Не искам да го губя...
Здравейте. Първо ще помоля модераторите да публикуват историята ми, защото това е вече 3-ти опит.... Преди половин година се запознах с един човек, който адски много обикнах и това продължава и до днес. Стана така, че вече не се виждаме толкова често и си пишем все по-рядко, но аз не мога да го забравя, всеки ден мисля за него, всеки ден любовта ми става по-голяма и по-голяма, не знам какво да правя. Проблемът е там, че той знае за чувствата ми, но аз не знам дали е взаимно, нито е отричал, нито е потвърждавал.. Най-лошата мисъл, която може да се появи в ума ми е, че може да ме забрави и да намери друга... Много, много искам да се боря за него, но не искам по никакъв начин да му досаждам, да го притискам или да му се натрапвам, но ако аз не му пиша, той ще се сети да ми пише след месец-два, което ме натъжава. Искам да му кажа, че се нуждая от него, че ми липсва, че искам да сме заедно, но не искам да изглеждам като лесна жена в очите му. Искам този човек, повече от всичко, не искам да изчезне от живота ми. Моля ви, помогнете... имали ли сте подобни случаи и да предприема ли някакви действия или просто да остава нещата, такива, каквито са. Благодаря, че прочетохте това.

Коментари

1.   Това, което научих аз до сега: ако някой иска да е с теб или да осъществи контакт с теб, ще те потърси! Ще ти звънне, ще ти пише - стига да иска! Ако е искал, е щял. Второто, когато някой има нещо към теб - той го показва!!! Имах подобен случай и чаках ли чаках... предприех действие накрая аз и знаеш ли какво стана - разочаровах се. Не е казано, че и при теб ще стане така, но мило момиче, АКО ("ако" е велика дума! ) този човек искаше да бъде с теб или беше взаимно, все щеше да направи нещо, че да ти покаже поне какво изпитва към теб. Но държиш ли да знаеш какво има към теб - опитай, сподели чувствата си, но знай, че има риск човекът срещу теб да не изпитва такива емоции, защото цитирам: "ако аз не му пиша, той ще се сети да ми пише след месец-два, което ме натъжава"... Ще те попитам съвсем честно - месец/два за теб равно ли е на чувства? Не те познавам, но според мен на този човек не му пука за теб. Ти като искаш да разбереш някой как е, го търсиш нали?? И защо изобщо трябва да се бориш? Ще се чувстваш ли добре след това? Само ти да се бориш, а той... пръстчето си да не мръдне. В любовта не трябва да има борба. Не мога да приема как някой ще се сеща за мен след месец/два и аз ще съм окей с това. Както се казва "been there, done that" и ми прилича на нещо, което няма бъдеще. Спести си болката, мило момиче и продължи напред. Направи си изводите. Аз лично не бих се занимавала повече, а бих продължила напред, за да може да попадна на някого, който ще ме оцени наистина. Покажи, че си силна личност!

EL

2.   Според мен напиши му всичко това което си написала тук. Бъди себе си, кажи му всичко. Нищо не губиш ако опиташ, губиш сами ако не опиташ! А й, ако е писано този човек да бъде част от живота ти той ще бъде, ако ли не дали сега или след два месеца все ще напусне живота ти. От личен опит аз така се сдобих с най-добрият ми приятел сега, тогавашна любов. Рискувайки не губиш нищо! Само печелиш, много добър приятел, връзка или пък урок... :) успех

3.   Съветът ми е да му кажеш, че имаш чувства и определено искаш да опитате, попитай го какви са неговите намерения, не пише на колко годи сте, но все пак му обясни, че всеки има право да знае истината, а не да се самозалъгваш, ако отговора е не, отдръпни се колкото и не ти се иска, винаги съм казвала, че колкото и да обичаш един мъж, след като нещта не се получават просто трябва да приключат, дори да ти звъни след това бъди дистанцирана, отказвай. Там някъде ще има момче, което ще заслужи твоята обич и внимание, казвам това от опит. Извинявам се ако има грешки, но пиша от телефона.
26г.

4.   Да, имах подобен случай. Момче съм, не се влюбвам лесно и тн, студен съм но към нея бях много чувствителен, обикнах я, плаках за нея. Съвета ми е, намери го и му кажи всичко което мислиш, излей го. Така поне да ти мине и да можеш да продължиш. Аз продължих и не съжалявам.

5.   Благодаря на всички за коментарите. :)