Споделена история от Други

Депресия, самота
Здравейте. Пише ви момче на 21г.
Чувствам се празен, без мисия и смисъл за живот...
Винаги съм имал малко приятели, но след некоректно отношение от началото на 2015-та те се сведоха само до един. Почти всяка вечер излизаме, говорим си, но нуждата от момиче до мен крещи.
Като цяло никога не съм имал сериозна връзка, имало е две през няколко години, които са били с продължителност 1-2 седмици. Не ми се впуска в подробности как и защо, просто знам, че не умея да впечатлявам и задържам вниманието на момичетата. Скучен съм. Ходя по проститутки, дори последния път по време на паузите мълчах като пукал, а онази ми вика да кажа нещо (или нещо от сорта беше), а аз отвърнах, че ако има какво да кажа, нямаше да бъда там :D. Пред близки съм много разговорлив, но пред непознати трудно се отпускам.. може би да имам някакъв психологически проблем.
От година и половина работя, като напоследък се прибирам вкъщи след работа, ям, лягам и на другия ден пак същото. Монотонно ежедневие което ме убива. Дори в момента пишейки тази история, се чувствам зает, чувствам, че правя нещо, което е страхотно! През почивните дни като днешния, се чудя какво да правя. Или гледам телевизия или стоя на компютъра и вътрешно се измъчвам - колко скучно живея. Утеха намирам с приятеля ми за който споменах в началото. Любимо ни е веднъж в седмицата да отидем на дискотека, да изпием една бутилка и да ми танцуват танцьорки. Голяма част от заплатата пръсвам за такива глупости и всичко това от скука. Напоследък дори и това ми омръзва. Няма нищо което да ме зарадва.
Мечтата ми е да си намеря приятелка и да заживея отделно от родителите си, да имам дете след време. Не е проблем да се откажа от тези глупости, стига да имам любов до мен, която да ме кара да летя високо. Между другото последните пъти се опитвам да заговарям момичета в дискотеките, но винаги ме отрязват - нямам подход... всякаш от нормалните умения които има човек на този свят, аз имам минимални такива...

Спестил съм неща в началото на историята, може да изпускам и дреболии на финала, просто става много объркано, защото и аз самият съм объркан, така че това е от мен. Просто исках да си излея душата. Всякакви мнения и съвети са добре дошли. Редовно чета историите в сайта и благодаря, че го има!

Коментари

2.   Авторе, намери си нови занимания, където ще срещнеш нови хора, с позитивна енергия. Ходи на фитнес, йога, курс по чужди езици, а дори се и запиши да следваш висше образование. По дискотеките нищо ново няма да намериш.

3.   Знаеш ли всичко е само в главата ти. Ти се чувстваш зле и по - този начин всички около тебе попиват тази енергия и твоето държание и няма как да имаш успех било то с жени или в професионален план. Ако ти промениш нагласата си и се чувстваш добре в твоята кожа и се чувстваш уверен ще забелижиш как хората искат да са около теб и всичко си променя. Има една книга която ми промени много нагласата "Лидерът, който нямаше титла". Има и други книги можеш да се разровиш, ако искаш промяна единствено ти можеш да я промениш, всеки човек е уникален и единствено трябва да погледнеш вътре в себи си някъде дълбоко и да почнеш да мислиш позитивно а не черногледо. Аз съм момче на 26год. и бях загубил пътя в живота си и се чувствах много зле, не харесвах работата си, себе си, намирах утеха в хазарт, алкохол проститутки и безмислени неща. Изведнъж прогледнах обаче, не и без помоща на родителите ми, те ми подариха и тази книга. Прогледнах и едва ли не разбрах смисъла на живота, от няколко месеца се държа супер позитивно, усмихнат съм и гледам да помагам на хората около мен, и някак си почнах да получавам същото и имам чувството, че мога да покоря света и да направя каквото искам, но е много важно да помислиш какво точно искаш. И всеки път когато почна да мисля за предишния си живот за хазарта, курвите и алкохола и безмислените неща, си спомням кое всъщност е важно и че това само ми разваля живота. Затова захвърли лошите мисли, твърде си малък да се вкарваш в такива филми, живота е пред теб и може да бъде прекрасен стига да го искаш наистина.

4.   Занимавай се с различни неща. Пробвай различни експерименти. Купи си ками и една дъска и хвърляй. направи си фотоапарат от картонена кутия и снимай, има толкова много неща за експериментиране и правене, бедна ти е фантазията. Можеш да идеш на някой пиано-бар, може да идеш където и да е, можеш и да пишеш във фейсбук, винаги ще си намериш момиче. Просто трябва да гледаш по-позитивно за да даваш положителна енергия на това твое желание, и то ще се сбъдне. =]

5.   Не си първия не си и последния. На тези години според мен е нормално да те хване депресията и да се чудиш какво да правиш. Според мен ти трябва малко адреналин да раздвижи всекидневието ти. Скочи с бънджи, ако те е страх направи нещо друго което да те докара до ръба на възможностите ти.

6.   Хей..
Виж, първо си на 21, не трябва да се депресираш от това, че още не си намерил подходящата. Имаш време да я откриеш. И не ми мисля, че си скучен, както си го споменал в историята. Това, че няколко момичета са те отхвърлили и не са те харесали, не означава, че си нещо по-малко от другите. Лично аз предпочитам скучни хора като мен, със странно чувство за хумор :Д Все ще намериш някоя, която да те оцени наистина И относно магистралките, гледай като си намериш подходящата и като имаш намерение да създавате семейство, да не мислиш за онези неща :)

7.   и аз имам страхове и то много чести. предстои ми патуване и работа в чужбина и вече се побърквам.. ходих на пси и ми изписа антидепресант. каза ми че имам ПР.. дори незнам дали да заминавам страх ме е, че ще ми стане лошо и всички други симптоми. истръпване, стягане и замаиване. моля ако можете да ми помогнете или поне да ми дадете съвет.

8.   Пич напълно те разбирам, предполагам имаш приятели, които са надменни, подли, лицемери и имат само пари, с които се фукат и правят на гъзари и точно заради това не дружиш с тях, нали? Ще ти дам един съвет, направи си фълшив твой образ и стани един от тях, целта е, че около тя ще има хора, като теб, които можеш да направиш свои най-близки прители... Тъпо звучи ама дет се вика покрай сухото гори и мокрото: около сухото (тези, които мразиш и не харесваш) гори и мокрото (се навъртат ''мокри'' хора, като тебе, за това се направи на сух за да срещтнеш мокри) не знам защо ти го обеснявам кат на 5 годишен схвана идеята. Аз така от футболистът, атлетът и най-желаният в класа се навъртах покарай него, бях нахален може ли да идвам с вас на дискотека и така лека по лека намерих хора като мене. И аз съм отчаян колкото тебе, но друг вариант интернет запознаства (не е много яко, шот далеч от очите далеч от сърцето) ми на кратко не знам брат каквото решиш стягай се ходи по проститутките, но накрая ще ти омръзне дори това и тогава ще дойде амицията не се отчайвай. Ходи на фитнес или тренировки по танци или нещо от сорта, няма да скучаеш и ще намериш всичко, от което имаш нужда, макар по-малък от теб, минал съм през това, поне аз така мисля, брат казах ти стягай се това е не оставяй най-яките ти години да ги пропилееш в проститутки и алкохол, късмет :)!

9.   Според мен ти се притесняваш от момичетата. Няма за какво. Щом си разговорлив с близките си нямаш проблем. На доста хора им е трудно да водят разговор с някой, с когото току-що са се запознали, в никакъв случай не си само ти така. Не ги търси момичетата по дискотеките. Като съм ходила на дискотека и някой ме заговаря не съм си мислила, че търси сериозна връзка. Излез например с някоя колежка и нейна приятелка, с някоя съседка и въобще момиче, което познаваш и няма да ти е неловко от нея. Като жена си признавам, че в мъжа ме привлича много самоувереността, а неговия външен вид не е от чак такова значение. Поработи върху себе си в тая насока. А иначе въпрос на време е да си намериш приятелка. Ти си от силния пол все пак, така че действай.

10.   Живееш при родителите си, хaрчиш си зaплaтaтa по проститутки и дa ти тaнцувaт по дискотеки:))) и искaш сериозно момиче? !
Е, товa рaзбирa се нямa дa стaне. Точно тaкивa, кaто успеят с едно сaмо момиче, кaкто ти сaмият кaзвaш " литвaт " и релaвaт, че щом еднa се е вързaлa, вече остaнaлите чaкaт нa опaшкa и стaвaте " всеядни", тоест нaлитaте вече нa всичко. Никое нормaлно, сериозно момиче нямa дa се обвърже дори временно с тaкъв.

11.   Ами честно казано няма за какво да се притесняваш. Моят приятел е същия като теб, години е бил сам и затворен в себе си, гаджетата му са го зарязвали без дори да му кажат, просто са спирали да отговарят на смс-и и обаждания изведнъж. И на него му е писнало и е решил да се остави по течението. След години се появих аз и какво да ти кажа - по-страхотен приятел от него не съм имала. Просто тъпите ку**и по които се е увличал като по-малък не са го оценявали по характер, а по външен вид. Дори и майка ми не го харесва външно особено, но за мен е най-красивия човек на света. Не е грозен, просто обикновено момче с нормално телосложение. И не е като да не се караме като всяка двойка, но държим един на друг и се подкрепяме, понеже се оценяваме по действия и характер, а не външен вид. И не че понякога не се държи странно или нескопосано пред приятели, но на мен ми е забавно, отколкото да ме е срам от него. Мисля че прекалено много се задълбаваш в това, какво мислят другите, докато говориш с тях. Май рядко се намират момичета, които да четат книги, ходят на концерти и се развиват духовно, а не само в Инстаграм. Понякога аз също имам навика да задълбавам в сериозни теми, но после се усещам, че сме излезли приятели да се забавляваме, посмеем и пийнем, да обсъдим някое смешно клипче или филм. Бъди себе си, забавлявай се на всичко, което става около теб, не се затваряй в черупка, дори и да го чувстваш като маска. Първо ще ти е трудно, но после ще видиш, че малко по малко разкриваш колко си готин и заслужаваш някой да те обича. Вярвай че някъде има момиче за теб и ще я срещнеш, когато си готов за нея. Аз до някъде имах твоя проблем и само да ти кажа, че работата ми ме направи много уверена. Наложи ми се да работя като сервитьорка - разговори сред хора, мислиш си как те гледат и преценяват, ако някой се замее си мислиш че ти се подиграват. Е не е така. Научих се да разговарям с клиентите, примерно някоя пенсионерка ми говори за сериала си, някои момичета са ме питали в кой салон си правя маникюра и след време просто се отпуснах, бях себе си и клиентите почнаха да ме харесват, идват на моите маси, оставят бакшиши. Това е защото се научих да водя неангажиращи разговори, придобих една увереност, че не съм скучен човек, усмихвам се повече и до сега колкото и капризни клиенти да имаме в кафенето винаги са си тръгвали с усмивка. Както ти казах по-горе - бъди себе си и ще привлечеш правилните хора. Всичко хубаво ти желая :)

12.   Хей сладур толкова си мил спокойно не ти е скучен живота така си мислиш