже билета, който уж е купил и ще разбереш дали е истина!

4.   А ти защо си заложила толкова много на някакво гадже първо и второ можеш да го попиташ дали има нужда от помощ и да пратиш майка ти да му занесе нещо за ядене. Ако се окаже че е излъгал наистина залозите ти и големите очаквания пропадат. Но ти по добре го познаваш, след като е спечелил доверието ти, че да заложиш токова много на връзката ви и ще знаеш дали е склонен да лъже за здравето си за да не дойде при теб. Ако се окаже второто, сама ще си си виновна да знаеш.

5.   Изпробвай го и кажи, че някой познат ( на твой приятел или приятелка) иска да пътува и той да даде билета. Ако се съгласи ще кажеш, че са се отказали, но ще искаш само снимка на билета за да се промени резервацията ;) Бъди хитра, щом учиш в чужбина значи не си глупава. И аз бих се усъмнила. Дано да грешиш и ако момчето е болно да се оправи :)

6.   На лъжата краката са къси, рано или късно ще разбереш, дали е било истина или не. Съветвам те да не го нападаш или обвиняваш. Но си права да имаш едно на ум, във всички случаи е полезно. За жалост, малко или много всеки трябва да пази себе си.
Но хубаво са го казали в горните коментари, поинтересувай се, дали е добре и какво можеш да направиш ти за него. Любовта не е взимане, а на първо място даване.
Обичай с цялото си сърце, а ако те предадат, това си е за другите.