Споделена история от Тинейджърски

Това приятелство ли е?
Преди около година се запознах с момиче от общи познати и си станахме толкова близки, че започнахме да си споделяме и да си говорим постоянно. През цялото лято не се разделихме, правихме какви ли не глупости.... НО.. проблемите започнаха там, когато тя отиде на лагер. Върна се и започна да ми разказва, естествено на мен ми беше интересно да чуя, разказа ми за едно момче от съседния клас, което много харесвала, разказа ми, че са се целували и едва ли не ходят. Както и да е те тръгнаха и тя малко по малко започна да ме пренебрегва, чувствах се излишна, буквално за нея гаджето и беше всичко, отначало я разбирах беше влюбена, но това прекрачи всякакви граници. Понеже той не е от Пловдив и само събота и неделя се прибира в града си, бяхме се разбрали поне събота да се виждаме, но тогава пак чувай ''Той това, той онова'', буквално нямах думата и всичко се въртеше около нея. Това продължава вече 7 месеца и на мен взе да ми писва това нейно поведение. Случвало ми се е гаджето и да ми пише в 3 през нощта да иска съвет от мен как да се сдобрят или нещо такова и винаги съм помагала и много им се радвам. Но според мен не е нормално да пренебрегва всички около себе си заради едно момче. Дайте ми съвет, моля.

Коментари

1.   Защо просто не разшириш кръга си от познати? Общувай с други хора, забавлявай се. Не се чувствай длъжна да си залепена постоянно за приятелката си. Тя ако държи на вашето приятелство, всичко ще бъде наред. Гаджето винаги може да се смени, но истинското приятелство остава. Поговори с нея й и напомни, че не само тя има нужда да ти споделя какво става. И ти се нуждаеш от внимание.

2.   Ти имаш и други приятели и ней се сърди първата любов е нещо много важно за момичетата но после ще скъсат и тя пак ще е твоя приятелка

3.   Разни хора. Имам познат който пренебрегваше всичките си приятелки и на 25 години, изчезна за 9 месеца с момиче. Ако не беше казал на майка си, щяхме да го пуснем за издирване.

4.   Поговори с нея! Това наистина може да помогне.. Просто й кажи как се чувстваш, ако наистина ти е приятелка ще те разбере и ще започне да отделя повече време за теб. Обясни й че нямаш нищо против гадже й и даже много им се радваш, но просто се нуждаеш от "старата" си приятелка.. Според мен нещата ще се подобрят.. :)

5.   От Авторката:
Въпроса е там, че тя е единствения човек на когото мога да споделя толкова много и ми липсва всичко това. И говорила съм с нея, но просто не помага, тя си знае нейното. А доколкото до познати, имам доста приятели, но се нуждая от нейната подкрепа и разбиране.

7.   това което твоята приятелка прави с теб е много гадно но все пак си има гадже... Както и да е според мен вие трябва да си поговорите насаме и да се разберете, в смисъл да и кажеш как се чувстваш и така. Надявам се да се оправите ;)