Дайте съвет
Здравейте.
Преди 4 месеца се запознах с един мъж, ходим на един и същ курс.
Виждахме се няколко пъти на курса, той непрестанно показваше интерес и ме изпращаше до вкъщи след това. Аз избягвам да показвам интерес понеже не съм сигурна и не искам да избързвам. Сега аз не ходя там, пише ми съобщения. Пита ме дали съм женена, дали си имам приятел, искам ли деца, много въпроси. Аз нищо не го питах, но той сам ми казва. Свободен е, няма и гадже. Казах му, че и аз и нямам деца и не искам да се женя, а деца след 5-6 години. Иска да излезем, аз му казах че не ми се занимава със срещи и са скучни за мен. Той пита какво тогава и аз намекнах за секс. От тогава той ме пита кога искам да се видим, аз не му отговарям. Деня преди вчера ме пита дали съм готова, казах му не. Вчера ме пита дали го обичам, нищо не му отговорих. На 25 години съм, той на 31. Знам, че на моите години не е нормално да му мисля толкова, но нямам много опит. Имала съм само една връзка за тези години. Много се притеснявам, че нямам опит. И наистина не ми се занимава със срещи, въпроси, отговори, обаче не ми идва отвътре просто да му напиша "готова съм" и да го направим. Объркана съм. Виждам, че вече не ми пише толкова често и скоро ще започне да губи интерес.
Мисля си, ако го направим, после ще ме търси сигурно, а аз съм много заета и не искам гадже много. Абе не знам има ли смисъл въобще от цялата работа, или да си стоя сама и да спра да се притеснявам. Все си мисля, че ако срещна точният човек, който да е интересен събеседник за комуникация и всичко останало, ще искам гадже и връзка и ще ми е приятно времето прекарано с него. А с този няма какво да си говорим и не ми е интересен. Но пък е мой тип като външен вид. Дайте съвет, моля.

Коментари

1.   Е, на 25 г. си, зряла жена, от какво те е страх?
Очевадно човекът има интерес и то сериозен, не само да спи с теб - просто бъди естествена. Не си лягай с него веднага! Питай го например дали му се ходи на кино или на театър и започнете да се срещате и извън университета... нещата ще се случат от само себе си.
С какво си толкова заета на 25 г.и откъде знаеш, че нямате какво да си говорите? Дай му шанс, защото годините текат и ще си стара мома и то с причини, а ако сте излезнали 3 пъти и още не ти харесва и нямате какво да говорите- отрежи го, но да отрежеш някого ей така - от страх - е глупаво.

2.   А бре уж нямаш опит, а ти си му намекнала за секс.... и знаеш ли кво ще си помисли той.... "Тя щом ми прави намеци значи е лесна... ще си я чукам поне... ''
Мисли малко...

4.   Излезте заедно и тогава прецени как е. Човек неможе да бъде интересен във всичко, рядко е това, неможе хем красив, хем забавен, хем богат, всеки си има нещо хубаво.
Аз например като се запознах с моя приятел мислех, че нищо няма да стане, но вече сме доста време заедно..
Ако опиташ, няма да изгубиш, на човек му писва вечно да е сам.. Друго си е да имаш някого до себе си...
И да не стане нещо, може да намериш приятел...

5.   " Все си мисля, че ако срещна точният човек, който да е интересен събеседник за комуникация и всичко останало, ще искам гадже и връзка и ще ми е приятно времето прекарано с него. А с този няма какво да си говорим и не ми е интересен. Но пък е мой тип като външен вид. Дайте съвет, моля. "
Не се зaнимaвaй щом не е " твоят " човек. Освен aко не искaш сaмо секс с него, но бъди яснa и откровенa, зa дa не си създaвa илюзии, че после ревове и проблеми. Той явно вече се оглеждa зa сериознa връзкa, виж, че дaже и зa децa те е питaл. Все пaк моето мнение е дa не се зaнимaвaш, зaщото мъжете след един- двa пъти секс, обикновено си мислят, че имaт някaкви прaвa и се зaпочвa с циркa.
Уж предвaрителни уговорки, уж ясни отношения, мaй смятaт, че неминуемо женaтa се влюбвa след кaто сa я " облaдaли " мaчовците:))) Aбе кaто не си готовa зa връзкa, що не си нaмериш момче нa твоите години, което не е ритнaло още зa семейство? !

6.   Така значи вече си изпращаме мръсни съобщения.Не знам аз все още го мисля.Днес се видяхме за малко на курса.Всъщност не е толкова скучен и имаме общи интереси.Имам няколко сценария на развитие в главата,но не включват среща.Едното е да отида в офиса му и да го възседна там(той е сам там).Притеснявам се ,обаче все някога трябва да придобия сексуална увереност.А другото да изчакам като ме изпрати следващият път(ако има такъв) и да го целуна,или да му дам зелена светлина той да го направи.Или също докато сме в колата да го придърпам към мен.Или пък да му изпратя смс,че този уикенд може да ме покани на среща.Само че какво да правим на тази среща- на кино,театър,дискотека ще е скучно.На разходка в този студ абсурд.В нас не искам да го каня и какво остава?Май не ми се ходи по срещи.Дайте идея за първа среща,не искам да изглеждам лесна,както каза номер 2.