Струва ли си да се боря?
Здравейте, аз съм момче на 19 години и бих искал да ви помоля за съвет, защото съм страшно объркан. Преди 3 месеца се запознах с едно момиче на 16 години на рожден ден на една приятелка. Много готин и точен човек се оказа, разменихме си телефонни номера, скайп, фб излизахме заедно няколко пъти и може да се каже, че хлътнах по нея. Тъкмо реших да си призная чувствата и точно преди да го сторя тя ми се яви с новината, че е обвързана. Бях съкрушен, но после разбрах, че тя е обвързана за момче от другия край на държавата, който всъщност живеел в Америка и идвал в България рядко. Виждали са се само 1 път преди той да замине и са се запознали по фб ще се видят евентуално пак лятото чак. Очаквах да е трудно все пак е много красива и не й липсва ухажване ама това ми дойде прекалено детско, но пък много ми харесва имаме и общи интереси незнам само дали си струва да се занимавам при това положение, че е "обвързана" и има ли смисъл. Благодаря ви за отделено време и внимание.

Коментари

1.   Тя в момента не може да каже, че е сериозно обвързана, затова... опитай.

2.   Действай! ;)

3.   Не, не си заслужава. Какво те кара да си мислиш, че ако избере теб, няма да си пише или излиза с някой друг зад гърба ти? Както го е направила? Изразът:"Вълкът кожата си мени, но нравът не!" е много точен в този случай.
На 19 години си, светът е пред теб. Не си тормози.

4.   здравей,
ами детско ще да е - ти какво искаш да бъде на 16?
продължавай да се бориш за нея, не вярвам да отнеме много време.
Успех!

5.   Излизайте често, стани й добър приятел, изслушвай я и я съветвай за неща, които я вълнуват. След месец- два бързо ще го забрави и ще се чуди дали си обвързан и как да сподели чувствата си към теб. Успех, със сигурност ще си струва!

6.   Очи които не се виждат се забравят лесно. Тя е още хлапе, това не е сериозно обвързване, а детски занимания. Пробвай да й спечелиш сърцето, времето ще покаже. Не бързай с чувствата, първо я опознай добре. Отначало само приятелство, след година ще ти стане ясно накъде вървят нещата.

7.   Разбира се, че си струва. Може да се опитва да те дразни, за да провери дали я харесваш достатъчно силно, дали ще се откажеш поради най-малката пречка и т. н. Докато не ти каже в прав текст, че не иска да е с теб си струва.

8.   Човече бори се със зъби!

9.   Има два варианта, единия да е много влюбена в този с който е "обвързана", още си малък и не го разбираш, но както при мъжете, така и при жените, когато си влюбен в някой, въпреки пречките, въпреки всичко любовта те кара да не виждаш останалите. Така пропускаш възможности, такава, каквато се явяваш ти в момента за нея. Според мен връзката между нея и момчето от Америка е невъзможна, но ще трябва да мине време да го забрави а ти едва ли ще искаш да чакаш а и не се знае дали ще дочакаш или друг ще те изпревари. Тя е още на 16 и при нея всичко е чувства и хормони. Като стане на 20 вече ще е комерсиална и няма да се интересува от млади красавци с хубави тела а от хора с пари. Ако я вземеш на още преди да се е комерсиализирала, което трудно ще се случи, особенно щом е красива, то може и да имате бъдеще. Но има прекалено много акота, бих те посъветвал да не се отказваш, тези мъже, които не се отказват по принцип успяват.

10.   Зарежи я! Щом е обвързана и ти го казва явно обича приятеля си колкото и да е далече той. Продължавай напред на 19 си ще намериш по-добра от нея!

11.   Авторът: Благодаря на всички за вашите отговори. Дадохте ми голяма доза мотивация, също други коментари ме накараха да се замисля. Ще се боря, пък каквото сабя покаже само дано не се превържа още по-силно и да остана повече наранен накрая, но ще поема риска късметът помага на смелите.