24 г. нещастно обвързана
Здравейте. Като че ли дойде времето и аз да си излея душата, та дори и анонимно. Скоро завърших висшето си образование, имам си работа, но все още съм на общежитие. От голям град съм, но някак искам да си остана тук в София, защото да си го кажем направо-свикнах много. Изглеждам що годе добре- висока, слаба, .. е имам и малко недостатъци- зъбите са ми леко криви, акцентът ми си остана провинциален. Пиша, за да излея поне тук това, което чувствам и да призная истинските си цели в този живот. Винаги съм мечтала за луксозен живот, скъпи дрехи, почивки по екзотични дестинаци, мощни коли, луксозни ресторанти…. абе изобщо искам да се отскубна от сегашното си битие. Сваляли са ме не малко мъже, но за жалост все по-обикновени и това ме е карало винаги да ги отблъсквам дискретно. Преди време един познат ми заяви, без и най-малко да очаквам, че ме харесвал. Стана ми лошо- той- един невздрачен, смотан, скучен, а и за капак- отвсякъде преливащ от сланини. Естествено го отсвирих, но се мина време и не помня вече някой ли ми каза, случайно ли разбрах- въпросният жабок се оказа че отговарял на сериозно количество от критериите ми. Реших че няма да загубя нищо, а и както казах- пълен задръстеняк, ще го избаламосам и готово. Започнах да му напомням за себе си, да будя интереса му и лъолъото взе, че се върза, че такава хубавица като мен може да има симпатии към подобно мекотело. Месеците минаваха, пишехме, правех всичко да му влезна под кожата. По едно време обаче нещата започнаха да се обръщат, но аз естствено не исках да го призная пред себе си. Той се държеше толково мило, показваше ми, че продължава да ме харесва въпреки това, че преди време се държах с него толкова пренебрежително. И като че ли не беше достатъчно, че жабокът започна да ме „докосва“ с внимателното си отношение, ами и взе та се промени визуално, .. сланините изчезнаха, започна да се облича добре и резултатът не закъсня- веднага му се лепнаха няколко, но от тези, които мен не биха ме застрашили- където се забърсват по нощните клубове и са за еднократна употреба. Това добре, но стана още по-лошо- забелязах, че и няколко сериозни момичета проявяват интерес и това вече преля чашата. Тогава вече се ударих по главата и си признах: „Влюбила си се като гъска, мислиш само за него.. ами ако вече е късно, ако той всъщност не е такъв задръстеняк за какъвто го взе и сега е дошло и неговото време да ти върне, че му се подигра преди време“. Искам да уточня, че в никакъв случай не е супер красавец или секс символ, но бих казала симпатичен. От майтап, през леко меркантилни подбуди, неусетно го обикнах истински, сърцето ми копнееше само за него. Адски много ме болеше като разбирах че се забавлява с различни момичета и тогава най-ясно си дадох сметка, че аз ревнувам, а нали знаете хората кога ревнуват. За мое съжаление се оказах права, че той е искал само да се отнесе с мен, както аз с него преди време. Естествено, извъртях така нещата, че едва ли не той си е внушил, че имам чувства, защото по едно време му кипна и ме попита, и то само за да си съхраня достойнството. Но все пак силно се надявах, че ще продължи да се бори за мен, защото знам, че той усети за любовта ми. Не го направи, защото аз де факто за 2 път постъпвах по същия гаден начин с него, а очаквах той да ми сваля звезди едва ли не… много несправедливо, нали. Сега, искам, не искам се принудих да се обвържа с друго момче, което не е лошо като характер, но е в пъти по-грозно от този, който обичах истински. Не за друго, а първо защото той се оказа по-лесна плячка, също е от София е, а и преди време пак ме сваляше, и знаех, че ако му дам знак веднага ще клъвне отново.. , ще ми осигури жилище, макар нищо общо с условията, които щях да имам, ако бях се обвързала с истинската си любов, а и ми се иска да издразня другия, макар все още да го обичам толкова силно. Знам, че не хубаво да се говори така, но този новия се опитва да спечели любовта ми с цветя и подаръци, които от другия не съм и видяла, но сърцето ми за жалост не му принадлежи. Любовта не се купува, тя се чувства. Тук ми идва на ума една мъдра мисъл: „Колко много хора са заедно и не се обичат и колко много хора за разделени, а изгарят от любов един към друг‘‘. Споделих ви историята си за да покажа нагледно как понякога от чисто користни подбуди човек се привързва към някой, след това неусетно го заобичва и всичкото му имане спира да има значение. Да, не ме е срам да призная пред себе си, че аз обикнах истински първото момче, а повярвайте ми- аз се влюбвам толкова силно много рядко. Знам, че вече е късно за съжаления и че той все някога ще срещне жената, която ще го оцени.. макар отново да е надебелял и да й каже, че живее някъде на квартира.. така тя ще му покаже, че е обикнала „човекът‘‘ в него, а не „мечтаният образ“ за повечето жени. Благодаря за вниманието!! Искам да направя препратка към друга история отново от същия раздел тук- „Любовта, която никога няма да се състои“. Там, човек преживял сходна на моята история е описал всичко, но с езика на поезията. Прочетете я, заслужава си.

Коментари

1.   Всички, които наводнихте София, "искате да си останете", НАЛИ? Но ние не ви искаме, защото почти всички сте ето такива, типичния ви манталитет:
"Винаги съм мечтала за луксозен живот, скъпи дрехи, почивки по екзотични дестинаци, мощни коли, луксозни ресторанти…. абе изобщо искам да се отскубна от сегашното си битие. Сваляли са ме не малко мъже, но за жалост все по-обикновени и това ме е карало винаги да ги отблъсквам дискретно. "

2.   Направо побеснявам, като те чета, честно! ЕТО ТОВА СТЕ ВИЕ! "Софето" ви е мечта още от Комунизма, на всичко сте готови!

3.   С това отношение към хората, а и към живота по принцип, любов никога няма да видиш, нито ще помиришеш дори...
Не се мисли за много хитра! Хората те усещат каква си, дори без самите те да го осъзнават, затова ти се лепят и точно определени екземпляри. Нормален, трезвомислещ и с голямо сърце човек никога не би те и погледнал! Гледаш на хората като на опаковки, а не като на съдържание - съответно привличаш вниманието на такива, които гледат на тебе по същия начин.
Влюбила се била като гъска - ха-ха! Селска гъска, която си мисли, че се е влюбила като човек... но така и никога няма да разбере какво всъщност означава това.

4.   Хаха, мечатй още и ще си остарееш сама с тези твои разбирания за "любов" и лъскав живот, не забравяй момиче в България си, първо.. второ, тези "мъжлета", които могат да ти осигурят този живот, който си описала, ги забърсват разни намазани красавици, които всъщност не стават за нищо, но имат визия, поредната пияна, нещастна утрепка, забърсана в някой бар или дискотека. На другия ред са стойностните момичета, които имат качества, достойнство и приципи.. ако съдя по писането ти, ти си умна, но ако съдя по съдържанието на написаното.. определено не. И тук въпроса е, ти избираш от кои да си, утрепка, която за пари едва ли не си продава достойнството и всички качества, които вероятно притежаваш или ценено момиче, от мъж, който ще се отнася добре с теб, беден грозен, майнта му, ще те цени и уважава, защото ако ти самата изпитваше себеуважение и имаше достйнство мила, щеше да търсиш именно това от един мъж, а не лъскава визия и дебело портмоне.
За случая ти мога само да кажа, че животът ти е дал урок, дано да си вземеш поука и едва тогава, когато разбереш кое всъщност е ценното в този живот, едва тогава да се влюбиш отново и да изпиташ истинско щастие! :)

5.   Ех, посмях се от сърце!

6.   Първо, тази история по добре би паснала в раздел измислени истории, но и тук е изпъкнала добре. Много ми хареса, авторката е направила не само автопортрет на себе си, това всъщнос представляват 80% от българските жени. Търсят си богати ЖАБОЦИ, които после пращат тези кифли за зелен хайвер. Тогава се сещат, че не само в парите е щастието, но обикновенно, това става късно за тях. Живота им е станал вече кошмарен. Да четат подрастващите, за да не станат поредните кифли!

7.   Товa е писaно от мъж, нaй- вероятно дебел и комплексaр. Никоя женa не се изрaзявa тaкa. И кaкво... смятaш, че тaкa aнонимките ще зaпочнaт дa се оглеждaт зa дебелaци нa квaртирa и случaйно може дa случaт нa теб ли? ! Офф...

8.   Повръщами се от жени като теб...но нищо, получила си си заслуженето.....

9.   Нали знаеш, каквото човек сам си направи, никой друг не може! Сама си се поставила в такова кофти положение, подиграла си се с чувствата на човека, сега не реви, че ти го е върнал. Така, че поне са в бъдеще, ако наистина искаш да си щастлива спри да гледаш на мъжете като на банкомати и може пък и да откриеш любовта, обаче докато за теб е по-важно дали въпросният може да ти осигури скъпа екскурзия и всякакви други екстри от това какъв е като човек, до тогава любов няма да намериш и ще си останеш самотна и нещастна, макар и облечена със скъпи дрехи.

10.   По-скоро, "обвързана каквото заслужава"!!!

12.   Едно ще ти кажа - ти не можеш да обичаш истински. Мислиш си, че е така, но не е. Пресметлива си, користолюбива си, искаш да вземаш, но не и даваш. Истинската любов е да си влюбен в личността, в душевността, а не да пресмяташ кой какъв апартамент може да ти даде или какъв стандарт на живот може да ти осигури. Дано да се промениш с времето, защото вероятно ще се омъжиш по сметка и въпреки това никога няма да бъдеш щастлива, а и този, който е с теб - също.

14.   Мисля, че историята е измислена, и все пак - просто момичето разбрало, че въпросният има пари. Мисля обаче, че това го е писал някой фрустриран дебеланко, който е бил отсвирен от някоя мадама за да си изкара фрустрацията. Една жена не пише изобщо така
ж30

15.   Евалата на момчето, че те е изшутирал толкова брутално. За каква любов ми говориш.. не виждаш ли, че през цялото време той те е разигравал внушавайки ти че има сериозни намерения към тебе.. искал е просто да те мине защото те е разбрал че не струваш... добре ще е занапред да внимаваш кой подценяваш за да не търпиш такива разочарования. А новия ти.... честно ли да си призная... горкичкия... със сигурност ще го докараш съвсем до просешка тояга а щом не е добре подлепен, ще стане още по-скоропостижно. А щом е и грозен поне интересни деца ще имате ( ако изобщо адекватен мъж би стигнал дотам с меркантилна използвачка като теб).. Обвързала се била, за да дразни първия... Ало, ти чуваш ли се. Веднага като е разбрал с кого си, си е оъдъхнал едно хубаво, съпоставяйли се с този новия. Винаги е супер яко да видиш, че са те заменили със "стока второ качество", така да се каже.. Поне да беше " гепила" някой красавец, за да го е яд, а то какво... некво маймунче... :) :) :) И ако беше поне малко хитра щеше да се досетиш че мъжете които са имуществено обезпечени си търсят такива като теб за еднократни забавления, защото никой не иска да превръща дома си в сиропиталище. За сериозно обвързване те си търсят жени от техния ранг и ги намират на места, където ти едва ли някога ще бъдеш... но ме послушай, ... даже и по вестниците сложи снимка на новата си изгора, за да гледа другото момче, което ти и грам не си заслужавала и да се радва докъде си я докарала.!! Сама каза.. принудила си се да вържеш пак на тоя който преди време ти е ходил по задника защото поне си била сигурна че ще откликне.. ама щом го е направил.. май не само грознотата му е порок.. радвай се сега за, , софийското си жителство, , и гледай след време да не прехапеш уста като научиш ти с коя си заменена и ми се струва че съдейки по качествата на пича който те е натирил изборът му ще те докара да истерия... Горчиво!!!

16.   Най-хубавото в София е пътната табела на която пише
ВАРНА

17.   От всичко което прочетох разбрах. Ти си егоист. Пълен егоист. Нормално и момчето да е постъпило лошо с теб. Не парите са най - важното знаеш ли? ((:

im weirdo

18.   Ейййй това ми прилича на историята на Гущеров и Мара отварячката! Смях!

19.   До 1 : Е катопочнете "ние софиянците и какво от тва, ч е си от София, всеки може да живее където иска...

23.   Да, номер 14, на прав път си, даже знсм и кой точно дебеланко го е писал, онзи дето в една друга тема беше объркан на максимум, или май оправен на минимум :))))))

24.   Номер 23, прозорлив човек си значи. Вярно е, че има съвпадения.. ама пак не сте чели.. момчето и там вече не е дебеланко, и там една посредствена парантия си получи заслуженото, но не стана ясно дали и тя също е забърсала грозен задръстеняк като тук.. ама сигурно е така.. а и добре, че не е бил оправен и то точно от тази.. да вземе да хване някой сифилис.. Загубата боли много, но който каквото сам си го направи никой не може... отдавна всичко се знае.... :) :) Пак съм 15.. Слънчев следобяд. :) :)

25.   Меркантилна си и повърхностна - това си го знаеш. Нямаш идея какво е любов, а провинциалният ти произход те прави още по-плитка и недоразвита, щом да останеш в столицата ти е мечта.
Пиши след години като хванеш поредната жаба, която ще ти осигури стандарта, който очакваш и после като те прати на село при мама.

26.   до 19 - позна се, нали!

27.   Хахаххаааааа, ето и авторът на темите се появи под номер 15/24. Бе момче, ти от разтроение на личността ли страдаш? Пишеш от името на себе си, после от името на момичето, а после и от името на "коментиращ непознат". Хахахаха, значи от смях ще ме умориш!! Алоо, имотния, да имаш къща с двор в София и постоянно да ги изтъкваш не те прави Роман Абрамович, а самозабравило се софийско дете-идиотче. Къща с двор може да има всеки, както и един-два апартамента. Златотърсачките търсят друго, което ти нямаш. Ти всъщност и къща нямаш, да те светна, родителите ти имат.
В старата ти тема, уважаеми объркан и от никого неоправен, се подиграваше на хората, които работят, за това че градят карирери и получават заплати. От което се подразбира, че ти и кариера нямаш. Сега пък се подиграваш на някой, че бил грозен и използваш обидни епитети по негов адрес. Ами да ти кажа, външният вид и къщата с двор не са всичко в този живот. Душевната красота е най-важна, но ти освен че нямаш такава, май и душевно здраве нямаш. Сериозно човек, ходи се лекувай и приеми истината - момичето те е отсвирило и не ти прави чест да я обиждаш в обществени форуми. Малоумно е, толкова е малоумна цялата история, че просто без думи останах...
ЕднаЖенаКаза

28.   Нещо се бъркате, госпожо. Истината я знаят абсолютно всички. най-вече онзи парцал, наречен ''момиче''. И да, някои хора предпочитат да живеят там където им се полага, а не да вият пред чужди врати само за да не останат без покрив над главите си и да предлагат себе си в замяна. Понеже правите препратки към други истории, четете ги по-внимателно.. и знаете ли.. още нещо много добре се знае- че всичко, кото е описано там от фактическа страна е АБСОЛЮТНО ВЯРНО и заради това авторът успя да агресира до такава степен онзи ''парцал''. И не мислете хората за толкова глупави... т. нар ''объркан до максимум'' е разбрал, че не той всъщност е отсвирения още като е прочел коменар 9 от историята... така че от тогава насетне всички коментари и историики само го радват наи-искрено. А къщата с двор и апартаменти ИСКАТ ДА ИМАТ МНОГО, но за жалост НЯМАТ и търсят наготово. И това също е ИСТИНА и затова ''парцалът'' продължава от рови. Относно подигравките за кариери- там пак ИСТИНТА се съзнава много ясно и това, че някои хора ще си останат посредствени книжни плъхове въпреки жертвите които са търпели по мизерните общежития години наред. Душевната красота, казвате била важна. Сега наистина вече се смея с глас... сетете се защо. И отново горкичкото грозничко животинче... никак няма да му е лесно с онази кривозъба, провинциална, безгръда измет, сееща полови зарази навсякъде, но ще го разбере... за негово добро- възможно по-скоро. И отново- Горчиво!!

29.   До Авторката ( или автор може би... ), номер 16 и 19 и всички дето цвилите, че си прехвалваме града...
Ама стоите си по селата или градовете или където искате си стоите.... Само спрете да напоявате София с манталитета и наглостта си! НЕ ВИ ИСКАМЕ!!!