Жените в живота ми
Знам този сайт от дълго време - никога не съм коментирал, а и честно да си кажа, гледах със сарказъм на хората, които си споделят проблемите тук.
А ето че дойде и моя ред - направо невероятно!

Накратко. Ожених се преди пет години, сега се развеждам. Никога не съм й бил верен и никога не съм се лъгал, че това е голямата ми любов. Но тя беше подходяща за мен. Имахме връзка много години, тя ми прощаваше всичко, търпеше ме, а и беше добра за брак: умна, красива, напредничава, с добра работа, със стил. Идеална за мен.

После се появи ТЯ. Пиша го с главни букви, защото и до днес се сещам за нея всеки ден. Липсва ми, искам да я прегръщам и да направя всичко за нея. Но тогава тя не беше подходяща: лекомислена, бунтарка, разхвърляна, прекалено чувствителна, с разклатени норми на поведение, мечтателка.. Зарязах я, защото беше именно така, мислех, че е незряла за брак, въпреки че я исках до мен постоянно. И въпреки че оставих приятелката си заради нея. Е, върнах се, оженихме се и всичко се сгромоляса.
Стабилната и умна жена се оказа просто пресметлива, разглезена, егоистична, интригантка, обсебена от парите и скъпите вещи и екскурзии, неспособна да се грижи за домакинството ни и за семейството си.
Мисля, че с годините я намразих.

Когато за първи път реших, че искам да се разведа, до мен имаше една жена. И аз се хванах като за спасителна сламка за нея. Тя беше също сеемйна и още в началото ми каза, че няма да се разведе и само ще се забавляваме. Но аз се влюбих и я исках за себе си само. Вече се бях изнесъл от съпругата си.

Ядосан, потърсих НЕЯ. тя винаги ме разбираше, винаги ми е била приятел, винаги беше нежна с мен. И какво се оказа, че лекомислената и изглеждаща незряла жена, сега е омъжена, гради кариера, с мъжа си строят къща - перфектна съпруга и майка. И цялото това щастие, което беше съумяла да изгради, я правеше да изглежда така спокойна и красива. Когато опитах да я целуна, тя ме блъсна.

Исках я и започнах да я свалям. Тя е много грижовен човек и беше лесно да я излъжа, че искам да ми е приятел сега в този тежък период от живота ми и да поддържам контакт. Накрая тя си призна, че ме обича, че съм любовта на живота й, но че обича и съпруга си и никога няма да го направи на маймуна заради човек като мен. После спря да общува с мен. Настоях още малко и аз спрях да я търся.

Понякога ги виждам с мъжа й и им завиждам, и ме боли.
Аз имам какво - една бивша съпруга, която постоянно оказва някакъв психически тормоз над мен, посредством дъщеря ни и една жена, в която съм влюбен, само защото тя ме използва като секс-играчка, но си стои при мъжа, защото той й е подсугурил всичко.

А ТЯ? Нея.. е всичко, което всъщност искам. Но днес осъзнавам, че съм бил лайно с нея и дори да не беше омъжена - никога не би била с мен отново

Коментари

1.   Мисля, че трябва да прочетеш притчата за Лисицата и гроздето. Не смятам, че ТЯ е подходяща за теб. И преди не е била подходяща - ТЯ е подходяща за съпруга си и затова с него гради и напредва. С теб и двамата щяхте да потънете.
Добре е, че си се развел и сега си свободен за истинската жена, която си е само за теб, но трябва да бъдеш търпелив и да сприш да хабиш енергията и времето си с омъжената жена без сериозни намерения към теб стара някаква история.
Всички си спомняме само най-добрите неща от миналото си, но истината е, че често съзнанието ни е изтрило нещастните моменти с даден човек.
Спри да гледаш назад - само напред
ж30

2.   Обичам Драганка, Стоянка, Иванка и Теменужка.

3.   Пада ти се. Каквото си посял, това ще пожънеш!
Ж41

4.   Браво на тая жена - не са много такива. Не я заслужаваш.

5.   Ще ми се някак да мога да ти съчувствам, но не успявам.
Малко е било, че те е блъснала, трябвало е да ти отвърти една плесница, че да ти писнат ушите.
Ти си един самовлюбен егоист и нищо повече. Тая е подходяща, тая не е. Не я обичам, ама има стил и ще стои добре на снимките до мен. Онази я обичам, ама не е за мен, защото не е перфектна. А тази пък я обичам, защото е забранено - после ще започна с изискванията си и към нея.
Жените не са някакви вещи, които избираме дали ще ни стоят добре до нас, дали ни пасват на социалния статус и тем подобни.
Не можеш да се ожениш за някой, обичайки друг, само защото този някой има стил и поведение.
Ти перфектен ли си, какво?
А замисли ли се, че съпругата ти е станала такава следствие на всички твои изневери и най-вероятно непоказвания на обич?
А на ТЯ - евалата и вместо да се сърдиш и да завиждаш, мисли за нея с необходиото уважение, защото го заслужава. Всеки го заслужава.
И къде си тръгнал по чуждите семейства, каква въобще е тази мания на всяка цена някоя жена да те обича и да си с някой, за да си щастлив.
То не може някой отвън да дойде, покриващ напълно критериите ни, за да сме доволни. Кола ли избираш, какво?

Остани сам, човек. Това е най-здравословното, което можеш да направиш. Остани сам и спри да се заблуждаваш, че другите ни правят щастливи.

6.   А, ти идеалният! Разиграваш не знам колко жени и никоя не е подходяща за теб. Едната се оказала не такава каквато очакваш, другата се оказала перфектна, ама си го разбрал, чак когато се е омъжила, третата не знам си какво... а ти само за миг постави ли се на мястото на тези жени? И имаш ли идея какво причиняваш в живота им? Или не, само ти и твоите желания са важни. Знаеш ли какво? Не заслужаваш нито една от трите. Не и докато не се замислиш сериозно какво можеш да предложиш на човека до себе си и не нямам предвид нищо в материален план.

7.   Има полза и от самокритика понякога, щом осъзнаваш, че си бил лайно - не всичко е загубено ;) Стискай зъби и напред!
м. 36

8.   Чудя се как правиш признания и пред себе си, че обичаш някой и че той е любовта на живота ти, а в същото време се заблуждаваш че обичаш и друг...

9.   Приключи отношенията с всички тези жени и започни на чисто. Само за този съвет се сещам.

10.   Мъжете имат едно много ценно качество вменено им от природата - познават си жената от раз. За жалост социума не рядко ги обърква и те не си я улавят, а се увличат в измислени сметки. Мисля, че си си научил урока по трудния начин. Търси истинската и като я познаеш не я изпускай, а си я вземи завинаги. Успех.

11.   И какво, може ТЯ да е любовта на живота ти, и ти на нейния, но тя изневерява на мъжа си. Какво като си стои при него? Прави секс с теб. Дори и да беше твоя, щеше ли да понесеш мисълта да я делиш с някого? По-добре започни всичко отначало.

12.   Тя, и ТЯ, и тя, и нея... Пич, откъде намираш толкова семе да ги помпиш всичките?!

14.   Авторе, ти си най-лошото нещо, което може да сполети жена. В случая не друг а ТИ, не напразно го пиша с главни букви, ти си човека със сметките, само, че всеки път са ти се оказвали криви. Така е с пресметливите хора. Сметнал си с коя ще ти е по-добре, после си сметнал, че в друга си влюпен а накрая като си ударил калема сметката показала, че завиждаш на трета. И да ти кажа, като те погледне отстрани човек и си казва, пишман от такива, съсипал си е живота си, брака си, сега съсипва друг брак, спейки с омъжена жена и като капак, се пробвал да целува трета жена също омъжена. Ти си от хората които съсипват другите хора, ти се дразниш на чуждото щастие. Няма какво да се лъжем. Такава е истината.

15.   Понеже съм фенка на сайта от много години, чета повечето истории и следя развитието им, ако говорим за "истина", според мен тя е друга. От известно време насам момиче в комбина с няколко души несретна пасмина около нея се опитва да покаже на мъж който е разбил сърцето й на пух и прах какво му желае за в бъдеще. Наводни се с прекалено много истории от мъже търсещи съвети как да си хванат гаджета и ттем подобни. Самият факт, че влага толкова много енергия да си съчинява това което би й се искало да го сполети, говори сам за себе си и за това дали все още не изпитва абсолютно същото към него, което преди да я разочарова. Но най-много ме грабна ''Една неразказана история''. колко прочувствено само. Знаете ли, ако подозренията ми се окажат правилни, момчето е наистина богоизбрано. Да, точно така. Бог просто го е спасил от едно чудовище, скрито под женска кожа. И ако бях на негово място, щях да се гордея, че съм толкова обсъждана, но пък и щеше да ме е срам, че съм си имала вземане-даване с подобен род ''хора''.

16.   16, вероятно си напълно права. А виж какво си имаме тук:
http://spodeli.net/story.php?ID=82934&err=102&err1=0#errPos

Напоследък се напълни с извратеняци и душевни онанисти... Явно сайтът ги привлича като факла нощни пеперуди.

И за чудовищата в женска кожа си безкрайно права. Понеже професионално се занимавам с хора и проблемите им, нямаш си и на представа какви умопомрачителни метаморфози претърпяват някой "добри и скромни момичета" след като стъпят на врата на някого и се убедят, че е изцяло техен. Става въпрос за най-долен енергиен вампиризъм и безогледно манипулаторство. Такава и да я пребиеш, и да я убиеш най-садистично пак ще ? е малко, а тя горката дори не осъзнава какво представлява всъщност.

17.   Знам, извратенячките които действително имат сериозни проблеми за да си фантазират разни истории не липсват също. А само ако имах контакт с момчето веднага бих му подшушнала как и без клетви и фантазии да я съсипе изцяло. Ако е достатъчно разсъдлив и разполага със СЕРИОЗНИ ВРЪЗКИ и ВЛИЯНИЕ съм сигурна, че и без да му казвам ще се погрижи контактите му да направят на пух и прах тази прокълната измет и ще се наслаждава как се гърчи в калта където й е мястото. Умният разсипва врага точно там, където той най-малко очаква. Помнете това и се пазете от хора за които много добре знаете че са много по силни от вас. Амин.

18.   Еми какъв е извода-женете се по любов, а не по сметка.

19.   15, 16 и 17.. и аз съм от много години в сайта. не знам за каква конспирация говорите, но мен пък ме дразни друго - във всяка тема някой се изцепва, че била измислена.
Толкова безчувствени ли станахме, че не можем да съчувстваме на чуждата болка? Толкова ли си повярвахме, че сме някаква последна инстанция за колене и бесене, че даже в сайт като този, знаем кой си измисля и кой не.

Светът е населен от хора, които имат различни преживявания и истории... Това толкова ли е невероятно. Младите мъже станаха неуверени и търсят съвет как да преодолеят това - това за осъждане ли е? Някакъв човек тук споделя, че е изгубил пътя и коментарите са или в стила "ти си идиот и си го заслужаваш" или "измислена история".

Защо хората станахме толкова нечовеци.

20.   Прекалено малка ли съм? или просто разсъждавам така както са ме възпитали, не бъди играчка в ръцете на човек, който не те заслужава-Никога не се замесвай в друга връзка или брак!
Има достатачно други жени неомъжени защо се питам вие женените и омъжените се забърквате с други? Било то свободен човек или човек семеен, като вас.
Защо се жените и омъжвате, създавате семейство след това вие самите го разрушавате?
А искате ние децата ви да сме изградени добри личности, как да стане като вие давате ли ни хубав пример?
Когато един човек обича, не изневерява и не се поддава на изкушението, което му се предлага, а нека да може да го направи, но той самия да не иска и да няма желание!