Аз съм на 18, а той на 32. Какво да правя?
Здравейте! Доста се колебаех дали да публикувам моята история тук... По заглавието разбирате за какво имам на предвид. Запознах се с този човек, който за кратко промени живота ми. До такава степен се влюбихме един от друг, че той наистина има сериозни намерения. Нашите все още не знаят за него, пък и мен ме е малко страх да им призная за него. Приятелките, на които съм споделила, ми казват да го оставя, да не се занимавам с него, но не мога, обичам го. Често се караме с него, имаме неразбирателство за доста от нещата, но след това всичко бързо ни минава и започваме старата песен с любовните признания, целувки, прегръдки и т. н. Често пъти ми казва, че иска да го направим, но, разбира се, ако и аз съм готова за това. Според вас нормално ли е да започна сериозна връзка с такъв мъж? Доста е буен, агресивен понякога, груб става, когато се караме за нещо, не харесва приятелките ми, въпреки, че аз се опитвам да харесам неговите. Има здравословни проблеми, които му пречат да живее нормално като останалите, но аз съм съгласна, дори и на това. Благодаря ви за отделеното време, не исках да се задълбочавам в темата повече.. Лек ден!

Коментари

1.   Не намирам, че възрастта му е проблем, а по-скоро темпераментът, характера, но хора всякакви - може би си допадате. Ти ще си решиш, дали за теб неговото поведение е приемливо или не. Ние със съпругът ми имаме по-голяма възрастова разлика от вашата и бях малко по-голяма от теб, когато се запознахме, но по темперамент сме много сходни, имаме общи интереси, цели, двамата сме здрави, идваме дори от сходни семейства и така нататък. Ти си решаваш и не виждам как можем да ти помогнем. Мога само да ти кажа да не се влияеш от мнението на приятелки и родители за такива неща - ако ще правиш грешки, нека са твоите лични грешки, защото каквото и да решиш последиците ще са за теб, а другите ще си продължат с живота си.

2.   "Често се караме с него, имаме неразбирателство за доста от нещата.... Доста е буен, агресивен понякога, груб става, когато се караме за нещо, не харесва приятелките ми... "

След тези две изречения съм убеден, че това вашето няма да го бъде. Младо момиче си, не ти трябва да се занимаваш с такъв човек. Определено нямам добро мнение за хора, минали 30-те, търчащи още подир ученичките.

Колкото до семейството ти... не знам какво да ти кажа, има голяма вероятност да ги разочароваш много, ако им до домъкнеш този. Бий му шута и си хвани нормално момче, това е моят съвет.

3.   Отговорът се състои в темата ти - той е агресивен, значи че може да те удари. А ако един мъж удари, то винаги има и втори път, и трети и т. н. Второ - не харесва приятелките ти, дори не прави опит, докато ти поне се опитваш да харесаш неговите. Често се карате, което не е добре за връзката ви. Прекалено е голям за теб, той на 60 ще умре(нали има здравословни проблеми), ти ще си на 46, ще си още млада, а пък сама. Но ще си и в такава възраст, че никой няма да те вземе след това. Много добре знаеш, че този трябва да го зарежеш, нямаш бъдеще. А и по описанието ти не ми изглежда на добър човек.

4.   Зарязвай го , докато не е станало късно.

5.   Момиче, не му вярвай. Според мен просто иска да те вмъкне в леглото си, а щом е агресивен и по-стар от теб, това влошава нещата. Съгласна съм с другите коментари.
Зарежи го.

6.   Момиче осъзнай се... махай го тоя, този мъж е педофил, може да ти бъде баща, каква любов какви 5 лева?
Имах една приятелка на 16-17 години ходише 3 години с 40 годишен, който я лъжеше че е на 22! А когато тя искаше да го оставя, и правише толкова много бели, беше груб, и агресивен точно като тоя дето го описваш... сменяй си телефона и не му вдигай като ти звъни такива хора са напаст! Оня Боклук даже забремени приятелката ми... на 16 години бременна и аборт не е много яко нали? Махай го намери си нормално момче ГОДИНИТЕ ВИНАГИ СА ИМАЛИ ЗНАЧЕНИЕ И ЩЕ ИМАТ!
Той не е момче, а мъж! Не причинявай това на родителите си, нито пък на себе си знам ги кво преставяват тея мъже пред мен беше такава история!

7.   Абе познавам много двойки дори с по-холяма разлика и си живеят добре, и се разбират. Реши сама за себе си обичаш ли го и готова ли си да доказваш любовта си пред хората които няма да са на твоя страна. Това, че не харесва приятеликте ти е нормално, какво би харесал един мъж на 30 в разглезени 18-годишни, за него те са лапета, просто не са на един акъл. В теб е видял нещо повече от пубер и за това е с теб.
За агресивността не знам какво да те посъветвам, ти си прецени дали е опасна или е просто безобиден изблик на яд когато се карате.

8.   Замисли се защо не му връзва зряла жена, която знае какво иска от живота? Този мъж изглежда просто непораснало дете. За момента ти е кеф, но когато си на 30 и искаш да имаш стабилност в живота си, а той си е останал на 18 в главата... Ще те дърпа назад. Изживей си го, но без обвързване с женитба или дете. Само гледай да не те дърпа назад в развитието ти.

9.   " Има здравословни проблеми, които му пречат да живее нормално като останалите, но аз съм съгласна, дори и на това. " - най същественото не си уточнила, а искаш съвет. Здравето е най важно в живота, всичко друго е второстепенно. Пиши за тези проблеми, за да получиш адекватни съвети.

10.   Зарежи го! Щом се карате, значи не сте един за друг!

11.   Прави здрав секс с него

12.   Мъж - бияч! Да се връща в Средновековието. Заражи го, преди да те е смазал от бой.

13.   И аз съм в подобна връзка. Разликата обаче е, че той се държи мило и учтиво, не е грубиян и агресивен. Ако беше нямаше да се занимавам с него, защото разликата си е фактор, който може и да не повлияе на решението ми да не продължим, но ако има и други проблеми като горе описаните нямаше и да се замислям. Прецени сама какво искаш, ако се чувстваш щастлива с агресивен човек(което е мазохистично), остани си с него. На родителите и аз не съм казала все още, доста са консервативни. Ако не се притесняваш, кажи им, те най-добър съвет ще ти дадат.

14.   Ко да ти кажа толкова много локуми мога да развивам по темата и да ти казвам защо да го напуснеш, но в крайна сметка отговорът ми е зарежи го няма да ти се обеснявам може и 200 човека да напишат напусни го но ти няма за тва просто си реши това е моят съет!

16.   Наистина ли ни питаш дали ти трябва буен, агресивен, грубиян, че и с 14 години по-стар от теб? Момиче, ти баща ли си търсиш или гадже/половинка/приятел? Намери си друг или стискай палци да не подивее някой ден и да те пребие до смърт! От такива се стои далеч - без значение на колко години са! Ако толкова държиш да си с 30 и няколко годишен, този не е единствения. И не ми разправяй за любов, защото вашата наистина има потенциал да бъде до гроб, но не е сигурно колко скоро той ще те изпрати там!

17.   М27

Възрастта не е проблемът, а останалите неща, които си написала са достатъчни, за да го оставиш (искрения ми съвет). Ти още нямаш опит и въобще не знаеш как да се оправяш с такива хора (ако имаше опит, нямаше да се занимаваш с него), мислиш си, че си влюбена.... ако останете заедно ще те по**е, после ще ти поизлезе и име и следващите момчета ще те възприемат като няква лесна и толкова... нямате никакво бъдеще, просто пича ще забие няква ученичка....

18.   Плодете се, деца! ОБИЧАЙТЕ СЕ! ПЛОДЕТЕ СЕ!
(че циганите ще ни изядат живи.)

21.   Няма смисъл да оставаш с него. Щом има болести, много често тези хора се озлобяват и стават агресивни(както и ти си писала). Често тези хора се дистанцират от останалите, дали защото ги е срам от другите без здравословни проблеми, или защото си казват, че те не ги разбират-не мисля, че живот в изолация и сред болни хора би ти харесал. Още от сега ти показва какъв човек е и какво бибил живота ви-без твои приятели, а сасамо с негови.

22.   Хората казват че в любовта граници няма. Дали да го оставиш това трябва да решиш сама. Не забравяй че той е с 14 години по-голям от теб е вече мъж. Мъж който би трябвало да е създал семейство вече. За разлика от него, макар и пълнолетна ти още се водиш тийнейджър до навършването на 19. Като мислене и опит в живота и двамата имате големи различия. Не забравяй и че всеки по-голям мъж би се радвал на по-млада жена, независимо от това на колко години е мъжа. (Тук говоря за големи мъже вече). Ти най-добре познаваш характера му. Ние нищо не знаем за него защото никой от анонимните не е прекарвал и минута с него. Сама си прецени дали си представяш нещо сериозно с него което да продължи за в бъдеще. Ако смяташ че характера му е властен значи бидещето предполагам би ти било предопределено да му слугуваш и да ти бъде ограничавана свободата. (Това го казвам аз като мъж, защото виждам как много мои познати още мислят по балкански, че на жената мястото й е в къщи да гледа деца и да шета, а това че и тя работи и иска свободи се забравя). Ти си във възраст в която още имаш време за глупости, в която ще се учиш от грешки, в която ще си поставяш приоритети и ще искаш развитие някакво (предполагам). Ти само знаеш от кога сте заедно и сама виждаш как ви потича връзката, така че какво ще правиш си е твое решение. Ако смяташ да продължиш с него би било хубаво и да се замислиш за възрастта си какво е постигнал и дали може да ти осигури нещо. Ако няма напредък и е в застой това сигурно не е на хубаво. Колкото до здравословните му проблеми, не си написала какви са, но се надявам да не са му в голяма тежест.

Погледнато от страна на мъжа, без да го познавам, веднага се поставям и на негово място - на 32 години и иска семейство със сигурност. Той обаче си има и той своя гледна точка без да я знаем, така че ти трябва да се поставиш и на негово място и да видиш нещата как стоят и от негова страна. Каквото и да правиш ако ще късаш с него ще е хубаво да го направиш по начин който няма да е болезен и за него.

Друго не мога да напиша защото информацията за профилите ви е оскъдна.

Ти си знаеш, ти си прецени и виж от много ъгли кое, как, защо, дали и т. н.

23.   Здравей сланце, всичко е в божиите ръце. Ще ти кажа с две думи моята история. Разликата ни е колкото вашата и живеем вече 21 години. Отгледахме 2 негови деца, едно мое и едно наше дете. Разликата в годините никога не ми е била проблем, но ние мислихме еднакво още в самото начало, разбирахме се само с поглед. И нещо което не е маловажно е че вече 21 години сме заедно по 24 часа, защото работим на едно място и винаги е било така. Агресивноста не трябва да бъде подценявана според мен, защото с годините ще се засили, а това няма да е добре за теб. Вие се карате жестоко още сега, а какво ще се случи когато имате деца и проблемите ви се увеличат. Трябва ти половинка с която да мислите еднакво и да гледате в една посока. Успех ти желая

24.   Убедена съм, че на твоята възраст можеш да си намериш много по-добър човек. Да ти сега си се влюбила и не можеш да мислиш трезво, но повярвай ми, когато ти дойде акъла, ще ме разбереш. По начина, по който си го описала, с такъв човек, не се занимавай. Хубава си, млада си, здрава толкова момчета, с близка до твоята възраст има, мили и умни. След време, когато ти ще искаш да излезете, той ще го мързи, ще ти мрънка. Грубостта му ще нарасне и ще се заяжда с теб постоянно. Най ми е жал за такива млади момичета като теб, които се влюбват в по-големи педофили. Да за любовта граници няма, но за теб самата ще адски трудно да го търпиш, повярвай ми. Успех и не позволявай на любовта да те заслепи и в никакъв случай, докато не си 1000% сигурна не прави секс с него, само защото той искал.

26.   Здравей, девойче! Аз имах същата връзка до преди две седмици. В моят случай аз съм на 33 тя на 20. Връзката ни продължи 2 години без месец. Сега съм съсипан и не мога да си намеря място.
Писах и тук. Историята ми се казва " С разбито сърце аз продължавам да я обичам " и да винаги ще я обичам.
Съвет не мога дам, но знам сама, че страшно ме БОЛИ сега. Две години от живота на човек за който си давал толкова много и си се лишавал за да видиш усмивката отсреща...
Не знам как ще го превъзмогна.
Ако ти представлява интерес прочети и моята история. Успех! :)

27.   Здравей, девойче! Аз имах същата връзка до преди две седмици. В моят случай аз съм на 33 тя на 20. Връзката ни продължи 2 години без месец. Сега съм съсипан и не мога да си намеря място.
Писах и тук. Историята ми се казва " С разбито сърце аз продължавам да я обичам " и да винаги ще я обичам.
Съвет не мога дам, но знам сама, че страшно ме БОЛИ сега. Две години от живота на човек за който си давал толкова много и си се лишавал за да видиш усмивката отсреща...
Не знам как ще го превъзмогна.
Ако ти представлява интерес прочети и моята история. Успех! :)

28.   Здравей, девойче! Аз имах същата връзка до преди две седмици. В моят случай аз съм на 33 тя на 20. Връзката ни продължи 2 години без месец. Сега съм съсипан и не мога да си намеря място.
Писах и тук. Историята ми се казва " С разбито сърце аз продължавам да я обичам " и да винаги ще я обичам.
Съвет не мога дам, но знам сама, че страшно ме БОЛИ сега. Две години от живота на човек за който си давал толкова много и си се лишавал за да видиш усмивката отсреща...
Не знам как ще го превъзмогна.
Ако ти представлява интерес прочети и моята история. Успех! :)

29.   Здравей, девойче! Аз имах същата връзка до преди две седмици. В моят случай аз съм на 33 тя на 20. Връзката ни продължи 2 години без месец. Сега съм съсипан и не мога да си намеря място.
Писах и тук. Историята ми се казва \" С разбито сърце аз продължавам да я обичам \" и да винаги ще я обичам.
Съвет не мога дам, но знам сама, че страшно ме БОЛИ сега. Две години от живота на човек за който си давал толкова много и си се лишавал за да видиш усмивката отсреща...
Не знам как ще го превъзмогна.
Ако ти представлява интерес прочети и моята история. Успех! :)

30.   Проблемът не е възрастовата ви разлика, а характера му. Пишеш, че става агресивен, че се карате жестоко... и то още от сега когато отношенията ви не са чак толкова сериозни. Ами когато връзката ви се задълбочи?! Ами ако се ожените някой ден? Е, тогава да видиш какви скандали ще са за всяка дреболия! Така, че съветът ми е, остави го! Този човек не е за теб!

31.   Възрастта не е никакъв проблем, когато двама души гледат в една и съща посока. Проблемът при вас е, че има неразбирателство. Според мен не бързай да се обвързваш сериозно, доколкото разбирам не се познавате от много време ("за кратко промени живота ми", по това съдя). Просто не бързай. Времето ще покаже.

32.   Време е за брак и деца. Няма какво да чакаш - жени се и раждай, за да не го изпуснеш